Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 05:44:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 216197 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 26, 2014, 17:39:08 »

Знам Веси и мисълта ми беше, че не всички лекари са като гореописаните.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 26, 2014, 17:39:44 »

Маги, по каса се полагат два ехографа.
Другото, което той прави е лична инициатива.

Може би това е политика на частната клиника, за която работи точно този лекар - все пак там цените и условията са доста по-различни от тези в държавните болници. Аз се радвам, че избрах точно него, още преди Маги да ми сподели, че той я наблюдава. smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #137 -: януари 27, 2014, 12:11:29 »

При нас, ехографа е също 2 пъти - в 12 и 20 седмица. Ако имаш някакъв проблем може и да е по-често, но ако всичко е ок само 2 пъти. Ако искаш на частно, най-евтиния преглед е £100, което е над 200 лева, ако искаш. Wink Аз типично по български не издържах и отидох на преглед в 8 седмица, но тук жените си чакат търпеливо. Също така тук лекар не те гледа - само акушерки, а на ехографа те гледа специалист ехограф, а не гинеколог. Така че ... нашата система е същатата като в повечето държави, въпросът е, че хората имат много лесен достъп до частни услуги и се възползват от тях. smile

Благодаря за мненията за хемоглобина, ще се надявам искрено да го вдигна някак. Както казах по нашата система не знам пак кога ще ме тестват, но ще ям здравословно и ще се моля да е ок. Wink
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 28, 2014, 19:30:15 »

Привет на всички! Влизам да се похваля от днешния преглед при д-р Янкулов от Плевен!  yahoo За пореден път се убедих, че той е моят човек! На излизане от кабинета с ММ бяхме отпрали 24-каратови усмивки и еуфорията ни държа до преди малко. Много позитивен, ведър и усмихнат човек с чудесно чувство за хумор! И много добър специалист! Bravo
Направи ни няколко снимки на бебчо, видяхме го в няколко различни пози и докторът каза, че има прекрасно оформен череп и се развива чудесно! Изчисли ме в 13 седмица и 1 ден, с дължина на бебчо 59 мм. За антителата ми каза, че няма за какво да се притеснявам и че ще ми ги пуснат по каса следващия път като отида. Записа ме за ЖК за 6 март чак. Също, без да съм го питала, каза, че при тях всички изследвания и прегледи са безплатни, и че се плаща само в болницата при самото раждане. Дори спомена, ако нещо не се чувствам добре и предпочитам да лежа в Плевен, не се доплащало нищо (все едно е държавна болница).
Не мога да не ви покажа и снимчици на бебо, качеството е лошо, защото са снимани от лист хартия  heart




На тази мога да се закълна, че виждам очите, носа и устата  heart heart heart heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 28, 2014, 19:53:59 »

Това са най-вълнуващите моменти по време на бременността, ivelka!
А най-хубавото е, че си си намерила лекар, на който да се довериш и който да ти осигури нужното спокойствие и увереност.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: януари 28, 2014, 21:31:16 »

Иве, много се радвам за теб!  Bravo
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 29, 2014, 09:27:58 »

Ох Иве, с тези снимки така ме връщаш година и нещо назад! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #142 -: януари 29, 2014, 10:10:29 »

А друго нещо видя ли му се на бебето?
Направо ви завиждам, едно време нямаше такива снимки...Много е миличко това червейче heart heart heart
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #143 -: януари 29, 2014, 12:35:34 »

Здравейте бъдещи мамчета, приемате ли нови попълнения? Чета ви от самото начало, но не смеех да се запиша. Сега, ако позволите, се записвам официално с термин 04 август. Ивелка с теб се движим заедно smile Спрямо месечния цикъл термина ми беше 07 август, но след вчерашния преглед и спрямо размера на бебчо съм 13 г.с и 2 дни. Бебчо е 7 см и вчера усърдно правеше гимнастика  Wink
Пожелавам на всички бъдещи мамчета леко и безпроблемно бременеене и на финала живи и здрави бебчобци  give_rose
« Последна редакция: януари 29, 2014, 12:37:32 от Millie » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 29, 2014, 12:42:25 »

Millie, добре дошла!  give_rose
Свекърва, на мен ми се стори, че видях нещичко, но доки веднага ме скастри, че това е част от пъпната  връв  Xixixi
Определено вчерашният преглед беше един от най-прекрасните моменти от началото на бременността ми!  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 29, 2014, 12:43:47 »

Момичета, термина се определя спрямо месечния цикъл, а не спрямо измерените размери на бебето при ехографски измервания.Бебето може да избързва или да изостава, това не означава, че постоянно ще се мести термина.Докато цикъла е с точна дата и ви дава точно 40-те седмици бременност.И ние вървим 2 седмици напред н термина си ми е изчислен по цикъл и не е мръднал от деня в който видях положителния тест.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #146 -: януари 29, 2014, 12:52:58 »

А Маги, моят цикъл като 35 дни, а не 28 това има ли значение?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 29, 2014, 13:12:07 »

Маги го е казала. Терминът зависи само от първия ден на последния цикъл. Ехографът може да показва много неща, както и всяка жена да има различен по продължителност цикъл, затова и има отклонения. А и някои бебета се преносват или раждат по-рано. Но общоприетото правило е това. Няма как за всяка жена да има отделна формула.
По-голямо бебе по размери означава просто по-голямо бебе на термин, а не по-рано родено бебе. По тази логика Анди трябваше още средата на септември да се роди. Всеки път ехографът показваше различен термин по размери. Това не означава, че терминът се сменя.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #148 -: януари 29, 2014, 13:30:40 »

Момичета, аз не живея в България, във Великобритания съм и тук първия скан в 12 г.с се води дейтинг скан и сега на всички документи записаха 4 Август. Както и Виви е споменала в предния си пост тук са само 2 ехографа, ако всичко е наред, разбира се.
Понеже аз имах моларна (гроздовидна) бременност преди по-малко от година, имах "привилегията" на на 2 допълнителни ехографа в 6 и 8 г.с, които малко или много ме по- успокоиха, че сега всичко ще е наред. След вчера наистина не мога да си изтрия усмивката от лицето  heart
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #149 -: януари 29, 2014, 13:44:51 »

Millie, мен на скана в 12 седмица си ми писаха термина от "голямата тетрадка", предполагам и ти имаш папката, където всичко ти пишат. Не са ми преизчислявали нищо. Просто ми каза, че си отговаряме на възрастта и това беше. Радвам се, че има и друг в чужбина в тази тема, системата е доста по-различна и знам колко по-притеснително е, така че ти стискам палци всичко да е ок и да нямаш поводи за притеснение! smile

А, ако се игнорира продължителността на цикъла, моят термин ще е доста по-рано.  pardon
« Последна редакция: януари 29, 2014, 13:46:55 от Vivi20 » Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines