Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 11:12:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица със св.Сава, Варвара и Николай - 02-08.12.2012  (Прочетена 18481 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: декември 02, 2013, 11:56:07 »

Хайде, дойде седмицата на тримата светци, водещи Коледа!
Спомням си, че Варвара вари, Сава пече и меси, а Никола гости гощава. Готвите ли се вече за Никулден?
Аз вчера пробвах една рецепта на Джейми Оливър, стана много добре. Ще имам гости в събота, но ще си продължим рибните ястия.
След Никулден ща слагам на вратата коледния венец. Ей това много ми харесва!


* amazing-outdoor-christmas-decorations-9.jpg (29.11 KB, 277x604 - видяно 444 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #1 -: декември 02, 2013, 12:46:57 »

айде честита нова седмица пълна с празници!

И аз нямам търпение да мине св. Никола за да си украся вкъщи, така сме го правили винаги в МК, след св. Никола и си го спазвам smile

Я кажете вие как празнувате Варвара? При нас се вари бяла царевица и се слага обикновена захар върху нея. Кой пръв ти влезне вкъщи това ти е "полезувача" за тази година и се дава да си хапне от царевицата. Не знам как да го преведа на Български  pardon

Искам да попитам някой от вас готви ли с "киноа", вчера ядох в Хепи едни кюфтенца с киноа бяха божествени. Четох че киноата е с 30% протеини и е много полезна, и замества ориза. Някъкви бързи и вкусни рецепти да ви се намират?

Също така Еми ако се включи, търся магазин за хубави и качествени дамски обувки в Младост ( да не е Стил99, не харесах нищо там) не мога да си намера хубави ботуши, в мола е някъкво безумие, 300 лева за ботуши не мога да дам,а до центъра ме мързи да отида в този студ,  до 150 лв бих си простила  crazy но повече не  blush

Лека и успешна седмица на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: декември 02, 2013, 15:17:47 »

mariola85 , тази рецепта, за която пиша е с киноа. Нищо сложно във варенето - също като ориз.
http://www.24kitchen.bg/recipe/skumria-po-sredizemnomorski-sas-salata-ot-kinoa
Ето я. Аз я правих с хек, скумрията ми мирише много. Като напишеш в гугъл рецепти киноа и ще ти излезнат.
Св. Варвара и ние така я честваме- вари се царевица и задължително жените с деца не работя. "Тя се почита като закрилница от болести и осбено от шарката. На този ден жените избягват домашната работа. Приготвят обедни варива като на Андреевден, но ги подслаждат с мед за да омилостивят баба Шарка. От тях раздават на децата. Месят се и малки питки, намазват се с мед, петмез, сладко или разтопена захар и се раздават на съседи и минувачи." Иначе за "полазване" при нас е Игнажден.
По повод домакинските работи на 4-ти, това го спазвам много стриктно по молба на майка ми. Когато тя била бременна с мен, баба ми /майка и/ решила да чисти, защото на следващия ден майка ми и баща ми щели да им гостуват. И майка ми паднала и си счупила крака. От тогава всички жени в семейството не пипваме плетене, чистене, пране и шиене.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #3 -: декември 02, 2013, 15:39:07 »

Интересно smile при нас Варвара е на 17ти декември а Игнажден на 2 Януари, явно тук като са сменяли празниците по новия календар са запазили традицията да е около Варвара с полезуването smile

Мисля да си свара киноата със сиренце и масло smile друг път ще си правя експерименти smile

Свекърва аз от майка ми знам на всички празници не се пипа домакинска работа, нито пералня се пуска нито се мете и плете. Останах скоро изненадана че все още се спазва, една моя приятелка когато си бях там ми се оплака че не е могла да пусне пералня че е празник. На мен ми е трудно да го спазвам, понеже трябва да празнувам и тук и там празниците и означава да не мръдна, нали се повтарят през 2 седмици smile

Другите моми къде сте?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: декември 02, 2013, 15:45:58 »

О, на мен ми се е случвало да пера и по Коледа и по Великден, но на св. Варвара зарязвам всичко.
Ти пък по два пъти празнуваш, Коледа на 6-ти ли е по вашия календар?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #5 -: декември 02, 2013, 15:49:28 »

не Бъдни вечер е на 6ти, а на 7ми е Коледа ( Божик), не пазарувам два пъти, ние не разменяме подаръци за Коледа, имаме си Дедо Божик който го каним на вечеря на Бъдни вечер и докато сме на вън да го каним той ни хвърля парички в коридора  да си купим нещо ( чети баща ми  Girl_hide)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 02, 2013, 17:04:59 »

Здравейте smile

Много обичам всички традиции, но за съжаление много малко от тях спазвам. В университета имахме Етнология и празничният календар ми беше любимият ми въпрос (даже ми се падна на изпита blum )
За Никулден сигурно ще хапна рибни пръстчета, защото мъжът ми не яде риба, но поне за Андреев ден хапнахме варена царевида smile Със сигурност и на Бъдни вечер ще имаме нечетен брой постни ястия, защото аз постя.

А като прочетох баба Шарка, сетих, че в народната традиция всички болести са баби, само чумата е млада и има дете Чумниче, но не помня вече както беше обяснение smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 02, 2013, 17:33:58 »

мариолке, киноата си я готвя като леща. другият просто вариант е да направиш макарони, отцеждаш ги, сваряваш отделно киноата, тръсваш я отгоре  и правиш отделно сос от цедено кисело мляко, горчица и сок на половин лимон, заливаш и така.
магазин за обувки многохубав има точно на метростанция младост 1 в търговския център, пише саламандър, малък е но обикновено има страхотни обувки.
другият вариант е да ти кажа сайт със страхотни бг обувки, много трайни . свиркай за второто ако решиш
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: декември 02, 2013, 19:12:42 »

Хехе, да ви кажа, някой ме е благославял на майка Wink, размножила съм се.   funnytooth crazy
Пък аз върша само добрини, даже купих подарък за порцелановата сватба на снахата и сина....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: декември 03, 2013, 08:41:20 »

Добро утро,
На този компютър съм със стария аватар, та нищо чудно горният пост да звучи странно на някого smile.
Започвам да мисля за коледните активности по нашите магазини по отношение на децата. Нямам ясна идея, на ми се върти в главата да им раздаваме по един лист за писма до Дядо Коледа, който те да оцветят и да си напишат желанията или да използват като картичка за някого. Сега пък се сещам, че имаме и села с изцяло турско население.  *crazy*Ще трябва за тях да са само на зимна тематика и да са като картинка за дома.


* kafe3_n.jpg (66 KB, 952x960 - видяно 489 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 03, 2013, 09:05:54 »

свекс, с новия те виждам.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #11 -: декември 03, 2013, 11:17:24 »

Привет и от мен! Хубава празнична седмица на всички!

Ние бяхме във Виена с мм уикенда и още ме държи предколедното настроение оттам. Толкова свежо и красиво, ех...  Girl_hide

Ето една снимка за поздрав:


Киноата е страхотен продукт, много го обичам и готвя често, но предпочитам био кионата, въпреки че е по-скъпа има различен и по-добър вкус, а и е по-качествена както се досещаме, разбира се цената ѝ е доста висока, но аз предпочитам да влагам в качествена храна, отколкото после да се чудя как да се лекувам  girl_impossible Иначе аз рецепти изпробвам различни както svekarva е предложила - Google и после си избираш каквото ти допада, аз преглеждам и тези на английски език, защото в България не се е наложила все още толкова силно киноата и рецептите са ограничени. Но тази със скумрията ми хареса - ще се пробва задължително, също може би ще заменя с хек, но и със скумрия бих я пробвала smile

Относно обувките, Мариолка, последните ботуши (преди 2 седмици) ги взех от тук. Вече втори чифт обувки взимам от този магазин и съм доволна, предните ги взех миналата есен и ги нося почти всеки ден, те са пролетно-есенно-зимни обувки и затова доста ги поносих и са си все така здрави и удобни smile Тези имат магазини в Сердика, Парадайс както и по Алабин, Графа и Пиротска. Не знам дали имат в Младост, но просто казвам, че ако попаднеш на някоя от другите локации - цените им са доста добри и обувките също - те са български, естествена кожа и до момента съм доволна от тях - откъм качество, също и две чанти имам оттам - много доволна и от двете  smile

 
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #12 -: декември 03, 2013, 14:49:03 »

Мине не мине минавам да си ви видя как сте Wink  give_rose give_rose give_rose
Аз съм много зле със тези празници. Знам си само по - големите / или по - точно тези, които празнуваме /.
scilla мнго хубава снимка. Дано сте си починали много добре. Им мен ме е обхванала едно коледно настроение... сега събирам смелост да се обадя да си ми донесат коледните нещица / че останаха при бившия, но твърди, че са купувани за мен и трябваяе да ми ги донесе / .
mariola де да идваше този дядо и при нас. Постоянно ще ходя да го викам , пък той нека ми оставя парички по пода Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: декември 03, 2013, 15:06:55 »

Да, киноата е продукт, дето ако го ядеш и отиваш жив и здрав при св Петър, толкова е полезен. Пусто е страшно скъп.
scilla, на това му викам коледно настроение. good Моя приятелка обаче казва, че и там по павилионите се е разпростряла европейската част на Китай Wink. Но пък как са украсени сградите, направо всичко блести и е пълно с хора.
Снощи запалиха елхата в Пловдив, ама слаба работа. Миналата година беше по- впечатляващо. Украсата по витрините и Главната е старата и някак ми е тъжно и спестено. То и не върви да се харчат толкова пари, но ми се иска да бяхме богати и да можем да си позволим и ние нещо подобно на Европата.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #14 -: декември 03, 2013, 15:27:07 »

svekarva, вероятно е така, аз не съм им разглеждала стоките по павилионите, само греяното вино и нещо за похапване - местно производство, иначе сувенири избягвахме да купуваме - накупихме разни австийски лакомства за подаръци. Но наистина атмосферат е друга там, а и с тези техни коледни базари се събират всяка вечер много хора и си общуват и им свири класическа музика на живо, изобщо толкова е романтично и някак приказно. Много ми допадна  Girl_hide Сега нали и тук при нас в София се опитват да направят нещо подобно на тези прословути техни базари пред народния театър - не съм ходила все още, мм е минал оттам и каза, че хората тук просто не са свикнали с това и стои някак неестествено, но пък било хубаво начинание. Не знам дали ще го продължат. Иначе откъм украса, на паветата снощи разгледах по време на вечерното протестно шествие - бяха поукрасили, не изглеждаше никак зле.

Миши, почивахме си само през нощта докато спяхме, защото през деня нонстоп обикаляхме нанякъде, разглеждахме и правехме различни неща. Ние сме така по пътуванията в чужбина не се спираме на едно място за дълго време, искаме да видим и усетим максимално много от местната атмосфера smile Сега нямам търпение и за Берлин и там колко ще обикаляме и ще е доста голям студ вероятно, но като виждаш хубави неща и влизаш от време на време на топло някъде не е толкова лошо, а напротив - дори приятно  Girl_hide  girl_wink Успех на теб с получаването на коледната украса!


Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #15 -: декември 03, 2013, 20:38:29 »

Тъкмо преди малко вечерях киноа -със зехтин и лимон, леко подсолена. За гарнитура- чери домати, кисели краставички и гауда сирене, поради липса на бяло, но с бяло става по-вкусно.
Иначе много обичам пълнение тиквички с кайма и киноа, киноа с авокадо и лимон също много ми върви Torte
Ох, да ви кажа, коледно ми е, сложих коледната покривка, но се въздържам от купуването и украсяване на елха. Като мине Никулден, тогава. Настроя ли се за Коледа ще ми е много трудно да ходя на работа tease, а като мине тоя уикенд някакси 2 седмици ще ги издрапам smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: декември 04, 2013, 14:58:51 »

Здравейте и от мен smile

Гледам, че постите. Да се включа тогава с една яхнийка с лук, морковче, чушка, елда, броколи и нахут smile А киноа папкам за закуска чиста, така най - много ми харесва. 

Scilla, ако се интересуваш от био Киноа в най-различни разновидности - червена, трицветна, ще ти кажа от къде пазарувам. Може да обменим идеи smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: декември 04, 2013, 15:04:45 »

А, че то има ли цветна?
Kiwi, в Пловдив 500гр. бяла, без да е био е 13лв. Какви са цените в София? Елдата е по- приемлива като цена, но киноата я пазим за по- специални случаи.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #18 -: декември 04, 2013, 21:23:56 »

Има, има smile На мен бялата най-много ми харесва обаче.
Елдата нещо не можах да я харесам, макар че я мъчих, мъчих, не ми се получиха нещата huhhuh.gif

Много съм доволна, взехме си риба за Никулден и сега като мине мога спокойно да чакам Коледа вече. Днес наобяд имахме коледно меню в стола, но нямах нерви да се редя, а и така или иначе бяха само рибни ястия  pardon , явно на всички им идва настроението вече, миналата година беше по-късно smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #19 -: декември 05, 2013, 10:42:25 »

Ооох, аз също така се мъчих с елдата и не успя да ми хареса, има един специфичен вкус странен - не мога точно да го опиша, но просто не ми допада. Нахут обаче обожавам! Бих изпробвала рецептата но вместо елда нещо друго - булгур или киноа  girl_wink

Иначе киноата много искам да си я взимам от магазина на ma6ka, веднъж си поръчах оттам и бях изключително доволна, само че са ми много далече за разходки до там и става само с онлайн поръчки. Та насипна био киноа (много добра) е 21лв на килограм, което е супер цена. А svekarva, какви са тея цени, които цитираш, направо ме плашиш - преди с брашното, сега киноата 26лв килограм без да е био!?  girl_impossible  girl_impossible  girl_impossible

P.S. И аз си бях харесала трицветна киноа пак от нейния магазин, ама още ѝ се чудя, знам че си харесвам бялата, а другите още не съм ги опитвала и ще видя сега какво ще реша  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 05, 2013, 11:17:42 »

момичета, какво ще кажете?
 аз не съм съгласна с няколко пункта от статията.
http://missbloom.bg/11257/articles/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/article.aspx
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #21 -: декември 05, 2013, 11:29:43 »

Еми, с кое не си съгласна? За градски условия, мисля че има доста резон в написаното. Wink Нито с високи токчета бих ходила в снега, нито харесвам уггс, така че почти няма с какво да не се съглася. smile

Киноата тук е евтина, не знам какви са тия цени в България, да се хванеш за главата. Киноа аз лично правя на салата с авокато и айсберг, става вкусно. smile Понякога добавям и малко ядки (слънчогледово и тиквено).

Алексия, тия тиквички с кайма и киноа звучат разкошно, трябва да се пробват! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: декември 05, 2013, 11:48:35 »

Давайте ми го този магазин и на мен, колкото и да се оскъпи доставката, пак ще ми е по- евтино. Може и да се комбинираме с колежки.
Аз пазарувам от един магазин за здравословни храни в Центъра и изобщо не се чудя за цените - така е, като няма конкуренция. Скоро хванах киноа в Дайхман, май беше био, опакована, с немска марка, но пак я смятах, че излиза скъпа.
emmmmmy, аз като гледам,  не съм съгласна с всичките точки, даже и мъже с лицева кожа ми харесват вече. Много е относителна работата, трябва да се види кое как е комбинирано и тогава.....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #23 -: декември 05, 2013, 11:52:36 »

ауу аз не съм съгласна с повечето неща в тази статия, ugg ми харесват, естествено не са за в офиса на работа а за планина или градски уикенд разходки, за Якета тип "човечето на Michelin", е како да сме модерни ама замръзнали ли? има и доста изчистени модели които не стоят толкова грозно,

"Овърсайз шапки от кожа с косъм с огромни уши" имах такава шапка и си я загубих и ми седеше супер сладко  Wink

"Тънки шалчета" ми те са си аксесоар кого биха заблуждавали?

За Тънките токчета съм съгласна smile

Еми мерси че ме светна за магазинчето на пазара, бях го забравила, вече се сдобих с кожени ботуши от там много съм доволна smile

Аз вчера взех 100 гр Киноа пише на нея Био Бяла Пукана 3 лева струваше, ще я тествам тези дни smile Също си взех и корнфлейкс на същата фирма с елда и беше много вкусен

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 05, 2013, 11:55:48 »

честити ботуши, радвам се че съм помогнала!
аз обожавам ъгс, пухенки тип Мишелин и шапки ушанки с кожа- имам такава и ми стои много яко, жените все ме питат откъде ми е.
« Последна редакция: декември 05, 2013, 11:57:21 от emmmmmy » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #25 -: декември 05, 2013, 13:16:51 »

svekarva, ето това е магазинът. 3.90 е поръчка до офис на Еконт, откъдето и да го погледнеш ти излиза много по-евтино от вашия там магазин, от който купуваш  good

Аз също обожавам UGGs, ама все още не притежавам чифт, имам други марки, но са в по-нисък ценови клас и все пак си ги нося и съм много доволна. А този сайт ми е леко съмнителен, подозирам, че е от медиите на Пеевски, но още не съм потвърдила тази информация  girl_impossible
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 05, 2013, 19:26:42 »

Здравейте smile


Ще ме зарибите с тази киноа и това си е smile Прияде ми се, без и знам вкуса smile А и явно има много варианти за комбинации, тъкмо да си разнообразя менюто сега през постите smile

Ето и нещо забавно за родители http://www.boredpanda.com/funny-parenting-tips-and-life-hacks/
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #27 -: декември 05, 2013, 19:27:23 »

Еми, поради стататии като тази вече не чета такива сайтове - много са ми менторски едни такива. Все ми се струва, че имам идея какво да облека и дали ми стои добре. Купувам си британския Гламър от време на време, но и него спрях почти.

Брей тая киноа от злато бе! Аз купувам 500 гр не био за 2 евро и 500 гр био за 2,90. Макар че не съм съвсем убедена, че био продуктите са най-добрата опция винаги, гледа чета етикетите и се ориентирам. А и има някои продукти, за които наистина няма  смисъл да са био.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 05, 2013, 19:33:23 »

това ме издразни алекс, че се опитват да ми налагат за зимата, па за лятото.
в крайна сметка да не говорим че по нрав не съм последовател, а новатор.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: декември 06, 2013, 06:55:05 »

Ти пък.....На такива статии изобщо не вярвам, нито ги чета. Ясно е, че се публикува нещо, каквото и да е, за да се пускат реклами или ей така, покрай важните неща, няколко реда в друг раздел. Има си фешън канали и специализирани издания. Особено в интернет всеки си пише каквото му падне.
 mariola85, сега пък и пукана...Какво и е пуканото, по- едра ли е или е по- бяла?
Alleksia, печелят вносителите, няма шега. Като едното нищо и да я преопаковат тук. Вчера чух, че имало специална машина за поправка на сроковете на годност и струвала 5000лв. Нищо в опаковката не се разваля, все едно, сега е правена. diablo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: декември 06, 2013, 06:57:41 »

Забравих най- важното!
Честит празник на всички! Да ни са живи и здрави именниците, да ни пази Св. Никола от бурите и да ни се множат парите! smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 06, 2013, 07:02:41 »

Добро утро  danceg
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 06, 2013, 09:37:05 »

Милото имаше имен ден вчера!  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 06, 2013, 09:39:09 »

езра това е ултра яко- че котките са кифли хаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: декември 06, 2013, 11:49:19 »

Пу, аз да съм средната котка! Wink
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 06, 2013, 12:03:21 »

Аз скоро не съм писала в седмичната ни тема, но се надявам да имам време тия последни седмици на годината; вие как вървите с коледните подаръци  tease аз съм натрупала известно количество по списък, че тая година ми се събират и др поводи ...

Оня ден мъжът ми се разхожда с кашон на Памперс -в него получих по еконт поръчка с бебешки дрехи и играчки, че за три дечица (от тях две бебета) имаме да подаряваме  smile и той се смее и вика -оглеждат ли ме лелките с тоя кашон  blum викам му -хич да не ти пука  smile

Имаме още малко до края на семестъра, после съм в сесия, 1вата е с повече теми и писане, а втората т.е лятна ще бъдат химии -две, та ще бъде голям Гърч!  girl_impossible

Хубав ден  give_rose  Good luck
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 06, 2013, 12:58:23 »

Добро утро  danceg

Обичаме котета с милото! У дома си гледаме два мързелани.  blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 06, 2013, 14:50:57 »

Честит празник момичета smile И да сготвите вкусна рибка (или пък да ви заведат на рибен ресторант Wink )
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #38 -: декември 06, 2013, 15:18:12 »

След всичкото говорене за Киноа, имам един карфиол в хладилника, така си намерих ето тази рецепта http://www.gourmettraveller.com.au/recipes/recipe-search/fast/2011/11/warm-roast-cauliflower,-chickpea-and-quinoa-salad/

Нямам търпение да свършва работния ден! smile

Хубав уикенд на всички и честит празник на празнуващите! smile

Ние днес ще пропуснем рибата, но уикенда ще си сготвим нещо по-специално като имаме повечко време за глезотийки. smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #39 -: декември 06, 2013, 19:44:06 »

Честито на когото празнува! Моят свекър има празник днес, но ще го отбележим утре, че днес и двамата му сина имат концерт и празнуването се отложи за утре по обед. Иначе ние риба ядохме преди 2 дни, взех прекрасна сьомга smile

Виви, много добра рецепта! Кажи как се получи? Хареса ли ти, аз мисля да я изпробвам някой ден, особено сега в сезона на карфиола  good
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #40 -: декември 06, 2013, 23:18:11 »

Честит празник на всички именници. Носете името си със здраве и да Ви носи много успехи.
Хапнахте ли си вкусна рибка ? Аз се чудех дали да си взема и се пробвах да пробия из между многото хора на рибната борса... но почти без успех. Все едно беше бит пазар Wink Добре, че се разубедих да си купувам. В последствие реших , че сама не ми се хапва иначе можех да пусна корени докато дойде реда ми за покупка .
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 07, 2013, 09:38:59 »

хубаво че не ям риба особено и не ми е зор. а и честно казано, съм от хората (за разлика от леля ми pardon )  които като видят опашка някъде, директно си бият камшика в другата посока. hi
днес мисля да стои вкъщи и да творя, вчера толкова се навървях пеша, набъбрих и нагледах на културни красоти, че няма накъде.
бях на индийско танцово представление Катках мисля че се казваше. Харесаха ми танците, но не и самото бърборене по време на изпълнението- от време на време спираха, отиваха на микрофона танцьорите и почваха да правят индо-джаз импровизации (терминът е измислен ), с нечленоразделни звуци.  huhhuh.gif
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 07, 2013, 11:59:26 »

Аз нямам познати именници...
Как е при вас настроението, 

тук духа много вятър, но аз свърших няколко задачки (принтиране, копиране на няколко учебници за сесията) и сега сядам да уча ...
Нямам търпение да минат още няколко дни, да мине едно гадно контролно та да имам повече време за разходки, ходи ми се и в мола и в Джъмбо и на кино  Bravo аз като децата ... пък познайте какво ще гледам на кино ...
http://www.kino-yambol.com/_nw/0/62063684.jpg

Хубав ден ви желая  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 07, 2013, 13:29:09 »

_Ezra_ и мен това ми се гледа smile

И аз днес мисля да не мърдам никъде в този вятър, макар че нямам нищо за правене в къщи  pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines