Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:55:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица в очакване на Първия сняг 25.11-1.12.2013  (Прочетена 30159 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« -: ноември 25, 2013, 09:42:49 »

Добро утро, мили дами! Днес се осмелявам да започна тема в първата очаквано студена и зимна седмица!
Черпя ви с билков чай, за да се предпазим от зимните настинки и вируси и ви пожелавам топла и уютна седмица! Нека се радваме и ценим топлината на дома и компанията на обичните ни хора!



Нека зимата за всички ни бъде приказно красива, а Дядо Коледа ни донесе най-желания подарък  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 25, 2013, 09:51:46 »

опа и аз тук. времето хич не ми допринася за настроението, още повече че хем не ме свърта тук, хем имам работа навън. Та ни така, ни онака.
пия топла вода , чай нещо не ми се пие пак. настинала съм и и имам нещо като сухо дразнене на гърлото сутрин- ни да кашляш, ни да спиш- не мноого приятно. huhhuh.gif Не помагат пръскалата за гърло, зехтина, таблетките за смучене. направо се чудя какво да правя, та да овлажня малко гърлото.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 25, 2013, 09:56:52 »

Еми, с климатик ли се отоплявате? Или с духалка? Пробвай да сложиш в стаята съд с вода, за да се изпарява и овлажнява въздуха. Зелените растение също съм чувала, че помагат. На мен също ми е много трудно да свикна по това време на годината, защото въздуха става много по сух и по-рядко проветряваме, заради ниските температури. Сутрин се будя сякаш сме "издишали" всичкия въздух и бързам да отворя прозореца поне за секунда.  pardon
Оправяй се бързо! give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 25, 2013, 10:13:41 »

Ивенце, климатиците не съм им фен, разболяват ме. с нищо не се отопляваме все още, пускам ел радиатор за 2 часа, после го спирам. духалката пускам в другата стая през деня, пак така за малко и спирам,защото усещам как изсушава.
И аз така като теб,проветрявам сутрин преди да станем още, все  имам чувството че няма въздух.
Интересното при мен е че винаги ми се изсушава гърлото при настинки или грипове- а другите все се оплакват от обратното. Намерих един сироп на Хималая, в който да няма боклуци, поне на първо четене. Ще си го взема днес, да видим.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 25, 2013, 10:36:51 »

Здравейте и от мен!
Еми, много кофти, аз щом усетя и най-малката възможност да настина и си правя терапия с витамин Ц. Купувам си течно, на ампули и си капвам по малко в носа, а остатъка изпивам.
И аз като сме при нашите и понеже там сме с климатик и всяка сутрин усещам боцкане в гърлото, ама за сега не съм успяла да се разболея.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #5 -: ноември 25, 2013, 10:51:37 »

Здравейте, компания!  smile

Иве , благодаря за темичката и хубавите пожелания!!  give_rose Много се радвам да те видя отново тук. Надявам се "облаците" около теб да са изчезнали и да имате прекрасна Коледа с много красиви емоции!

А относно отоплението, аз също не харесвам климатиците, макар че в хола сме точно така. В спалните обаче сме с маслени радиатори и лично за мен това е по-удачния вариант. Иначе централното парно ми е фаворит (като изключим къща в Бразилия  blum  ), но засега при нас за съжаление не е на дневен ред.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #6 -: ноември 25, 2013, 10:55:32 »

Честита нова седмица! yahoo
Ние вече сме с пълна коледна украса danceg Готови сме за снега Wink
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 25, 2013, 11:32:22 »

Явно никой неможе още да се адаптира към настъпващото лошо време.На мен ми е едно сънливо,мързеливо.В такова време обичам да си пусна някое филмче и да се завия с одеялото.Обаче с детето няма шанс просто,освен ако и на него днес му е сънлив ден.
Еми,защо не пробваш някоя "бабешка" рецепта с мед или само мед да хапваш по една лъжичка като усетиш дискомфорт в гърлото.Питай "чичо Гугъл" и веднага ще ти излязат хиляди рецепти.Аз така се лекувах миналата зима като бях бременна.
Успешен ден на всички!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #8 -: ноември 25, 2013, 11:55:06 »

Момичета, искам за коледен подарък да взема кафе машина, но много се чудя, може ли някой да ми препоръча и да сподели дали от конкретна марка/модел/вид е доволен. По принцип мисля, че ези с капсулите правят страхотно кафе, но не знам колко са издържливи. Ние вкъщи имаме Делонги 2 в 1 (еспресо и шварц) и не съм много очарована, не е лошо кафето, но не може да се сравнява с например кафето неспресо.

Иначе нашият уикенд мина много спокойно. Гледахме втората част на Хънгър Геймс, много ми хареса! А в събота влизахме в коледно настроение с греяно вино, ядки с канела и кленов сироп и печени кестени!  heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: ноември 25, 2013, 12:06:01 »

Здравейте и от мен smile

Напоследък нямам хич време да се включвам, заляха ме със страшно много работа и наемаме страшно много хора и цял ден интервюирам хора smile ако знаете двуезични геймъри ги пращайте насам smile

Моят уикенд мина в готвене,чистене и ходене в лаборатории, събота три пъти ме боцкаха не ми остана място на ръката непродупчено  angry

Vivi20 ние имаме Singer кафе машина, и хич не съм додволна от нея, много бързо почнаха дефекти по нея, копчетата не работят както трябва, така че не мога да ти я препоръчам  nea

Еми бързо оздравяване и да си седиш вкъщи, в Младост 1 днес беше пълен ад с трафика  Wink

За коледни подаръци ние с мъжо с нетърпение очакваме Black Friday сделките в amazon, искаме да намажем големи намаления за телефон или таблет smile

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 25, 2013, 12:12:56 »

ради, аз знам доста рецепти бабешки, но за сухотата в гърлото- уви, на мен лично не ми помагат.

Мариолче, мъж ми тръгна с колата и се върна, остави си ключовете и псувайки си взе колелото- дори не е могъл да излезе от квартала с първата..... huhhuh.gif
Аз от намаленията в минипри-то взех за мъж ми за работата топъл суичер с подплата каракул на смешни пари, и топъл анцунг. За брат ми - топли обувки, той ще се ги плаща, ама поне да ми ползва акаунта там.

Ивенце
, исках да попитам, като си работила с лимец, знаеш ли , има ли проблем, ако ям хляба след посочения срок на годност, примерно ако е 5 дни от днес нататък, да го ям след 7 дни?
взела съм си два наведнъж и се чудя дали нещо може да им стане реално след посочения срок?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #11 -: ноември 25, 2013, 12:19:06 »

Здравейте момичета, при нас слънчицето пече много силно и имам чувството, че навън е пролет  Sunshinebutterfly. Така че ми е трудно да вляза в коледно настроение, въпреки че нямам търпение вече Christmas tree. Любимото ми време от годината е коледа. Умирам си да украсявам вкъщи, да ходим на ски, след това на сауна и накрая да готвим вкусна топла вечеря с приятели.
Въпреки слънчицето и аз се разболях и се чудя тук с какви бабешки рецепти да се лекувам.
Emy на мен ми помага изтискан лимон с малко топла вода и една огромна лъжица мед разтворена вътре и това три пъти на ден. Аз му викам естествен антибиотик, на мен ми действа страшно бързо.
Vivi за мен друго кафе в домашни условия освен Неспресо не съществува. Голям фен съм и от 5 години не се разделям с моята неспресо машина. Дори на ваканция като ходим с колата си я взимам с мен. Наскоро за съжаление се наложи да я сменя, тъй като старата предаде фронта. Сега си имам Пикси Неспресо в червено. Това е най-сладката кафемашина на света :-)))) като дизайн, за кафето няма място според мен за сравнение.
« Последна редакция: ноември 25, 2013, 12:22:27 от Мрявка » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #12 -: ноември 25, 2013, 12:21:05 »

Мариолка, и на мен амазон-а ми е отворен нон-стоп и си дебна офертички, страхотни оферти имат! smile Какъв таблет сте си харесали?

Еми, аз редовно имам проблеми с гърлото и гаргари със сода или сол ми помагат доста. Не знам дали смучиш някакви неща, но ти препоръчвам да ги спреш, защото на мен много ми изсушават гърлото. Също така не е хубаво да се пие алкохол, особено високо алкохолни напитки и наблягай на чайчета (хладки) и топла водичка (както така или иначе си пиеш).

Мрявка, не мога да не се съглася с теб, на медения месец в стаята имахме Неспресо Долче Густо и кафете беше невероятно, както казах само ме притеснява издръжливостта.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: ноември 25, 2013, 12:30:41 »

Привет!
И в Пловдив е пекнало едно слънце, все едно идва пролет Wink. Ще се опитам да кача една снимка на моята напъпила Коледа. Не се знае дали ще успеят да цъфнат коледничетата, нашата Сияйна Жулиета Гагарин Ф.....ва /последното не е мръсна дума, а нашата фамилия/ си играе с пъпките, яде ги от проклетия и ги унищожава. sad
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #14 -: ноември 25, 2013, 12:52:53 »

Виви моята стара Неспресо машина ми беше подарена от свекърва ми, която я беше използвала вече мисля около две години, след това аз я ползвах цели 5 докато се счупи и трябваше да я заменя. Според мен 7 години са си добро време за една кафемашина :-). А от една година си ползвам Пикси и не съм имала проблеми все още.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines