Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:30:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 206420 пъти)
 
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 14, 2013, 13:11:54 »

tsve4e, ivelka, V_e_S_i честито на всички!
svetla_ety, michelle благодаря ви за милите думи!
И аз тези дни видях бебока и ми стана толкова мило! С нетърпение очаквам другия петък, когато ще правим БХС, за да се срещна отново с малкото човече!
А сега да се оплача, за да ми олекне малко, че ми е много тежко и ревливо тези дни. Тази бременност за съжаление отново няма да бъде лека за мен, т.к. се оказа, че имам пъпна херния от първата и сега при нарастване на корема имам ужасни болки. Само се моля да издържа до края и да не се налага спешна операция по време на бременността. Купих си колан за бременни, който се надявам да ме облекчи поне малко, защото болките на моменти са нетърпими. Знам, че всичко ще мине и ще го забравя, но в момента са ме налегнали едни черни мисли и ми е още по-криво, че не мога да обръщам внимание на малчо така както го правех преди да забременея.

Пожелавам на всички бъдещи мамчета да имат лека, спокойна и безпроблемна бременност!
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 14, 2013, 15:08:24 »

Zori, всичко ще бъде наред, опитвай се да не мислиш най-лошото. Знам, че няма как, или поне е трудно изпълнимо, но се опитвай да си спокойна и ще видиш, че всичко ще е наред.
Аз в сряда ще правя БХС и се чудя дали ще кажат какъв ще е бебо, защото на моя колежка и казаха, че ще е момиче. Не че има значение, но вече ме гложди едно любопитство.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 16, 2013, 09:37:51 »

Zori83, всички сме с теб и стискаме палци да не се стига до оперативни интервенции и да си изкараш бременността максимално спокойно и безболезнено give_rose
На мен от днес официално започна да ми се гади. Обаче нямам пориви за повръщане, а само гадене, сякаш съм зверски гладна и имам чувството, че ако не хапна нищо веднага, ще припадна. Надявам се да не се стига до повръщане, защото на работа нямам много условия, а и все още пазя бременността си в тайна. Една приятелка, която сега е в 4-ти месец отслабна с 3-4 килограма, защото се скъса да повръща. Расте само на корем и е ужасно изтощена   girl_impossible
Аз този четвъртък съм на преглед и ще ми пускат стандартните изследвания за кръв и урина.
Надявам се да се чуе и сърчицето вече. А януари, живот и здраве, ще ходя в Плевен при доктора, който съм избрала да ме изражда.
Вие как сте, момичета? Споделете какво ви вълнува  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: декември 16, 2013, 09:46:45 »

и ми е още по-криво, че не мога да обръщам внимание на малчо така както го правех преди да забременея.
Ти правиш най- доброто за детето, ще му родиш близък човек за цял живот  heart heart heart
ivelka , не вярвам тепърва да започнеш с повръщането...Хапвай задължително нещо, за да ти минава. Една колежка изяде цял тон солети, ние така разбрахме, че ще има бебе Wink
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 16, 2013, 10:25:10 »

ми е още по-криво, че не мога да обръщам внимание на малчо така както го правех преди да забременея.

Това ми е мъката и на мен, но освен това което е казала svekarva, помисли че този момент щеше да настъпи един ден. Дали сега или след няколко години, неизбежно е. Един ден Малчо ще ти благодари.
ivelka, сложи в чантата бисквити или солети и хапвай винаги щом ти стане така. Аз и с двете бременности имах точно такова гадене и само по едно повръщане.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 16, 2013, 11:13:24 »

Момичета, тази работа с повръщането е страшна. Не съм вярвала, че ще се чувствам така. От повече от месец не спирам да повръщам. Стомашни сокове не ми останаха. Изпитвам ужас към всякаква храна, даже и от плодове ми се гади вече. Дано при вас нещата минат без тази одисея, че си е страшно. Всички колеги разбраха, ама то нормално аз цял ден се дера в тоалетната. На вас почна ли да ви личи, аз направих коремче и дрехите вече ми стискат. Днес мисля да се снабдя с едни дънки с ластик.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 16, 2013, 14:20:59 »

Благодаря ви за подкрепата  give_rose
Тези дни се чувствам емоционално по-добре и гледам в главата ми да са само позитивни мисли.
ivelka, tsve4e това с гаденето и повръщането е ужасно, но обикновено минава до към 3-4 месец. Хапвайте повече солети, обикновени бисквити. На мен и ябълките с киселото мляко ми помагаха.
svekarva , angel4e това е така, но в момента се чувствам много виновна пред  детето, а и той усеща, че е пренебрегнат и още повече ме търси и иска всичко да прави с мен.
Мисля да се запиша на йога за бременни, за да се разсейвам малко, а и се надявам да ми се отрази добре.
Вие как сте по отношение на хапването? Аз с тази бременност хапвам повече, но може би защото не ми се гади толкова много, колкото първия път. Наблягам основно на тестени храни - пици, сандвичи и банички. Старая се и по няколко различни плода да язяждам всеки ден.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 16, 2013, 14:41:14 »

По отношение на храненето единствената ми промяна е, че сутрин съм зверски гладна, а преди не закусвах и трябва да хапна задължително хляб. Правя си сандвич с кашкавал и луканка и го запичам на пресата. И пия чай. Даже сладкото мога да кажа съм го спряла, но пък ми се яде хляб (а преди ядях без хляб).
Аз винаги съм си имала малко коремче  blush , само дето сега не мога да го прибирам в тесните си панталони, защото се чувствам некомфортно. Затова ходя основно с клинове и туники/рокли или ластични панталони.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 16, 2013, 15:00:03 »

Аз пък с храненето имам голям проблем. Напоследък само супа успявам да хапна и то по малко. Иначе нищо не ми се яде и всичко ми мирише гадно. Най-странното е че цял живот съм мразила кисели краставички, а миналата седмица като докопах един буркан краставички  Girl_hide нищо не остана
Зори, аз също се замислих за йога за бременни, но четох че било хубаво след 3тия месец
« Последна редакция: декември 16, 2013, 15:08:03 от tsve4e » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 18, 2013, 23:29:24 »

Аз, за съжаление не се включвам с много добри новини, но да се надяваме да са единствените в темата.  Пиша ви от Втора градска болница - в понеделник ме приеха с обилно алено кървене. Отначало много се изплаших, но като ми казаха, че бебето е живо и имам само отлепване на част от плоден сак или плацента (не знам точно какво), се успокоих и сега лежа тук с надежда за празниците да съм си вкъщи.  По 3 пъти на ден ми дупчат д***то с по 2 ампули но шпа и 3 пъти пия по 2 Дуфастон. Вече нямам кървене, само леко кафеникаво зацапване и чакам да спре, за да ми вземат вагинален секрет. Бих искала да попитам, ако някоя от вас е била в това положение, може ли да сподели опит, съвети или нещо подобно.
Предполагам, че причината за кървенето е вдигането на малката (11 кг), защото през деня ми се е налагало няколко пъти да я вдигам, уж се пазех и избягвах, но явно малко по малко белята е станала. Знам, че сега трябва да се пазя и да лежа повече, но иначе се чудя колко време ще е така, постоянно ли? Как се разбира, че плода се е закрепил вече, колко време ще трябва да съм на лекарства.....? Предполагам, че докторите ще ми кажат всичко, но ще се радвам и вие да споделите, ако имате опит.

Това е за сега от мен, извинете че ви затормозих с моите терзания, но имах нужда да се оплача:(
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 19, 2013, 07:56:02 »

Веси, от тук нататък е почивка и само почивка.На ехографа ще видят дали се е залепил пак плодния сак, но ще ти кажат да лежиш, да пиеш хапчетата предполагам цялата бременност, да не вдигаш нищо тежко.Минала си в графата рискова бременност вече.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 19, 2013, 15:33:56 »

Веси, във фейсбук вече ти писах, че стискам палци всичко да е наред. За съжаление това не е най-хубавият коледен подарък, но почивай повече и слушай докторите какво ти казват. Не знам дали е заради малката, защото племенницата ми е 11 кг и почти всеки ден я вдигам, но най-добре наистина да се пазиш повече и да лежиш. Всичко ще е наред, не се притеснявай, ние сме с теб.
Аз да споделя, че вчера бях на БХС и видях малкото човече. Вече е оформено, има си всичко и се върти като пумпал. Не се спираше за една секунда, доктора чак се измъчи докато се опитваше да го хване неподвижно, за да мери. За съжаление не се видя пола, но аз продължавам да си мисля, че май ще е мъж.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #27 -: декември 19, 2013, 23:44:31 »

 Зори и Веси, надявам се всичко да се развива оттук нататък добре и при двете ви.
 Зори, дано следващите месеци да са максимално безболезнени. Може би наистина по-леките и умерени физически упражнения като йогата за бременни ще имат благотворно действие. Или поне ще ти помагат да се чувстваш по-леко.
 Веси, много неприятно премеждие си имала  sad Пази се, а пък таткото да се грижи повече за вашето момиченце. А и тя, макар и мъничка, ще разбере, че мама има нужда от почивка.

 Цвети, много е хубаво, че си имате здраво и енергично мъничко човече  smile Вярно, че такива шавливчета създават проблеми на лекарите при наблюдението, но пък са толкова симпатични в такъв момент  smile
« Последна редакция: декември 19, 2013, 23:56:13 от michelle » Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 20, 2013, 14:53:55 »

V_e_S_i   стискам палци да се оправяш и скоро да си си вкъщи. Знам колко е неприятно да лежиш по болници, но всичко минава и заминава. Важното е да сте добре с бебето.

Аз сутринта бях на БХС и гледахме дълго бебето. Толкова мила картинка  heart heart heart Всичко е наред според лекарката и сега ще чакаме резултата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #29 -: декември 30, 2013, 13:45:08 »

V_e_S_i, съжалавям много за неприятната случка. Дано вече си по-добре!  @}->--Аз също имах проблеми и в двете бременности. Но с повече лежане оправих нещата. Но шпа пих до 7-8 месец, иначе през цялото време бях на прогестерони, после магнезий... Беше ми омръзнало от лекарства. Това, че ярката кръв е станала кафеникава е добре - означава, че не е прясна и нещата се оправят. Стискам ти палци!
Не съм писала до момента в темата ви, но пожелавам на всички прекрасни бебоци! Радвам се много за всяка една от вас! give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines