Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 17:21:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на уюта у дома - 11.11-17.11.13  (Прочетена 26212 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« -: ноември 11, 2013, 12:04:41 »

Здравейте,

Когато навън почне да се захлажда и вечер мирише на зима, винаги ми създава едно уникално чувство за уют и топлина в дома. За това нека тази седмица бъде посветена на уюта, как го постигаме и поддържаме. Една миризма на вкусно ястие или пък свещи с топла светлина, чаша горещо какао, сгушени под одеалото, или полъх на свеж ароматизатор,... всеки има своята представа за уют...
Пожелавам на всички ви приятна и спорна седмица, изпълнена с нежност и уют smile



* warm-cosy-home.jpg (51.07 KB, 300x199 - видяно 2867 пъти.)
« Последна редакция: ноември 11, 2013, 12:07:10 от milenuity » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 11, 2013, 12:11:30 »

интересна тема.
тук уютът се постига с едно меко одеало и една печка духалка за краката. Моят мъж както не пиеше чай, сега пропи само един вид, от горски ягоди. Зимата паля и по една свещ, ама това по -скоро само докато вечеряме, че обичам светлината й. Ако е уморен му правя по един леген с гореща вода, соли и етерично масло от портокал, той придава готина миризма на стаята.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: ноември 11, 2013, 12:55:44 »

Да, чудесна тема! Браво, milenuity!
Точно вчера, докато гледах немските блудкави, но красиви филми по Диема Фемили, си мислех за домашния уют за нашето семейство. Така ме беше напекло есенното слънце /холът ни е южно изложение/и дървото пред нас е прекрасно с оранжевите си листа, че си викам "Ей това вече е блаженство!" И тъкмо да кажа "О, миг поспри, ти тъй си хубав!" и хоп......мръсни прозорци, цветя за прибиране от терасата, недоволна от мърдането ми котка в скута diablo. Не успях да си продам душата на Мефистофел Wink.
Някъде дълбоко в мен има един прекрасен спомен от неделни сутрини с миризма на прясно кафе с канела, аромат на пържени филийки и смях на пораснали момчета. Сега повече си мълчим, всеки си е грабнал интереса /лаптопа/, най- много да нарежа ябълки или дюли, а съпругът ми да налее по чаша червено вино. Разговорите ни се въртят около Коледа и гостуването на децата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 11, 2013, 13:32:07 »

то и при нас го има това с компютъра/телевизора. Болестта на съвременното общество, но пък не мога да отрека че го правим доброволно, всеки се забавлява.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 11, 2013, 14:19:51 »

И при нас,з а съжаление го има проблема с телевизора/лаптопа/книгата. Аз медитирам разглеждайки или обработвайки снимки, а той с Тери Пратчет или нещо друго, като ТВ е пуснат на някой канал - най-често Фиеста, Discovery или Fine Living. Но гледаме да не прекаляваме. Wink
Ние обикновено си създаваме уют с червено вино или чай, а доста често просто и "уютстваме" с пуканки под едно одеало и някой хубав филм. Събота и неделя е най-готино сутрин - имаме си ритуал с дълга сутрешна закуска и кафе. Тогава е специално, защото не пускаме телевизия, не отваряме лаптопи, а само си говорим.
Имахме и страхотната идея вечер да си лягаме и да четем заедно една книга. И двамата много искаме, но странно защо до сега не сме почнали. Някак си диванът ни действа като гаден магнит smile
Между другото, благодаря на всички, които ми споделиха рецепти с тиква в миналата тема! Възползвах се! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 11, 2013, 14:22:41 »

ние за момента сме без диван. когато проимаме, се надявам така да допринесем за елиминиране на част от заниманията с технологии поотделно.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #6 -: ноември 11, 2013, 14:44:43 »

Това с лаптопите е някъква гадна зараза. Ние вкъщи имаме 4 лаптопа, от които 3 са на мм. Вчера даже му казах че да спрем една седмица да ги ползваме, но той твърдо отсече  shok. Еми и ние нямаме диван и се кривим на едни безумнни фотоьоли ( как се пише тази дума  blum) и общо взето нямам никъкво удобство вкъщи, искам един хубав и огромен ъглов диван да си почивам след работа като хората smile

Иначе за мен домашния уют е в македония при мама, зимата печката на дърва си пука, топличко и мама готви вкусотийки, надявам се един ден да го усетя в собствения дом  blush

На мен друг въпрос ме вълнува тези дни. Няколко човека вече ми напускат работа за отидат в чужбина да карат поредната магистратура само защото са спечелили стипендия. Задавам си въпроса някъкъв тренд ли е да събираш дипломи и след това да не търсиш реализация в кариерата? Един бивши колега с 9 дипломи кандидатсва отново за най-ниската позиция във фирмата в която работя, не искам да го наемем защото два пъти напуска за да ходи да учи, спечелва по някоя стипендия в някоя западна страна... на 30 години е има стаж 6 месеца и куп дипломи?? просто ми е странно, не искам да засягам никой  give_rose
« Последна редакция: ноември 11, 2013, 14:47:04 от mariola85 » Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 11, 2013, 14:48:05 »

Привет!Днес е много мързелив ден,мрачно е,студено ми е и немога да се стопля въпреки,че печката е пусната  crazy,чувствам се кофти (поради женските "проблеми"  Wink).Добре,че детето днес е по-поспаливо,явно и на него му влияе времето.
При нас семейния уют започва вечер,след като сме изкъпали и приспали детето.Тогава с мъжа ми сядаме на масата-той на ракийка,аз на винце.Гледаме филми,вечеряме,говорим си.
Но по принцип като кажа уют,топлина,зима и винаги си представям Коледа.Това е любимият ми празник и за мен наистина е олицетворение на семейна топлина и хармония.А тази година я чакам още повече с нетърпение,понеже ще е първата Коледа с нашата принцеса.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 11, 2013, 14:48:54 »

 аз разбирам да се трупат дипломи, докато си при мама и татко. после, като тръгнеш да работиш, да напускаш, за да зима още, ми се вижда малко... абе един вид, мама така му е казала, учи маме, една диплома в повече не ти вреди, пък работата не е важна. huhhuh.gif
даже напротив, ако се върна назад, ще си елиминирам половината дипломи и ще работя вместо това. а не като сега, 1000 квалификации и никва работа. smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: ноември 11, 2013, 14:59:44 »

еми именно затова говоря, аз като записах магистратура вече работех, и бях на повисока позиция, записах магистратурата за кеф на баща ми, че той е точно на този принцип, че дипломите отварят врати. Завърших я с много стрес защото всеки ден пътувах от Младот до Овча Купел, и като си взех дипломата това лято я гледах няколко часа, направих едно копие и отидох в Човешки Ресурси да им дам копие, и те така ми се засмяха, аз им викам на ви я поне на вас че ръснах толкова пари и нерви и никой не ми я иска Wink
« Последна редакция: ноември 11, 2013, 15:11:38 от mariola85 » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #10 -: ноември 11, 2013, 15:51:47 »

Точно по тази причина още не съм записала магистратура, защото аз съм точно на противоположното мнение - опитът е по-важен от всичко... дипломи колкото щеш можеш да събереш, но истинското знание и разбиране идва от опитът и практиката. За момента имам две бакалавърски дипломи и са ми предостатъчни, очаквам в момента, в който ще усетя, че имам нужда от магистър и то в точно конкретна насока, която ще реализирам пряко в кариерата си. Ясно е, че по закон за някой длъжности се изисква магистър. Заниманието "професионален студент" се харесва на много хора, просто обичат да ходят на лекции и да си живеят този начин на живот - не ги съдя, всеки има право на избор.

Просто е важно да мислим какви са последствията върху остатъка от живота ни навреме, ако е възможно smile Аз също съм правила куп грешки с различни решения на различни етапи, но те пък от друга страна са послужили за трупане на житейски опит и не съжалявам.

А що се отнася до домашния уют, аз напоследък нямам възможност да го усетя особено заради постоянното ни отсъствие от дома ни. Вчера следобед обаче направих мъфини с ябълки, лешници и стафиди, а за вечеря булгур с домати и маслини и седнахме на по чаша вино да гледаме любим сериал и определено ми хареса този момент, тъй като ми липсва някак.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: ноември 11, 2013, 16:16:25 »

За дипломите в чужбина имам друго виждане - това са опити, човек да остане там. Колкото и гадно да звучи, може да се ожени, може условията в чуждата страна да се променят  или новата диплома да дава по- голям шанс. Освен това не всеки може да спечели стипендия, ученето няма нищо общо с това в България и иска яко д.пе. Защитавам тази позиция, вероятно и поради факта, че малкият син е в подобно положение. С бакалавърска диплома не може да си намери работа, шансовете с магистърска са по- големи. Да не говорим, че в Щатите излизат и с по две специалности. В чужбина все още имат значение дипломите, с колко си завършил и кой университет си завършил. Опитът го трупат от безплатни стажове и курсови работи. Не бих спирала човек, спечелил стипендия....Но ще имам едно на ум, че очите му гледат навън и ще използва всяка възможност да се измъкне.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 11, 2013, 19:34:43 »

Имаме тема за подаръците за Коледа
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35877.0.html
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 11, 2013, 20:33:58 »

Здравейте smile

milenuity, благодаря ти за хубавата тема smile

Домашния уют.... мисля, че го постигаме често на вечеря или поне аз тогава чувствам, че сме най-много заедно не сам физически (ако все пак успях да вкарам смисъл в това изречение smile ) Иначе ние имаме разтегателен диван в спалнията, за да може всеки на спокойствие да се излежава с лаптопа си lol Аз също свързвам уюта с Коледа и най-уютно ми беше по-миналата Коледа, когато не пътувахме при родителите ни, а си останахме в София. Тази година мислим пак да си останем в София, защото разходките из България по празниците малко ми ги развалят, а и после всеки мрънка, че сме ходели за малко (то не че са и толкова много почивните дни lol ).


По другата тема - аз май съм от "професионалните студенти" с моята доктурантура. Определно я започнах, защото исках един вид да отложа реалния живот. Но пък от друга страна - това е шансът ми за реализация в моята професия, макар че ще си остана един кабинетен учен. Сега понякога ми е като камък на шията, защото не ми се занимава с учене, друг път със страничните дейности,които я съпътстват, но определено на мен ми харесва да уча. На мен ми е много странно, защо мъжът ми вече година и половина отлага завършването на магистратурата му и съм го питала защо я е започнал, ако няма да я завърши. Аз нямах търпение да завърша моята, че да ми се маха от главата, макар че един месец по-късно подадох документи за доктурантура ( много ми липсваше СУ lol )
В крайна сметка, както е казал Алеко Константинов - разни хора, разни идеали
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 12, 2013, 13:09:57 »

Здравейте, момичета!

Аз малко се изненадах от темата за уюта, на мен все още хич не ми е уютно... Може би защото асоциирам тази дума със зимата, и аз като вас се насочвам към Коледните празници, укасяването на дома, печенето на канелени сладки, ядене на сърмички, подаръци, филми сгушени под одеалото на топло, а вън да се сипе тихо снега. За сега във Варна няма изгледа да иде зима, но усещам, че скоро ще съжаля за думите си. Още повече комфорта ни ще бъде нарушен тъй като ни предстои ремонт на банята....
По темата за учението... аз съм завършила бакалавър и имам 2 магистратури.  Втората я отбелязвам като грешка и само разход на средства. Поне не бяха скъпо платени, че иначе никога нямаше да си простя. За необходима намирам само магистратурата по специалността ми, тъй като тогава се набляга на специалните предмети. Излишно е да споменавам разочарованието си от нивото на образованието, което се предлага в ТУ-Варна, няма точка за сравнение с това на вън. Като най-голям бонус от магистратурата си отбелязвам възможността, от която се възползвах да се подготвя за дипломната си работа в Полша. Заминах за 6 месеца по програма Еразъм, обмен на студенти. Имах стипендия, която ми стигна за всичко и се запознах с начина на обучение там и със студентския им живот. Незаменимо изживяване! Ако не бях толкова захлюпена бих се възползвала от тази възможност и за бакалавъра, за два семестъра.
Като цяло в сферата в която се намирам аз е трудно млад човек да се реализира без диплом. Завършила съм машинна специалност (Химическо машиностроене), първо, че е много трудно да пробиеш като цяло и без квалификация абсурд! Хубавото е, че дипломите ни са акредитирани, т.е. имаме вариант за реализация навън. Това отчитам като положителна страна.
Имам честта да работя по специалността и бих казала, че в университета само се слага една основа (не много качествена), а практиката е изключително важна. Но едното не изключва другото.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 12, 2013, 13:54:36 »

аз съм пред една дилема, всъщност, почти съм сигурна в решението си- като говорим за празници, преди известно време реших, тази година да не подарявам подаръци на семействата и на разни там роднини и полуроднини, ами ще  купя само за хората около мен, които наистина нямат възможност финансова, тоест 2 приятелки ( едната чака бебе, а другата вече има ).
Да не говорим че едното от семействата ни, без уточнение кое, миналата и по- миналата година не са ми подарявали нищо за празници. Мисля да насоча енергията си в този случай към някой по-нуждаещ се. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 12, 2013, 13:56:33 »

имаш подкрепата ми, emmmmmy  Yes
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 12, 2013, 14:11:43 »

мерси Панде!
Темата ни за подаръци на Коледа нещо замря. Момичета, включвайте се с вашите гласове smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: ноември 12, 2013, 14:48:42 »

На мен няма как да ми се размине......Празниците почват след някой ден с 3 имени дни, една годишнина на сватба на брат ми, 3 години от сватбата на сина, гостуване на племенници /да си видят братовчедите/ и още един рожден ден и Коледа. Хич не обичам да купувам шалове и шапки.....Хихи, като ще пусна подаръците от годишнината на съпруга Wink, ще ги размажа, ако не с друго, то поне с цената blum.
Никой няма да се трогне, ако аз направя лично подаръците. Малкият син предвидливо каза, че иска само дебитната ми карта да му е на разположение докато е тук. Насочила съм се към ваучери. Вече съм подготвила едни топки, които се завинтват и ще ги пъхам вътре. На най- малкото племенниче ще трябва да купя някоя играчка, макар да съм му измислила основния подарък. Като се роди му подариха много златни парички и висулки, та сега ще му направя албум с кесийки и табелки за тях.
И като се съберат всички дреболийки........хоп, станала голяма сума. Следващата Коледа ще съм пенсионерка, живот и здраве и тогава само ще ми подаряват Wink
emmmmmy, напълно те подкрепям! Дано да се сдържиш, аз все не успявам и в последния момент купувам по нещо blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 12, 2013, 16:27:37 »

Свекс, определено съм подпалила метлата, а и много ме дразнят напоследък.освен майка ми и един приятел, никой не се сети да ми помогне докато мъжът ми беше болничен- изкарахме много трудни 2 месеца, защото болничните още ги няма... sad
А ти донякъде така си ги научила за подаръците, много си добра- ако аз кажа на майка ми дебитната й карта да е на разположение, не само че никога не бих го казала, ами дори да се случи, тя ще реагира с " какво говориш, луда ли си " . каквото са могли, са направили навремето за мен за уроци, курсове, следване. повече не искам от тях, освен като загазя за зъболекар или лекар, и обратното и те така са към мен. То и аз така подарявах до миналата година и сега в труден момент, никой от тези хора не се сети за нас. Та стопирам процеса засега. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 12, 2013, 16:35:09 »

Тази седмица обсъждате, толкова интересни теми....я и аз да си кажа:
За мен уюта е да съм с любимия човек, да пием топъл чай и да гледаме заедно нещо интересно или в по-неприятният случай, за учим заедно. Най-уютно /и това, с което свързвам Коледа/, пък за мен е да сме при милата ми баба в Смолян, печката на дърва да гори, с братовчедка ми и патето тъкмо сме украсили елхата и тя свети. Няколко вкусотии се готвят на печките и цялото семейство с нетърпение чака да седнем всички на масата на Бъдни вечер- оф, няма ли вече да е Коледа?!?!
За образованието, като гледам от много дипломи файда няма. Или поне за мене, завърших едно, почти се дипломирам и в другата ми специалност и работа не мога да си намеря. Ако на времето не бях слушала майка ми "Абе, ти си завърши 2 висши, едно повече няма да ти навреди", е не ми навреди, ама не ми и помага! Ако се бях останала с едно и си бях намерила работа, докато уча все ми се струва, че сега щеше да ми е по-добре. Ама, както и да е минало!
За подаръците, ние мислим да изкараме снимки от сватбата и тях да подарим в рамки, на най-близките /баби, дядовци и другите роднини/.
Еми, иначе и аз те подкрепям. Най-добре подари подаръци, на хората които имат нужда от тях!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 12, 2013, 16:50:10 »

добра идея, бих изкарала албуми-книги  от сватбата, но не заслужават и това моите хора. фотографът откога ме пита, айде няма ли да им правим албуми,показа ми страшно яки такива, ама аз не, та не.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 12, 2013, 16:52:35 »

Аз подарявам подаръци само за най-близките - родителите ми, сестра ми, с мъжа ми си купуваме нещо за дома примерно. Сега и майка му вече е тук така, че ще предвидим и нея. Подаръците са по-скоро дребни, не са нещо скъпо.
Не съм свикнала да подарявам на приятели и познати, а и те не ми подаряват. С тях само мартеници си разменяме, хахах.
Така, че подкрепям и аз emmmmmy .
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #23 -: ноември 12, 2013, 17:46:11 »

аз също подарявам само на мм и на майка му и баща му. При нас няма традиция да подаряваме подаръци за коледа, едно време ни купуваха само пакетчета с вкусотийки от дедо мраз за нова година. Така че минавам по тънко. На никъкви приятели и роднини не купувам подаръци smile

Тази година обаче реших в офиса да права Secret Santa, само че ще се казва по друг начин че имаме многорелигиозен екип.

Относно дипломите, аз исках да кажа че трупането на дипломи без никъква цел ме възмущава. Аз също смятам че човек трябва да има някъква основа в образованието, но дойде ли до назначаване на позиция  никой  не се заглежда по образованието ти. Точно това обсъждахме днес с  моята шефка, че и за повисоки позиции не се гледа. Една от най-добрите мениджърки които някога съм срещала в нашата компания е завършила Японистика,и ръководи отдел който няма нищо общо с Японски естесвено, но има над 12 години опит в това което работи.А има и друг фактор, на хората не им се работи... на какви кандидати съм изнагледала последните няколко години, да ги молиш и да не им се работи. 30 годишен мъж иска да работи на 6 часов работен ден, защото на 8 часов се изморявал много  beating
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #24 -: ноември 12, 2013, 18:19:34 »

Мариола, не знам къде е завършила Японистика, но в СУ на година навремето приемаха по 5 момичета и обикновено трябваше да имат на изпитите над 5.9, което е уникално висока оценка. Да завършиш нещо такова, трябва да си страхотно умен според мен и мисля, че макар че не се занимава с японски в работата си специалността й малко или много й е развила мисленето и характера. Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #25 -: ноември 12, 2013, 18:26:45 »

Vivi20 в СУ е завършила, но познавам още 3-ма които са учили Японистика в СУ и според мен няма нищо общо като сравнение и интелегентност между тях и нея Wink


Лека и уютна вечер от мен   Read

Аз оотивам на рожден ден на свекито ми witch
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 12, 2013, 20:14:33 »

О, японистика....това ми беше мечтата. Много исках да уча някаква филология и японистика ми беше първо желание.  Но колкото и да се подготвях по английски, на края ме приеха с история, без да си давам зор за този изпит. Първоначално мислех даже да кандидатствам пак след първи курс, ама после реших, че такъв ми бил късметът. Колко ли хора стигат до доктурантура по специалност, която им е била 12то желание lol

mariola85, аз също имам приятели, на които това колко свободно време ще им остава е основен критерии при търсенето на работа и които работа от понеделник до петък не ги устройва. Смятам, че много хора просто така са свикнали, защото са започнали почасово или на смени да работят още като студенти и си карат по инерция. Аз имам доста странно работно време в момента, но нямам против и стандартното (само дето ще ми трябва малко време да свикна smile ) приятно на рожденния ден smile аз имам особено мнение за жени скорпиони, надявам се свекърва ти все пак да е от кротките smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: ноември 13, 2013, 07:13:18 »

pandapanda, не и бери дерта, тя е овен Wink. Най- много свекърва и сама да се жилне.....
Имах една позната, завършила японистика - първо в Софиа и после 4 години в Япония, наистина голям мозък беше. Обаче така и се беше стекъл животът, че водеше курсове по английски. Пък беше и хубаво момиче, дано после и е потръгнало. Много интересни неща разказваше за следването си. Дипломната и работа беше сравнение между български и японски поговорки. Запомнила съм, че там, когато нямаш успех с нещо, ти казват "старайте се, старайте се!", пък ние казваме "не си го слагай на сърце!". Пусто беше преди повече от 15 години и бях я забравила. Много приятен спомен  heart. mariola85, дали не е от Пловдив твоята японистка?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: ноември 13, 2013, 10:03:57 »

хехех пандее, майка ми е скорпион, баща ми също, така че не плашат въобще, но пък като характери нямат нищо общо, освен едно, сърдят се без да казват за какво smile

Свекърва , ен от Габрово е Японистката за която говоря, тя май също е ходила една година в Япония и е преподавала английски там smile

Как се справяте с това тъмно и дъжделиво време? На мен само ми се яде, спи и реве  crazy
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #29 -: ноември 13, 2013, 11:46:52 »

Каква хубава тема сте започнали girl_wink
С идването на зимните дни ми става все по-уютно вкъщи.Много обичам навън да е студено,а ние да сме си на топло,да си направим домашен горещ шоколад и просто да си седим.Обожавам Коледа!Вече и аз мисля за подаръци,но тъй като съм подарявала толкова много неща,все още не съм се вдъхновила кой знае колко...
Относно образованието-много относително.Аз работих по специалността си още преди да завърша.След като завърших,напуснах и вече честно казано изобщо не желая да се занимавам с нещо подобно.Сега да видим с магистратурата какво ще стане,дали ще има смисъл от нея,или и аз ще си трупам дипломи и сертификати вкъщи.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 13, 2013, 20:13:58 »

Ей, какво е това "особено" мнение за скорпионите? Толкова сме кротки и мили  funnytooth

И аз съм виждала много хора, които ги мързи да дишат. Без никакъв стимул или желание... там и със и без диплома си за никъде.
Според мен често се получава така, че хората трупат дипломи, защото не могат да се ориентират с какво искат да се занимават в бъдеще. Когато кандидатстваме за висше образование повечето са толкова неориентирани... особено мъжете, по мое време влизаха само, за да избегнат казармата. Тази неориентираност я дължа на не добра форма на средното ни образование. Например в щатите мисля, че едно дете се насочва към сферите, в които е добро още от основното. Просто е много трудно да учиш за инженер, ако математиката не ти идва отвътре и не ти е приятна. За сметка на това пък имаш дар слово, но не можеш да се ориентираш или има родителски амбиции замесени. Разбира се, че има много успешни хора в подобни ситуации, но всичко се дължи на тяхната амбициозност и много труд.
Друг е въпросът, че колкото и да си си паднал на мястото, дали имаш възможност да е реализираш. Аз съм оптимист в това отношение и смятам, че е възможно, но пак трябва "яко дупе".
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: ноември 13, 2013, 23:18:07 »

А, те в Щатите хубаво са го измислили smile. Всички кандидатстват, като полагат едни и същи изпити. После всеки университет си има начини за подбор и ги прекарват през хиляда сита с есета, попълване на тестове и даже лични срещи. После може до втората година да нямат точно избрана специалност. Излизат винаги с две специалности, като едната е основна, другата - допълнителна, но при кандидатстване за работа и двете са равносилни. Според мен, това е много добре, защото на 19 години много малко хора са ориентирани какво точно искат или какво могат. После за магистратура е също като при нас. При малкия син има прависти, лекари и инженери, които учат финансов мениджмънт. И там търсят широка основа на образованието, после фирмите сами си "обработват" специалисти по собствени модели. Ще кажете, те затова са цъфнали и вързали...и май си е така.
Все по- често чувам за млади хора, които не искат да се преработват и си пестят силите, подобно на това, което казват Лили и Мариола. Знае ли човек, може да имат право. И какво като съм се трепала по 12 часа като млада? Нищо. Сега имам свободно време, ама като ме болят краката и не мога да ходя, къде да вървя? Умирала съм за сън, пък сега по цели нощи се въртя и не мога да спя. Я, по- спокойно  Wink, сега ви е времето да имате свободно време, хихи, после няма да ви е нужно.
Еми, какво ни е налегнало нас, овните, та ни се реве и мрънкаме?!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 14, 2013, 10:18:30 »

Свекс, луната е в Овен, добре ме питаш:
ето я за деня работата: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=635893196463376&set=a.142785985774102.37808.142781252441242&type=1&relevant_count=1
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: ноември 14, 2013, 10:48:42 »

Еми, благодаря! Няма да си чопля пъпки по лицето Wink Иначе много хубава прогноза за деня, започвам да се ентусиазирам!
Дано си свърша работата, дето я имам за наваксване smile!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 14, 2013, 11:30:42 »

ами дано е успешен денят за всички.
аз почвам да планирам бюджета за следващите 15 дни, събирам си брошури и следя промоциите. няма как, зима е, ще трябва да се оцелява по най-добрия начин възможен за географските ни ширини. crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #35 -: ноември 14, 2013, 11:45:24 »

хахха аз сутринта така се разчоплих цялата съм пъпчосала smile

Еми ето едно сайтче с всички оферти по магазинчетата ако не го знаеш smile

http://promooferti.com/catalog/

ех що верно няма тук такива купони за отсъпки да отидеш да напазруваш за 1000 лева и да платиш 10 лева  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 14, 2013, 12:03:00 »

знам го душке,ама аз си зимам хартиените от пощата, режа си офертите само които ми трябват, и като земем пари, тръгвам едно по едно.
ох и аз си мечтая за ония купони от предаването, ама няма тук такива екстри, нали гледат все да ни съдерат по три кожи  huhhuh.gif
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #37 -: ноември 14, 2013, 12:11:14 »

Като си говорим за пъпки, като се върнахме от медения месец така пъпчасах - ужас! И болят даже, толкова е зле, мисля че карам 2-ри пубертет или просто не ми се отрази добре разликата в температурите. smile

От 30 градуса на 10 не е много хубаво, наобратно беше по-яко! Wink

Вчера и аз говорих с майка ми за Коледа и подаръците и решихме възрастните да си разменим нещо символично и само за децата да има по-големи подаръци, на мен ми е особено неудобно да искам подарък предвид колко ни помогнаха семействата за сватбата, така че казах че искам нещо супер малко. А да похваля моето момче го приеха да учи MBA и от януари ще ми е студентче (ще продължи да работи обаче, така че ще я влачи 3 години магистратурата). Тук обаче образованието не е като в България, така че съм спокойна, че няма да си държи дипломата в шкафа, още повече че точно той беше човека, който 5 години ми говори как няма нужда от образование щом има опит и след 3 години работа в Англия осъзна, че без диплома до никъде няма да стигне.  pardon
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 14, 2013, 15:03:04 »

..... 5 години ми говори как няма нужда от образование щом има опит и след 3 години работа в Англия осъзна, че без диплома до никъде няма да стигне.  pardon
Ето за това става въпрос!
Как очакваме да вървим напред, като мисленето ни е от Бай Тошово време? Променяйки мисленето и разбиранията си, постепенно ще се наложи "европейската" практика да се вземат кадри с подходящо образование, а не братовчеда на бай Митьо, дето май имал завършен техникум Wink Навремето колкото и да си учил, ако не си партиен член (например), не можеш да се издигнеш, май това мислене така се е наложило, че колко години вече, даже на нас ни го наслагват.
Е, това си е моето мнение и то си е абсолютно теоретично, но наистина вярвам, че началото на промяната е с самите разбирания на хората.

Какви са тези оферти? Дали да не се заинтересувам, че ме очаква ремонт на банята (предколеден), може да намажа нещо smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 14, 2013, 15:51:21 »

Дояли са ми се печени кестени. Моля който е виждал някъде из София, да свирка за да отивам.
мерсиии smile smile smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #40 -: ноември 14, 2013, 19:27:42 »

Докато се добера и аз да се разпиша в темата и тя седмицата свършила tease
Нещо напоследък много работа ми се събира, една седмица не си бях вкъщи и въобщееее докато вляза в ритъм, хич не ми се получават нещата.

Да ви кажа честно, много романтично ми звучи идеята да съм си обула дебели чорапки и да съм пред камината с чаша/вино/чай т.н. и да чета/гледам филм, обаче на практика никак не стоят така нещата smile
Първо нямаме камина blum
Ставаш сутрин -студ, спи ти се, оправяш се за работа и се замъкваш на работа, където 8 часа копаш. Прибираш се (пак студ по пътя), и приготвяш вечери и т.н. ... Уж се старая да бягам от прозаичността, ама невинаги ми се получават нещата huhhuh.gif
Но чакам с нетърпение Коледа, когато ще имам 10 дни да ми е уютно (да се чете да не си подавам носа навън) smile

Пък за дипломите... аз съм против ученето за спорта ей така. Яд ме е че не мога от сума ти време да си завърша магистратурата, все нещо изниква, но все някога ще успея, надявам се. Евентуално мога да направя още една, ако ми е нужна за работата, ама дотам. Понеже ежедневната ми работа е свързана и със стажанти, смятам, че за някои е полезно, за други е просто дай да видим чужбината, в общи линии кой каквото влага pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #41 -: ноември 15, 2013, 08:02:45 »

Иииии... не съм влизала от една седмица и вие се опъпчихте, явно по-редовно трябва да ви контролирам  Bravo

Alleksia, предлагам ти моята рецепта за уют. Взимате едно бебе ( по-точно раждате си едно, че това със щъркелите е несериозна работа, не доставят...) и цял ден може седите по пижама...  Уют и мляко lol

А от работата не смея да се оплача вече (пак по горната рецепта). На новия шев хич не му пука дали съм, яла, спала... 24 часа на линия, че и няма някоя синдикална организация, която да защити майките от тази тирания...

Ще купувате ли подаръци за Коледа или само на романтизъм го карате?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #42 -: ноември 15, 2013, 08:12:14 »

Киви, ще я пробваме рецептата  Wink

Ами, ще купуваме подаръци за най-близките, с които  ще се виждаме по празниците. Аз на мъжа ми нещо и той на мен, за майка ми/майка му, ако дойде някой и за брат ми семейството му, понеже са наблизо. Не купуваме големи подаръци, по-скоро нещо да отбележим празника, но да е от сърце smile Книги, шалове, аксесоари, малки неща като цяло. На децата играчки pardon Иначе разпращам коледни картички по света и у нас, даже скоро трябва да ги купя и надпиша и в началото на декември да ги пратя... Подаръци по пщата вече не пращам - пристигат в България или след празници или в не много търговски вид angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: ноември 15, 2013, 09:51:06 »

по-точно раждате си едно, че това със щъркелите е несериозна работа, не доставят...
Аз ли нещо бъркам, ама по едно време бяха пуснали слух, че бебетата стават от зелки  pardon. Май някаква френска книжка имаше...Ама както и да е, днес ще слагам зелето и ще поразгледам внимателно какво слагам в кацата Wink, че да не ми се пръкне някакво кисело бебе, че тогава още по- лошо става.
Kiwi, синдикалистите са предимно мъже и то твърде стари, къде ще се сетят да защитават майки. Още година - две и после става толкова лесно, че си правиш и второ дете. Ако и тогава ти е лесно и неуютно, може и трето. Хихи, това ми напомня скеча с двете бременни в "Ол инклузив" по Нова.
Аз днес не работя, пестя фонд / в неплатена отпуска съм/, защото вече няма криза и работите вървят прекрасно. Ама поне ще си сложа зелето и ще оправя цветята от терасата на светло. Понеже не намерих нищо, което да ми позволи да подаря дървените маски, днес ще шия възглавници за диван. Хубаво, че купих няколко парчета плат от ЮАР, та да мога да подменя маските с възглавници за подаръци на роднини и приятели. Другата седмица съм на среща с колеги от университета - 35 години от завършването. Първите години се питахме кой къде е стигнал в кариерата, сега, след краха на българското машиностроене, сме го ударили на рецепти за здраве и спомени кой кого харесвал, пък го било страх да си каже. Много интересно е, че когато си мисля за колегите, винаги ги виждам в онези години - здрави, млади и напористи. Бяхме хубав випуск, първият и последен от специалността в Пловдив, много се събирахме. Двумесечните бригади пък направиха така, че се изпоженихме "вътрешно".
Хайде, приятен и ползотворен ден! Помнете, че е петък!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 15, 2013, 12:36:15 »

ако бебетата ставаха от зеле, значи бая бебета сме изяли у нас на салата от зеле и моркови. pardon
последните години са наизлезли едни пухкави мекички домашни халати, направо много допринасят за уюта.това забравих да вметна миналия път. откакто имам, забравих какво е студ вкъщи, дори в преходния сезон. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: ноември 15, 2013, 12:47:47 »

emmmmmy, гледай внимателно зелето, остави ги морковите Wink


* зеле.jpg (24.99 KB, 404x270 - видяно 2938 пъти.)
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #46 -: ноември 15, 2013, 15:38:37 »

ако бебетата ставаха от зеле, значи бая бебета сме изяли у нас на салата от зеле и моркови. pardon
последните години са наизлезли едни пухкави мекички домашни халати, направо много допринасят за уюта.това забравих да вметна миналия път. откакто имам, забравих какво е студ вкъщи, дори в преходния сезон. smile
И аз издирвам такъв халат Wink Питах в няколко магазина в Пловдив,но ме гледаха много умно...Накрая ще си поръчам от някой сайт smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 15, 2013, 15:40:35 »

веднага ще ти кажа къде има.
моите и двата са ми от кауфланд, дебни им брошурите просто.
Другите варианти са:
http://magazinmonic.com/halati-c-47.html?osCsid=1vhuednskde2mpr46atjl1laf0
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 15, 2013, 17:46:43 »

Аз също имам такъв халат и го обожавам smile като втора кожа ми е през зимата smile моят е подарък и не знам от къде е, но съм виждала такива в New Silhouette, Oisho, Marks&Spencer.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 15, 2013, 18:06:48 »

там сигурно са по 100 пари или?
моят е около 20 кинта.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #50 -: ноември 15, 2013, 19:09:39 »

Аз си подарих миналата Коледа от Етам една пижама, към която имаше и такъв халат. Един вид като станеш, да се наметнеш. Аз го ползвам по това му предназначение, защото иначе много дебело и навлечено ми става и не мога да го нося цял ден.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 15, 2013, 19:35:29 »

emmmmmy, по-скоро на 50 лв. Поне в Oisho, в другите не помня
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: ноември 15, 2013, 20:08:09 »

Поставиха ми задача да търся кариран плат за мъжка риза - плътен памук, бархет или тънка вълна. Някъде да сте срещали?
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: ноември 15, 2013, 21:49:28 »

хахха аз сутринта така се разчоплих цялата съм пъпчосала smile

Еми ето едно сайтче с всички оферти по магазинчетата ако не го знаеш smile

http://promooferti.com/catalog/

ех що верно няма тук такива купони за отсъпки да отидеш да напазруваш за 1000 лева и да платиш 10 лева  good

исках да ви питам на тоя сайт само за София ли е  smile
алексия, честита ти новинка  give_rose лека бременност  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 15, 2013, 21:51:09 »

алекс, сега видях преди малко и да се възползвам че езра писа и аз да се включа, честито , много съм щастлива за теб, да сте здрави. Offtopic
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #55 -: ноември 16, 2013, 10:37:19 »

 blush blush blush
Благодаря, момичета, ще кажа да ви се връщат пожеланията, в случай, че имате желания smile


На мен това ми е първия уикенд, който съм си вкъщи от 1 месец насам, пътувах, на гости ходих да не седя сама мъж ми докато е в София и сега ми е много.. уютно smile Даже съм си обляка пухенския халат smile

И понеже ме нямаше толкоз време, сега идва ууикендът на чистенето lol) още повече, че утре ще ни идват и гости...
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: ноември 16, 2013, 10:52:11 »

Скоро не съм ви черпила с кафенце, нещо по повод темата  smile smile


Пожелавам ви весели и приятни почивни дни  Bravo
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #57 -: ноември 16, 2013, 11:46:02 »

Добро утро от мен blush Хубава събота ви пожелавам! girl_wink И много благодаря за идеите за халата! give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #58 -: ноември 16, 2013, 16:56:46 »

Еха, _Ezra_ , и за следобедно става това произведение на изкуството!
Намерих карирани платове, от грозни, по- грозни  sad. Освен това разбрах как се чувстват софиянци по време на протести и блокиран транспорт.
Започва да ми става коледно, само дано стане и киселото зеле, че да има сърмички за момците. Очакват ме натоварени дни, синовете не са били заедно вкъщи от 5 години. Ще ми е приятно и снахата да дойде, но не искам да се настройвам, че ще караме заедно Коледа. Ще идват доста роднини да си видят братовчедите и хич няма да ми е скучно...Още от сега се замислям какво ще готвя и кой къде ще спи. *crazy*Хихи, едно е сигурно - ние със съпруга сме на разтегателния диван в хола. Освен това трябва да готвя и детско коледно парти в службата. Радвам се, че тази година са със средна възраст 4 години и може да се направи нещо с тях.
Та така, сега отивам да свиря на пиано /да пера/и после може и да порисувам малко /да гладя/. Спа процедурите /чистене/ ги оставям за утре. Завиждайте ми.... diablo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 16, 2013, 17:00:06 »

време е ти да вземеш да ходиш на гости и стопаните да спят на дивана, а ти на спалнята. blum
Не може ли като искат да видят братовчедите, да ходят на хотел? Кога ще отмине тази мода да се тръшкат всички да спят в една къща, на ръцете на домакинята не знам.
аз днес опитах за първи път хляб от лимец и съм доволна, вкусен е и  ще ям такъв занапред. smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #60 -: ноември 16, 2013, 17:23:57 »

Хей хоп  smile
Здравейте и от мен!
Прекрасно заглавие на седмичната темичка!!  good Как да не ти стане едно хубавко....  smile
Отдавна не съм се разписвала, но не съм ви забравила. Днес ми е една от първите нормални, почивни съботи и усетих с пълна сила заглавието  Wink Никак не обичам студа и зимните месеци и затова се съсредоточавам върху Коледата.  danceg  Santa DEER

Свекърва , страхотно е, че ще дойдат момчетата ти. Доколкото знам, нищо в организацията няма да ти се опре, така че не се съмнявам, че ще имате както прекрасни емоции, така и богата и вкусна трапеза.

Еми , аз от лятото се каня да го пробвам, добре че ме подсети.  good

Желая на всички прекрасна, уютна, ароматна вечер...  smile


* swit home.jpg (47.41 KB, 400x550 - видяно 459 пъти.)
« Последна редакция: ноември 16, 2013, 17:48:08 от Tonina » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 17, 2013, 18:18:52 »

видях нещо  което ме потресе- модно или не, не бих го направила  shok

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151683295791012&set=a.137303216011.121107.48566051011&type=1
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 17, 2013, 18:56:05 »

Да, с вълнени чорапи е грозно. Виж тези обаче emmmmmy. На мен ми харесват като комбинация.  smile









Но това със сигурност не:  pardon

« Последна редакция: ноември 17, 2013, 18:59:52 от Princess_of_the_Dawn » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 17, 2013, 19:12:06 »

само с гетите ме изкефи комбинацията good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #64 -: ноември 17, 2013, 22:57:02 »

Еми, ако обувките нямаха това бижу и ако не бяха сатенени, а кожени, щеше да бива горе-долу, но така е наистина странно.  girl_wink

Мацката с розовите обувки ми харесва! smile
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines