Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:38:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица в очакване на Първия сняг 25.11-1.12.2013  (Прочетена 30057 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 25, 2013, 13:35:34 »

Здравейте и от мен smile

Първо да се похваля, че днес си взех новата шофьорска книжка smile Дано тази някога я ползвам  lol Всъщност трябваше да си я взема в петък, но тогава отидох, взех си номерчето след 5 мин бях на гишето и тъкмо си помислих, че с ваденето на всички документи се разминах много бързо и системата се срина и чаках три часа. В крайна сметка стана време да отивам на работа и остана за днес smile

Преди и аз много си мечтаех за кафе машина, но този август нещо ми прещрака в мозъка и въобще не ми се пие кафе. Веднъж си направих и не можах да го изпия. За сметка на това почнах да пия по 2-3 чая на ден и се чувствам много добре. Преди си мислех, че не мога да се събудя без кафе.

Успешна седмица на всички smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 25, 2013, 13:43:14 »

Е, пандичка значи с теб за малко сме се разминали, аз трябваше днес да ида си я взема, но ми е студено и ме мързи и затова утре ще отида и вече официално да приключа смяната на документите!
За кафе машините, аз нищо не мога да кажа, защото ние кафе не пием и нямаме нужда от такова нещо. Майка ми има някаква делонги и вече 4-5год. я ползва и е доволна, но не се прави кафето на нея всеки ден.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 25, 2013, 14:53:37 »

Здравейте smile

Да дам съвет за кафе машините. Имам впечатления от Делонги, двойна, за еспресо и шварц, не сме доволни. Първи се развали копчето, сега трябва да ги държиш натиснато като правиш кафето. После много лесно взе да се задръства, та трябва с минерална вода да се прави кафе, мисля, че проблема е твърдата варненска вода. След това се спука резервоара за водата, та не може да стои пълен с вода, защото тече, трябва да сипеш точно колкото кафета ще направиш.
Иначе за вкусовите качества на кафето нямам какво да кажа. Прави си хубаво кафе с каймак. Като плюсове, е факта, че прави по 2 кафета еспресо и се събира чаена чаша Wink Впечатленията ми са от нон-стоп ползване, всяка сутрин поне по 2 кафета еспресо и едно шварц.

Иначе и аз чакам студа да дойде. Днес го дават последния топъл ден, та се настройвам за истинската зима. Започнахме ремонта на банята, разбихме я цялата, а майсторите разбира се казаха, че ще се забавят  beating  Добре, че има кой да ни приюти, иначе щях да се превърна в чудовище на бързо  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #18 -: ноември 25, 2013, 15:05:47 »

Лили, нашата е ето тази:



Шварц-а го прави, обаче еспресото ми излиза хладко, не е горещо както бих искала, иначе не е лошо. На нас всичко си ни работи, ама ние я ползваме само уикенд-а, така че нормално да е здрава. Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #19 -: ноември 25, 2013, 20:19:49 »

Още един глас от мен за Неспресо, вярно, че излизат по-скъпо кафето, но пък кафето е много хубаво и има много различни видове. Вкъщи имаме тази с каната за мляко за капучино (Аерочино). Иначе си имат 3 години гаранция, на нас точно каната ни се развали и без проблем след 2 дни ни донесоха нова.
Еми, и аз ще ти кажа да овлажняваш въздуха и да вземаш мед. Аз имам същия проблем като теб и това помага.

Ще украсявате ли скоро за Коледа скоро, момичета? Аз нямам търпение да си вземем елхичка вече  blush
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 26, 2013, 09:35:30 »

Добро утро! Днес при нас дойде Снежко, но нещо не може да натрупа, защото е мокър сняг и се стапя pardon
Еми, хлябът от лимец можеш да го съхраняваш в хладилника и не мисля, че ще му стане нещо. Вярвам, че е като всеки друг хляб и когато започне да се разваля ще се появи синя плесен по него. Не знам там от където го купуваш дали му слагат някакви консерванти. Друга идея - нарежи си го на порции и замрази част от тях в камерата, а останалите остави в хладилника.
За кафе-машините не мога да дам мнение, защото ние с мъжо си пием обикновено нескафе.
Нооо, като се преместим в нашия нов дом мисля да си вземем една от тези цветните Dolce Gusto.
Сега отивам за кафе от машината на работа.
Хубав ден!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 26, 2013, 11:39:32 »

Vivi20, аз говорех за тази:

Сигурно е по-стар модел. Но едно е сигурно, когато прави 2 неща и двете не са на най-високото ниво. За мен трябва или да е само за еспресо или само шварц Wink
Разбрах, че в София заснежило вече, зимата официално се самоосъзна. Тук са сега само мирише на студ, появи се и така "любимия" северняк. Трябва да вадя зимните пуловери май  angry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 26, 2013, 13:25:07 »

Честит първи сняг smile

ratatui, май трябваше вчера да идеш за книжката  blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 26, 2013, 13:52:27 »

Честит първи сняг и от мен!
Трябваше панди, ама карай надявам се другата седмица на срещата да се видим.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: ноември 26, 2013, 15:25:05 »

При нас пък дойде Кишко......всичко е кално и мокро. Въпреки благосклонното време и хилядите предупреждения, студът ни изненадА отново sad. Листата не са изметени и по улиците е страхотна пързалка. Пътищата към Лъки изобщо не били почистени - нищо ново.
Аз да се похваля, че малкият е спечелил платен стаж за втория семестър към една от известните фирми за търговия с обувки. Дано има какво да запише в резюмето, когато кандидатства за работа после. Постижението му е много голямо, защото за това място са кандидатствали и двама индийци, няколко корееца и една китайка. Всички те били "зверове": много нахъсани, с висок успех и страшно работоспособни. Но малкият е с добро самочувствие, знае кога какво да каже и е със страхотно чувство за хумор. Сега остава и мома да му намерим...mariola85 , да не се е оженила онази братовчедка?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #25 -: ноември 26, 2013, 15:30:29 »

Честито свекърва, браво на момчето пък и платен стаж екстра smile да пълни CV-то smile

момата е още свободна пазим я за твоето момче smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: ноември 27, 2013, 10:27:37 »

Ей, вън вали на огромни снежни парцали! Даже вече е побеляло.....
Много ми е криво, че не мога да прикачам снимки. Приготвила съм страхотно кафе.
Днес в службата ни докараха три елхи от Лъки - няма шега, идва Коледа! С това и моите ангажименти за детско парти. Сега обаче ми предстои да правя електронни картички за служебни цели. Много се чудя дали да не сканираме една и да я разпращаме като снимка. За Великден създадох специални анимирани, но като се прати линк, малко хора се престрашават да го отворят. Ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет. Имам снимки на картини, рисувани от наши /на служители/деца и си мисля, че нещо такова ще е подходящо, ако се сложи в деликатна коледна рамка.


* kotka.jpg (59.78 KB, 366x480 - видяно 528 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: ноември 27, 2013, 10:30:31 »

О, вече мога...
Няма да махам тази. Това е "моята напъпила Коледа", за която писах преди дни.


* [wallcoo]_coffee_Photo_71043.jpg (53.14 KB, 700x525 - видяно 1101 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: ноември 27, 2013, 10:39:06 »

Пак съм аз, хихи, трупам точки. Еми толкова съм радостна, че пак мога да качвам снимки, та като нищо да си сменя и аватара.
Ето тази рисунка ми се струва подходяща, само и трябва красива и нежна коледна рамка.


* _______________11_003.jpg (57.13 KB, 640x478 - видяно 466 пъти.)
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 27, 2013, 10:44:44 »

Здравейте девойки smile

как сте в този снежна обстановка  Skiing
Снощи доста е поваляло и сутринта беше мноооого красиво - бяло, пухкаво, чисто  heart
А след 3 часа вече е киша, мръсотия и кални локви  nea
Изчистихте ли пред домовете си?  Wink

За кафе машините - ние имаме Долче Густо. Ползваме я повече от 3 години и до сега мина само един ремонт (беше се счупило някакво пластмасово зъбче). Като цяло съм доволна от машина - налягането е силно, прави хубаво и плътно кафе, каймака също е плътен. За мен изборът на кафе е малко. От капсулите им ползваме само 2 вида кафе, другите не ми допадат.
Въпреки това, при първа възможност ще я сменя, заради самите капсули кафе и техния производител. Имам съмнения относно произхода на кафето.
Родителите ми ползват Делонги за еспресо и също са доволни. Прави хубаво кафе и е здрава.
« Последна редакция: ноември 27, 2013, 10:48:50 от ma6ka_ » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines