Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:22:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица със св.Сава, Варвара и Николай - 02-08.12.2012  (Прочетена 19754 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #15 -: декември 03, 2013, 20:38:29 »

Тъкмо преди малко вечерях киноа -със зехтин и лимон, леко подсолена. За гарнитура- чери домати, кисели краставички и гауда сирене, поради липса на бяло, но с бяло става по-вкусно.
Иначе много обичам пълнение тиквички с кайма и киноа, киноа с авокадо и лимон също много ми върви Torte
Ох, да ви кажа, коледно ми е, сложих коледната покривка, но се въздържам от купуването и украсяване на елха. Като мине Никулден, тогава. Настроя ли се за Коледа ще ми е много трудно да ходя на работа tease, а като мине тоя уикенд някакси 2 седмици ще ги издрапам smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: декември 04, 2013, 14:58:51 »

Здравейте и от мен smile

Гледам, че постите. Да се включа тогава с една яхнийка с лук, морковче, чушка, елда, броколи и нахут smile А киноа папкам за закуска чиста, така най - много ми харесва. 

Scilla, ако се интересуваш от био Киноа в най-различни разновидности - червена, трицветна, ще ти кажа от къде пазарувам. Може да обменим идеи smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: декември 04, 2013, 15:04:45 »

А, че то има ли цветна?
Kiwi, в Пловдив 500гр. бяла, без да е био е 13лв. Какви са цените в София? Елдата е по- приемлива като цена, но киноата я пазим за по- специални случаи.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #18 -: декември 04, 2013, 21:23:56 »

Има, има smile На мен бялата най-много ми харесва обаче.
Елдата нещо не можах да я харесам, макар че я мъчих, мъчих, не ми се получиха нещата huhhuh.gif

Много съм доволна, взехме си риба за Никулден и сега като мине мога спокойно да чакам Коледа вече. Днес наобяд имахме коледно меню в стола, но нямах нерви да се редя, а и така или иначе бяха само рибни ястия  pardon , явно на всички им идва настроението вече, миналата година беше по-късно smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #19 -: декември 05, 2013, 10:42:25 »

Ооох, аз също така се мъчих с елдата и не успя да ми хареса, има един специфичен вкус странен - не мога точно да го опиша, но просто не ми допада. Нахут обаче обожавам! Бих изпробвала рецептата но вместо елда нещо друго - булгур или киноа  girl_wink

Иначе киноата много искам да си я взимам от магазина на ma6ka, веднъж си поръчах оттам и бях изключително доволна, само че са ми много далече за разходки до там и става само с онлайн поръчки. Та насипна био киноа (много добра) е 21лв на килограм, което е супер цена. А svekarva, какви са тея цени, които цитираш, направо ме плашиш - преди с брашното, сега киноата 26лв килограм без да е био!?  girl_impossible  girl_impossible  girl_impossible

P.S. И аз си бях харесала трицветна киноа пак от нейния магазин, ама още ѝ се чудя, знам че си харесвам бялата, а другите още не съм ги опитвала и ще видя сега какво ще реша  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 05, 2013, 11:17:42 »

момичета, какво ще кажете?
 аз не съм съгласна с няколко пункта от статията.
http://missbloom.bg/11257/articles/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/article.aspx
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #21 -: декември 05, 2013, 11:29:43 »

Еми, с кое не си съгласна? За градски условия, мисля че има доста резон в написаното. Wink Нито с високи токчета бих ходила в снега, нито харесвам уггс, така че почти няма с какво да не се съглася. smile

Киноата тук е евтина, не знам какви са тия цени в България, да се хванеш за главата. Киноа аз лично правя на салата с авокато и айсберг, става вкусно. smile Понякога добавям и малко ядки (слънчогледово и тиквено).

Алексия, тия тиквички с кайма и киноа звучат разкошно, трябва да се пробват! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: декември 05, 2013, 11:48:35 »

Давайте ми го този магазин и на мен, колкото и да се оскъпи доставката, пак ще ми е по- евтино. Може и да се комбинираме с колежки.
Аз пазарувам от един магазин за здравословни храни в Центъра и изобщо не се чудя за цените - така е, като няма конкуренция. Скоро хванах киноа в Дайхман, май беше био, опакована, с немска марка, но пак я смятах, че излиза скъпа.
emmmmmy, аз като гледам,  не съм съгласна с всичките точки, даже и мъже с лицева кожа ми харесват вече. Много е относителна работата, трябва да се види кое как е комбинирано и тогава.....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #23 -: декември 05, 2013, 11:52:36 »

ауу аз не съм съгласна с повечето неща в тази статия, ugg ми харесват, естествено не са за в офиса на работа а за планина или градски уикенд разходки, за Якета тип "човечето на Michelin", е како да сме модерни ама замръзнали ли? има и доста изчистени модели които не стоят толкова грозно,

"Овърсайз шапки от кожа с косъм с огромни уши" имах такава шапка и си я загубих и ми седеше супер сладко  Wink

"Тънки шалчета" ми те са си аксесоар кого биха заблуждавали?

За Тънките токчета съм съгласна smile

Еми мерси че ме светна за магазинчето на пазара, бях го забравила, вече се сдобих с кожени ботуши от там много съм доволна smile

Аз вчера взех 100 гр Киноа пише на нея Био Бяла Пукана 3 лева струваше, ще я тествам тези дни smile Също си взех и корнфлейкс на същата фирма с елда и беше много вкусен

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 05, 2013, 11:55:48 »

честити ботуши, радвам се че съм помогнала!
аз обожавам ъгс, пухенки тип Мишелин и шапки ушанки с кожа- имам такава и ми стои много яко, жените все ме питат откъде ми е.
« Последна редакция: декември 05, 2013, 11:57:21 от emmmmmy » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #25 -: декември 05, 2013, 13:16:51 »

svekarva, ето това е магазинът. 3.90 е поръчка до офис на Еконт, откъдето и да го погледнеш ти излиза много по-евтино от вашия там магазин, от който купуваш  good

Аз също обожавам UGGs, ама все още не притежавам чифт, имам други марки, но са в по-нисък ценови клас и все пак си ги нося и съм много доволна. А този сайт ми е леко съмнителен, подозирам, че е от медиите на Пеевски, но още не съм потвърдила тази информация  girl_impossible
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 05, 2013, 19:26:42 »

Здравейте smile


Ще ме зарибите с тази киноа и това си е smile Прияде ми се, без и знам вкуса smile А и явно има много варианти за комбинации, тъкмо да си разнообразя менюто сега през постите smile

Ето и нещо забавно за родители http://www.boredpanda.com/funny-parenting-tips-and-life-hacks/
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #27 -: декември 05, 2013, 19:27:23 »

Еми, поради стататии като тази вече не чета такива сайтове - много са ми менторски едни такива. Все ми се струва, че имам идея какво да облека и дали ми стои добре. Купувам си британския Гламър от време на време, но и него спрях почти.

Брей тая киноа от злато бе! Аз купувам 500 гр не био за 2 евро и 500 гр био за 2,90. Макар че не съм съвсем убедена, че био продуктите са най-добрата опция винаги, гледа чета етикетите и се ориентирам. А и има някои продукти, за които наистина няма  смисъл да са био.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 05, 2013, 19:33:23 »

това ме издразни алекс, че се опитват да ми налагат за зимата, па за лятото.
в крайна сметка да не говорим че по нрав не съм последовател, а новатор.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: декември 06, 2013, 06:55:05 »

Ти пък.....На такива статии изобщо не вярвам, нито ги чета. Ясно е, че се публикува нещо, каквото и да е, за да се пускат реклами или ей така, покрай важните неща, няколко реда в друг раздел. Има си фешън канали и специализирани издания. Особено в интернет всеки си пише каквото му падне.
 mariola85, сега пък и пукана...Какво и е пуканото, по- едра ли е или е по- бяла?
Alleksia, печелят вносителите, няма шега. Като едното нищо и да я преопаковат тук. Вчера чух, че имало специална машина за поправка на сроковете на годност и струвала 5000лв. Нищо в опаковката не се разваля, все едно, сега е правена. diablo
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines