Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:39:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206643 пъти)
 
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 24, 2014, 15:52:43 »

Иве, радвам се че сте добре. За паралелното ходене не би трябвало да е проблем, стига лекарите да нямат нищо против, което не вярвам да се случи. Изследванията за антитела се правят между 16-20 седмица, затова спокойно - имаш време за реакция дори да се окажат положително (стискам палци да не е така)
Виви, какво се случва при теб? Всичко наред ли е?
Как са другите мами, справяте ли се с грипа и бремелинските неразположения?
Да се похваля - нашият тати усети първите ритници в понеделник и беше на седмото небе от щастие. Още са слаби ритници, но май ще си имаме гимнастичка  girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 24, 2014, 15:55:43 »

Ивелка, като се запишеш на ЖК при Янкулов ти дават на всеки преглед час за следвщя месец, аушерката си прави график и всеки месец си имаш час там.Не е като на свободен прием.

Ще приеме да те изроди спокойно, аз живот и здраве другия месец ще раждам при него smile Ако имаш въпроси конкретно към доктора или начина на работа в Авис медика, питай направо на ЛС да не пълним темата.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #122 -: януари 24, 2014, 16:12:06 »

Дам, чаках Ивелка да се отчете и тогава аз, че ми беше неспокойно за нея. Wink Аз вчера ходих да видим бебо, вече има форма на човече, утре влизам в 12 седмица, така че вече нямам някакви особени неразположения, само че съм супер гладна нон стоп и съм малко притеснена понеже ми излазоха кръвните изследвания и хемоглобина ми е 104 и ми изписаха желязо да пия, обаче не знам доколко ще подобри положението.

Преди няколко седмици имах ужасен проблем със запека (винаги съм била така), обаче сега понеже не мога да не закуся, понеже ми става лошо, ям мюсли с ядки и плодове и това ме регулира чудесно. Иска си постоянство, но действа. Понеже като спрях кафето положението беше супер сериозно.

Но по-опитните момичета, четох за вашите дискусии за хемоглобина, но 104 как ви се струва, аз винаги съм имала нисък хемоглобин, но знам, че по-нататък ще падне още и не знам дали да наблягам на храна или лекарства. От вчера си правя някакви смутита вкъщи със спанак и червено цвекло, но месо просто не ми се яде. sad
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 24, 2014, 16:50:07 »

ivelka   радвам се, че си вече вкъщи и всичко е ок. Няма проблем да ходиш при двама лекари. Аз го правя същото, но не им го казвай, защото се обиждат.
Vivi20   и моят хемоглобин е 104 и пия желязо на таблетки, опитвам се да ям повече червено цвекло, спанак, червено месо и се надявам да го вдигна до следващия месец, защото трябва да ми бият инжекции Б 12
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: януари 24, 2014, 17:51:05 »

Vivi20, кога ти е термина? Аз съм 12 седмица и 1-2 дни по последни измервания от днес. И съм за 7 август smile Относно хемоглобина - като малка имах много нисък и трябваше да ям черен дроб и жълтък от яйце. Аз сега също не понасям месо, но пък си хапвам коприва, яйца, цвекло и от последните изследвания хемоглобинът ми е 130, което май си доста висока стойност.
Маги, благодаря!  give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #125 -: януари 24, 2014, 18:08:36 »

За 130 само мога да си мечтая. Wink Аз винаги съм си била анемична, така че съм свикнала на ниски стойности и на приказки как трябва да ям месо. smile Терминът ми много се мени да ти кажа, но напоследък е между 7-10 август.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #126 -: януари 25, 2014, 11:01:53 »

Еха, пълно с лъвчета тук! В Плевен за консултации за антитела ходят и от Пловдив при завързани случаи Иве, ще си в сигурни ръце good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 25, 2014, 12:50:43 »

Vivi20 този хемоглобин е нисък особено сега.Към края на бременността пада много така че трябва да го стабилизирате.Желязото на таблетки помага но е хубаво да наблегнеш и на храна богата на желязо.Това не е само месото а и в много зеленчуци.Богата на много желязо е лещата например,цвеклото,копривата,жълтъка.Имай предвид и че желязото запича така че е хубаво да хапваш кайсии в тях освен че има полезен магнезий помагат и за тоалетната.Хубаво е да наблегнеш и на течна храна.
Освен това момичета термина не се мести.Той се определя по последна менструация.Това което ви излиза на видеозона е в зависимост от плода като размери,но голям плод не значи развит плод.Така че термина е само един този по последен цикъл.Надявам се да не ви звуча като лелка.Просто съм минала по този път и искам да ви помогна,а не да ви назидавам.
Иве радвам се че са по добре нещата.Аз ходех на двама специалиста до третия месец и няма проблем.Знаеха един за друг и не съм имала проблем,но май наистина по добре да не знаят.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 25, 2014, 17:29:57 »

Иве, аз доколкото знам почти всички ходях на две места - по каса и на частно.
Пусни сега антителата, защото си имала кървене. Аз ги пусках 4 пъти, вместо обичайните три. Говорих със специалист и в мноог редки случи антитела могат да се образуват и в 12 седмица. Така, че за твое успокоение си пусни.
Виви, много е нисък този хемоглобин. Аз бях с такъв след секциото.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #129 -: януари 25, 2014, 17:44:18 »

 Извинете, че така ни в клин, ни в ръкав питам - защо повечето бременни се следят и при лекар по здравна каса, и при частен?
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 25, 2014, 19:11:50 »

michelle, защото винаги две мнения са по-добре от едно! В днешно време е трудно да се довериш изцяло само на един лекар, още повече когато се отнася за толкова желано и чакано събитие като бременността  smile
Веси, знам и аз все още имам опасения и още в понеделник отивам да дам кръв за антитела. Освен това усещам лек дискомфорт като боцкане ниско долу по средата, но чета из форумите, че почти всяка бременна жена има подобни усещания  girl_impossible Моля се всичко да е наред!
Вече нямам търпение да се срещна с моето ангелче, толкова много го искам, че постоянно си представям първата ни среща, как ми дават бебчо за първи път  heart
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 25, 2014, 21:48:05 »

Защото по здравна каса не ме погледнаха и веднъж на ехограф. Не ми пуснаха и антитела, когато трябва...Защото такава ни е здравната каса...
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 26, 2014, 09:59:52 »

Защото по здравна каса не ме погледнаха и веднъж на ехограф. Не ми пуснаха и антитела, когато трябва...Защото такава ни е здравната каса...
Абсолютно съгласна съм с Веси. Всичко в здравната ни система е под всякаква критика. И на мен ми правиха 2 изследвания за антитела вместо 3. За ехографите и аз знам, че са само 2. Някъде бях чела, че на жени с -резус фактор се полага и още един безплатен, но аз така и не си го получих.
Иве, този дискомфорт, който имаш е напълно нормален. Аз през цялата бременност си го имах. Обяснявах си го с това, че матката постоянно се разтяга и няма как да не се усеща. Като цяло все нещо някъде ме болеше. Не се тревожи, напълно нормално си е Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 26, 2014, 16:55:22 »

Момичета всичко зависи от доктора който сте записали по ЖК.Аз от моя не мога да се оплача.Имам всички гледания с ехораф, та и отгоре.Нямам спестено изследване, дори в повече ми пуска ако може.Вярно е че ходя регулярно и на друго място, но аз съм си повредена тотално на тая тема 5г да чакаш и да правиш всичко, за да забременееш и после си носиш последствията.Изисквайте си изследванията, интересувайте се.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 26, 2014, 17:02:36 »

Маги, по каса се полагат два ехографа.
Другото, което той прави е лична инициатива.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines