Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:41:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206644 пъти)
 
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: юли 15, 2014, 08:18:53 »

Здравей, Stefani1!

На теб още много малко ти е останало! smile Пожелавам ти леко раждане и се надявам после да споделиш с нас как е минало раждането!
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #556 -: юли 15, 2014, 16:01:35 »

Благодаря!Със удоволствие ще разкажа за раждането и първите дни с бебко.Нямам търпение вече  smile
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #557 -: юли 20, 2014, 19:27:42 »

Мами,вчера сутринта в 9:20 се роди синът ми Кристиан baby_boy  с перфектни мерки 3,100 51 см.Сега се възстановяваме и се надявам понеделник-вторник да ни изпишат  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: юли 20, 2014, 21:49:46 »

Noir, моят син се роди 3200,50см и за вкъщи взех бял Памперс 2. Но не купувай много(примерно няколко пакета, те често пускат промоции), понеже към 35ден го смених с 3'ка зелен Памперс. При памперсите наближи ли кг за следващия номер почти винаги се налага смяна. Т.е моят син сега е 6кг и ползвахме 3*ка(4-9кг), но почнаха да пропускат, а той дори върви леко слаб на външен вид и вече сме на 4*ка(7-18кг).
И от двата съм със смесени чувства(бял и зелен Памперс) . Не пропускат, не са ми създавали проблем, но особено белият Памперс мирише силно на химикали  bad Сега взех Либеро и Пуфис да пробвам. Може да вземеш малки пакети и да видиш кой ще ти "хареса".

Стефани, честито! Да е здрав, послушен и без колики малкият Кристиан! heart На теб ти желая бързо възстановяване!
« Последна редакция: юли 20, 2014, 21:54:29 от Mrs.™ » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #559 -: юли 21, 2014, 12:11:50 »



Относно термометъра, някакви отзиви за този?
http://www.hippoland.net/canpol-digitalen-termomet-r-za-chelo-i-uho

Помпата съм избрала на Tommee Tippee, понеже ми подариха такива шишета, а и чета добри отзиви за продуктите им.

В неделя закупихме и козметиката за бебо - избрахме на Chico - талк за дупе, шампоан за коса и тяло без сълзи и мляко за след баня.
Купих си и един много сладурски бежов комплект за количка със синя бродерия на него, даже мисля да използваме част от него и за изписването.

Днес започвам с прането и гладенето на бебешките дрешки и текстил. Нали не е много рано? А със стерилизирането кога да започна според вас?
И още един въпрос относно дрешките - за съвсем в началото много малко неща съм подготвила - 6-7 бодита с къс ръкав или без ръкав, 4 комплекта камизолки с ританки, 1 боди с дълъг ръкав и ританки и 3 чифта чорапки. Предполагам че са ми малко дрешките, какво друго да купя за в началото?


Иве термометър бих ти препоръчала като за начало да вземеш обикновен защото мерят най точно.Електронния е вече като почнат повече да шават децата.
За козметика ние сме с кремче за дупе при нужда,мляко за тяло и измиващо за косата и тялото комбинирано.В началото бебетата са много нежни и се слага крем при всяка пелена.С порастването се слага само при къпане или нужда.Хубаво е да се види и ако няма проблем с подсичане а не се наслагва в жегата много кремове.Относно обличането след около първия месец моите бяха по боди с къс ръкав и чорапки.В началото не ти трябват много дрешки защото бързо омаляват.А и е топло и всичко съхне много бързо.Аз лятото не съм ползвала пижамките.Може би от септември почнах да ги ползвам като позахладня.На мен ританки и камизолки не ми бяха удобни въпреки че нашия пъп падна още в болницата.Много са удобни гащиризончета от този тип.

Стерилизиране от сега няма нужда.Ако нещо ти потрябва за болницата там ще ти го стерилизират.Стерилизира се преди употреба или ако си с ел.стерилизатор -той около 12 часа остава стерилно вътре ако не се отваря.
Относно прането и гладенето не е рано-хубаво е всичко да ти е готово.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: юли 21, 2014, 12:27:01 »

Stefani1, честито момченце. Да ти е живо и здраво и много да те радва!

Другите момичета, как сте? Малко се изгубихме в нашата тема...

Ние днес бяхме на лекар. Аз се чувствам перфектно, но лекарят ме праща на второ мнение, защото нашите крачета все още си вървят назад. Главичката наддава отлично, но крачето го измери с няколко седмици назад пак. sad Още си пия дузофарма и крачето наддава, но не достатъчно. ;( Иначе ми казаха, че плацентата и водите са идеални, както и тоновете му през последните две седмици.
Ако и другата докторка не мисли, че е защото съм ниска, моят лекар спомена за вадене по-рано  cray
Знам, че на доста други мами са им казвали примерно, че бебокът изостава, а после е било всичко наред и вероятно не са им били изчислили правилно термина. Но при нас само крачетата не растат достатъчно бързо...и за това ми е е много притеснено. Освен това ми откраднаха телефона с много клипчета на движещия ми се корем и сантиментални снимки, които не си бях свалила никъде. И сега ми е толкова тъжно, че както съм сама вкъщи само ред сълзи ред сополи. smile

Мисля си за вас, че всички сте с няколко седмици преди мен и вече във всеки момент може да раждате. Пожелавам ви всичко да мине леко и успешно.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #561 -: юли 21, 2014, 13:01:02 »

Аз чакам, чакам ... изчака ми се чакането, а имам още доста (поне на мен ми се струва като месеци Wink) човек като си е вкъщи и няма какво да прави и времето минава ужасно бавно, особено и с това горещо време не става и за разходки и така ...

М, каква е логиката да го вадят по-рано? С какво ще му помогне това?

Иначе аз утре съм на преглед да видим колко сме наддали, предния път бяхме към 3 кг, да видим сега. smile Още се надявам на естествено раждане, макар че вчера получих малко контракции и както съм вселенско спокойствие ме обхвана супер паника и ме осени как вероятно няма да е толкова лесно и просто колкото си мисля. smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: юли 21, 2014, 13:23:54 »


М, каква е логиката да го вадят по-рано? С какво ще му помогне това?

защото най-вероятната причина да не наддават крачетата е проблем с пропускливостта на плацентата. Докторът ми обясни нещо от сорта, че ако има подобен проблем, природата е устрила нещата така, че жизнено-важните органи се хранят с предимство - мозъкът и сърцето, т.е. главичката и коремчето наддават. А останалото изостава. Но все пак ние наддаваме - дори крачетата са мръднали от миналия път, макар и с малко. Затова и аз се чудя дали ще е по-добре да го извадят....  crazy

Вив, точно за теб много си мислих вчера и се чудех как си smile. Радвам се, че писа. Почти си на финалната права. Това, че си имала малко контракции не е признак, че нещата ще са сложни и че няма да си родиш естествено! Аз знам мами, които си бяха с конктракции през цялата бременност, но изкараха до края и си родиха и двете естествено.

Ние със сигурност ще сме секцио, за съжаление (но не ми пука много, важното е с бебето вс да е наред) - стоим си хоризонтално и оплетени и сова си е. Беше се врътнал с главата предния път, но не изцяло, а някак си по диагонал smile. Но сега пак си е мръднал настрани и усещам едни ритащи краченца от едната страна, а от другата една главичка от от време на време някоя ръчичка. 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #563 -: юли 21, 2014, 15:02:15 »

Vivi20 , то не е лошо да отхвърлиш мисълта, че ще е лесно и просто Wink. Няма лесно и просто раждане, само бързо и бавно  smile. То си е Божа работа, но всичко минава и се забравя. Няма място за ненужна паника, споко! heart
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #564 -: юли 21, 2014, 15:07:21 »

Благодаря ви!
Колкото това да се извади по-рано,моя бебо реши да излиза 2 дни по-рано,бях с планувано секцио но в събота сутринта по спешност ме приеха и решиха още тогава да го вадят.2-3 дни преди термина не мисля че ще повреди много на бебето.Успех!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #565 -: юли 21, 2014, 15:33:08 »

М, така като го обясняваш има логика, наистина важното е бебчето да е добре, мисля че е много хубаво, че ще получиш второ мнение, така ще си по-спокойна според мен. Стискам палци всичко да е ок. smile

Свекърва, знам, че не е лесно и просто, но се опитвам да съм с позитивна нагласа и да не си вкарвам филми в главата. Предвид, че е нещо, което не зависи от мен и не мога да контролирам и не знам как ще мине, по-добре да съм спокойна и непукист, отколкото да се притеснявам, както казах никой не знае как ще мине раждането му. Wink
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #566 -: юли 22, 2014, 10:06:05 »

Стефани, да ви е живо и здраво бебчето!!! Много хубаво име сте избрали  Bravo
Ние още сме 2 в 1  girl_wink Имам още 13 дни до термин, само се надявам бебка да изчака до петък пък после, когато си реши smile Мама, сестричката и племенника пристигат в четвъртък   heart
Аз много се преуморих последните седмици. Преместихме се в нова къща, мъжа ми започна нова работа и естествено цялото чистене се падна на мен. Все още има хиляди торби, който трябва да бъдат разопаковани  nea
Получих много критики от близки и приятели, защо съм се товарила така, какво съм искала - да родя преждевременно ли? А какъв избор имам? От далече е лесно да се критикува и дават съвети, но като не могат да помогнат, поне да не дават акъли!!!
И така наоплаквах се  pardon

В петък бях при акушерката - с натискане на корема (доста силно - даже ме заболя малко) каза, че главичката е много ниско и бебка е в готовност да излиза. И тя каза, че е дълго бебе  smile
До сега не съм имала контракции, или поне не болезнени. Понякога, когато се преуморя ми се стяга корема, но няма болка и си мисля, че е подготвителна контракция ( а може и да не е  crazy). Ръцете ми са подути адски много, вече от около месец, и стъпалата почнаха от около 2 дни.
Виви ти къде реши да раждаш?
Миленка ще чакам да пишеш за второто мнение  smile и стискам палци всичко да е наред smile

Извинявам се за оплакванията и за дългия пост  sad
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #567 -: юли 22, 2014, 12:18:31 »

Благодаря.
И според мен си се натоварила ,трябваше по раничко да свършите тези неща.Викни някоя приятелка да ти помогне,не се товари сама.И моите рце се подуваха,но само когато бях на вън в жегата,успокоявах ги с мокри кърпички и дезинфенктант.Помагаше до някаква степен.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: юли 22, 2014, 13:33:35 »

Стефани, честита рожба и от мен! Много хубаво име сте избрали - нека расте здрав и под щастлива звезда Кристиан!
И ние сме още 2 в 1, явно всички тук сме в трескаво очакване и с термини през няколко дни.
Моят  корем е още много нагоре, не се е смъкнал, нямам и никакво разкритие, така че се очаква да изкараме до термин smile
Леки финални метри на всички give_rose
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #569 -: юли 22, 2014, 14:02:03 »

Благодаря ivelka ,пожелавам ти безпроблемно раждане и съвсем скоро да си прегърнеш малкото човече.
Ние едва се прибрахме вкъщи и първата безсънна нощт е на лице.Взимах го на ръце,люлях го в кошарата,вода пи,бибероната не я иска,помислих за колики но нали е рано все още..за малко щях да се откажа да пробвам още нещо,докато мъжа ми каза че може би му е топло  huhhuh.gif пуснахме климатика в хола,врата срещу врата със спалнята ни,и след 10тина минути вече се усещаше малко успокоение в бебо.После се събуждаже още няколко пъти,яде,и сутринта в 8 пак с рев..
Ето и една снимка от болницата  smile


* 76526_169670113055453_8111539_n.jpg (52.87 KB, 720x540 - видяно 195 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines