Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 15:35:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спазвате ли традицията  (Прочетена 29750 пъти)
 
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 10, 2008, 15:05:50 »

Аз бях изсушила моя и прибрала в една кутия , преди няколко дни отворих кутията и той на нищо не приличаше , в смисъл - нищо общо с букет , и го изхвърлих , по-добре да имам спомен за него като за "жив" красив букет  smile
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 10, 2008, 19:28:57 »

Аз лично моя го изсуших и на първата ни годишнина след сватбата го хвърлихме с милото в река.
Активен
Angel1
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #32 -: септември 11, 2008, 13:23:31 »

Здравейте, нека и аз като нова и неопитна все още да попитам нещо. Някой по- горе беше написал, че свещите се носят за последно в църквата. И аз май съм чувала такова нещо, че там трябва да доизгорят, но кога и по какъв повод?Нека, който знае да ми разясни.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 11, 2008, 15:28:12 »

Аз свещите съм ги прибрала, заедно с роклята и другите там подробности на тавана blush. Не се сещам много, много за тях, но чашите си ми стоят и на годишнината поне от тях пихме.
На мен пък никой в църквата не ми е обяснявал нищо, нито за паленето, нито пък за това че трябва да се носят там. Може на другата годишнина да ги занеса да си изгорят там. crazy
А букета си остана в приятелката ми която го хвана, ама нещо още няма изгледи да ходим на сватба.
Не си направих 2 отделни точно поради тази причина, че и той щеше да седи хвърлен я на тавана, я някъде другаде.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 22, 2008, 19:05:09 »

На мъжа ми кръстницата ни каза на 40-я ден от сватбата да отидем в църква, да запалим свещите и да ги оставим там. Само че ние не можахме да изпълним тази задача, изобщо не ни беше удобно в седмичен ден да караме 1 час, за да стигнем до българската църква, а аз не исках да вляза в каквато и да била църква да ги оставя и сега свещите са вкъщи. Като прочетох от предишните постове, които момичетата са писали, че се палят на годишнината, май така ще направим и ние. Вижда ми се резонно.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 22, 2008, 19:12:23 »

Ние на миналата годишнина забравихме да ги запалим, но на тази си запалихме свещите за няколко минутки и така...
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 14, 2008, 22:40:46 »

Ние и за тази годишнина пихме от чашите, но свещите не ги палехме, защото се оказа, че нямаме свещник, в който да ги сложа и се отказах от тях  pardon Панделките на чашите ги махам като ги мия и после пак си ги слагам, но ми става много гадно, че "златното" по чашите се измива  cray и колкото и да внимавам не мога да не ги измия, но какво да се прави. Аз не съм си мислела, че ще са вечни!  pardon
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 08, 2009, 15:34:21 »

Букета ми стои изсушен във ваза сега като се преместим в новото ни жилище незнам дали ще го запазя, може и да се разпадне при пренасянето, знам ли.Иначе чашите ще си подредя най грижливо, както и свещите.Незнам дали се палят в църква на годишнина или не, но ми се струва, че на този въпрос може да отговори най-точно отчето.Повечето ни приятели даже и кумовте ни си пазят тяхните, но на моите още насъм им се нарадвала минаха само няколко месеца, ще си ги погледам още малко преди да предприема нещо. girl_wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 09, 2009, 12:02:48 »

на нас ни казаха че на годипнините трябва да си ги палим  pardon и ние така и направихме.
Чашите ни седят още неизмити, не съм ги пипала, а букета ни казаха, майката на булката на годишнината да го хвърли в течаща вода, майка ми така и направи. Преди това ми седеше в една висока чаша изсъхна и после майка го метна  pardon
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 09, 2009, 13:27:54 »

Ние свещи нямаме, нямахме църковен брак, чашите си стоят така с панделката и бутилката от шампанското. А букета е при майка, той изсъхна и тя си го нареди, искала да го пази. А някой знае ли защо трябва на първата годишнина да се хвърля в река?
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 09, 2009, 13:59:37 »

Та значи букета трябва да го пазя 1 година. Моя е при нашите и татко само ме пита кога ще го изхвърлим, а майка не дава. Е сега вече ще ги светна и двамата.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 09, 2009, 17:15:20 »

ами при нас майка го хвърли, защото някои спазват тази традиция  pardon
на нас кумувете ни го казаха, те така направили с техния букет. Но не е фатално ако си го запазиш. Ама аз знам, че сухи цветя в къщи не е хубаво да се държи...  pardon
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines