Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 21:32:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декемврийска седмица: 9 - 15.12.2013г.  (Прочетена 26395 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: декември 09, 2013, 12:11:26 »

Пак е понеделник, пак слагаме ново начало на седмицата!
Нека ни е спорна, с повече усмивки и добри вести.
Да се похваля как е служебното коледниче, пък и да видите че нямаме решетки на стаята след ремонта и новата дограма. smile Имаше мъгла и не се вижда черешата, но ще  снимам пак.
Сега да попитам за една песен. Пускат я по сватби, специално за деца. Те се нареждат на влакче да танцуват и много и се радват. Искам да я намеря за партито на децата на нашите служители. Чудя се с какво ще ги занимавам.....Повечето ходят на детска градина, там също ще имат тържества. Отделно майките им ги водят по детски центрове и всичко им е известно. То и няма бюджет за аниматор..... трябва да се справям сама. Изрових две жаби, една лисица и една катеричка за куклен театър от играчките на моите деца. Смятам да се опитам да направим някаква пиеска по техен сценарий и да им покажа как се движат куклите. Ако видя, че им е интересно де. Иначе ще бесуват. Миналата година пускахме 10000 пъти гангам стайл, каква е модата сега?


* kolednik.jpg (55.4 KB, 628x472 - видяно 480 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 09, 2013, 12:19:40 »

свекси, пак са те хванали да работиш. аз не мога да помогна, но успех!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 09, 2013, 12:26:19 »

Свекърва, да не търсиш тази песен http://youtu.be/H5avSQbAw-w  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: декември 09, 2013, 12:56:47 »

Mrs.™, много те обичам /и не само заради песента/, тя е!!!! yea Кой да предположи, че през горещите дни ще им пускат песен за делфините на хлапетиите. Гледам, има и стъпки за разучаване, направо ще утрепем един час Wink. Обаче ми звучи малко чалгарски, да не ме линчуват майките crazy
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #4 -: декември 09, 2013, 13:36:54 »

Да, точно това е танцът и на мен ми звучи адски чалгарски и затова хич не го харесвам, но пък децата много му се радват, ако можеше музиката да е различна щеше да е супер!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 09, 2013, 13:41:11 »

мен пък ми звучи леко руски стил, не толкова чалгарски . странна работа.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 09, 2013, 14:00:18 »

Аз не знам какви ще са децата, но Сиана специално се радва изключително много на балони и топки - друго не й трябва.  girl_wink Та ще е хубаво да има пръснати балони в различни форми/цветове smile Друго, което е "на мода" при нея е песента на гуменото мече от рекламата за Jumbo.
Ето тук я има в оригиналната английска версия: http://www.youtube.com/watch?v=astISOttCQ0
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 09, 2013, 14:02:42 »

моята приятелка, син й е на 4. казва че пеел и нощем и денем тази джъмбовска мелодия. явно е на мода.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 09, 2013, 14:24:05 »

Здравейте smile

Аз също познавам едно четиригодишно момиченце, което нон стоп слуша песента на мечката от Джъмбо. И танци си има за нея smile

Аз днес не съм на работа и съответно не мога да се накарам нищо да свърша  sleeping
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: декември 09, 2013, 14:26:32 »

Да, тази също я пеят.
Поразрових се и......онова не е чалга, а чист леткис. Да знаете колко съм го танцувала
http://www.youtube.com/watch?v=yUB1g0_441M
Ще им пусна и старата мелодия.
Дечицата са основно момченца, вече на около 4 годинки, пълни бесове. Има една две каки в първи клас и 5 бебета под годинка, пак момчета. Балони задължително има всеки път и те биват пукани, ритани и отпускани да им излиза въздуха, че да се въртят и издават звуци.  shok. Поне за един час трябва да ги опазя да не се изпотрепат. После идва Дядо Коледа, раздаваме подаръците и който, от където. Майките или бащите колеги ми ги оставят и хич не им пука. Дано поне си държат бебетата сега, че като ревнат, да ги махат от стаята. smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 09, 2013, 14:54:38 »

emmmmmy, Сиана може да я слуша с часове! Подлудяващо е понякога чак!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: декември 09, 2013, 15:14:27 »

http://www.youtube.com/watch?v=_okLSeWfwTE
Тук са всичките песни, цели 12 минути  Bravo Има едни похотливи въртеливи движения на д- то, ама карай, да свикват децата. Поне ще подскачат. Направо ще им го пусна на голям екран и да повтарят. Пък аз ще си взема тапи за уши Wink. Едната жаба от моите доста прилича на мечето, хихи
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 09, 2013, 15:16:06 »

леле като те слушам, няма да ти е лесно. girl_impossible на този празник в кавички.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: декември 10, 2013, 08:41:21 »

Добро утро!
Хиляди благодарности за съдействието, каквото ви дойде още на ума - казвайте!
emmmmmy , зорът е първите минутки, докато свикнеш с врявата, после е забавно. Майките на дечицата са много по- трудни - да няма това, да няма онова, да не им подарявате шоколад, да няма електронни играчки. За десет лева какво да купиш, че да се зарадва детенцето crazy.
И кебапчета не може, Wink ще го сметнат за агитация. Като казах кебапчета, та се сетих за задачката на второкласници. Много ми хареса съставителя като каза, че не са му обърнали внимание за подготовката на националните отбори в продължение на 25 години, а сега за 24  часа е станал медийна звезда.
Едно време ние сеехме дръвчета, предавахме вторични суровини, пренасяхме въглища и ни връзваха червени и сини връзки. В задачите на децата имаше пари и спестявания, строежи на сгради и даже превръщане на видове валута. Хихи, всичко с времето си.


* кафе_n.jpg (23.59 KB, 620x412 - видяно 825 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 10, 2013, 09:52:00 »

Добро утро!
Свекърва, никак не е лесна твоята задача. Кога ще се състои това тържество?
Аз много обичам песничките на джъмбо и даже си ги пея по някога  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: декември 10, 2013, 10:14:13 »

На 20-ти. Не е лесно, защото е със същите деца от 6 години /тогава дойдох на работа тук/ и трябва всеки път да е нещо ново и различно. Иначе на мен ми доставя удоволствие, а и децата са най- благодарния "материал" за работа. Радват се на всичко, дори само да побеснеят за час - два Wink. Аз пък съм много горда, когато им хвана модата.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 10, 2013, 20:44:48 »

Здравейте!  give_rose мерси за темичката

хаха тая песничка я танцувах един път, наистина малко е спорна откъм мелодия и танци, но пък е забавна;
Аз не знам дали ви споменах, че от известно време ходя на народни танци и много ме зареждат  heart научих и нови хора  smile че преди това не бях мн.добра;

Хубава топла вечер
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 11, 2013, 09:24:02 »

Добро утро, момичета!
Последите седмици не съм много активна, но то е защото утре и /ако утре мине добре/ други ден с патето ни предстои най-трудния държавен изпит. Понеже знам колко е силна форумската подкрепа ще си позволя да ви помоля утре и най-вече в петък да стиснете по едно палче за нас.
Благодаря!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: декември 11, 2013, 10:01:30 »

ratatui ще стискаме и по краката, да си вземете изпитите и да си починете прекасно за празниците smile

Аз тези дни нямам никъкво време да се включа, клиентите са на посещение, наех нови 20 човечета и ми е луднала главата smile

Отгоре на всичко организирам им традиционния месечен обяд, този месец ще бъде Немска кухня ( т.е вурстчета, картофки и щолени lol) поръчах им коледни тениски, организирах им Secret Santa, сега трябва и за празниците храна да им измисля и черешката на тортата е фирменото коледно парти в Събота, темата тази година е черно и червено. Така че svekarva ти за малки дечица аз за големи дечица организирам smile

Усмихната и уютна седмица на всички  drinks I-love-winter DEER christmoose gcrst
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 11, 2013, 13:43:40 »

рататуй, стиснати палчета!
мариола, мн интересно звучи, иска ми се да работя при теб  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 11, 2013, 21:23:45 »

Здравейте,

Аз вече съм много коледно настроена и ме мързи за всичко на работа. Мога да мисля само за подаръци (за мен и за съфорумката, на която съм снежанка), картички и какво ще готвя на Бъдни вечер smile

ratatui, стискаме палци, да ги разбиеш  Yes


mariola85 ми е голям пример като става дума за рабора, направо ЕВАЛА, както се казва  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 12, 2013, 11:37:03 »

девойките нещо ви няма днесссс.
аз пък намерих един коледен маникюр и ще ви го покажа. smile харесва ми зелената му част, тази със сребристото май не са я добре изпипали.

Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #22 -: декември 12, 2013, 12:18:46 »

Аз пак опирам до темата, като ми залипсва музата blum, но така и така сте на вълна фирмени празнични организации, случайно някой да има готов (само като идея да прочета) поздравителен адрес с икономическа насоченост (т.е. към бизнеса) или въобще да му хрумва нещо, че от всичко най-много мразя да пиша клишета tease...
« Последна редакция: декември 12, 2013, 12:22:46 от La_Fleur » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: декември 12, 2013, 13:04:06 »

Привет на всички, коледно и неколедно настроени дами!
Аз съм от вторите, не ми е коледно  sad, ходи ми се по любов Wink. Вероятно "прегорях" с много по- ранната мисъл за Коледа и подаръци... и сега няма за какво да мисля, освен за глупости в личен план. И снегът взе, че се стопи и стана киша. Ядосаха ме и колежките с часа на детското парти. От миналата година стана ясно, че 14ч. не е удобен час, защото децата първо са кисели, когато не са спали следобеден сън, второ, майките трябва да ги взимат от градината по обяд и да ги водят в службата почти два часа преди тържеството и трето, за останалите хора това си е работно време и цялата дандания ги изнервя. Предложих или да е в неработен ден сутринта, или да е след работно време, примерно от 16:30 часа. Че като скокнаха....аз, като нямам малки деца и не зная колко работа имали те вкъщи и колко много трябвало да бързат, ако е след работа, а пък в почивните дни щели да водят децата на село. Ама и аз защо ли се впрягам толкова, вместо да "отбия номера" crazy
emmmmmy, на мен ми идва доста тежък този маникюр с лепените камъчета. Нарисуван щеше да стои по- добре.
ratatui , мисля за вас и утре ще мисля със стиснати палци good
_Ezra_ , много величествен тоз котак, прилича ми на руски мужик heart
La_Fleur , при нас шефът си ги мисли тези неща. Виж по списанията Мениджър или Капитал, може да има някое клишенце. Ако ми остане време, ще потърся и аз.
« Последна редакция: декември 12, 2013, 13:05:40 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 12, 2013, 13:31:14 »

свекс, я ги  пусни да пасат. после те ще си доукротяват вкъщи децата.
и на мен ми се ходи, ама не по любов, а по културни прояви плюс платонична любов  diablo, зимата ме сдухва яко. намерих си поне 4 такива безплатни до края на декември, а за после ще му мисля, както дойде.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: декември 12, 2013, 14:49:56 »

Хихи, то и аз съм за платонична любов, но за всеки случай ще си купя ново бельо Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 12, 2013, 15:01:47 »

Хихи, то и аз съм за платонична любов, но за всеки случай ще си купя ново бельо Wink
са ше ме  накараш да си сложа комплект бельо за някакъв концерт хахаха.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #27 -: декември 12, 2013, 15:10:19 »

Хаха, Свекърва, не забравяй, че на Бриджет Джоунс и се отваряше парашута само като беше с големите гащи, така чееее това ново бельо е опасно! Wink

Много ми се спи тия дни, направо едва гледам ... и тия дни ще има разни предколедни мероприятия как ще стоя будна, не знам! На работа ми се спи, вечер заспивам пред телевизора ... остарявам ми се струва ... може да започна някакви витамини, току виж помогне.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: декември 12, 2013, 15:35:06 »

Ух, не се сетих.....Няма да си купувам тогава. Обаче си сложих ярко червило и заприличах на стара чанта diablo. Още повече се ядосах, ще погна някого. Мъжът ми е в командировка, котката бяга и дере, май ще го отнесе майка ми. Дишам дълбоко, ама издишам неправилно Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #29 -: декември 12, 2013, 15:44:45 »

А само без агресия! Хапни си нещо сладичко, ще ти олекне! Wink И котката щом си успяла да разстроиш положението е сериозно (или тя по принцип е зла?), може и едно аперативче да си пийнеш, хихи. Wink Аз как бих се зарадвала на едно греяно коняче ... ма е рано тук още.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: декември 12, 2013, 16:02:02 »

Виж за сладко не се бях сетила....имам в чекмеджето едно Сникърсче, веднага го захапвам.
Котката е лоша по рождение - не обича да я галят, да се говори на висок глас и да минават хора от Махалата по улицата. Не понася деца, включително и моите. Има отношение и към звъненето на мобилни телефони и ритмичната музика по фешън каналите. По повод последните две, двамата със съпруга сме драни до степен гълтане на антибиотик и имунизация против тетанус. Давахме и хапчета против стрес, но не и минава и сега ходим "на пръсти" и гледаме да не дразним Нейно Величество.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 12, 2013, 16:05:09 »

и аз съм на еро на перо днес, и се чудя кой да погна. а тепърва трябва да съм в кондиция, че довечера имам среща - разни бизнес контакти да създавам. дано да не го отнесе компанията ми за концерта.
свекси, аз съм така  с червилата, затова- гланц. каквото и червило да си сложа, не ми отива и това е.и всеки път се ядосвам, хвърлям го на земята  beating  и вече не купувам нови. стоя си с наличните 2. хаха
мислех да си сложа рокля за довечера, ама къде ти, в метрото в 11 часа вечерта на връщане, едва ли ще ми е топло pardon . та и това ме дразни- не мога да си нося зимните рокли, като съм зиморничава- пада ми се.
А както никога и не ми се яде днес. абе въобще да хващам гората по-добре хахахаха write

п.с. котката ви е истеричка значи. тя е за онова предаване- моята котка от ада. ама тук няма такива котешки психолози в БГ, да взема аз да специализирам.  tease
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #32 -: декември 12, 2013, 16:06:46 »

Ахаххахааа, гледам да не се смея в офиса, но това беше прекалено добро ... хапчета против стрес? Какво пък се е стресирала тая принцеса - готви ли, чисти ли, пере ли, на работа ли ходи ... ей, котка да си в днешно време - гледат те, глезят те и пак имаш право да си в депресия!!! Wink

Представям си как си има неин кът с легълце с червен балдахин, само една коронка й трябва! Кейт и Уилям ряпа да ядат пред такава кралска особа!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #33 -: декември 12, 2013, 21:16:39 »

Хехе, тази котка като нашата котка в София - много е зла и има собствено мнение по всички въпроси.
Между другото наскоро четох, че в Щатите са пуснали телевизионен канал за домашни любимци, да не се чувствали самотни... Направо щях да падна.
Аз тъкмо бях влязла в коледно настроение и цяла седмица се убих от работа, като кулминацията беше вчера с 3 извънредни часа angry Днеска сутринта едвам се занесох на курс и учителката реши да не ме тормози много (особено след като разбра, че не съм си написала и домашната даже).

Сега вече мисля да се настроя коледно вече, макар е утре ще трябва да се разправям с пощите дето не са ми доставили коледните подаръци... Ето затова и не се включвам в размяната на подаръци, имам лош опит с получаване и изпращане.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 13, 2013, 06:42:28 »

Момичета, благодаря ви за подкрепата вчера. Много ми помогнахте!
Днес е устната и най-гадната и трудна част от цялото следване, затова пак ще ви помоля за малко подкрепа.
Благодаря ви! Надявам се следващия път като влезна да има с какво да се похваля.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: декември 13, 2013, 06:50:57 »

Привет!
Тази сутрин съм петъчна и ми е по- добър светът! smile
ratatui , стискам пак палци, знаем те, че си отличник! heart
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #36 -: декември 13, 2013, 07:59:41 »

ratatui, успех! Ще се справиш!
свекърва, петък е, ама 13ти Wink Суеверни ли сте? Аз уж не, ама все пак внимавам blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 13, 2013, 08:43:52 »

ратче виждам в колко си станала. напомня ми за следването ми - определено ми идваше в повечко накрая.
айде успех!
и аз съм по -ок днеска, вчера направихме страхотен брейнсторминг по работа  с компанията ми за концерта и сега съм заредена с още идеи. а и отивам днес на панаира на книгатаа danceg
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 13, 2013, 08:51:53 »

еми, супер, аз от вчера имам нова книжка, пожелах си я на дядо коледа (мъжът ми) хаха, а уж за друго бяхме тръгнали до мола  Bravo и сега й се радвам!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 13, 2013, 08:59:38 »

аз няма да купувам - наскоро си купих три, но да си опресня познанията за пазара  на книги, да не губя тренинг. blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: декември 13, 2013, 09:19:02 »

Е, за това не се бях сетила. Ето една четирилистна детелина за късмет Wink
Аз лично, също се съобразявам....Ако ми мине котка път или се въртя, или се връщам и минавам по друг път. И като видя поп се кръстосвам пръстите Wink. Иначе повече се стряскам от 4 и 8.
Днес нещо ми е работно и няма да мога да ви разкажа за стреса на котката. Вчера, то ясно ми беше кофти ден,  Wink обаче ми е неприятно и днес, като си спомня за разните благотворителни базари за Коледа. По училищата, пък и фондации, са решили да си събират пари, като продават коледни картички и сувенири. Хубава идея, добре е всеки да положи някакъв труд за да получи нещо.....Но такъв кич и грозотия не съм виждала. Имам позната учителка в пансиона за глухонеми деца и отидох да купя картички, правени от тях. Ами тези деца все едно бяха незрящи - криви, изпоцапани, просто да отбият номера. От две огромни претрупани маси, едва успях да избера 10, от които ще употребя само една. Другите изхвърлих. Разбира се, целта ми беше да помогна на училището и го направих от все сърце, но .... *crazy*Та нали трябва да възпитават и естетично... Един лист от тетрадка, окрайчен по подходящ начин е по- красив. Остави това, ами и във Фб виждам такива неща, че просто настръхвам. То и моите деца хич ги няма в ръцете, ама рисунките им не са отивали по- далече от стената на детската и най- близките роднини. Дали не правим грешка, като купуваме боклуци и създаваме чувство у децата, че правят нещо добре? Мисля, че  би било по- разумно да ги развиваме в област, в която наистина ги бива nea


* 4-listna-detelina.jpg (13.13 KB, 200x230 - видяно 2918 пъти.)
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #41 -: декември 13, 2013, 16:06:54 »

По темата - и моят офис заприлича на централа на благотворителна фондация. Много обичам да помагам и много ми е мъчно, когато не мога, обаче и започнах да се дразня на себе си, че давам дори когато ме лъжат в очите. Вчера влязоха момиче и момче и ми предложиха да закупя детска книжка за оцветяване на цена 5 лв., като със събраните средства подпомагат отец Иван и приюта в Нови хан. Взех я, книжчицата тъничка, тъничка, сигурно и лев не струва, но се обнадеждих, че млади хора все пак са се заели с такава кауза. Малко неприятно чувство ми остави момчето, че дори не си свали черните очила в мрачния ден, ама нейсе! Заразлиствах аз книжчицата, чудейки се на кого е подходящо да я подаря и гледам на гърба, че само "част от приходите" се насочвали към приюта в Нови хан. И много ми стана криво - и на моя пословичен хуманизъм, и на наглостта да се спекулира. Обаче да не ми оставя горчив привкус, ще ви споделя какво съм си наумила и защо пак ми трябва вашата помощ girl_wink. (не е вече за поздравителния адрес към бизнеса, него си го съчиних с кански мъки  bad). Значи вдъхнових се аз от форума и понеже отчетох в края на годината, че доста ми липсва романтиката напоследък и поставих на мъжа ми следната задача: за Коледа да си разменим подаръци до 20 лв., които да са романтични и да ни накарат да се усмихваме и да се просълзим от вълнение, хо-хо! Той каза, че не съм съвсем в ред, защото за 20 лв. нищо не можело да се купи или поне не такова, което да ни зарадва, обаче аз отвърнах, че с 20 лв. можеш да купиш нещо малко или да сътвориш сам нещо малко, което да има огромна стойност. Той ми каза, че съм луда жена, ама аз това си го знам  pardon и кандиса. Та, сега имам нужда от предложения. От вашите предложения. До момента съм измислила само, че ще му пратя подаръка по куриер в офиса за по-голям ефект. Също намерих едно много хубаво стихотворение, което обаче се чудя в какъв вид да му поднеса, в смисъл - подарявала съм му като писмо в бутилка и не искам в такава форма, мислех да му го принтна на луксозна хартия, обаче някак скучновато ми се вижда. Някакви идеи в какъв вид да му го подаря? И въобще някакви идеи за още нещо? Само да кажа, че аз съм мнооого вързана в ръцете и не мога да правя кой знае какво сама, малко като онези деца съм, които свекърва описа, нито мога да рисувам, нито да бродирам. Мога да ви кажа какво съм му подарявала - албум, в който на всяка страница чрез снимка, цитат от песен или чрез мой текст е преразказана нашата история от запознанството ни до раждането не малкия, кутия с късмети мъдри мисли за цялата година, които си тегли всеки ден, като е в офиса, колаж от наши снимки, и още, но да не изброявам, иска ми се някак да е по в духа на Коледа, но да не е коледни играчки, чинийки, чашки и т.н. За него какво да кажа, Скорпион е, но под скорпионската си груба обвивка е много чувствителен, обича музика, филми, книги и най-вече да е със семейството си. Бих му записала песен, но е сложна работа, освен че въобще не мога да пея, може някакво видео послание? Абе, отворена съм за идеи! smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #42 -: декември 13, 2013, 16:42:31 »

La_Fleur, напиши си стихотворението някъде по тялото...  pardon Аз така бих направила. Излиза без пари и за мъж ще е хем изненадващо, хем провокиращо. Ако е такъв характер, де. Моят би го оценил, ама той си е луда душа.

Как сте, дами? Не съм писала от сто години при вас.  Girl_hide Гледам някои са на коледна вълна, други вече са я прескочили. Аз нямам време дори за подаръци да изляза, та засега ги мисля само наум.

Свекърва, много интересна тема отвори за грозните произведения. В нашата фирма всяка година правим голямо дарение на един от домовете за сираци в България. И за всички празници ни пускат картички децата, ама те са красиви, та красиви. Някои са правени с квилинг, други са с апликации, но много хубави, да ти е кеф да ги купиш. Но съм виждала и големи недоразумения. И то от познати, големи момичета. Нали всяка втора мацка започна да развива хоби да прави картички, та се нагледах точно във фейсбук на неща, които наричат обичайно "моите творения" и от съпричастност сума ти други техни познати ги хвалят, а не бива, защото толкова разкривени, зле налепени, с грозен почерк надписани творби-картички съм виждала, че лошо да ти стане. Така съм виждала и декупаж, когато беше по-модерен - омацали яко с лепило някакви предмети от магазините по левче и ужас, трябва да ги похвалиш, ще се обидят иначе. Та и аз съм си мислила все, че е хубаво да си имаш хоби, ама да си го пазиш за теб, да те успокоява, да ти помага да преборваш напрежението, но да го предлагаш наляво и надясно за продажба дори, някак ми се вижда голямо надценяване. А иначе и големи таланти има, какви неща съм виждала - дето не можеш да разбереш как са създадени, толкова сложни и красиви. Имаме съфорумки, дето дори правят такива, големи сръчковци са. 

La_Fleur, и аз така все нямам сърце да отказвам да купувам глупости на хора, които уж помагат за някакви благородни каузи - давала съм пари за манастир, който не съществува, за болни деца, които подозрително приличат на свалени снимки от интернет, глупава работа общо взето. А най-много ме дразнят Уницеф - на нашия адрес има регистрирани около десет фирми. 5 от тях са с един и същи управител и те всяка година пускат по 5 отделни, еднакви писма с молба за помощ на шефа, при положение, че ясно се вижда, че името е едно и също, специфично при това. И вътре като погледнеш колко са луксозни картичките, се чудя защо е необходимо да дават толкова пари за пощи, луксозни пликове и картинки.. ако са толкова скъпи, колкото изглежда, как със сумата от закупуването на такава картичка, ще успееш да дариш сума, от която да остане за дарение?
« Последна редакция: декември 13, 2013, 16:55:57 от Деница Звездица » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 13, 2013, 16:43:33 »

и аз бих оценила стих по тялото!
Ама то и аз не съм добре като мъж ти, знаеш. smile
мисли, мисли, важното е че си включила на вълната. smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #44 -: декември 13, 2013, 16:55:54 »

Ахахаха, момичета, тялото ми след раждането е под всякаква критика, дайте малко по-платонични идеи girl_wink, в нашата двойка мъжът ми не е лудият smile.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: декември 13, 2013, 19:46:39 »

О, аз май съм прекалено неромантична, че стих по тялото ми напомня за онзи виц, дето една мацка прочела на достойнството на един мъж "ам  дам" и въртейки закачливо очи го попитала какво значи това. той с пълно безразличие отговорил: Ами нали съм моряк, написал съм си Амстердам, но когато е в спокойно състояние, само това се чете." На мен ми дай щуротии да измислям, разни романтики ми са по- трудни. Първото, което ми хрумна, е че бих избягала от условието за 20 лв., като задраскам цената на етикета и напиша "преоценено" или "нова цена".
Сега сериозно: не е романтично, но е нестандартно - Ина /майката на Марта/ беше водила Фабио на ресторант, където сервират в пълен мрак и тишина. Сервитьорите са със специални очила, другите нищо не виждат. Представям си, какво необикновено преживяване е. Към нашата действителност това може да стане с превръзка за очи, че и на вечеря в домашни условия. И тогава да му прочетеш стихотворението.
Иначе  можеш да му подариш флашка със стихотворението на ppt, с музикален съпровод. Щом си обича семейството, направете клип с малкия - ти говориш, той тропа с пръстчета, или нещо подобно. Пък за опаковката на флашката, ако обича шоколад, може да му купиш нещо от магазините за ръчно направени бонбони и да я пъхнеш вътре.
Хихи, горкото момче, то кого ще пита heart heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: декември 13, 2013, 19:55:02 »

Забравих да кажа, че книжката и аз я купих. Пише, че е за деца над 6 години. Двойно по- голям формат е 5лв. по книжарниците. Много по- разумно щеше да е да изпратим пари по сметката на отец Иван, ама на. Подпомагаме разносната търговия. Пак добре, че и част отива за там. То така се продава най- добре, учат се хората от рекламите за памперси.....
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 13, 2013, 22:10:11 »

Здравейте мили дами... give_rose
Аз изчезнах за доста дълго време от форума, но покрай годишнината на сватбата си препрочетох цялата сватбена темичка и установих, че много ми липсвате! Вчера украсих елхата и ми дойде коледното настроение!
Прегръщам ви!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #48 -: декември 14, 2013, 08:43:27 »

InLove_Girl, ти също много ми липсваше heart heart heart Дано сега, след активния сезон, си по- свободна и имаш време да се обаждаш. Вашата сватба ще я помня с онази щура разходка в небето и най- неочакваните снимки. Все едно вчера се женихте. С теб изчезна и другата бургаска сладурана - Росита. Имахме интересни разговори....
Елхата ти е много хубава с това пластово цветово решение good. Няма съмнение, че ще внесе коледния дух в дома ви.
Аз още не съм се задействала коледно вкъщи. Днес ще чистя и тогава. Децата /лично моите 2 Wink/ си идват в края на седмицата в един и същи ден и вече започвам да се притеснявам покрай изхранването им. Мъжът ми ме будалка, че чистя, все едно ще имам проверка от санитарните власти, а съм задръстила хладилника и фризера, все едно ще му гостува цял полк yahoo. Хихи, имам и програмата на младото семейство, но няма да се ядосвам, няма и да организирам сбирки на родата. Имаме си приятели, с тях ще ни е по- весело.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 14, 2013, 09:36:20 »

добро утро
как сте днес?


Вчера ходих на гости при моята приятелка, която скоро ще ражда и ни беше много приятно, взела съм й различни дрешки, но няма да ги подарявам наведнъж  smile наговорихме се надълго, нашироко  Wink по женски му.
Взехме си с милото билети за Замръзналото кралство и нямам търпение вече  danceg
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: декември 14, 2013, 09:47:33 »

Здравейте, не е по темата, но много искам да се обърна към вас за малко помощ 
Една кауза, която ще бъде в помощ на Вокална група "Искрица".
Това е линка http://promeni.kazanlak.com/page-17.html който иска може да гласува.
Благодаря на всички отзовали се!   give_rose
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: декември 14, 2013, 10:00:50 »

Гледам няма кафенце още в темата, затова ето..


Благодаря за милото послещане свекърва smile  give_rose Роситка не съм я виждала от лятото, но разбрах, че има много новини около нея. За тях се надявам да разбера в понеделник, когато се каним да изкараме цял ден в сладки приказки  yahoo Ще й предам, че ти липсва  good
На работещите пожелавам един ползотворен ден, на почиващите - приятна почивка! Аз отивам на интервю за работа, но не знам дали да ви моля за стинати палци - нещо не съм ентусиазирана  nea  Сега точно предколедно изобщо не мога да си събера акъла за интервюта, но се налага явно  blum

Прекрасен и усмихнат ден пожелавам!  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #52 -: декември 14, 2013, 10:39:03 »

Инловче, така се радвам да те видя отново give_rose явно си ми прочела мислите - тъкмо онзи ден си мислех за теб smile Надявам се по-често да виждаме тук, пък за интервюто - сигурна съм, че ще се случи това, което трябва!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #53 -: декември 14, 2013, 11:06:33 »

Привет на всички в тази работна събота smile . Аз си пуснах отпуска че няма никъкв смисъл да работя нямам в събота работа, и днес деня ще ми мине в разкрасителни процедури за коледното парти довечера  danceg

ratatui Къде е даде отчет от изпита? добро лошо тук сме за теб smile

Аз виждам че вчера сте говорили за даренията от картички и подаръчета, ние също правихме такива изделия на работа и ги продавахме на коледен базар и много добре се получиха на всички изделията освен моето, срам ме беше да го показвам но то взело и се продало пък  shok. Иначе най много ми харесва инициативата в нашата фирма която се спазва във висчки офиси на коорпорацията, в която даряваме труда си а не пари. Тази година почистихме и боядисахме училище за незрящи деца, и много е хубаво да видиш президента на компанията билионер, хванал четката с боя до теб и боядисва най-усърдно от всички. В Гватемалския офис даже построиха училище миналата година.

Приятен уикенд на всички
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #54 -: декември 14, 2013, 12:07:25 »

Добро утро blum! В неочаквано добро за работен съботен ден настроение съм! И как да не, като измислих коледния си подарък, с който не знам колко ще зарадвам мъжа си, но може и да го втрещя girl_wink. Значи, свекърва, стойността от 20 лв. беше умишлено и символично определена, защото всеки може да купи хубав подарък за 200 лв., обаче на мен ми липсва времето, когато нямахме пари и си подарявахме стихотворения или кръстословици, с думи от важни за нас места, песни, спомени, или книги, които сме видели в някой романтичен филм и т.н. Тези спомени не са с мъжа ми, понеже най-романтичното нещо, което той е правил за мен е да ме извика на карамба в полунощ долу пред блока по пижама, за да ми подари картина с пеперуда (обожавам неща с пеперуди heart) за настъпващия ми в тази минута рожден ден. Но това беше преди да заживеем заедно и преди да се оженим, така че не искам ежедневието да ми удави спиращите дъха моменти  girl_wink! Поне не още. Затова реших да му подаря кутия с 31 шоколадови бонбони, като във всеки има късмет, рамка за снимка - на едната страна ще бъде наша снимка, на другата стихотворението и...идва ред на щуротията ми - татуировка със заглавието на негова песен. pardon Или много ще се трогне, или ще има  Oh my ... и после  beating, понеже преди време ми беше казал да преустановя тази си дейност smile. Хубав ден на всички чистещи, работещи, празнуващи, явяващи се на интервюта и ..........!
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 14, 2013, 12:41:53 »

Здравейте и от мен!Аз изпратих мъжа ми при родителите му (че нещо не ми се пътуваше),детето е при моята майка и аз съм се отдала на чистене,ама вече се поуморих и викам да си почина.А какъв по-добър начин за почивка от преглеждането на форума  Computer.Аз вече избрах подарък за мъжа ми,даже съм го поръчала.И аз като  La_Fleur гледах да е до 20лв,че бюджета напоследък хич го няма,но много обичам да получавам и също да правя подаръци.Той моя хич не е романтичен и доста се чудих какво да му взема,че да се зарадва и реших да е нещо за колата-MP3 трансмитер.Дано да му хареса,ще видим.Вече нямам търпение да дойдат празниците,това е любимия ми период от годината.
Хубав ден на всички!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 14, 2013, 17:21:29 »

Тук съм, ама интернета нещо днес го нямаше.
Веднага давам отчет от вчера- БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА!!!
Вчера влезнах в първата група, изтеглих си въпросите- единият беше този който най-много исках да ми се падне /приготовление и опит/, а вторият беше доста гаден /изменение на обвинението/. Като дойде мояред да стана и гадната преподавателка, я викнаха и излезна /това се случва сигурно един път в хилядолетието/ и така ме изпитваха само съдииката и другата професорка.
И стига съм ви занимавала с глупости, РЕЗУЛТАТА е 5ца. Като само да кажа, че при този изпит обикновено борбата е за 3, максимум и много рядко 4.
Доста ми е тъпо, че моето мило патенце не успя и той да си го вземе  cray
Искам и нещо, което на тези които вярват в знаци може да им се стори интересно. В сряда, деня преди писмения изпит, точно пред хотела черна котка ни мина пътя, аз си помислих, че това е знак че ще ни върви, а патето точно обратното "ей, сега ли намери тая котка да пресича shok angry". На следващия ден след писмения изпит пак видях черна котка, може и същата да е била. Устния изпит беше в петък 13 и когато ми връщаше книжката, като попита за датата, съдията каза "На някой им върви на петък 13!"
Това е отчета, малко дълго и отегчително стана, ама исках да ви се похваля!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 15, 2013, 00:48:55 »

Честито ratatui smile Браво на теб , за патето - здраве да е, изпитите няма да избягат smile


InLove_Girl, много се радвам да те видя, винаги ми носиш положително настроение smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 15, 2013, 01:39:11 »

Здравейте лейдисс  give_rose
 Днес на интервюто беше пълна смешка, та доста се позабавлявах с дамите работодателки  Wink За сметка на това сега се прибирам от женско парти и съм много доволна  smile С няколко приятелки  се събрахме по женски, тъй като мъжете на всички са по коледни банкети извън Бургас, и ние решихме да не оставаме валат  blum Всяка приготви нещо вкусно и донесе по бутилка вино и така  smile Повечето обаче са мами и доста бързо овяхнаха  pardon Сега на мен не ми се спи, пия червено вино и се ровя в нета - голяма скука без мъжо  blum
Alleksia, много мили думи и аз се радвам, че отново мога да се включа  heart
pandapanda, радвам се че е така. Напоследък съм още по-положителна, може би заради празниците  DEER
ratatui честито! Радвай се за успеха, а половинката пак ще се яви, няма къде да ходи  smile

За подаръци - решихме да не си подаряваме нищо, а да си купим подарък за вкъщи - телевизор, че сме с един, който е взел дал  nea Покрай него милото може да намаже PS3, но все още го обмислям - той го заслужава, но да изплащам една година някаква игра...още ми е чуденка huhhuh.gif

Пожелавам прекрасна вечер на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: декември 15, 2013, 09:31:32 »

La_Fleur, това, с татуировката е супер /макар и мен да ме свива стомахът/! Кажи от къде и какви са бонбоните. Аз ще купувам на нашите младоженци такива от една работилница за шоколад, но са много скъпи и щях да се огранича до 3бр. /имат три години от сватбата  на 23-ти/, но 30 ми харесва повече. С какво се отчете пред свекървата и зълвата? Питам не толкова от любопитство Wink, а с явното намерение да крада идеи.
mariola85, ние сме учили Марксизъм и Ленинизъм в 11 клас и знаем, че парите са овеществен труд Wink, така че няма голяма разлика. От Ленинските съботници и бригадите за помощ в селскостопаннските работи си имам спомените за работа рамо до рамо с най- големите шефове Wink. Един басейн, правен при такива условия, скоро изкъртиха с триста зора, защото хич не става хора, дето не го могат да го правят...Виж, боядисването е друга работа, няма кой да пострада. Хихи, това също съм правила с майки в градината на големия син, ама пак беше преди 90-та. После паважът и тревата стояха изпохлепани години наред. Това исках да кажа, хубаво е да положиш труд, ама да положиш такъв, какъвто можеш най- добре. Все едно мен да ме накарат да пея....определено ще си отварям само устата, иначе ще преча на тези, които могат. Когато е за вътрешен базар /във фирмата/ е същото като рисунките на децата ми, остават си за вътрешно ползване и това вече е чудесна идея. Даже и ще наддавам, за да дам повече средства.
Засегнах темата, защото си мисля, че учителките можеха да измислят нещо друго, което да продават децата, или поне да рисуват само тези, които могат, или най- лесно - да продават само най- хубавите картички. Така и можещите деца ще имат стимул да се развиват и след време да искат да получават възнаграждение за нещо, което може да се оцени. Та в този ред на мисли, стигам до извода, че продаването на книги /пък и купуването им/, не е толкова лошо.  Wink
Аз изчистих вчера една част от къщата, днес продължавам. Съпружеското тяло също ще помага, че днес не е на работа. Само котката ще мързелува. Права е Виви, котка да си в нашето семейство. За да не се стресира от силния шум на прахосмукачката, даже я местим в стаята на майка ми, че иначе пощурява и скача да ни дере. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: декември 15, 2013, 11:20:16 »

аз днес съм на домашен режим- банани, чай за силни нерви и писане на статия. Hmmm
Котка да си в този свят ехххх, особено при Свекси.
утре пак съм на концерт и ми е много кеф CHEERS
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #61 -: декември 15, 2013, 11:56:51 »

Докато готвех празена супа и кълцах прясно зеле, слушах интервю на Опра с Дипак Чопра. Просто съм разтърсена.....
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 15, 2013, 12:22:11 »

Ехоо,момичета кажете ми някоя рецепта за коледни сладки,ама като за начинаещи,без мъфини (тях си ги знам)  Wink
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #63 -: декември 15, 2013, 13:54:06 »

Свекърва, попаднах случайно на този сайт и ми допадна за подарък http://31dni.com/?page_id=155&category=1&product_id=5 . Има и вариант с 31 пакетчета за чай, но моя мъж не го обича. Бонбоните колко са белгийски и австрийски не знам, но пък той не е с чаааак толкова изтънчен вкус, така че и да се поукрасили малко в обявата, за мен не е проблем (и за него Wink). Вече съм запазила час за татуировката, в петък ще е, споко, на мен ще ми е пета, аз ги обичам pardon. (януари обаче смятам да си запазя час в Пикасо в Пловдив да си залича едната, защото изработката вече ме дразни страшно много и не може да се поправи). Даже снощи по време на вечерята повдигнах уж случайно въпроса за тази негова песен, какво е вложил в заглавието и т.н., за да съм сигурна, че и за двама ни това ще бъде нещо силно. Сигурна съм, че въобще няма да го очаква  danceg. На жените от негова страна този път се отчетох адекватно. На младата взех луксозна книга-албум с рецепти на 500 десерта, които трябва да се опитат на всяка цена (тя обича да прави и да яде сладки неща) и луксозна козметика за коса, като аз не успях да присъствам на празника и, понеже имах късно работно мероприятие, но по телефона като я поздравих, беше въодушевена от рецептите. На възрастната - след като собственият и син ми каза, че независимо колко скъпо нещо и подаря, ще си остане в опаковката (мислех за одеялото с ръкавите, но тя щеше да продължи да си ползва старото родопско одеяло) и реших да е нещо супер практично - топла вълнена грейка (понеже тя е пушач и излиза да пуши на терасата) и когато да я видя вече, тя е все с нея вкъщи, което мен лично много ме радва. И още нещо, но не знам дали се ползва или е в опаковката. Така, че свекърва, с малко помощ от форумска страна, с малко мислене и ровене този път ми се получи, но много е трудно, когато не знаеш този човек какво най-много харесва, от какво се вълнува. Сигурна съм, че и аз съм трудна за тях. Обаче сега съм загряла и ми е много лесно вече с коледните за всички girl_wink, направо нямам спиране!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: декември 15, 2013, 18:31:36 »

Моите не ядат друг шоколад освен натурален над 75 %, а съпругът близва с върха на езика си едва- едва мед. Но пък тези бонбони ми промениха концепцията - късметчето да е вън от шоколадовата фигура, а не вътре. Дълбоко се замислям дали да не опаковам какаови зърна и канела.....Пише, че може да се дъвчат, аз не съм опитвала. Не ми се иска да правя нещо аз лично, защото са от хората, които не обръщат внимание на ръчната изработка. Ама ще видим, сърбят ме ръцете  Wink
Браво, че твоите подаръци са донесли радост и на теб и на роднините по мъжка линия. heart После ще споделяш и подаръците за Коледа какви са били, всяка идея е важна.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines