Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 16:02:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на уюта у дома - 11.11-17.11.13  (Прочетена 26219 пъти)
 
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 13, 2013, 20:13:58 »

Ей, какво е това "особено" мнение за скорпионите? Толкова сме кротки и мили  funnytooth

И аз съм виждала много хора, които ги мързи да дишат. Без никакъв стимул или желание... там и със и без диплома си за никъде.
Според мен често се получава така, че хората трупат дипломи, защото не могат да се ориентират с какво искат да се занимават в бъдеще. Когато кандидатстваме за висше образование повечето са толкова неориентирани... особено мъжете, по мое време влизаха само, за да избегнат казармата. Тази неориентираност я дължа на не добра форма на средното ни образование. Например в щатите мисля, че едно дете се насочва към сферите, в които е добро още от основното. Просто е много трудно да учиш за инженер, ако математиката не ти идва отвътре и не ти е приятна. За сметка на това пък имаш дар слово, но не можеш да се ориентираш или има родителски амбиции замесени. Разбира се, че има много успешни хора в подобни ситуации, но всичко се дължи на тяхната амбициозност и много труд.
Друг е въпросът, че колкото и да си си паднал на мястото, дали имаш възможност да е реализираш. Аз съм оптимист в това отношение и смятам, че е възможно, но пак трябва "яко дупе".
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: ноември 13, 2013, 23:18:07 »

А, те в Щатите хубаво са го измислили smile. Всички кандидатстват, като полагат едни и същи изпити. После всеки университет си има начини за подбор и ги прекарват през хиляда сита с есета, попълване на тестове и даже лични срещи. После може до втората година да нямат точно избрана специалност. Излизат винаги с две специалности, като едната е основна, другата - допълнителна, но при кандидатстване за работа и двете са равносилни. Според мен, това е много добре, защото на 19 години много малко хора са ориентирани какво точно искат или какво могат. После за магистратура е също като при нас. При малкия син има прависти, лекари и инженери, които учат финансов мениджмънт. И там търсят широка основа на образованието, после фирмите сами си "обработват" специалисти по собствени модели. Ще кажете, те затова са цъфнали и вързали...и май си е така.
Все по- често чувам за млади хора, които не искат да се преработват и си пестят силите, подобно на това, което казват Лили и Мариола. Знае ли човек, може да имат право. И какво като съм се трепала по 12 часа като млада? Нищо. Сега имам свободно време, ама като ме болят краката и не мога да ходя, къде да вървя? Умирала съм за сън, пък сега по цели нощи се въртя и не мога да спя. Я, по- спокойно  Wink, сега ви е времето да имате свободно време, хихи, после няма да ви е нужно.
Еми, какво ни е налегнало нас, овните, та ни се реве и мрънкаме?!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 14, 2013, 10:18:30 »

Свекс, луната е в Овен, добре ме питаш:
ето я за деня работата: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=635893196463376&set=a.142785985774102.37808.142781252441242&type=1&relevant_count=1
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: ноември 14, 2013, 10:48:42 »

Еми, благодаря! Няма да си чопля пъпки по лицето Wink Иначе много хубава прогноза за деня, започвам да се ентусиазирам!
Дано си свърша работата, дето я имам за наваксване smile!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 14, 2013, 11:30:42 »

ами дано е успешен денят за всички.
аз почвам да планирам бюджета за следващите 15 дни, събирам си брошури и следя промоциите. няма как, зима е, ще трябва да се оцелява по най-добрия начин възможен за географските ни ширини. crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #35 -: ноември 14, 2013, 11:45:24 »

хахха аз сутринта така се разчоплих цялата съм пъпчосала smile

Еми ето едно сайтче с всички оферти по магазинчетата ако не го знаеш smile

http://promooferti.com/catalog/

ех що верно няма тук такива купони за отсъпки да отидеш да напазруваш за 1000 лева и да платиш 10 лева  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 14, 2013, 12:03:00 »

знам го душке,ама аз си зимам хартиените от пощата, режа си офертите само които ми трябват, и като земем пари, тръгвам едно по едно.
ох и аз си мечтая за ония купони от предаването, ама няма тук такива екстри, нали гледат все да ни съдерат по три кожи  huhhuh.gif
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #37 -: ноември 14, 2013, 12:11:14 »

Като си говорим за пъпки, като се върнахме от медения месец така пъпчасах - ужас! И болят даже, толкова е зле, мисля че карам 2-ри пубертет или просто не ми се отрази добре разликата в температурите. smile

От 30 градуса на 10 не е много хубаво, наобратно беше по-яко! Wink

Вчера и аз говорих с майка ми за Коледа и подаръците и решихме възрастните да си разменим нещо символично и само за децата да има по-големи подаръци, на мен ми е особено неудобно да искам подарък предвид колко ни помогнаха семействата за сватбата, така че казах че искам нещо супер малко. А да похваля моето момче го приеха да учи MBA и от януари ще ми е студентче (ще продължи да работи обаче, така че ще я влачи 3 години магистратурата). Тук обаче образованието не е като в България, така че съм спокойна, че няма да си държи дипломата в шкафа, още повече че точно той беше човека, който 5 години ми говори как няма нужда от образование щом има опит и след 3 години работа в Англия осъзна, че без диплома до никъде няма да стигне.  pardon
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 14, 2013, 15:03:04 »

..... 5 години ми говори как няма нужда от образование щом има опит и след 3 години работа в Англия осъзна, че без диплома до никъде няма да стигне.  pardon
Ето за това става въпрос!
Как очакваме да вървим напред, като мисленето ни е от Бай Тошово време? Променяйки мисленето и разбиранията си, постепенно ще се наложи "европейската" практика да се вземат кадри с подходящо образование, а не братовчеда на бай Митьо, дето май имал завършен техникум Wink Навремето колкото и да си учил, ако не си партиен член (например), не можеш да се издигнеш, май това мислене така се е наложило, че колко години вече, даже на нас ни го наслагват.
Е, това си е моето мнение и то си е абсолютно теоретично, но наистина вярвам, че началото на промяната е с самите разбирания на хората.

Какви са тези оферти? Дали да не се заинтересувам, че ме очаква ремонт на банята (предколеден), може да намажа нещо smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 14, 2013, 15:51:21 »

Дояли са ми се печени кестени. Моля който е виждал някъде из София, да свирка за да отивам.
мерсиии smile smile smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #40 -: ноември 14, 2013, 19:27:42 »

Докато се добера и аз да се разпиша в темата и тя седмицата свършила tease
Нещо напоследък много работа ми се събира, една седмица не си бях вкъщи и въобщееее докато вляза в ритъм, хич не ми се получават нещата.

Да ви кажа честно, много романтично ми звучи идеята да съм си обула дебели чорапки и да съм пред камината с чаша/вино/чай т.н. и да чета/гледам филм, обаче на практика никак не стоят така нещата smile
Първо нямаме камина blum
Ставаш сутрин -студ, спи ти се, оправяш се за работа и се замъкваш на работа, където 8 часа копаш. Прибираш се (пак студ по пътя), и приготвяш вечери и т.н. ... Уж се старая да бягам от прозаичността, ама невинаги ми се получават нещата huhhuh.gif
Но чакам с нетърпение Коледа, когато ще имам 10 дни да ми е уютно (да се чете да не си подавам носа навън) smile

Пък за дипломите... аз съм против ученето за спорта ей така. Яд ме е че не мога от сума ти време да си завърша магистратурата, все нещо изниква, но все някога ще успея, надявам се. Евентуално мога да направя още една, ако ми е нужна за работата, ама дотам. Понеже ежедневната ми работа е свързана и със стажанти, смятам, че за някои е полезно, за други е просто дай да видим чужбината, в общи линии кой каквото влага pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #41 -: ноември 15, 2013, 08:02:45 »

Иииии... не съм влизала от една седмица и вие се опъпчихте, явно по-редовно трябва да ви контролирам  Bravo

Alleksia, предлагам ти моята рецепта за уют. Взимате едно бебе ( по-точно раждате си едно, че това със щъркелите е несериозна работа, не доставят...) и цял ден може седите по пижама...  Уют и мляко lol

А от работата не смея да се оплача вече (пак по горната рецепта). На новия шев хич не му пука дали съм, яла, спала... 24 часа на линия, че и няма някоя синдикална организация, която да защити майките от тази тирания...

Ще купувате ли подаръци за Коледа или само на романтизъм го карате?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #42 -: ноември 15, 2013, 08:12:14 »

Киви, ще я пробваме рецептата  Wink

Ами, ще купуваме подаръци за най-близките, с които  ще се виждаме по празниците. Аз на мъжа ми нещо и той на мен, за майка ми/майка му, ако дойде някой и за брат ми семейството му, понеже са наблизо. Не купуваме големи подаръци, по-скоро нещо да отбележим празника, но да е от сърце smile Книги, шалове, аксесоари, малки неща като цяло. На децата играчки pardon Иначе разпращам коледни картички по света и у нас, даже скоро трябва да ги купя и надпиша и в началото на декември да ги пратя... Подаръци по пщата вече не пращам - пристигат в България или след празници или в не много търговски вид angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: ноември 15, 2013, 09:51:06 »

по-точно раждате си едно, че това със щъркелите е несериозна работа, не доставят...
Аз ли нещо бъркам, ама по едно време бяха пуснали слух, че бебетата стават от зелки  pardon. Май някаква френска книжка имаше...Ама както и да е, днес ще слагам зелето и ще поразгледам внимателно какво слагам в кацата Wink, че да не ми се пръкне някакво кисело бебе, че тогава още по- лошо става.
Kiwi, синдикалистите са предимно мъже и то твърде стари, къде ще се сетят да защитават майки. Още година - две и после става толкова лесно, че си правиш и второ дете. Ако и тогава ти е лесно и неуютно, може и трето. Хихи, това ми напомня скеча с двете бременни в "Ол инклузив" по Нова.
Аз днес не работя, пестя фонд / в неплатена отпуска съм/, защото вече няма криза и работите вървят прекрасно. Ама поне ще си сложа зелето и ще оправя цветята от терасата на светло. Понеже не намерих нищо, което да ми позволи да подаря дървените маски, днес ще шия възглавници за диван. Хубаво, че купих няколко парчета плат от ЮАР, та да мога да подменя маските с възглавници за подаръци на роднини и приятели. Другата седмица съм на среща с колеги от университета - 35 години от завършването. Първите години се питахме кой къде е стигнал в кариерата, сега, след краха на българското машиностроене, сме го ударили на рецепти за здраве и спомени кой кого харесвал, пък го било страх да си каже. Много интересно е, че когато си мисля за колегите, винаги ги виждам в онези години - здрави, млади и напористи. Бяхме хубав випуск, първият и последен от специалността в Пловдив, много се събирахме. Двумесечните бригади пък направиха така, че се изпоженихме "вътрешно".
Хайде, приятен и ползотворен ден! Помнете, че е петък!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 15, 2013, 12:36:15 »

ако бебетата ставаха от зеле, значи бая бебета сме изяли у нас на салата от зеле и моркови. pardon
последните години са наизлезли едни пухкави мекички домашни халати, направо много допринасят за уюта.това забравих да вметна миналия път. откакто имам, забравих какво е студ вкъщи, дори в преходния сезон. smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines