Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:20:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206649 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #150 -: януари 29, 2014, 13:51:32 »

 Иве, какъв сладур е дребосъчето/ката!  give_rose Все така да излизате усмихнати след преглед. И, да, много хубаво му се вижда личицето с всичко по него. Както се казва - първа снимка за семейния албум  smile

 При мен определиха датата на термина при първата фетална морфология (оказа се различна от изчисляваната от датата според първия ден от последния цикъл; впрочем на първият ми преглед за установяване на бременност беше видимо). Оттогава на всеки преглед видяното я потвърждава без изключение  smile Иначе са напълно прави момичета за правилото за първата дата от последния цикъл.
 Може би има и други като мен с твърде нерегулярен цикъл и без да има дори приблизително изчислена овулация и каквото и да е друго  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: януари 29, 2014, 20:10:45 »

Момичета при мен се знаеше точния ден на забременяване и въпреки това термина ми се определи по последен цикъл
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 30, 2014, 10:18:52 »

michelle може би аз бях като теб-термина ми по последен цикъл беше 28 юни,а феталната морфология показваше 18 юли.В крайна сметка родих на 7 юли и се водех преносила 9 дена,защото официалния термин е този по ПМЦ.И при мен цикъла беше нередовен.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: януари 30, 2014, 14:26:15 »

Здравейте! Мили, добре дошла! smile
Ивелка, много се разчувствах от снимките на бебчето ти, представям си ти как си smilesmilesmile heart

Аз се поизгубих, защото моята идилия с вирусите продължава. В понеделник вечерта пак се влоших и през нощта даже вдигнах 38.9 температура sad.  Цяла нощ и на следващия ден варираше между 38.8 и 37.8. Наложи се да пия парацетаол 5-6 пъти sad.  Днес вече спадна, но пустата кашлица пак се засили и направо имам чувството, че ще изкашлям бебо. Правим всичко, което личната лекаркарка и гинеколкожката казаха и въпреки това вече за трети път ме повтаря смотаният вирус. По-скоро май са различни...
Сега взехме Биозин Мама, който би трябвало да ми засили имунната система.

Но да разведря малко: чували ли сте за китайската схема за определяне на пола на бебето спрямо възрастта на майката при зачеване и датата на зачеване? Проверих го с поне десет мои познати и при всички се е паднало вярно. Чудно ми е дали при тези от вас, които вече знаят пола също се пада вярно. smile
Знам че е рано, но нямам търпение да разбера какво ще е smile. Напоследък само при вида на бебе или нещо бебешко се просълзявам.
« Последна редакция: януари 30, 2014, 14:32:33 от milenuity » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 30, 2014, 14:32:58 »

И при мен се оказа вярно, но не вярвам. Нали знаете,че полът зависи изцяло от оплождащия сперматозоид. Няма общо с нищо друго.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #155 -: януари 30, 2014, 14:44:47 »

Аз съм една от много малко % грешки Wink Да не говорим, че и в картона ми пишеше - вероятен пол-женски, след видеозон. Макар да бях единствена родилка в залата и да видях с очите си израстъка, около месец имах чувството, че са ми сменили детето. При другите ми приятелки и познати, съвпадението е пълно.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: февруари 05, 2014, 11:11:59 »

Мами, как сте тази седмица? Няма включвания, спарвихте ли се с грипа и другите неразположения?
Исках да ви питам промени ли се отношението на работодателите ви след като им казахте за бременността? Моят има моменти в които не ми говори с дни, и други в които всичко си е както преди и си ме ползва за психоаналитик  angry Сутринта например ми обясняваше, че не знае как ще се оправи с нови хора и да остана колкото може повече, след час ми крещеше, да не си мисля, че като съм бременна на него му пука и да си ходя вкъщи  Oh my ... crazy Вече не знам в кой момент какво да очаквам от него. При вас има ли такива промени в отношението?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #157 -: февруари 05, 2014, 11:46:53 »

Това си е тормоз направо, не знам как се справяш.  angry

При мен по принцип жените си ги третират съвсем нормално, но тук много рядко се излиза в болничен и всички си работят нормално и рядко има причина да те третират различно, аз самата не съм видяла никаква разлика, гърчат си ме с работа както и преди и на никого не му пука особено. Wink

Не знам какво да ти кажа за твоя шеф, не ми звучи много нормално и не знам какъв е правилния подход - разговор или нещо друго, ти си го знаеш на какво как реагира най-добре, но не може да продължава да се държи така с теб и ти си човек все пак.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 05, 2014, 12:12:46 »

Привет и от мен!
Аз се чувствам много по-добре, миналата седмица полежах вкъщи и поработвах от там.
Обаче се чувствам зверски подута, буквално за една седмица започна да ми личи и то доста, все едно не съм в 4, а в 5-ти месец...  nea
Относно шефът, моят го прие доста спокойно (за мое учудване), аз доста се притеснявах от реакцията му. То така се случи, че преди две седмици в понеделник му казах, че съм бременна, вторник вечерта прокървих и от сряда нататък бях седмица и половина в болнични. Сега съм в офиса вече, но нямам много работа, единственото, което ме притеснява е, че другата седмица, на 14-ти ще правя презентация в Интер Експо Център на туристическото изложение пред голяма аудитория  angry И адски много се притеснявам... sad Първо, че съм доста наедряла и трудно ще намеря подходящи дрехи за случая, и, второ, че отдавна не съм излизала пред толкова много хора.
tsve4e, реакцията на твоя шеф е доста противоречива, най-вероятно сега го е яд, че трябва да се лиши от теб и тепърва да се занимава с търсене на заместник. Ти иначе на постоянен трудов договор ли си?
Милена се загуби и тя, надявам се, че е оздравяла.
Аз тези дни съм на вълна събиране на мнения за различни покупки. Смятам от следващият месец да ги почвам smile
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 05, 2014, 14:41:16 »

Привет и от мен. И аз изкарах някакъв вирус, но за щастие се разминах леко и бързо. Тези дни съм си вкъщи, че и малкия е болен, но от утре се връщам на работа. Дано успея да ходя до края, че стоенето вкъщи не ми се отразява добре. Бебка и тя е добре, рита вече доста. Преди два дни бях на фетална и съм много щастлива, че всичко е наред с нея.
Това с работодателя е много неприятно. Отношението на моят шеф е повече от прекрасно. Напълно ми влиза в положението и нямам никакви проблеми.
Ivelka момента с покупките е много приятен. Аз за сега ще се въздържа, т.к. имам доста неща от баткото, които ще ползвам. Само дрешки ще ми се наложи да купувам, т.к. са от различен пол, а и ще са родени през различно време от годината. Като заговорихме за това ми стана толкова вълнуващо.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #160 -: февруари 05, 2014, 22:48:11 »

Здравейте и от мен smile Аз пък още не съм казала на шефа ми  blush Но мисля да го направя в петък. Сигурна съм, че ще се зарадва за мен. Като цяло съм решила да не казвам на познатите и колегите ми (казала съм само на роднините и най-близките приятели), интересно ми е кога ще започнат да забелязват и дали ще се осмелят да ме попитат. Все пак е рано  и хората сигурно си мислят дали е бременна или просто е дебеличка  pardon
Не знам за вас, но на мен все още ми се гади  и повръщам от време на време. При мен по-странното е, че тези неразположения се появяват по- често вечер, от колкото сутрин  pardon и на моменти имам много силно главоболие. Абе да е добре бебчо, пък другото ще го издържа  smile
Аз искам да попитам, започнахте ли да мажете коремчетата и какви мазила ползвате? Аз все още си ползвам старите лосиони за тяло, но май е време да се ориентирам към нещо по-добро.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 06, 2014, 13:02:14 »

Явно само моя шеф е обратно на хората, но той по принцип си е такъв. Все пак не се тормозя излишно, защото знам че скоро ще си почина от него.
Millie, аз започнах да се мажа от 3тия месец с крема на Дева против стрии и съм много доволна. Ползвах го и преди, когато свалих 20 кг и има ефект, а и като цена е сравнително приличен.
Иве, Зори, аз още се притеснявам да започна покупките, въпреки че намерихме нашата кошарка и мм много искаше да я купи. Засега съм решила всичко да купувам чак в 8мия месец. Само количката ще поръчаме по-рано, защото мислим да я вземем от ebay.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: февруари 06, 2014, 13:11:23 »

По време на първата си бременност се мажех с Мустела и точно през първата седмица на 9-я месец ми се появиха стрии по корема, които обаче успях да отстраня година след раждането с ампули на Лиерак против стрии. Сега се мажа с мас, но до колкото съм запозната с каквото и да се мажем, ако сме предразположени към появата на стрии ще се сдобием с тях sad
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #163 -: февруари 07, 2014, 09:04:56 »

Ех, писах писах и се изтри huhhuh.gif

Иве, не се притеснявай за презентацията, облечи си удобни дрехи и обувки! Аз по същото време като теб имах да правя една серия от обучения на големи групи и първия път реших, че мога да си нося токчета - груба грешка. Вземи си и вода, ако е дълго време.

За мазането, аз се мажа от 3ти месец, първо изхабих една опаковка масло за бременни на Палмър'с, след това си купих олио против стрии на Юсерин. От Юсерина съм по-доволна, по-добре попива и кожата е мека и еластична до следващото мазане.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 07, 2014, 10:00:58 »

Момичета, аз бих ви посъветвала да комбинирате кремовете с бадемово масло good (в смисъл да ги редувате). Аз се мазах с крем против стрии на Дева + бадемово масло и резултата е нито една стрия нито по време на бременността, нито след нея Bravo Естествено, както Зори казва си е до организъм, но мисля, че маслото много помогна smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines