Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:14:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206683 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 07, 2014, 15:46:43 »

Zori83, съжалявам да прочета притесненията ти. От сърце ти пожелавам ти да са неоснователни.  give_rose Аз нямам опит с Prenatest, дори не съм напълно наясно защо се прави. Дано се включи някоя мама ветеран с повече опит по темата.
Веси, радвам се, че си се разминала само с една седмица престой в болница.
gucci, мерси за идеята със сребърната вода - взех си такъв спрей и сега го ползвам, но секретите са адски много! Надявам се да не се изтичат 10 дни, защото ми е трудно да спя нощем, дишайки през устата - много ми пресъхва и имам чувството, че ще се задуша. Има огромна разлика да си хремава бременна, отколкото когато не чакаш бебе - сетивата и нервите ми са много по-изострени и трудно изтърпявам хремата. angry
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 08, 2014, 11:04:10 »

Аз докато се натуткам да вляза в темата и тя почнала да се пълни. Мили момичета, честита нова година, пожелавам за всички ни да бъде много щастлива и да ни донесе всичко за което сме мечтали.
Миленче, честита радост. Тъкмо преди дни се бях замислила, че все още из бебешките теми не съм засякла някоя от булките с които едновременно споделяхме подготовките на сватбените дни. За гаденето, ти пожелавам да не се прояви през цялата бременност.
Веси, почивай повече и почети малко романи и заради нас  blum
Зори, всичко ще е наред, ще видиш, че няма повод за притеснения.
Понеже видях, че си говорите за грипни епидемии. Аз изкарах два грипа единия в 4 г.с., вторият в 9 г.с.  И двата бяха с температура, кашлица и всички екстри. Първият път се лекувах само с лукчета и чайове, но вторият път нещата бяха по сериозни и си купих Стодал за кашлицата и Пиносол за носа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 10, 2014, 09:54:10 »

milenity, за температурата, изобщо за това състояние, можеш спокойно да си приготвяш чай от пресен джинжифил. Той е напълно безвреден за състоянието ти, както и при кърмене. Подчертавам пресен, тъй като горното не важи за сушения. Отварата помага при температура, а самия джинджифил действа като антиоксидант и имуностимулиращо, а в комбинация с лимон и мед действа много ободряващо.
Отварата се приготвя като една чаена лъжица настърга пресен джинджифил се залива с 300мл студена вода и се оставя на котлона на умерен огън. След като заври, веднага се отстранява и затваря с капак, за да се запари. След като леко се охлади се добавят резени лимон или изцеден лимонов сок, ако предпочиташ и мед на вкус. Аз лично си приготвям двойна доза и съхранявам в хладилник.
Чаят от джинджифил е леко лютив, но с лимона и меда, донякъде се неутрализира този ефект.
Пожелавам ти бързо оздравяване!
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 13, 2014, 08:23:30 »

Привет мами, как сте? Пожелавам ви една усмихната и спокойна седмица. Аз бързам да се похваля, на консултацията в четвъртък доктора каза, че на 99% ще си имаме момиченце. И двамата с таткото се бяхме настроили за момче, но след първоначалното разочарование започнахме да се вълнуваме страшно много. Сега таткото само звъни да пита какво правят двете му принцеси  Wink
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 13, 2014, 09:01:01 »

Аххх, tsve4e, новината ви е прекрасна, ще си призная, че малко ти завидях  blush И аз си мечтая да чуя това от доки, но ще е на-рано след месец  yahoo
Аз се пооправих от хремата, или по-точно се разминах с леко запушване на носа, но поне вече не кихам.
Станала съм ужасно мързелива и поспалива. През целия уикенд не мръднах никъде, прекарах го в лежане и гледане на филми и спане. Лошото е, че през деня умирам за сън, а през нощта често будувам.
Как са другите бъдещи мамчета? Оздравяхте ли? give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 13, 2014, 14:25:18 »

Привет, дами. Не бях влизала от миналата седмица и ето че имаме страхотна новина: Тцветченце, честити розови гащи smile Bravo give_rose

milenity, за температурата, изобщо за това състояние, можеш спокойно да си приготвяш чай от пресен джинжифил. Той е напълно безвреден за състоянието ти, както и при кърмене. Подчертавам пресен, тъй като горното не важи за сушения. Отварата помага при температура, а самия джинджифил действа като антиоксидант и имуностимулиращо, а в комбинация с лимон и мед действа много ободряващо.
Отварата се приготвя като една чаена лъжица настърга пресен джинджифил се залива с 300мл студена вода и се оставя на котлона на умерен огън. След като заври, веднага се отстранява и затваря с капак, за да се запари. След като леко се охлади се добавят резени лимон или изцеден лимонов сок, ако предпочиташ и мед на вкус. Аз лично си приготвям двойна доза и съхранявам в хладилник.
Чаят от джинджифил е леко лютив, но с лимона и меда, донякъде се неутрализира този ефект.
Пожелавам ти бързо оздравяване!
Марри, много ти благодаря! Обезателно ще пробвам! Аз много обичам пресен джинджифил! :)Вече ми мина хремата, но температурата тъкмо спадне и аз се зарадвам и след час пак се е вдигнала.

Днес бяхме на лекар за втори път! Видяхме ембриончето и пулса smile yahoo Толкова беше вълнуващо smile. Вие знаете, няма какво да ви разказвам. Таткото беше с мен и той много се развълнува smile.
Та, док. ми каза, че може температурата да е по-висока от евентуални проблеми с бъбреците, които, ако ги има, обиновено се проявяват повреме на бременност. Аз съм нямала никакви оплаквания до сега и мисля, че температурата си е от вируса, който ме пипна, но утре ще правя пълни изследвания и ще видим.

Ивелка, и аз съм така!! През деня съм като парцал и само ми се иска да си полегна някъде, а нощем към 3-4 като се ококоря и няма заспиване. Радвам се, че си по-добре! smile

А, на снимката от УЗ-а сега пък ми пише термин 27 август. Така ли си се мени? По всичките ми изчисления се пада 24 и за това не мога да разбера откъде дойде тази промяна. Лекарката ми май не си пада по много обяснения. Предполагам е закономерност на размера на ембриончето. Имате ли идея?

« Последна редакция: януари 13, 2014, 14:32:38 от milenuity » Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 13, 2014, 14:35:33 »

tsve4e честита девойка  smile
milenuity  дано се оправяш бързо и да  не вдигаш температура, че е доста неприятно.

Аз съм в петък на втория БХС и може би ще видим пола. Важно е бебето да е живо и здравичко, но все пак тайно се надявам на още едно момченце. Не знам защо, но аз за разлика от повечето майки искам да имам момченца.
ivelka   и аз се уморявам лесно и предпочитам да си мързелувам и спя, което ми се удаваше първата бременност, но сега няма почивка с малкия разбойник вкъщи. Поне времето ми минава по-бързо и покрай него не ми остава време да мисля за глупости. Въпреки, че вече съм размечтала за лятото и за това как ще се разхождаме по парковете...
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 13, 2014, 15:36:50 »

milenuity, терминът варира точно според размерите на ембриона, които е отчела апаратурата. 3 дни не са голяма разлика, но е нормално да има такава. По мои изчисления сме за 7 август, но бебчо за сега върви по-голям, та предполагам ще се появи края на юли, живот и здраве. Сестра ми е родена на 25 юли и си мисля, че това е една чудесна дата  heart
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 13, 2014, 15:37:23 »

Зори, аз също много исках момченце, но уви. Дано вторият път стане.
За умората и аз съм така, през деня като парцал нощем няма заспиване.
Миленче, като термин ти се изчислява една дата според последния цикъл и така си вървиш докрая. Иначе на мен след всеки преглед ми се променя на УЗ датата (сега на последния пишеше 30.06.) Наистина е в зависимост от размерите на плода.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 14, 2014, 14:37:37 »

Здравейте,

Днес правих пълна кръвна картина, урина и т.н. Всичко ми излезе в норма освен моноцитите. При норма 4.7-12,5%, моите за 14,6%. В интернет пише ужасни неща като чета какво означава повишени моноцити - левкимия и т.н. Някой от вас да е имал повишени или пък да знае дали при бременност са завишени? Единсвеното, което ми идва на ум е , че съм болна и може да има връзка с това...sad

Днес съм на работа - голяма грешка. Тук е като в печка, а аз не се съобразих и с пуловер. Съответно темепратурата пак на 37,5...от днес и кашлям здраво. Направо ще си умра от смях вече. Аз не бях боледувала от мнооого време.

Цветче и Зори, вие сте първите мами, които чувам, че искат момченца smilesmile. Около мен винаги само момиченца са искали познати и приятелки.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 14, 2014, 17:12:38 »

milenuity, както ти казах моя съвет е да не четеш много много. По-добре се консултирай с лекар, ако трябва и не повече от един. Аз лично не мога да изкажа мнение по въпроса ти.
Защо не посетиш GP може да се наложи по-сериозни лекарства да приемаш за грипа?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 15, 2014, 07:46:04 »

мерси. така е, знам, ама проучването ми е професионално изкривяване smile.

Обадих се на гинеколожката. Тя беше на работа в друга болница в момента и каза, че принципно точно този показател не може да коментира експертно. Личната пък беше сутрешна смяна и после телефнът и беше извън обхва - може да е отишла на Витоша жената. Но, все пак, успях да намеря инфо от една приятелка лекарка и от научни публикации. Та, в случай, че някой в бъдеще се сблъска с подобни стойности в кръвната си картина - нормално е при бременните моноцитите да са завишени, особено в първия триместър, защото моноцитите са бели кръвни телца, които съществуват и се активизират, когато е застрашена имунната система на организма или когато има някаква инфекция, примерно вирусна, но пишеше, че и замърсена рана е еквивалентно. Аз имам както първото, така и второто, което явно е довело до леко намаляване на броя на лимфоцитите ми и увеличаване на моноцитите. Броят моноцити ми е в норма, т.е. поради понижените лимфоцити, процентното съдържание на моноцитите е скочило и от там моите 14.6%.

Дано не съм ви отегчила, но ми се стори доста интересно (и успкояващо!), а и да се знае от обща култура. Може и за някоя бъдеща мама да послужи.

Пожелавам прекрасен остатък на седмицата на всички ви!  give_rose
« Последна редакция: януари 15, 2014, 07:49:03 от milenuity » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 15, 2014, 08:10:02 »

Само ще ви кажа едно, при бременност всичко е различно.Няма как ПКК да ви излезе като на човек който не е бременен, ще имате постоянно отклонения в нещо и те ще са нормални, точно както са били нормални отклоненията в моноцитите.Не се шашкайте предварително, а говорете с лекаря си!
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 17, 2014, 15:45:22 »

Хайде да се отчета след днешния преглед. Лекарката каза, че всичко е наред с бебето и, че чакаме този път девойка. Беше голям шок в началото, защото не знам поради какви причини си бях решила, че пак ще е момченце. Сега се опитвам да свикна с тази мисъл, защото най-важно е да е живо и здраво детенцето. Чудя се как да съобщя на баткото, т.к. той е категоричен, че иска братче и не дава и дума да се продума за сестриче. Много ще го натъжа, но се надявам след време да свикне и да е щастлив, че ще си има сестричка.
Маги, е много права за резултатите. Аз с първата бременност се притеснявах за всяко отклонение, което имах и четях какви ли не неща в нета, но сега вече се консултирам само с лекаря и гледам по-спокойно на всичко.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 17, 2014, 20:30:14 »

Здравейте, мамчета!

Zori83, честита мома  give_rose Много се радвам, че всичко е наред с бебчо и предлегът ти е минал добре.
А в 15 седмица може ли да се установи пола? На една приятелка чак в 21 видяха че е момченце pardon
milenuity, сигурна съм че стойностите са ти ОК в предвид бременността и здравословното ти състояние в момента  give_rose
Аз да се похваля - днес бях на Belly Dance и се чувтвам много добре, защото движението ми липсваше. От 2 години ходя редовно на зумба и като разбрах, че съм бременна веднага спрях заради рисковете, но зумбата си е по-агресивна като цяло от ориенталските танци. Вие какво мислите? Мога ли да навредя по някакъв начин на бебо с belly dance танци? Какво ви е мнението като цяло за спортовете по време на бременност?
Иначе днес сутринта имах неприятна болка ниско долу вляво, която продължи около час на импулси, но после ми мина и не съм предприемала нищо. Според вас имам ли повод да се тревожа и трябва ли да звънна на АГ-то? Вторник съм на ФМ и изследвания.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines