Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:06:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на уюта у дома - 11.11-17.11.13  (Прочетена 26223 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« -: ноември 11, 2013, 12:04:41 »

Здравейте,

Когато навън почне да се захлажда и вечер мирише на зима, винаги ми създава едно уникално чувство за уют и топлина в дома. За това нека тази седмица бъде посветена на уюта, как го постигаме и поддържаме. Една миризма на вкусно ястие или пък свещи с топла светлина, чаша горещо какао, сгушени под одеалото, или полъх на свеж ароматизатор,... всеки има своята представа за уют...
Пожелавам на всички ви приятна и спорна седмица, изпълнена с нежност и уют smile



* warm-cosy-home.jpg (51.07 KB, 300x199 - видяно 2868 пъти.)
« Последна редакция: ноември 11, 2013, 12:07:10 от milenuity » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 11, 2013, 12:11:30 »

интересна тема.
тук уютът се постига с едно меко одеало и една печка духалка за краката. Моят мъж както не пиеше чай, сега пропи само един вид, от горски ягоди. Зимата паля и по една свещ, ама това по -скоро само докато вечеряме, че обичам светлината й. Ако е уморен му правя по един леген с гореща вода, соли и етерично масло от портокал, той придава готина миризма на стаята.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: ноември 11, 2013, 12:55:44 »

Да, чудесна тема! Браво, milenuity!
Точно вчера, докато гледах немските блудкави, но красиви филми по Диема Фемили, си мислех за домашния уют за нашето семейство. Така ме беше напекло есенното слънце /холът ни е южно изложение/и дървото пред нас е прекрасно с оранжевите си листа, че си викам "Ей това вече е блаженство!" И тъкмо да кажа "О, миг поспри, ти тъй си хубав!" и хоп......мръсни прозорци, цветя за прибиране от терасата, недоволна от мърдането ми котка в скута diablo. Не успях да си продам душата на Мефистофел Wink.
Някъде дълбоко в мен има един прекрасен спомен от неделни сутрини с миризма на прясно кафе с канела, аромат на пържени филийки и смях на пораснали момчета. Сега повече си мълчим, всеки си е грабнал интереса /лаптопа/, най- много да нарежа ябълки или дюли, а съпругът ми да налее по чаша червено вино. Разговорите ни се въртят около Коледа и гостуването на децата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 11, 2013, 13:32:07 »

то и при нас го има това с компютъра/телевизора. Болестта на съвременното общество, но пък не мога да отрека че го правим доброволно, всеки се забавлява.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 11, 2013, 14:19:51 »

И при нас,з а съжаление го има проблема с телевизора/лаптопа/книгата. Аз медитирам разглеждайки или обработвайки снимки, а той с Тери Пратчет или нещо друго, като ТВ е пуснат на някой канал - най-често Фиеста, Discovery или Fine Living. Но гледаме да не прекаляваме. Wink
Ние обикновено си създаваме уют с червено вино или чай, а доста често просто и "уютстваме" с пуканки под едно одеало и някой хубав филм. Събота и неделя е най-готино сутрин - имаме си ритуал с дълга сутрешна закуска и кафе. Тогава е специално, защото не пускаме телевизия, не отваряме лаптопи, а само си говорим.
Имахме и страхотната идея вечер да си лягаме и да четем заедно една книга. И двамата много искаме, но странно защо до сега не сме почнали. Някак си диванът ни действа като гаден магнит smile
Между другото, благодаря на всички, които ми споделиха рецепти с тиква в миналата тема! Възползвах се! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 11, 2013, 14:22:41 »

ние за момента сме без диван. когато проимаме, се надявам така да допринесем за елиминиране на част от заниманията с технологии поотделно.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #6 -: ноември 11, 2013, 14:44:43 »

Това с лаптопите е някъква гадна зараза. Ние вкъщи имаме 4 лаптопа, от които 3 са на мм. Вчера даже му казах че да спрем една седмица да ги ползваме, но той твърдо отсече  shok. Еми и ние нямаме диван и се кривим на едни безумнни фотоьоли ( как се пише тази дума  blum) и общо взето нямам никъкво удобство вкъщи, искам един хубав и огромен ъглов диван да си почивам след работа като хората smile

Иначе за мен домашния уют е в македония при мама, зимата печката на дърва си пука, топличко и мама готви вкусотийки, надявам се един ден да го усетя в собствения дом  blush

На мен друг въпрос ме вълнува тези дни. Няколко човека вече ми напускат работа за отидат в чужбина да карат поредната магистратура само защото са спечелили стипендия. Задавам си въпроса някъкъв тренд ли е да събираш дипломи и след това да не търсиш реализация в кариерата? Един бивши колега с 9 дипломи кандидатсва отново за най-ниската позиция във фирмата в която работя, не искам да го наемем защото два пъти напуска за да ходи да учи, спечелва по някоя стипендия в някоя западна страна... на 30 години е има стаж 6 месеца и куп дипломи?? просто ми е странно, не искам да засягам никой  give_rose
« Последна редакция: ноември 11, 2013, 14:47:04 от mariola85 » Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 11, 2013, 14:48:05 »

Привет!Днес е много мързелив ден,мрачно е,студено ми е и немога да се стопля въпреки,че печката е пусната  crazy,чувствам се кофти (поради женските "проблеми"  Wink).Добре,че детето днес е по-поспаливо,явно и на него му влияе времето.
При нас семейния уют започва вечер,след като сме изкъпали и приспали детето.Тогава с мъжа ми сядаме на масата-той на ракийка,аз на винце.Гледаме филми,вечеряме,говорим си.
Но по принцип като кажа уют,топлина,зима и винаги си представям Коледа.Това е любимият ми празник и за мен наистина е олицетворение на семейна топлина и хармония.А тази година я чакам още повече с нетърпение,понеже ще е първата Коледа с нашата принцеса.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 11, 2013, 14:48:54 »

 аз разбирам да се трупат дипломи, докато си при мама и татко. после, като тръгнеш да работиш, да напускаш, за да зима още, ми се вижда малко... абе един вид, мама така му е казала, учи маме, една диплома в повече не ти вреди, пък работата не е важна. huhhuh.gif
даже напротив, ако се върна назад, ще си елиминирам половината дипломи и ще работя вместо това. а не като сега, 1000 квалификации и никва работа. smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: ноември 11, 2013, 14:59:44 »

еми именно затова говоря, аз като записах магистратура вече работех, и бях на повисока позиция, записах магистратурата за кеф на баща ми, че той е точно на този принцип, че дипломите отварят врати. Завърших я с много стрес защото всеки ден пътувах от Младот до Овча Купел, и като си взех дипломата това лято я гледах няколко часа, направих едно копие и отидох в Човешки Ресурси да им дам копие, и те така ми се засмяха, аз им викам на ви я поне на вас че ръснах толкова пари и нерви и никой не ми я иска Wink
« Последна редакция: ноември 11, 2013, 15:11:38 от mariola85 » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #10 -: ноември 11, 2013, 15:51:47 »

Точно по тази причина още не съм записала магистратура, защото аз съм точно на противоположното мнение - опитът е по-важен от всичко... дипломи колкото щеш можеш да събереш, но истинското знание и разбиране идва от опитът и практиката. За момента имам две бакалавърски дипломи и са ми предостатъчни, очаквам в момента, в който ще усетя, че имам нужда от магистър и то в точно конкретна насока, която ще реализирам пряко в кариерата си. Ясно е, че по закон за някой длъжности се изисква магистър. Заниманието "професионален студент" се харесва на много хора, просто обичат да ходят на лекции и да си живеят този начин на живот - не ги съдя, всеки има право на избор.

Просто е важно да мислим какви са последствията върху остатъка от живота ни навреме, ако е възможно smile Аз също съм правила куп грешки с различни решения на различни етапи, но те пък от друга страна са послужили за трупане на житейски опит и не съжалявам.

А що се отнася до домашния уют, аз напоследък нямам възможност да го усетя особено заради постоянното ни отсъствие от дома ни. Вчера следобед обаче направих мъфини с ябълки, лешници и стафиди, а за вечеря булгур с домати и маслини и седнахме на по чаша вино да гледаме любим сериал и определено ми хареса този момент, тъй като ми липсва някак.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: ноември 11, 2013, 16:16:25 »

За дипломите в чужбина имам друго виждане - това са опити, човек да остане там. Колкото и гадно да звучи, може да се ожени, може условията в чуждата страна да се променят  или новата диплома да дава по- голям шанс. Освен това не всеки може да спечели стипендия, ученето няма нищо общо с това в България и иска яко д.пе. Защитавам тази позиция, вероятно и поради факта, че малкият син е в подобно положение. С бакалавърска диплома не може да си намери работа, шансовете с магистърска са по- големи. Да не говорим, че в Щатите излизат и с по две специалности. В чужбина все още имат значение дипломите, с колко си завършил и кой университет си завършил. Опитът го трупат от безплатни стажове и курсови работи. Не бих спирала човек, спечелил стипендия....Но ще имам едно на ум, че очите му гледат навън и ще използва всяка възможност да се измъкне.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 11, 2013, 19:34:43 »

Имаме тема за подаръците за Коледа
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35877.0.html
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 11, 2013, 20:33:58 »

Здравейте smile

milenuity, благодаря ти за хубавата тема smile

Домашния уют.... мисля, че го постигаме често на вечеря или поне аз тогава чувствам, че сме най-много заедно не сам физически (ако все пак успях да вкарам смисъл в това изречение smile ) Иначе ние имаме разтегателен диван в спалнията, за да може всеки на спокойствие да се излежава с лаптопа си lol Аз също свързвам уюта с Коледа и най-уютно ми беше по-миналата Коледа, когато не пътувахме при родителите ни, а си останахме в София. Тази година мислим пак да си останем в София, защото разходките из България по празниците малко ми ги развалят, а и после всеки мрънка, че сме ходели за малко (то не че са и толкова много почивните дни lol ).


По другата тема - аз май съм от "професионалните студенти" с моята доктурантура. Определно я започнах, защото исках един вид да отложа реалния живот. Но пък от друга страна - това е шансът ми за реализация в моята професия, макар че ще си остана един кабинетен учен. Сега понякога ми е като камък на шията, защото не ми се занимава с учене, друг път със страничните дейности,които я съпътстват, но определено на мен ми харесва да уча. На мен ми е много странно, защо мъжът ми вече година и половина отлага завършването на магистратурата му и съм го питала защо я е започнал, ако няма да я завърши. Аз нямах търпение да завърша моята, че да ми се маха от главата, макар че един месец по-късно подадох документи за доктурантура ( много ми липсваше СУ lol )
В крайна сметка, както е казал Алеко Константинов - разни хора, разни идеали
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 12, 2013, 13:09:57 »

Здравейте, момичета!

Аз малко се изненадах от темата за уюта, на мен все още хич не ми е уютно... Може би защото асоциирам тази дума със зимата, и аз като вас се насочвам към Коледните празници, укасяването на дома, печенето на канелени сладки, ядене на сърмички, подаръци, филми сгушени под одеалото на топло, а вън да се сипе тихо снега. За сега във Варна няма изгледа да иде зима, но усещам, че скоро ще съжаля за думите си. Още повече комфорта ни ще бъде нарушен тъй като ни предстои ремонт на банята....
По темата за учението... аз съм завършила бакалавър и имам 2 магистратури.  Втората я отбелязвам като грешка и само разход на средства. Поне не бяха скъпо платени, че иначе никога нямаше да си простя. За необходима намирам само магистратурата по специалността ми, тъй като тогава се набляга на специалните предмети. Излишно е да споменавам разочарованието си от нивото на образованието, което се предлага в ТУ-Варна, няма точка за сравнение с това на вън. Като най-голям бонус от магистратурата си отбелязвам възможността, от която се възползвах да се подготвя за дипломната си работа в Полша. Заминах за 6 месеца по програма Еразъм, обмен на студенти. Имах стипендия, която ми стигна за всичко и се запознах с начина на обучение там и със студентския им живот. Незаменимо изживяване! Ако не бях толкова захлюпена бих се възползвала от тази възможност и за бакалавъра, за два семестъра.
Като цяло в сферата в която се намирам аз е трудно млад човек да се реализира без диплом. Завършила съм машинна специалност (Химическо машиностроене), първо, че е много трудно да пробиеш като цяло и без квалификация абсурд! Хубавото е, че дипломите ни са акредитирани, т.е. имаме вариант за реализация навън. Това отчитам като положителна страна.
Имам честта да работя по специалността и бих казала, че в университета само се слага една основа (не много качествена), а практиката е изключително важна. Но едното не изключва другото.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines