Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:04:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206640 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 03, 2014, 16:34:59 »

Благодаря за полезната информация! give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 06, 2014, 09:48:52 »

Момичета, имате ли идея как се сваля темепратура, когато си бременна? sad
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #47 -: януари 06, 2014, 10:29:05 »

  milenuity , може би е най-добре да се чуеш с личния си лекар или, ако си избрала вече, този, който ще ти следи бременността. Не смея да ти препоръчвам нищо, понеже си в по-ранна седмица на бременността  sad
 Аз имах доста висока температура за 4 дни, когато бях 13-14-та седмица и тогава лекарката ми ми препоръча парацетамол в ниски дози (взех си "Панадол"). Не знам, обаче, дали е допустимо да се взима в 7-ма седмица.
 
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 06, 2014, 10:38:00 »

Мерси, Мишел. За сега не е висока и ще пия много вода. Ако не падне до следобяд ще звъня или след работа направо ще я посетя.

Още не съм си избрала кой да ме следи (и къде ще раждам, живот и здраве). За сега ходя при моята гинеколожка, но поне тя е специализирала в Майчин Дом и има опит и с проследяване на бременност.   
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 06, 2014, 11:02:55 »

milenity, съжалявам да чуя, че имаш температура!  sad Желая ти бързо и безпроблемно справяне с нея  give_rose За съжаление за сваляне на температура не мога да дам съвет sad
И мен не ме подминаха вирусите - с ужасна хрема съм и суха кашлица  bad
Много се притеснявам да не се отрази на бебчо това непрекъснато кихане и сополивене...
За сега вземам осцилококцинум и витамин C 500 мг. + АЦЦ за впръскване в носа. Точно днес щях да питам по-опитните мамчета как се справят с хремата и дали съм избрала подходящи медикаменти.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 06, 2014, 11:16:22 »

О, милата! Дано ти мине скоро. Мисля, че само високата температура е опасна за бебоците. Кихането и кашлянето, доколкото съм чела е гадно по-скоро от гледна точка на това, че не можеш да вземеш нещо да ти го облекчи по-бързо. Осцилококцинум е хомеопатично - вярно.
Аз за сега нямам кашлица, но кихам доста. И то на серии по 4-5 пъти smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #51 -: януари 06, 2014, 11:17:31 »

М, до 38 градуса е ок, ако стане по-висока пий парацетамол, защото е опасно. Моята лекарка ми е казвала, че на 4-6 часа по 1 парацетамол може да се пие.

Ивелка, за хрема никакви капки с ксилометазолин или нещо подобно, само на солна основа. Защо не си правиш физиологичен разтвор със сол и не си правиш промивки с него, много помага! Можеш да си правиш и инхалации с ментол или лайка.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 06, 2014, 11:28:06 »

Виви, ще пробвам с този физиологичен разтвор. Относно капките, пише, че съдържат ацетилцистеин. Свекито ми ги донесе в събота и каза, че били витамин C за впръскване в носа. Аз съм крайно незапозната, а и не обичам да се доверявам само на източници в интернет. На АГ преглед ще ходя чак след 2 седмици...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #53 -: януари 06, 2014, 11:31:23 »

Ако е витамин Ц е ок, но общо взето капките за нос са доста вредни, питала съм моята гинеколожка и каза никакви да не се слагат (които са на химична основа), ако са витамин ц или сол са си ок. И за темпрературата и за капките не си го измислям сама, доктор ми го е казал. Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 06, 2014, 11:34:46 »

Mерси, Виви!
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 06, 2014, 13:20:47 »

аз ползвах разтвор на клеева тинктура с физ.разтвор,или смърках солена вода.Капки за нос -не.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 06, 2014, 16:14:07 »

аз ползвах разтвор на клеева тинктура с физ.разтвор,или смърках солена вода.Капки за нос -не.

ra_di, има ли я в аптечната мрежа тази тинктура?
Vivi20, благодаря ти  give_rose
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 06, 2014, 16:51:07 »

Момичета, стискам палци на болните скоро да оздравяват! Клеевата тинктура се продава в аптеките. Тези "домашни какпки" сега ги изпробвах върху Ади и в комбинация с цинабсин за 3 дни някъде й минаха сополите.

Аз не съм се включвала скоро, но да ви кажа че ме изписаха една седмица след приемането ми в болницата. Освен отлепването имам и миомен възел с размери 4 на 6, което не било малко според доктора, но това ми било последна грижа сега, най-важно е да износя бебето докрай.   В петък бях на преглед и доста се бях притеснила, поне от няколко дни имам едно кафяво течение, което не е само зацапване, а доста изтича, но докторката ме успокои, че с бебето всичко е наред, мърда, прави кълбенца, маха с ръчички и най-вероятно това е стара кръв останала по кухините на матката, която се оттича сега.  Сега съм си вкъщи и се старая да почивам максимално. Отдала съм се на любовни романи  heart heart heart
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 06, 2014, 18:17:32 »

Иве взе ми си спрейче на Стеримар или Сребърна вода и ползвай тях за нослето.
« Последна редакция: януари 06, 2014, 18:25:21 от gucci » Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 07, 2014, 14:25:47 »

За много години момичета! Да сте живи и здрави и едни прекасни бебчета през новата година ви пожелавам!

milenuity   честита бременност!
V_e_S_i   радвам се, че нещата са се стабилизирали при теб и си си вече вкъщи с любимите хора.
Чета, че за болести си говорите и мен не ме подминаха - хрема, кашлица, сополи и слава богу без температура. Лошото е, че ме държа 10 дни. Аз смучех прополки, пих биозин мама и си капах физиологичен разтвор в носа.
Иначе вече усещам леките побутвания на бебчо и ми става толкова мило. За съжаление обаче вчера се притесних, след като ми излезнаха резултатите от БХС. Картинката с предната бременност се повтаря, т.к. единият ми хормон е доста завишен, което притесни лекарката ми и ме праща на късния скрининг и изтеглям максимално рано феталната морфология. Сериозно съм се замислила дали да не си направя Prenatest, защото втори път не искам да минавам през амниоцентезата. Ако някой има отзиви за този тест ще се радвам да ги сподели. Гледам да мисля позитивно и да не се шашкам както предния път, но има някакво съмнение, което ме гложди, след тези резултати.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines