Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 17:25:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на милостивия ноември 4.11-10.11.2013 г.  (Прочетена 22349 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #30 -: ноември 07, 2013, 16:00:26 »

Scilla Ravenswood не гледаш ли? той е продължение на Pretty little liars smile

в Episode calendar вече могат да се добавят приятели пиши ми на лични мейла ти и ще добавя така ще си гледаме календарите  Bravo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: ноември 07, 2013, 16:57:37 »

Привет! Върнах се преди малко след повече от 24 часа път. Бях в ЮАР, нещо средно между командировка и почивка. Видях Кейптаун, ходих чак до Нос Добра Надежда. Това е една невероятна страна с приказна природа, с красиви, мили и тъжни хора, независимо от цвета на кожата си, където под привидното спокойствие и безвремие стискаш зъби и няма как да обясниш чувствата, които те обземат. Ще разказвам, но ми трябва време да си събера мислите.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #32 -: ноември 07, 2013, 17:19:18 »

Мряв, напълно те разбирам с нямането на време за сериали. И ние с ММ сме точно така, рядко ни остава време да седнем и да гледаме нещо вкъщи, но се опитваме да следим редица сериали и затова понякога като дойде време да изгледаме следващ епизод се чудя какво се беше случило в предишните  funnytooth Но не се оплаквам и на двама ни много ни харесва да сме нонстоп ангажирани. Относно Breaking bad съм съгласна, аз го започнах преди 2 години, но после го прекъснах поради някакви дейности и след това забравих за него, понякога се сещам, но толкова други сериали ме чакат, че този ми е някъде в списъка по-назад, но е наистина добър!

Мариолка, ще ти пиша!  good

sveks, добре дошла! Ще очакваме да си събереш мислите, защото ЮАР е едно наистина вълнуващо място доколкото съм чувала разкази от приятели, които или са родом оттам или са посещавали.
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #33 -: ноември 08, 2013, 08:44:32 »

Хелоууу tease
Ето ,че и аз се добрах до форума danceg Виждам ,че сладко сладко сте се разбъбрили и няма как и аз да не се включа по темата за сериалите pardon Аз също много обичах да гледам сериали,но сега съм ги ограничила,защото и без тях времето ми не стига почти за нищо.Любими са ми "Под прикритие","The Vampire Diaries","The originals","Game of Thrones" .Риалитита преди също много гледах ,но сега някак си започнаха да ме дразнят.Постоянно се повтаря за тези смс-и и става доста досадно NO
Svekarva ,добре си ни дошла!Наистина си била на чудно място heart Качи някоя снимка ,да се порадваме и ние на тези красоти.
Аз напоследък съм заета през целия ден - сутрин съм на лекции,вечер - на работа.Малко се чувствам вече изтощена,но се надявам скоро да имам поне 2-3 дни да си почина.Много ми се пътува някъде из Родопите и сега замислям скоро да забегнем на там ,само да ми се отдаде възможност.Вие замислили ли сте някакво пътуване до края на годината?
Относно размяната на подаръци-аз също съм За!
Хубав ден ви желая и ви черпя с едно хубаво кафенце smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: ноември 08, 2013, 09:12:42 »

Ето ме пак тук! Снощи изобщо не можах да спя, сега краката ми са подути и се правя, че няма да работя домакинска работа /чакат ме поне 3 перални/. Майка ми и леля ми, която дойде тук по време на нашето отсъствие, са забравили да поливат цветята и ми е много мъчно sad, но това да е.
Да се включа малко по темата- аз гледам шоуто на д-р Оз и с най- голямо удоволствие готварските предавания на Джейми Оливър. От турските изпуснах 1001 нощ и Златният век и сега доглеждам вече с нежелание Огледалния свят /мисля като Еми за главната женска роля и много се ядосвам/. Превъртам каналите и гледам за хиляден път по- леките криминалета, Отчаяните съпруги, Две момчета и едно момиче и макар да зная почти всички реплики - Приятели. От българските оставих само Столичани. Има едно ново предаване "Ол инклузив", гледам го с удоволствие и се смея със сълзи.
Снимки ще ви покажа, само да ги прехвърля. Аз, дето не снимам по принцип природни красоти, този път направих хиляди....Доста са през прозореца на автобуса. Картината се сменя много често и някак не стига времето да се запомни всичко, та щраках като японците и сега ще гледам. Wink
Приятен и ползотворен ден и помнете, че днес е петък!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #35 -: ноември 08, 2013, 09:28:06 »

И освен петък, днес е и Архангеловден. Честит имен ден на Еми, на milenuity и останалите именички, за които не подозираме! Flower
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 08, 2013, 10:46:31 »

Мерси, то ако Киви не беше ме подсетила, хич не знаех че имам 5 ти подред имен ден за годината. Поне празници, дал ми Господ.
Кой спомена размяна на подаръци, точно за това си мислех вчера, даже съм готова отсега с картичката- луда работа.
Свекс, аз вече получавам кошмари от Огледален свят и почвам да превключвам като го видя.
Джейми Оливър е уникална личност- аз гледам предаванията които са свързани най вече с подбор на младежи от улиците, превръщани от екипа му в готвачи. Както и онова предаване в което ни учи как да правим ядене за 15 минути. Всичко друго не ми е приложимо за моя БГ стандарт като продукти и рецепти. pardon
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 08, 2013, 11:28:30 »

Благодаря, Scilla!  give_rose
Еми, честит празник smile

Svekarva, браво за пътуването. Само мога да си представя колко е било красиво и колко вълнуващо е да се види наживо.smile Снимка ще ни покажеш ли? smilesmilesmile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: ноември 08, 2013, 11:32:33 »

И от мен честито на всички, които днес имат имен ден! Пък днес е и последният ден за слагане на кисело зеле crazy, ама смятам да го спазя по стар стил, все още е много топло.
emmmmmy , аз кулинарните предавания ги гледам като научно популярни Wink. Интересно ми е отношението към храната, към готвенето и поведението на водещите. Рецептите, дори и тези за 15 минути, ползвам само избирателно, че за мен са претоварени с вкусове и аромати. Предпочитам да спазвам старото правило от кулинарното училище на баба ми по майчина линия, че в едно ядене максимум се слагат 3 подправки /освен сол, черен и червен пипер, които са основни/. Опитвам се да прилагам номера с почти суровите зеленчуци, но не ми харесват готвенето домашните. То и аз май предпочитам да са или съвсем сурови, или добре сварени и меки. Чудно ми е как млади и стари изобщо не умеят и не искат да готвят. В ЮАР отидохме в ресторант на българин, познат на една колежка. Той каза, че и там е било до преди година така - само хранене вън, много семейства не знаели как и защо се ползва готварската печка. Сега, заради кризата, започвали тепърва да се учат с полуготови храни. И наистина в супермаркетите предлагат рецепти и пакети с изчистените и обработени съставки за тях. Хубаво, че съм карала моите момци да ми помагат, поне сега могат да блеснат пред момите.
Уф, да се оплача - купих за подаръци декоративни маски, а сега разбрах, че не бива да се подаряват, без да се знае точно какво значение имат. Не вярвам някой да влага специална символика при такова серийно производство, но.....Пък са красиви crazy, но не искам да рискувам. Ще взема да ги осветя в църквата Wink. Някой да знае нещо, освен писаниците в Интернет по въпроса?
« Последна редакция: ноември 08, 2013, 11:52:05 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 08, 2013, 11:50:31 »

като те слушам и се шашкам. ама като гледам и онези предавания, за хората които отслабват за една година, виждам че е така. хладилниците им са пълни с картонени кутии с полуфабрикати....
и аз не съм фен на преподправянето. А и суровите зеленчуци сама си ги ям после. Но гледам  по същата причина- от чиста любов към естетиката.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 08, 2013, 12:33:13 »

Честит имен ден, на всички празнуващи!
Да са ви живи и здрави имена и с много здраве и щастие да си ги носите!
Свекърва за пръв път го чувам това за маските, стана ми много интересно. Ако намериш още информация, моля те сподели я.
А Джейми Оливър и аз много го харесвам, даже миналата година за рождения ден патето ми подари една негова книга с рецепти.
А за подаръците за Коледа, кажете как да се организират нещата, ще бъде страхотно и без това вече почва да ме обзема коледно настроение.  Santa
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 08, 2013, 12:40:26 »

Хелоу, аз съм още тук Xixixi

Честито на всички, които празнуват give_rose

Виждам сте захванали кулинарна тема и няма как да не се включа, че нали ми е страст heart Кулинарни предавания мога да кажа, че следя почти всички по 24 kitchen. На мен лично любими са ми Пекарната на Рудолф и общо взето всички, в които главно действащо лице е той smile Също тези с Джейми Оливър и Антъни Бурдейн. Имаше период, в който с милото стояхме до 1-2 посред нощ и гледахме в захлас. Да си призная мъжът ми е по- голям кулинар от мен и се отнася към кухнята с любов, а не като мен повече от интерес или по задължение. Има обаче едно лошо качество докато готви. Оплесква всичко и не му се занимава да чисти след себе си shok За това, когато готви има и помощник готвач до себе си, а именно аз pardon Поне резултата в повечето случаи е повече от перфектен и до някъде смекчава обстоятелствата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: ноември 08, 2013, 12:58:19 »

За подаръците за Коледа си мисля, че май трябва да пишем в темата за предложенията за подобряване на форума. Дано някой модератор има време да се занимава с нас, че нещо в последно време са допълнително ангажирани с малки деца. Иначе тъкмо сега му е времето, в Англия и ЮАР вече всичко е на коледна тема. Santa
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #43 -: ноември 08, 2013, 13:11:26 »

Здравейте, стари и нови лица! Радвам се, че тук е така оживено днес!

Да ви споделя една страничка по темата кулинария, на която се наслаждавам от известно време. Рецептите са уникални, а снимките са на готвачката. Много хубаво хоби, пък и семейно ориентирано. Нали любовта на мъжете минавала през стомаха. При моите го доказах практически, че от там минава. При вашите как е?

Страничката: http://networkedblogs.com/QNWRN
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 08, 2013, 16:41:34 »

Здравейте и от мен мили дами, включвам се в края на седмицата.
Честит празник на имениците! Да сте живи и здрави smile

Виждам, че сте се заприказвали на тема сериали и реалитита. Аз съм луда на тази тема. Следя и съм изгледала толкова много сериали и филми, абсолютен маниак. Всяка свободна минута прекарвам на диванчето с дистанционно в ръка. В момента следя - Homeland, Revenge, Vampire diaries (вече не много интересен), Beauty and the beast, Revolution, The walking dead, Nikita и Под прикритие (чакам да започне новия сезон). Мисля, че за момента са тези. Изгледала съм много като най-любими и, които бих препоръчала са The Tudors, Prison break, Pillars of earth, House, Gossip Girl.
Разбирам, че нямат нищо общо като жанрове, но аз гледам всичко. За комедийни, разбира се Приятели и How I met your mother (важно е да е със субтитри).
Някой спомена TLC и аз го гледам, но сравнително малко предавания и на случаен принцип. Падам си по реалитита тип America's next top model като сътветно гледам всички в англоговорящите страни (британско, канадско и австралийско) и Project runway.
Умирам да гледам сериали, така разпускам най-добре. Вечер си пускам по някоя серия или неделя (лешперския ден) гледам новоизлязлите серии. Хубавото е, че и мъжа ми споделя тази ми мания, така че много си пасваме в това отношение.
За Braking Bad, чувала съм много хубави коментари, но не ми хареса. Пробвах се, но не ме грабна.. идеята е добра, но не ми хареса.
За тези, които искат да гледат нещо препоръчвам Homeland, Под прикритие и The tudors  good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines