Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:31:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица в очакване на Първия сняг 25.11-1.12.2013  (Прочетена 30157 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: ноември 27, 2013, 19:32:48 »

La_Fleur , чакай, все ще измислим нещо....Ей сега аз ще започна да изброявам какво не харесвам и ще вземем да се сетим.....
Имаме едно нещо - обича да готви. Може да и поръчаш специално за нея престилка, шапка и ръкохватки от "100 овце", хем ще е с името и. Има много готварски книги /аз предпочитам да си смъкна рецепти от нета/, може и красив тефтер, да си записва вътре лични рецепти. Продават симпатични шишенца с подправки, то даже са направо етажерки, стоят красиво в кухнята и вършат работа. Като казах здравословно хранене, имам предвид едни уреди за покълване на семена /около 20лв./, после се слагат в салата, примерно. Има качествени /и скъпи  sad/ прибори за сервиране - щипки, лопатки, както и неща за белене, стъргане и др. Тези неща на мен ми харесват, та може да не ти вършат работа.  Wink. Има ли си удобен стол, примерно с колелца? Няма как да не гледа телевизия, нека си има пухкаво одеало и пухена възглавница за да се завива. Да се върнем към готвенето- сега рекламират едни тигани с мрежесто покритие....Настолна лампа винаги е от полза, такава, чупеща се. Уф, аз какво не харесвам: икони, метални статуетки, всякакви тави /просто имам печка с други размери/, албуми, снимки, табелки с мъдри надписи, по принцип зелени неща от стъкло и порцелан, свещи /само ако са ароматни/, масажи и спа-процедури....
Сега ми дойде на ума, че нямам хубав комплект четка и гребен с настолно огледало /ако е за свекърва ти, да има ефект "лупа", за да се гледа без очила, несесерът ми за нокти и той поостаря вече....
Твоята сила е в писането. Защо не и напишеш нещо, специално за нея. Като онова "подарявам ти слънчогледи"....или нещо, свързано с името и. Кажи коя е най- хубавата част от тялото и /коса, очи, ръце/ за да се сетим за нещо "синергично", може и за черта от характера, която тя си харесва. Аз бих се зарадвала на дарение от мое име.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #46 -: ноември 28, 2013, 08:26:14 »

свекърва е дала супер идеи, аз ще дам един глас за хубаво портмоне или хубав шал - може да не е зимен и дебел а по-фин  и нежен.

Аз само да питам -Долче густото бяха тези капсули дето имат вътре и сухо мляко тип за лате и капучино, нали?
Иначе за Неспресо машина има капсули, които са феър трейд и еко разграждаща се капсула, но кафето е от отварително и имам чувството, че ще счупят машината.
 
Виви, то аз и не разбрах де, ти искаш еспресо машина тип Делонги с цедка (ех как го обясних) или с капсули? Защото ако искаш нормална машина, най-добрият вариант е Делонги pardon, особено ако ти мели зърната директно преди направата на кафето.
Сега видях, че е за вашите - мисля, че една хубава Делонги ще ги зарадва много smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 28, 2013, 09:52:51 »

оп, реших да предложа една рецепта, която ме вдъхнови-за тези които постят или просто са на диетка smile

http://lakomnik.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0-news3539.html
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 28, 2013, 09:53:54 »

Хайде и аз да се включа с идеи за подарък на свекърви и етърви.
La_Fleur, давам ти направо конкретни артикули, на които попаднах. Аз обожавам да разглеждам и купувам красиви и практични аксесоари за кухнята (за които Свекърва спомена). Ако трябва да съм честна, моята свекърва всяка година получава нещо такова и всеки път е доволна, защото е царица в кухнята.

Този комплект е 45 лева -  комплект от 8 незалепващи форми за печене на сладкиши
Материал: метал, Произход: Италия



Комплект съдове от йенско стъкло - практично за всяка домакиня - 25 лева.


Комплект качествени тенджери и тигани - 59 лева:


Има още много идеи, които биха зарадвали всяка домакиня.Така че, ако свекърва ти и етърва ти обичат да прекарват време в кухнята, ще останат доволни от такъв подарък  good

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: ноември 28, 2013, 10:29:46 »

Ето примери за поставки за подправки
http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/1426.html
ivelka , тя е подарявала вече форми за кекс.
http://chefs-heaven.com/1/35/page_3.html
Тук пък има работи от инокс, за които само мога да си мечтая.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 28, 2013, 10:31:35 »

свекси, този последният сайт е доста професионален. Ти какво си хареса от него , покажи ни, дреболия или някоя тенджера? аз тенджери нови си взех, ама дреболиите са яки тук.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: ноември 28, 2013, 10:58:13 »

Да кажем, че и аз имам тенджери....Обаче всичките ми прибори за сервиране са пластмасови, различни и хич непредставителни. sad Аз предпочитам  блок - маса, всеки сам да си сервира и се налага да има поне щипки за салата и големи лъжици. То в повечето случаи са близки хора, които гледат какво има в чиниите, но все пак.  Не съм много наясно как са цените в сайта, вероятно могат да се намерят и на по- добри. Но по принцип това са скъпи неща, които се предполага, че ще издържат по- дълго. Нямам и кухненска везна, ама това вече е лиготийка, справям се и без нея. Гледам, че и тиганите им са хубави ценово  Wink. Айде сега, няма да стоя по цял ден в кухнята....ще ядем сурови неща.
« Последна редакция: ноември 28, 2013, 11:01:36 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 28, 2013, 11:03:23 »

кухненска везна си купих и са я ползва мъж ми да си мери скъпите дребни части за колелото beating
та не си взимай, по-върши работа за други хора явно хаха.
и аз нямам свестни прибори за сервиране. иначе вилици и лъжици ми купиха за годежа или р.д -то след него, ма не помня.
за блок масата знаеш че съм много За.
а, сурови неща- успех ако накараш някой мъж на това. моят не ще.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: ноември 28, 2013, 11:56:57 »

О, то при нас просто няма начин, когато се събираме роднини да не е блок- маса. Брат ми не яде меса, риби и птици, жената на братовчед ми се втелясва и понякога яде само сурови работи, снаха ми не яде сирена и сурови домати, малкият син яде само пилешко от месата, но не яде гъби, майка ми и леля ми не могат да дъвчат и трябва да има меки неща, сватовете почти не ядат зеленчуци, наблягат на меса, мъжът ми не яде сладко, аз се правя, че ям здравословно, племенникът иска само кюфтета и пържени картофи - просто страхотен букет от вкусове. Общо за всички е, че не ядем пържено и мазно.....Винаги масата е претрупана с чинии, всеки да си харесва нещо.  smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #54 -: ноември 28, 2013, 12:05:45 »

Свекърва, как изобщо си запомнила кой, какво и защо? Wink Ние всички ядем всичко (с малки изключения). Единственият проблем е, майката на мм напоследък е започнала да готви странни неща, които той не е опитвал преди и само седи и се цупи на масата, защото не му харесва и трябва аз да наваксвам и за двамата. Лятото пък го хвана някакъв вирус на морето и отидохме на гости - жената беше сготвила сигурно 10 неща за двама ни, а той нищо не вкуси (нямаше и как де), а аз сигурно 1 тенджера манджа изядох, че да компенсирам.

За кафе машината реших - ще им кажа да си изберат нещо и ще им дам ваучер или нещо такова, защото те си знаят какво ще им хареса най-много, но подозирам, че ще си вземат Делонги (старата им кафе машина е такава и вече работи повече от 10 години). Аз пък от гледане на кафе машини май накрая няма да издържа на изкушението и ще си взема и за нас нова с капсули.   blush

Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #55 -: ноември 28, 2013, 12:10:15 »

Добро утро blum, то обяд малко, ама карай! Първо - да благодаря на всички за предложенията и за времето, което са отделили да ми помогнат. Започвам отзад - напред: Мира, силата може и да ми е в писането, но силата на моята свекърва пък е да ме "вдъхновява" да пиша най-тъжните неща, излезли от душата ми, пред които сълзливите ми тийнейджърски поетични опити, посветени на разбити сърца бледнеят по драматизъм pardon. Освен това тя въобще не приема за стойностно това, че аз пиша или че синът и прави музика, да речем, просто не сме в калъпа и не сме ок. Но това просто е тя и има правото да харесва други неща, които определено не са книги с поезия или романи. Дано разбираш (те) колко ми е трудно да избера. Някой ми беше дал идея за хубаво портмоне, ще трябва да я "преджобя", за да видя в какво състояние е нейното. Пухеното одеяло и възглавница също ми харесват като вариант, защото тя е зиморничава. Може би трябва да  е нещо, което да и влезе в употреба в ежедневието, защото на един имен ден най-много от всички подаръци се зарадва на рол-он, който и бях пъхнала покрай другото, защото точно от него имала нужда в този момент. Иначе с месеци и години може да стоят неразопаковани подаръци. Има и мои сред тях, така че не ми се иска пак такова злочестие girl_wink. Някаква топла жилетка също може би бил вариант. А за етърва ми - подскочих при възможността за престилка с ръкохватки с надпис, обаче този сайт 100 овце мисля ме пренасочва към друг и май не е актуална такава оферта. Ако знаете къде другаде мога да поръчам (и аз ще търся, но първо ще изляза в обедна почивка girl_wink). Освен това на нея и харесват красивите съдове, ще трябва да огледам по-подробно сайтовете, които сте ми оставили.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: ноември 28, 2013, 12:39:26 »

La_Fleur, Мишел е специалист по тези неща, ще я питам във Фб.
Надписът може и ти да си го направиш с текстилни бои върху най- проста престилка. Ама ще помагаме, няма страшно...
Ох, така се смях с твоето вдъхновение.....Де някой да напише за мен песен, направо ще се размажа, пък дори и да е от сорта "мого моля Ви, мадам, мене страшно мъ е срам".....Че и само да ми изпее или изсвири нещо. ...Но аз си имам Венера в рак /води се като ранена планета/ и малко променя овнешкия ми нрав по отношение на дом, семейство и подаръци Wink
Хихи, Vivi20 , помня, защото най- мразя някой да побутва храна с вилицата и да ми се мръщи. Предпочитам да се плескам по цял ден, но да ядат и да не се чувстват пренебрегнати. То по тази причина ми се иска някой да ми подготви тържеството, както правят в Америка. Рожденикът не черпи, другите се грижат за него, той само се радва и се прави на изненадан.
Да кажа и за котката - хич и не отразява снега. Това и е наблюдателният пункт за врабчета, гледа ги през стъклото на вратата и трака със зъби /така ми съобщава, че има нещо за ловене, но няма да е тя ловецът/. Голяма е лигла, само да си котка при нас smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 28, 2013, 15:16:44 »

свекси и моята тракаше със зъби-таака съм се смялааа yahoo

ла фльор, разбирам те напълно за калъпа -и ние с моя мъж не влизаме в калъпа за успели хора  pleasantry, според критериите на леля му и все получаваме отбележки pardon

сто овце вече преминаха само на блог, не предлагат стоки за изработване. уви.
ето тук бродират надписи:
http://textura.bg/static-brod.htm
http://www.gugla-gugla.com/bg/show/embroidery.php

също така има едни одеала дето са като халати - с ръкави, много яки за зимата.
http://magazina.me/index.php?route=product/product&product_id=122
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #58 -: ноември 28, 2013, 16:28:14 »

http://giftbg.com/products.php?category_id=74
Хихи, Еми, целево ли е без гръб това чудо?
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #59 -: ноември 28, 2013, 16:28:39 »

Леле, одеялото с ръкавите е страхотно Bravo, ще консултирам после с мъжа ми, защото тя (свекърва ми) обикновено вечер гледа сериали на фотьойла и може би ще и хареса. Мира, тя е стрелец като мен, но най-ярките ни съвпадения са, че обичаме да танцуваме и не чак толкова да готвим  girl_wink. Но аз съм стрелец, с асцедент стрелец и с луна в стрелец, тя определено има други зодиакални и планетни влияния, а и винаги съм смятала, че темпераментът ни е вроден, т.е. в човека си има и ген, не само зодия, както и семейна среда, приятелски кръг и т.н., комплексни същества сме. Сайтът на текстура също ми хвана окото за етърва ми, но пак ще се консултирам с мъжа ми, не знам дали хубава готварска престилка и ръкавица със закачлив надпис плюс книга с рецепти би било достатъчно хубаво за един овен, да не си каже, че я смятам за обикновена готвачка  Girl_hide
П.С. Мира, и аз си мечтая за такъв американски рожден ден, но само с мечтите май ще си остана, бях направила на мъжа ми такъв - парти изненада, със скрити гости, торта, шапки, свирки, абе, като по филмите, ама той скорпионът му скорпионски като се запои на вратата и имах чувството, че се чудеше да бяга ли, или да влезе все пак pardon. Въобще скоро не съмполучавала никакви подаръци, които да ме изненадат или малко артистично да се изразя - да ми спрат дъха. Онзи ден, на р.д.-то получих книга за подарък от кумата ми, книга за подарък от мъжа ми и ваучер за книга за подарък от брат ми danceg. Обичам много да чета, ама прекалиха малко с липсата на фантазия... blum
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines