Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:10:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 13 част  (Прочетена 159182 пъти)
 
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #15 -: декември 19, 2013, 11:36:19 »

Можеш освен мустачки и устни да направиш малки шапчици, панделки, папионки, очила...в цветовете на сватбата, ще е по-различно и интересно smile  Girl_hide
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 07, 2014, 22:05:15 »

Моите подаръчета ще представляват малки кошнички с розичка в тях. (аз ще си ги правя)

Сега обаче седнах да си сметна колко материали да си взема и се зачудих - на всеки гост ли трябва да предвиждам. Примерно братовчед ми и жена му ги предвиждам с едно подаръче..обаче така не мога да ги подредя предварително по масите, каквато ми беше първоначалната идея, а трябва да им ги подавам като минаваме за поздравленията...

Вие как ще процедирате?


* ндпз.jpg (48.15 KB, 408x336 - видяно 4106 пъти.)
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 07, 2014, 22:34:28 »

Вариант, ако ги даваш на семейство/двойка, е като минаваш по масите за наздравица, някоя от шаферките да ги раздава. Или направо ти.

Иначе на въпроса ти: моите ще са за всеки smile
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 08, 2014, 00:12:46 »

blackisback,
сега със Златото си проговорихме и той каза, че да ги подредим по масите повече му допада, така че - решено е! Ще правя 150 кошнички   Yes Yes Yes   
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 08, 2014, 09:04:48 »

А то всъщност как се правят тези кошнички? Има някаква кръгла плоскост, която се облича, после тюла се шие? Аз не мога да се ориентирам по снимката. Нали ще сложиш снимки като ги направиш? Материалите откъде си ги набави?
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 08, 2014, 09:21:03 »

Изрязваш кръгче от бял плат (сатен, опал) и кръгче от тюл. С иглата трапосваш сатена по ръба и стягаш кръгчето. Ако го стегнеш повечко, кошничката ще се превие леко и няма да е така плоска. После хващаш розичката, горедолу гледаш да е в средата на кръгчето тюл и стягаш пак с конец, който след това ти служи и да пришиеш към кошничката. Дръшката е от кабелче, облечено в плат (залепям началото, навивам и залепям края)

Правих една с каквото имам вкъщи - още не съм купувала материали за голямото производство smile

Розичките даже мисля да си ги спестя и да си купя готови. Вчера гледах едни хартиени в един сайт, ама не си запазих линка, а сега излизам и нямам време да търся (после ще го публикувам- има интересни неща)
Платовете ще си ги взема на едро от някъде - имало склад до Илиянци, където разни парчета се продавали на килограм. А съм си набелязала и един магазин в Асеновград - ще отскоча до там като се впусна в търсене на рокля.

Мисля всичко да си направя аз - вкл и украсата на ресторанта, което означава, че ще пазарувам платове на едро.
В този в Асеновград има хубав бял опал с ширина 1,50...ще видя само цената.
После ще си наема едно момиче, колкото да ми украси в самия ден.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 08, 2014, 09:22:27 »

Изрязваш кръгче от бял плат (сатен, опал) и кръгче от тюл. С иглата трапосваш сатена по ръба и стягаш кръгчето. Ако го стегнеш повечко, кошничката ще се превие леко и няма да е така плоска. После хващаш розичката, горедолу гледаш да е в средата на кръгчето тюл и стягаш пак с конец, който след това ти служи и да пришиеш към кошничката. Дръшката е от кабелче, облечено в плат (залепям началото, навивам и залепям края)

Правих една с каквото имам вкъщи - още не съм купувала материали за голямото производство smile

Розичките даже мисля да си ги спестя и да си купя готови. Вчера гледах едни хартиени в един сайт, ама не си запазих линка, а сега излизам и нямам време да търся (после ще го публикувам- има интересни неща)
Платовете ще си ги взема на едро от някъде - имало склад до Илиянци, където разни парчета се продавали на килограм. А съм си набелязала и един магазин в Асеновград - ще отскоча до там като се впусна в търсене на рокля.

Мисля всичко да си направя аз - вкл и украсата на ресторанта, което означава, че ще пазарувам платове на едро.
В този в Асеновград има хубав бял опал с ширина 1,50...ще видя само цената.
После ще си наема едно момиче, колкото да ми украси в самия ден.

Забравила съм. Сатена го стягаш около картонено кръгче...с 2 см по малък диаметър
Активен
cinderella
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 08, 2014, 09:26:05 »

 heart Нашите подаръчета бяха от онези ужасно симпатични бурканчета с мед. Съвсем  мънички , и много красиви. На капачката имаше хартиени, нежни пеперуди. Имахме останали няколко у дома, но при последното разболяване и липса на друг мед  blum  - си ги хапнахме.
Сега съм си декорирала бурканчетата с мъниста и цветни камъчета и реално те пак си ми останаха като спомен 
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 08, 2014, 09:38:01 »

Кали, представих си го. Наистина според мен е хубаво да си спестиш розичките, защото са доста трудоемки и времеемки. Сподели, като имаш време, кой е този магазин в Асеновград smile
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 09, 2014, 09:32:22 »

Асеновград "Пирето текс" платове
ул.”Цар Иван Асен” №15

http://www.piretoteks.com/

а тук са розичките:
http://naborsata.com/shop/view/97/1/Tsvetya/Silikonovi_rozi.html
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #25 -: януари 10, 2014, 09:54:38 »

Нямам абсолютно никаква идея какво да подаряваме...Не искам медчета или малки бутилчици,нито магнитчета,нито малки фигурки sad Всъщност,не че не искам,просто няма да ми се върже с цялостната идея.Иначе медчето много ми харесва,но наши приятели го правиха на тяхната сватба,ще кажат,че ги копираме.Какво мислите за тези малки шоколадчета?Или бурканчета вместо с мед,с течен шоколад?Иска ми се да е нещо сладичко,но не знам каква ще е реакцията.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 10, 2014, 10:57:52 »

щом искаш нещо сладичко..има едни страхотни бобнбони, опаковани по една вътре...иначе бурканче с течен шоколад на масата да не предизвика някакви асоциации...
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 10, 2014, 11:30:13 »

Има разкошни сладки със захарно тесто, които може или да се изядат, или да се запазят за спомен, като тези:


http://sunshineskitchen.com/100-wedding-cookies/
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #28 -: януари 10, 2014, 11:52:03 »

Да,много са красиви!Ще помисля за сладки,благодаря! give_rose
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 10, 2014, 20:43:09 »

Аз също много харесвам такъв тип сладки за подарък, но като обсъдих идеята с моите приятели и някои роднини всички много ми се смяха и ми се подиграваха...то не, че аз съм за подигравка, но явно доста от хората са свикнали всичко да им е традиционно....
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines