Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 05:34:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица в очакване на Първия сняг 25.11-1.12.2013  (Прочетена 30253 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 27, 2013, 10:58:18 »

Толкова е красиво днес, навън  Girl_hide
Не мога да му се нарадвам на снега, жалко че скоро и тук ще се превърни в гадна черна киша. Радвам се, че точно днес за нашият малък празник /преди една година на този ден патето ми предложи/ ще бъде бяло, "чисто" и красиво. Дано да няма протести, за да си стигнем до първото местоназначение без проблеми.
Свекърва, котката радва ли се на снега или не го отразява? Аз преди като имах котки и мъжкия като видеше сняг и ходеше на балкона да се увъргаля в него, а после на топло вътре до някоя печка.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 27, 2013, 10:59:42 »

Здравейте и от мен!
Свекърва, погледни тези:

http://www.goodfon.com/wallpaper/holiday-balls-decoration.html
http://www.goodfon.com/wallpaper/novyy-god-rozhdestvo-new-year-164.html
http://www.goodfon.com/wallpaper/holiday-snow-winter-balls.html
http://www.goodfon.com/wallpaper/novyy-god-rozhdestvo-new-year-3213.html
http://www.goodfon.com/wallpaper/novyy-god-rozhdestvo-new-year-1409.htmlю
http://www.goodfon.com/wallpaper/novyy-god-rozhdestvo-new-year-65.html
http://www.goodfon.com/wallpaper/igrushki-novogodnie-elochnye-728.html
http://www.goodfon.com/wallpaper/prazdnik-novyy-god-rozhdestvo-4250.html

Като цяло в този сайт има мнооого красиви изображения с добро качество. Дано ти е от полза  good
При мен работата замря и в момента скучая в офиса.. pardon
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #32 -: ноември 27, 2013, 11:38:01 »

svekarva, идвам право при теб да си търся едно закъсняло обещание с давност една година girl_wink. Миналата година, когато умувахме подарък на снаха ти, ми обеща съдействие специално за Овен (има имен ден, не рожден). Аз обаче понеже да използвам случая, ако може и за моята свекърва нещо, че другата седмица е рожденничка... blum Честно казано, въпреки краткия ми стаж като бракувана, дойде ли празник на някой от мъжката рода и започва да ми се плаче, защото се лутам като обезглавена из магазините, а мъжът ми отказва да помага. А пък аз съм много различна като темперамент, разбирания и начин на живот от тях и...ще моля за помощ girl_impossible. Ако още някой се включи в моята кампанията "Измисли ми подарък за етърва и свекърва", ще съм много задължена! Това, което няма смисъл да ми предлагате са: книги (не четат), парфюми и друг вид козметика (това съм подарявала), дрехи, спален комплект, покривки за маси, сувенири (не са особено романтични и сантиментални), картини, въобще нищо, свързано с изкуство. Ами, ако това въобще са някави насоки...
П.С. Мира, ако бях поне с 6-7 години по-млада, и неомъжена де, веднага щях да се кандидатирам за сина ти, поне ще харесваме баскетбол заедно blum. (За коледния поздрав и аз не съм фен на линковете, те даже хората не се престрашават и като прикачен файл вече да отварят картички, рисунката на детенцето е много хубава, но не е ли малко някак лятна, не са ли нарисували нещо по-тематично или трябва да присъства някакво лого, нещо конкретно да изразява?)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #33 -: ноември 27, 2013, 11:47:44 »

Ехе, при вас докато беше 20 градуса и заваля сняг!  Christmas tree При нас е все едно и също студено и слънчево или малко по-топло, но мъгливо!

Машка, какво имаш предвид за произхода на кафето?

Междудругото, не знам как се справят щофьорите, предвид че до преди 2 дни е било за летни, сигурно голяма смяна на гуми пада сега или ... голямо пързаляне. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 27, 2013, 11:55:51 »

La_Fleur, не знам какъв ти е бюджета, но като гледам наистина дилемата ти е голяма. Аз бих те посъветвала, ако носят злато да им вземеш, или на едната нещо такова. Последните месеци цените доста паднаха и за 70-100лв. можеш да вземеш хубава висулка примерно. Другото ми предложение е /ако още не сте им подарявали/ фото книга или колаж с ваши общи снимки от сватбата или ако имате скорошни снимки с детенцето.
На първо четене за това се сещам, но едва ли съм ти помогнала много. Желая ти успех!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 27, 2013, 12:02:25 »

ivelka, много яки рамки  good

La_Fleur, а как биха приели giftcard? според мен е много практичен подарък, но някои хора го приемат за отбиване на номер.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #36 -: ноември 27, 2013, 12:16:15 »

La_Fleur много добре те разбирам, в същото положение съм в момента, трябва да избирам подарък за свекървата за коледа, и отново съм в голяма чуденка. Тъпото е че тя винаги ми купува дрешки, ама и много хубави, знае ми размера и всеки път ме изненадва със страхотна рокля. Даже тази година вече ми биля набелязала италианско палто и няколко рокли. А аз идея си нямам какво да и купа. За рожденния ден и взех същото като и на мама, колекция кремчета на Лореал, мама много се радва тя въобще не се зарадва, а уж и двете скорпионки  angry. Тази година се чудя дали да е кафе машина или ваучер за обувки от Дайхман, че си беше харесала обувки от там.Чанти, пижами, шалове и какво ли още не сме взимали вече, svekarva айде ти като една свекърва удари едно рамо smile

Иначе за картичката е страхотна идеята, въпреки тази дето си показала е по великденска, можеш да ги помолиш децата им да нарисуват нещо коледно? Иначе разпечатана повече ме кефи, някък си има повече стойност от електронна  huhhuh.gif
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #37 -: ноември 27, 2013, 12:21:25 »

Мариолка, моята си умира за бижута и за някакви джунджорий, и аз основно това и купувам. Твоята, ако не е по бужута и такива неща, наистина нещо за домакинството - примерно може комплект някакъв за сирена (cheese board) или за фондю нещо ... зависи какви са и интересите. Кафе машина е много хубава идея, аз също на нашите тази година това ще им купувам, за това разпитвам и тук. Wink
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #38 -: ноември 27, 2013, 12:46:51 »

ratatui, благодаря ти, но не носят бижута, освен сватбените си пръстени на ръцете. Консервативни и сравнително практични са, особено етърва ми. Тя обича и да готви и разни такива неща стават за подарък, макар че вече съм и подарявала някакви форми за кекс, но пък аз не съм от цариците в кухнята и не знам какво друго мога. Фото колаж на свекърва ми подарявам за Коледа с малкия и не искам да си изстрелвам патрона, че след няколко седмици идва и този празник smile.
pandapanda, хич не е лоша идея и като че ли става за етървата, на мен вчера ми подариха, но гифткард за какво се чудя, то в нашия град опциите не са много и се сещам само за спа crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #39 -: ноември 27, 2013, 13:01:07 »

ivelka, разкошни са!!!! Обаче са много sad и трудно ще избера. Хихи, къде по- лесно щеше да е, ако бяха само 3 броя. Обаче спирам да търся из нета, от тук ще е.
La_Fleur, аз също съм за ваучер. И от Техномаркет да е, пак ще намерят какво да си купят. Етърва ти би трябвало да е млада, съвсем ли си няма занимавка? Цветя, да снима, да ходи по йога или екскурзии, да залита по здравословно хранене, по филми, театри? Явно трябва да е аристократичен подарък  crazy или поне необичаен. Кажи и нещо за свекърва си. Ние не даваме вид на романтични, но сме  Wink. Ако някой ме попита какво аз искам, веднага ще кажа: да ми организира тържеството /вкъщи или по- добре някъде вън/, да ми подари билети за "Комиците" и съответно транспорт до София, хубава чанта или раница за ръчен багаж в самолет, външна коледна украса /иначе котката я яде и после повръща/, възглавници за дивана в хола /поне 5-6 броя/, хубави слънчеви очила /ваучер, аз ще си ги избера/, парфюм "5- то авеню", хубав и топъл шал за вкъщи /хихи, кашмирен и червен и мнооого голям/, елегантни домашни пантофи и още много други. Преди няколко дни видях и външна памет за компютър във формата на майка прасе, като към нея могат да се напъхат и няколко флашки прасенца - голям кеф!
По отношение на подарък снимка, внимание! Ние, овцИте, не обичаме някой да избира вместо нас на коя снимка изглеждаме добре. Освен това няма нужда да има други хора там, ние си стигаме! Wink
Може и още неща да измисля, пък ти да отхвърляш smile
Сега, като си чета поста, излиза, че искам подарък, ама аз да си го избера /щото аз това го мога най- добре/ blum И май е верно diablo, но поне си признавам.
« Последна редакция: ноември 27, 2013, 13:16:55 от svekarva » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #40 -: ноември 27, 2013, 14:07:44 »

svekarva
Сега, като си чета поста, излиза, че искам подарък, ама аз да си го избера /щото аз това го мога най- добре/ blum И май е верно diablo, но поне си признавам.

То е така и аз съм същата , като един овен искам сама да си избирам подаъка, тази година съм заявила на мъжа ми че искам кростренажор smile, и по-принцип най-много сикам гифт карта, тези които са като дебитни карти  да мога самичка да си купа какво искам
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 27, 2013, 14:27:28 »

и аз обожавам ваучери за подарък или парички в празничен плик. дават свобода както на получателя, така и на подаряващия. хем човек сам си избира най -добре, хем и другият не се мъчи.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #42 -: ноември 27, 2013, 16:53:08 »

Svekarva, не! Или етърва ми не е типичен овен, но всичко от изброеното е не, цветя - не е цветарка, не снима, не ходи по йога или екскурзии, по филми, театри - не си пада. Вярно е, че ние не сме така близки, като например поне да и знаех типа кожа, за да и купя по-луксозен комплект мазила, но поне съм горе-долу в час как и преминава ежедневието и в него не присъства нищо от изброеното. За гифткарда тъкмо се навих и се сетих, че в предишните години тя постоянно получаваше това като подарък от нейни приятели. На всеки празник аз се чувствам като най-лишената от фантазия huhhuh.gif, не искам да взаимствам. За свекървата - чантата беше добър вариант, но съвсем скоро и подариха колежките. Но благодаря на всички за идеите, то и аз не давам кой знае какви жокери. pardon Май по-скоро знам какво не харесат, отколкото какво харесват... nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 27, 2013, 17:21:31 »

ла фльор , то по-скоро като изброяваш какво не харесват твоите хора, те са трудни, не че ти трудно намисляш какво да им вземеш.
вижте какво яко нещо видях :
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 27, 2013, 18:15:37 »

Машка, какво имаш предвид за произхода на кафето?

Долче Густо капсулите са на Нестле, а те използват ГМО продукти дори и в бебешките си храни. Да не говорим, че със сигурност не се спазват и принципите на Fair Trade. Това имах предвид относно произхода на кафето.
Това са неща, които силно ме вълнуват и обръщам внимание на всичко, което ядем, пием или използваме за козметика и т.н.

Еми, много готина картинка и абсолютно достоверна  heart

La_Fleur, може да помислиш за нов портфейл към новата чанта на свекърва ти, или чадър, или ръкавици smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines