Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:43:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица с есенна мъгла 18-24.11.2013  (Прочетена 12595 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 20, 2013, 21:18:51 »

Здравейте момичета  heart

Хубава тема сте подхванали за коледните подаръци smile Театъра е много готина идея за подарък, до сега не го бях разглеждала като вариант  smile
Видях, че в петък ще има Черен петък в Хиполенд с 25% отстъпка на всичко в магазините. Разгледах им сайта и харесах няколко неща, но мисля, че намалението не важи за он-лайн магазина за съжаление. Тази година ще сме истински Дядо Коледа с моето мило smile Вече подготвихме дъъългия списък с подаръци и съм си дала срок до 10 декември да приключа всичко, че след това ще е пълен ад в магазините  crazy

Scilla, това за лимеца и хляба с квас ми е ежедневна тема. Хляб от Лимец мога да препоръчам от Слънце Луна /не само този хляб им е хубав и всички са с квас с изкл, на чабатите/, също Ананда и Майстор Пекар. Брашно от лимец има в Слънце Луна - от БГ лимец, мляно на каменна мелница, хубаво е брашното, чисто е. Друг вариант за брашно от лимец е - отиваш на съботния пазар на производителите на Римската стена и избираш от там или си купуваш Лимец зърно и идваш да го смелим smile
Най-добрият вариант за лимец е да е БГ - чист е /по принцип лимецът е култура, която не се поддава на ГМО, торене с изк. торове и т.н./, цената е достъпна в сравнение с вносни, особено тази година /вече доста хора гледат и има добра реколта/.

Момичета ако имате още супер идеи за детски подаръци за Коледа моля, споделяйте  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 20, 2013, 21:27:03 »

моят хляб от лимец пише че е бг реколта и цената е отлична- 300 гр за 1.70 лв, така че машка е права.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #32 -: ноември 21, 2013, 11:30:06 »

Машка е спецът в тея неща, така че няма как да не е права  good Много ви благодаря за изчерпателната информация! Аз не съм се фиксирала върху брашното от лимец, но искам истинско брашно - било то и пълнозърнесто, за да си пека хляб вкъщи. Иначе сега ме подсещате, че Анандас ми е на 2 крачки и трябва да се разходя да видя дали продават брашно (извън съботните пазари на Римската стена). Писна ми от оцветени хлябове и брашна, наистина!  Cray

Поздравления за организацията с подаръците, Машка! Пожелавам успех, дано се снабдите с всичко необходимо до 10ти декември. Аз тая година няма да съм особено затруднена, ще купувам подаръци предимно за възрастни и то малко на брой, на Рождество ще отидем на гости на нашите и на тях ще занесем и евентуално на най-най-близките приятели и толкова  smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #33 -: ноември 21, 2013, 12:08:02 »

Машка, за колко годишни дечица и какъв бюджет? smile С моите 2 броя имам доста опит с подаръци. Wink

Свекърва, днес ще пратим един наш агент в България да види какво е положението и дали може да го вземе този номер. Много ми стана криво, защото тоя номер си го помня повече от английския даже и си ми е ценен по някакъв странен начин ... май съм плюшкин в повече отношения отколкото очаквах. Wink
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 21, 2013, 14:14:50 »

Здравейте и от мен в седмичната тема!  give_rose
Прочетох за лимеца и реших да се включа и аз с мнение.
Работила съм 1 година като ПР на един БГ производител на лимец и съм запозната с качествата му.
Качеството му е много добро и мога да гарантирам, че се произвежда в БГ, защото съм ходила неведнъж на нивата, която се намира по пътя към Боженци. Добивът обаче е много малък и затова цената му е висока.
Брашното им е 3 лева за 300 грама.
Тук в Габрово започнаха и хляб от лимец да продават - много по-тежък и плътен е и се насищаш от много по-малко количество.  good
Относно подаръците - още нищо не съм купила, но вече имам идея поне за най-близките какво ще подарявам.
Финансите обаче са много ограничени, защото започнахме яки ремонти и ни предстои да се изнесем в собствено жилище до края на 2014 година  heart Така че за мен това е най-важният подарък, с който ще мина 2 Коледи подред! yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: ноември 21, 2013, 15:06:32 »

Че то какво излиза - в Пловдив най- скъпо брашното /20лв за килограм/. Сигурно го мели с два камъка ръчно Wink. Както и да е, няма да си сменям доставчика. Нямам намерение да ходя жива при св. Петър.... smile
Едно ми е безперспективно днес, хич не ми се работи и мисли.
Имам нов мобилен Самсунг с тач скрийн и не мога да си намеря подходящ пръст за манипулация  crazy*. Хихи, като звънна, не зная как да приема разговора...Натискам, бутам....пък то трябвало да плъзна пръст. Излизат едни дребни буквета, какво се прави, ама ако съм без очила, не мога да ги прочета. Ще е забавно, докато го разуча. Старият беше ветеран от 2006 и батерията му загина славно sad.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #36 -: ноември 23, 2013, 09:50:53 »

Добро утро, мили дами!  smile

Как сте в това мъгливо утро? Аз съм учудващо бодра след седмица с пътувания и петъчен главобол. Чудя се откъде да я подхвана в къщи... но не мога да се лиша от любимото си съботно кафе пред компютъра.  smile
От няколко дни не мога да прикача файл, така че вместо кафе, ви черпя  едно трейлърче от филм, който съм си набелязала.  smile

http://vitaminl.tv/video/1144?ref=fbs

Хубав ден!!
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines