Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:41:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на уюта у дома - 11.11-17.11.13  (Прочетена 26133 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 12, 2013, 13:54:36 »

аз съм пред една дилема, всъщност, почти съм сигурна в решението си- като говорим за празници, преди известно време реших, тази година да не подарявам подаръци на семействата и на разни там роднини и полуроднини, ами ще  купя само за хората около мен, които наистина нямат възможност финансова, тоест 2 приятелки ( едната чака бебе, а другата вече има ).
Да не говорим че едното от семействата ни, без уточнение кое, миналата и по- миналата година не са ми подарявали нищо за празници. Мисля да насоча енергията си в този случай към някой по-нуждаещ се. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 12, 2013, 13:56:33 »

имаш подкрепата ми, emmmmmy  Yes
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 12, 2013, 14:11:43 »

мерси Панде!
Темата ни за подаръци на Коледа нещо замря. Момичета, включвайте се с вашите гласове smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: ноември 12, 2013, 14:48:42 »

На мен няма как да ми се размине......Празниците почват след някой ден с 3 имени дни, една годишнина на сватба на брат ми, 3 години от сватбата на сина, гостуване на племенници /да си видят братовчедите/ и още един рожден ден и Коледа. Хич не обичам да купувам шалове и шапки.....Хихи, като ще пусна подаръците от годишнината на съпруга Wink, ще ги размажа, ако не с друго, то поне с цената blum.
Никой няма да се трогне, ако аз направя лично подаръците. Малкият син предвидливо каза, че иска само дебитната ми карта да му е на разположение докато е тук. Насочила съм се към ваучери. Вече съм подготвила едни топки, които се завинтват и ще ги пъхам вътре. На най- малкото племенниче ще трябва да купя някоя играчка, макар да съм му измислила основния подарък. Като се роди му подариха много златни парички и висулки, та сега ще му направя албум с кесийки и табелки за тях.
И като се съберат всички дреболийки........хоп, станала голяма сума. Следващата Коледа ще съм пенсионерка, живот и здраве и тогава само ще ми подаряват Wink
emmmmmy, напълно те подкрепям! Дано да се сдържиш, аз все не успявам и в последния момент купувам по нещо blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 12, 2013, 16:27:37 »

Свекс, определено съм подпалила метлата, а и много ме дразнят напоследък.освен майка ми и един приятел, никой не се сети да ми помогне докато мъжът ми беше болничен- изкарахме много трудни 2 месеца, защото болничните още ги няма... sad
А ти донякъде така си ги научила за подаръците, много си добра- ако аз кажа на майка ми дебитната й карта да е на разположение, не само че никога не бих го казала, ами дори да се случи, тя ще реагира с " какво говориш, луда ли си " . каквото са могли, са направили навремето за мен за уроци, курсове, следване. повече не искам от тях, освен като загазя за зъболекар или лекар, и обратното и те така са към мен. То и аз така подарявах до миналата година и сега в труден момент, никой от тези хора не се сети за нас. Та стопирам процеса засега. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 12, 2013, 16:35:09 »

Тази седмица обсъждате, толкова интересни теми....я и аз да си кажа:
За мен уюта е да съм с любимия човек, да пием топъл чай и да гледаме заедно нещо интересно или в по-неприятният случай, за учим заедно. Най-уютно /и това, с което свързвам Коледа/, пък за мен е да сме при милата ми баба в Смолян, печката на дърва да гори, с братовчедка ми и патето тъкмо сме украсили елхата и тя свети. Няколко вкусотии се готвят на печките и цялото семейство с нетърпение чака да седнем всички на масата на Бъдни вечер- оф, няма ли вече да е Коледа?!?!
За образованието, като гледам от много дипломи файда няма. Или поне за мене, завърших едно, почти се дипломирам и в другата ми специалност и работа не мога да си намеря. Ако на времето не бях слушала майка ми "Абе, ти си завърши 2 висши, едно повече няма да ти навреди", е не ми навреди, ама не ми и помага! Ако се бях останала с едно и си бях намерила работа, докато уча все ми се струва, че сега щеше да ми е по-добре. Ама, както и да е минало!
За подаръците, ние мислим да изкараме снимки от сватбата и тях да подарим в рамки, на най-близките /баби, дядовци и другите роднини/.
Еми, иначе и аз те подкрепям. Най-добре подари подаръци, на хората които имат нужда от тях!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 12, 2013, 16:50:10 »

добра идея, бих изкарала албуми-книги  от сватбата, но не заслужават и това моите хора. фотографът откога ме пита, айде няма ли да им правим албуми,показа ми страшно яки такива, ама аз не, та не.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 12, 2013, 16:52:35 »

Аз подарявам подаръци само за най-близките - родителите ми, сестра ми, с мъжа ми си купуваме нещо за дома примерно. Сега и майка му вече е тук така, че ще предвидим и нея. Подаръците са по-скоро дребни, не са нещо скъпо.
Не съм свикнала да подарявам на приятели и познати, а и те не ми подаряват. С тях само мартеници си разменяме, хахах.
Така, че подкрепям и аз emmmmmy .
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #23 -: ноември 12, 2013, 17:46:11 »

аз също подарявам само на мм и на майка му и баща му. При нас няма традиция да подаряваме подаръци за коледа, едно време ни купуваха само пакетчета с вкусотийки от дедо мраз за нова година. Така че минавам по тънко. На никъкви приятели и роднини не купувам подаръци smile

Тази година обаче реших в офиса да права Secret Santa, само че ще се казва по друг начин че имаме многорелигиозен екип.

Относно дипломите, аз исках да кажа че трупането на дипломи без никъква цел ме възмущава. Аз също смятам че човек трябва да има някъква основа в образованието, но дойде ли до назначаване на позиция  никой  не се заглежда по образованието ти. Точно това обсъждахме днес с  моята шефка, че и за повисоки позиции не се гледа. Една от най-добрите мениджърки които някога съм срещала в нашата компания е завършила Японистика,и ръководи отдел който няма нищо общо с Японски естесвено, но има над 12 години опит в това което работи.А има и друг фактор, на хората не им се работи... на какви кандидати съм изнагледала последните няколко години, да ги молиш и да не им се работи. 30 годишен мъж иска да работи на 6 часов работен ден, защото на 8 часов се изморявал много  beating
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #24 -: ноември 12, 2013, 18:19:34 »

Мариола, не знам къде е завършила Японистика, но в СУ на година навремето приемаха по 5 момичета и обикновено трябваше да имат на изпитите над 5.9, което е уникално висока оценка. Да завършиш нещо такова, трябва да си страхотно умен според мен и мисля, че макар че не се занимава с японски в работата си специалността й малко или много й е развила мисленето и характера. Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #25 -: ноември 12, 2013, 18:26:45 »

Vivi20 в СУ е завършила, но познавам още 3-ма които са учили Японистика в СУ и според мен няма нищо общо като сравнение и интелегентност между тях и нея Wink


Лека и уютна вечер от мен   Read

Аз оотивам на рожден ден на свекито ми witch
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 12, 2013, 20:14:33 »

О, японистика....това ми беше мечтата. Много исках да уча някаква филология и японистика ми беше първо желание.  Но колкото и да се подготвях по английски, на края ме приеха с история, без да си давам зор за този изпит. Първоначално мислех даже да кандидатствам пак след първи курс, ама после реших, че такъв ми бил късметът. Колко ли хора стигат до доктурантура по специалност, която им е била 12то желание lol

mariola85, аз също имам приятели, на които това колко свободно време ще им остава е основен критерии при търсенето на работа и които работа от понеделник до петък не ги устройва. Смятам, че много хора просто така са свикнали, защото са започнали почасово или на смени да работят още като студенти и си карат по инерция. Аз имам доста странно работно време в момента, но нямам против и стандартното (само дето ще ми трябва малко време да свикна smile ) приятно на рожденния ден smile аз имам особено мнение за жени скорпиони, надявам се свекърва ти все пак да е от кротките smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: ноември 13, 2013, 07:13:18 »

pandapanda, не и бери дерта, тя е овен Wink. Най- много свекърва и сама да се жилне.....
Имах една позната, завършила японистика - първо в Софиа и после 4 години в Япония, наистина голям мозък беше. Обаче така и се беше стекъл животът, че водеше курсове по английски. Пък беше и хубаво момиче, дано после и е потръгнало. Много интересни неща разказваше за следването си. Дипломната и работа беше сравнение между български и японски поговорки. Запомнила съм, че там, когато нямаш успех с нещо, ти казват "старайте се, старайте се!", пък ние казваме "не си го слагай на сърце!". Пусто беше преди повече от 15 години и бях я забравила. Много приятен спомен  heart. mariola85, дали не е от Пловдив твоята японистка?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: ноември 13, 2013, 10:03:57 »

хехех пандее, майка ми е скорпион, баща ми също, така че не плашат въобще, но пък като характери нямат нищо общо, освен едно, сърдят се без да казват за какво smile

Свекърва , ен от Габрово е Японистката за която говоря, тя май също е ходила една година в Япония и е преподавала английски там smile

Как се справяте с това тъмно и дъжделиво време? На мен само ми се яде, спи и реве  crazy
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #29 -: ноември 13, 2013, 11:46:52 »

Каква хубава тема сте започнали girl_wink
С идването на зимните дни ми става все по-уютно вкъщи.Много обичам навън да е студено,а ние да сме си на топло,да си направим домашен горещ шоколад и просто да си седим.Обожавам Коледа!Вече и аз мисля за подаръци,но тъй като съм подарявала толкова много неща,все още не съм се вдъхновила кой знае колко...
Относно образованието-много относително.Аз работих по специалността си още преди да завърша.След като завърших,напуснах и вече честно казано изобщо не желая да се занимавам с нещо подобно.Сега да видим с магистратурата какво ще стане,дали ще има смисъл от нея,или и аз ще си трупам дипломи и сертификати вкъщи.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines