Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:01:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206676 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 21, 2014, 14:34:20 »

Момичета, този Утрогестан само след изписване от АГ ли се пие или мога да го пия профилактично? Трябва ли да имам нарушение в хормоните, за да ми го изпише? Простете невежеството ми, но наистина не знам  blush
На мен нищо не ми е изписвала до сега, но и аз не съм имала прокървяване, с изключение на леки пулсиращи болки ниско в корема. Но виждам, че много бременни го пият и затова реших да питам мога ли да си го взема.

Забравих да спомена, че днес като ме гледа АГ-то и установи, че матката ми със задно разположение. Каза, че в процеса на растежа на плода ще се изправи естествено, но сега е разположена по-скоро към дебелото черво. Преди имах проблем със срастване на единия яйчник към лигавицата на дебелото черво.
Някой да знае повече по темата? Възможно ли е да причини проблеми това задно разположение? Принципно нямам пълно доверие на габровските лекари и затова другата седмица ще ходя за второ мнение в Плевен.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 21, 2014, 14:37:56 »

На мен АГ ми го изписа след като ми пусна изследвания на плацентата, но имам познати които си го самоназначават. За пулсираща болка по-добре но шпа до 3х2 (най-често профилактичната доза е 3х1).
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 21, 2014, 14:44:17 »

И аз за болката ти препоръчвам Но шпа или по слабият вариант Папаверин .И двете се пият 3х1.
На мен утрогестана ми го предписаха,но аз имах прокървяване.даже не ми стигна и се наложи да ползвам по силни прогестеронови препарати.Прогестерона по принцип е много важен в началната фаза на бременността и мисля ,че няма да ти навреди ,но и няма смисъл да пиеш нещо ,от което нямаш доказана нужда.
Утрогестана е най-ефикасен като се слага вагинално.Питай си Аг-то,но те лекарите малко се дразнят с това четене и писане в нет-а. tease
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 21, 2014, 14:46:19 »

Ясно, благодаря ви за инфото  give_rose
Ще си взема Но Шпа, а за Утрогестана ще питам на следващия си преглед smile
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 21, 2014, 14:57:37 »

Иве,аз пиех за болката първо Но шпа и после го смених с Папаверин,защото на мен повече ми действаше.Утрогестана ми го изписаха вагинално още с установяването на бременността с цел да подсигури защита.Увеличиха ми дозата (но не помня колко),след като имах леко прокървяване в 6 или 7г.с.Слагах го до 14г.с.,лекаря ми го спря,но така пишеше и в листовката.Сигурно ако се наложи се продължава.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 21, 2014, 15:03:45 »

Малко в страни от периода на бременността ви ,но за инфо Утрогестана може да се слага вагинално до края на бременността при проблем с шийката.Не позволява да се "размеква" и се ползва като странично средство за задържане.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 21, 2014, 15:39:37 »

Само не си самоназначавайте лекарства.Наистина много често се изписва утрогестан, папаверин, но шпа и т.н. но това е ако има някакви проблеми или бременността е в следствие на дългогодишен стерилитет.Ако нямате никакви проблеми и карате лека и спокойна бременност, не виждам смисъл да се тъпчете с хапове, само защото и другите така правят.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 21, 2014, 16:41:43 »

Иве, обърната матка ли имаш предвид?
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 21, 2014, 16:56:20 »

Иве, обърната матка ли имаш предвид?

АГ-то ми обясни, че е разположена в задната част на таза, докато при повечето бременни е в предната.
Имам ли повод да се притеснявам? Какво значи да е обърната?
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: януари 21, 2014, 17:26:02 »

Аз съм с такава матка,задна.Лекарката,която ме израждаше го видя на видеозона на един от прегледите след раждането.Когато отидох при нея вече бях в доста напреднала бременност и не се е виждало,но никой лекар преди това не ми го е казвал.Аз имах сравнително лека бременност,до термин, с малки изключения в рамките на нормалното.Не се притеснявай,Иве.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 21, 2014, 17:59:18 »

Честно за първи път чвам за задна матка, задна плацента ДА, аз съм с такава, но задна матка?

Ивелка, при кой лекар в Плевен си решила да ходиш?Ако мога да помогна с нещо съм насреща все пак живея в Плевен.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 21, 2014, 18:04:09 »

леле колко много се е изписало само за няколко часа. Много благодаря на всички ви за толкова полезната информация и съвети.  give_rose Bravo
« Последна редакция: януари 21, 2014, 18:05:40 от milenuity » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 21, 2014, 19:46:35 »

Честно за първи път чвам за задна матка, задна плацента ДА, аз съм с такава, но задна матка?

Ивелка, при кой лекар в Плевен си решила да ходиш?Ако мога да помогна с нещо съм насреща все пак живея в Плевен.

Маги, при Любомир Янкулов в Авис Медика. Аз ще ходя за втори път при него. Първият беше септември, когато отидох за обикновен преглед и да му споделя, че дълго време не можех да забременея и той беше изключително внимателен, мил, търпелив, отговаряше на всичките ми въпроси. Прегледа ме на видеозон поне 20 минути супер подробно. Дори накрая каза на сестрата смигайки "Аз я виждам декември месец бременна" И то така и стана  heart Като цяло съм очарована от него, поне за сега, надявам се да съм направила правилния избор. Но всякакво инфо за доктори в Плевен ще ми бъде от полза! Ти на къде си се  насочила? smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: януари 21, 2014, 20:25:00 »

Аз мисля, че става дума за обърната матка. Иве, не е аномалия, при някои жени просто е така. И те обикновено забременяват по-трудно, защото яйцеклетката по-трудно стига до матката. Ето за какво говоря.
http://www.riversideonline.com/source/images/image_popup/ans7_tipped_uterus.jpg
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: януари 21, 2014, 21:03:41 »

Аз мисля, че става дума за обърната матка. Иве, не е аномалия, при някои жени просто е така. И те обикновено забременяват по-трудно, защото яйцеклетката по-трудно стига до матката. Ето за какво говоря.
http://www.riversideonline.com/source/images/image_popup/ans7_tipped_uterus.jpg

Веси, мисля, че точно това е и моят случай. Затова през корема се виждаше много трудно бебчо и мехурът пречеше. Явно това е и причината да забременея чак след година опити без наличие на здравословен проблем smile А дали раждането с такъв вид матка е по-трудно?
Както се вижда самата матка притиска дебелото черво и най-вероятно затова имам ужасен запек и подуване на корема и трудност при изхождане (при все че досега съм имала перфектно работеща перисталтика). Сега почнах да се филмирам, че ще стане и по-лош запека, защото изправянето на матката може би отнема време  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines