Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:23:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206632 пъти)
 
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: юни 30, 2014, 14:26:25 »

Блaгодaря нa всички. Зa рaждaнето нямa дa рaзкaзвaм, зaщото не беше много леко. Вaжното е че сме добре и вече вкъщи. Зa протоколa родих 3780 г, току що ММ ме спукa от бъзици, че съм писaлa, че съм родилa слонче  girl_impossible  lol
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #541 -: юли 01, 2014, 06:24:33 »

Здравейте, мoмичета! Отдавна не съм писала и реших да се отчета, че то малко остана до срещата с бебчовците  heart
Честито на първите мами в темичката ни! tsve4e и Zori83, нека съкровищата ви растат здрави и щастливи! А на вас - бързо възстановяване и влизане в ритъм!  give_rose
Да се похваля - последните две седмици наваксахме доста с покупките! Всяка неделя с ММ излизахме на пазар и днес мога да кажа, че ми остават само още няколко неща - помпата за кърма, термометър и две нощници за родилното.

Относно термометъра, някакви отзиви за този?
http://www.hippoland.net/canpol-digitalen-termomet-r-za-chelo-i-uho

Помпата съм избрала на Tommee Tippee, понеже ми подариха такива шишета, а и чета добри отзиви за продуктите им.

В неделя закупихме и козметиката за бебо - избрахме на Chico - талк за дупе, шампоан за коса и тяло без сълзи и мляко за след баня.
Купих си и един много сладурски бежов комплект за количка със синя бродерия на него, даже мисля да използваме част от него и за изписването.

Аз от събота съм в клуба на контракциите, ама вече истинските! Малко се понатоварих този уикенд и усетих силно стягане и болка, която продължава по няколко секунди нерегулярно. Като легна и си почивам, се оправям. На ЖК-то в понеделник док ми даде документите за раждането и ме успокои да не се притеснявам за контракциите, били нормални и че матката си правела гимнастика за раждането. Бебо е вече 2800 г. и е доста палав следобед и късно вечер, имам чувството, че ще пробие корема ми и сам ще излезе. Иначе е главично разположен и за сега ще раждам нормално. Док каза също и че от тази седмица влизам в 9-ти месец и раждане е възможно във всеки един момент, така че да си подготвя багажа girl_impossible Днес започвам с прането и гладенето на бебешките дрешки и текстил. Нали не е много рано? А със стерилизирането кога да започна според вас?
И още един въпрос относно дрешките - за съвсем в началото много малко неща съм подготвила - 6-7 бодита с къс ръкав или без ръкав, 4 комплекта камизолки с ританки, 1 боди с дълъг ръкав и ританки и 3 чифта чорапки. Предполагам че са ми малко дрешките, какво друго да купя за в началото?

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #542 -: юли 01, 2014, 06:45:12 »

Ивелка, купи пижами за бебето, т.е тези целите гащеризончета. За първите седмици те ще са ти най-удобни, поне да докато падне пъпчето ританките не са много удачен вариант. Може да вземеш още 1-2 бодита с дълъг ръкав, докато са съвсем малки бебетата трябва да им е топло, тъй като не могат да регулират добре температурата си.

Ако мога да си позволя още един съвет - не слагай талк на бебето, няма нужда от него. Стига да му почистваш дупето с водичка редовно и да го сменяш често, не би трябвало да имаш проблеми. И все пак, ако се изрине, по-добре кремче против подсичане.

Зори и Цветче, честити бебенца, да са ви живи и здрави, а на вас бързо възстановяване.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: юли 01, 2014, 06:50:04 »

Alleksia, благодаря ти за бързия отговор! Ще взема още пижамки за спане и бодита с дълъг ръкав.
Относно талка, бяхме в чуденка дали да вземем кремче против подсичане, но в аптеката ме посъветваха, че за големите жеги пудрата е по-подходяща. Не знам...може би трябва да пробвам как му понася първо?  huhhuh.gif
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #544 -: юли 01, 2014, 06:58:23 »

Пижамките не са за спане само, отначало ще си е постоянно в тях, най-удобни са.
Ей, тези аптекарки са опасни! Няма нужда да слагаш крем при всяка смяна, само ако видиш, че леко е започнало да се зачервява, почистваш с памучно тампонче, напоено с вода и това е. При бебета колкото по-малко козметика, толкова по-добре. В болницата ще ти кажат какво да правиш и ще ти покажат, не се притеснявай.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #545 -: юли 01, 2014, 09:17:32 »

Ивелка, Алексия е права за пижамките. Аз по-скоро ги наричам гащиризончета, а не пижами. Особено удобни са, когато отпред са с цип, а не с копчета - с едно движение си съблякла и облякла бебето. Освен това бебетата са свити на топка и трудно се издърпва ръчичка, краче... В началото бебето се буди нощем, сменя се памперс, ходи се по прегледи, консултации и тн. Колкото по-лесно се облича и съблича, толкова по-добре. Иначе бебетата почват да се изнервят. И без това дрехите им пречат pardon
Хубаво е да имаш тънка памучна шапка за навън (в случай на нужда).
Пудрата аз ползвам при подсичане под гушката. Иначе за памперс зоната най-удобно си ми е с крем.
За стерилизацията - аз си стерилизирах залъгалки и шишета, когато вече се прибрах вкъщи с Мария. Помпата си я бях подготвила предварително и си я носех в болницата. Там ми я стерилизираха, когато ги молех, а и бяха в готовност при нужда да дават техни залъгалки и шишета.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: юли 01, 2014, 09:51:24 »

Ивелка, честити ви покупки. И на мен така ми казаха няколко приятелки- майки за пудрата - да не взимам и да не ползвам за дупето.

Вчера се снабдих с ръчната помпа на AVENT от АЙКО. намалена е с повече от 40%. М/у другото - и комплектът им с шишета, четка за миене и биба е намален в момента, ако някой се интересува. А, също - в Кауфланд в момента има добра промоция на Pampers и като по чудо имат и малките размери.

Още не сме си взели ваничка, както и термометър. Тези електронните термометри са ми много фалшиви  - хич не мерят точно. В голяма чуденка сме какъв да вземем.

Иначе, пия си лекарствата и се чувствам ок. Малкият ме побърква с неговият нередовен режим на движение. Като има по-голяма пауза да не е шавал и изпадам в стрес. smile
Много странно, но не съм наддала и грам за последните 3 седмици. Чакам с нетърпение вторник, за да се уверя, че бебо си наддава независимо от това.


Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #547 -: юли 01, 2014, 11:27:25 »

Честито на Зори и Цвече! Да са ви много здрави и усмихнати бебчетата и многооо да слушат! smile

Аз от мината седмица съм в отпуска, а от 25 съм в майчинство и се занимавам с разни покупки, защото от много работа не ни оставаше време за покупки, та сега наваксвам. smile Бебка по последни измервания е около 2,500 и ако реши може да се появи по всяко време вече, макар че нямам признаци, така че не я очаквам скоро! smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #548 -: юли 01, 2014, 11:29:31 »

Честито на tsve4e и Zori, да са ви живи и здрави бебоците!
На мен ми дадоха ръчната помпа на Авен, все още не съм я разглеждала подробно, дано ми свърши работа ако се наложи и да не трябва да купуваме друга.
За термометъра - имаме Омрон дигитален, става и за дупе, и под мишница. Засега няма да купуваме друг, евентуално ако не отчита добре, но ние го ползваме и за нас и сме доволни.
Говорите за дрешките - смятам да заложа на бодитата с къс и дълъг ръкав, гащеризончета основно и ританки след като падне пъпчето.
Вчера заглеждах памперсите на Памперс - има 2-5кг. и 3-6 кг и се чудя на какви да заложа. Имат ли разлика в обиколките на крачето и корема?  За болницата какъв пакет взехте - от 20 бр. ли?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: юли 01, 2014, 11:33:14 »

Момичета, един съвет.Вие раждате лятото при температура над 26 градуса през повечето дни.Не обличайте прекалено много детето и не го овивайте, за да не се претопли.Да наистина то е малко бебе, но извинявайте облечете се вие с боди, с блузка с дълъг ръкав, с ританки и се завийте с одеалце да видим как ще се чувствате.Правилото което аз винаги съм следвала за Мони е моите дрехи плюс една.И това беше само първия месец, сега сме на колкото аз съм облечена толкова е и тя.

За козметиката сме били и сме с кремче за дупето, едно мляко за след баня и душ-гел за баня, друго не и слагам.При подсичане Судокрем, оправя я за отрицателно време.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #550 -: юли 01, 2014, 11:48:58 »

Маги, значи за дупето отделен крем, не мажем с млякото за тяло, правилно ли разбирам?
В такъв случай към какъв крем да се насоча?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: юли 01, 2014, 11:58:46 »

Аз дупето го мажех в началото с мострички на Мустела, не е лош крема добре му понесе.Сега я мажа с едно варненско кремче дето го правят в една аптека там.Не ме питайте как се снабдявам.И то аз я мажа само след акане.А судокрема го ползвам само при зачервяване.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #552 -: юли 01, 2014, 13:00:36 »

ivelka, изчаквах майките да отговорят на въпросите ти, но виждам, че няма препоръки за стерилизирането. Какво имаш предвид да стерилизираш? Ако става дума за дрешките, може след изпиране да ги изгладиш още сега и да ги завиеш в тензух или памучна торба. Ако обаче си имаш помощник, може и когато се наложи да се облича бебето. Аз имах кварцова лампа и понеже големият син се сдоби със стафилококова инфекция от родилния дом, оставях да се облъчат дрехите за определено време преди обличане.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #553 -: юли 01, 2014, 14:28:02 »

Noir, препоръчвам ти да вземеш за начало малък пакет памперси. Ние бяхме накупили в началото памперси на Пуфис - размер 3-6 кг. Единичките (2-5 кг) са много малки и имат едно изрязване около пъпа, за да може да стърчи щипката за пъпа. Не е много удобно, според мен. По-лесно на мен ми беше, когато щипката е вътре в памперса и не може много-много да се търка в дрехите.
Аз лично от Пуфис бях (и съм) много доволна. Препоръчвам ти малък пакет, защото всяко бебе е индивидуално. Пробвахме в последствие Памперс, Молфикс и Ганчев, но на нас Памперс ни пропускаха около крачетата. По принцип чувам хубави отзиви за тях от майки на момчета. Може да е съвпадение, но може да има и значение. Другото е, че не знаеш как ще реагира кожата на бебето към съответната марка и не е необходимо да даваш пари излишно.
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #554 -: юли 11, 2014, 11:17:47 »

Здравейте!Аз очаквам бебче на 21.07 очакваме момченце  smile
На всички бременни мами,безпроблемна бременност и само усмивки
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines