Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:57:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спазвате ли традицията  (Прочетена 29831 пъти)
 
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« -: октомври 10, 2007, 16:01:09 »

Палите ли свещите които са ви от сватбата на семейни празници? girl_wink
Попа в черквата така ни каза , дори и онзи ден на Кръщенето на малката , пак ни го каза , но да си призная досега на нито един семеен празник не сме палили свещите от сватбата , дори и на годишнината Girl_sing

А вие? smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1 -: октомври 10, 2007, 16:39:57 »

Ние имаме само една семейна свещ и ще си я запалим на годишнината от сватбата.


* Unity Candle.jpg (25.73 KB, 301x450 - видяно 622 пъти.)
« Последна редакция: октомври 10, 2007, 16:41:59 от didibaby » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 10, 2007, 18:56:11 »

А нашите горяха цялата вечер след сватбата на масата ни в ресторанта и изгоряха  cray Май ще трябва на първата годишнина да си купим нови!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 10, 2007, 19:21:53 »

На нас също ни бяха казали да си запазим свещите и да си ги палим на всеки семеен празник,но някой ги беше запалил в ресторанта и почти останаха наполовина.Добре,че майка се сетила и ги изгасила в разгара на тържеството yahoo Ние си ги запалихме вече на Велик Ден,беше ни много приятно Girl_sing...Мисля и за в бъдеще да спазвам тази традиция! girl_wink
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 11, 2007, 09:04:32 »

Ние нямахме църковен брак и затова май ще трябва да се откажем от традицията.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 11, 2007, 11:03:05 »

ние мислим да си спазваме традицията(нашите свещи горяха само в църквата),много си харесваме  girl_in_love(само дето не са ни снимали с тях angry,но снимали майките)


* 882 [640x480].JPG (73 KB, 640x427 - видяно 608 пъти.)
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 11, 2007, 12:40:15 »

Добре, де, всеки казва семейни празници, но никой не казва кога и кои са тези семейни празници!  Girl_sing
Аз големите празници си ги знам, но за някои като Деня на християнското семейство или нещо такова, който дори не помня кога е не се сещам въобще  pardon
Плюс това на Коледа и Великден, които мисля са най-големите семейни празници, ние не сме си вкъщи обикновено, а при едните или другите родители и не ми се разнасят свещите от София по пътищата на България.  pardon
Иначе и аз исках да си спазваме тази традиция, но до сега не сме ги палилинито веднъж, а точно след 1 месец правим 1 година от сватбата  Girl_sing
Някой сеща ли се за други празници, на които трябва да се палят свещите?  blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 11, 2007, 12:45:20 »

Такаааа, аз знам, че сватбените свещи се палят само на годишнини от сватбата (както и тогава се пие от сватбените чаши), иначе на други празници не мисля да ги палим!!! То и без друго сега на годишнината забравихме да ги запалим, защото не се сетихме къде точно сме ги прибрали, но догодина, живот и здраве ще ги запалим!!!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 11, 2007, 12:47:22 »

Това да се палят свещите само на годишнината много ме улеснява  tease laugh
Дано се сетим да ги запалим другия месец  blum
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 11, 2007, 12:49:27 »

Това да се палят свещите само на годишнината много ме улеснява  tease laugh
Дано се сетим да ги запалим другия месец  blum

Ами и аз мисля, че тогава е най-добре!!! good
Хем и по-дълго време ще ги има свещите,(нали с епалят само за малко, за няколко минути) за да ни напомнят за този прекрасен ден, хем и няма да се объркваме от многото празници!!!
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #10 -: октомври 11, 2007, 13:53:55 »

Въпреки, че много добре знам къде са ни свещите пак забравихме да ги запалим, но догодина искрено се надявам да не пропуснем тази традиция.
И аз като Таничка знам, че свещите се спалят само на годишнина от сватбата.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 12, 2007, 16:03:51 »

И аз знам,че се палят на годишнини от сватбата!!! *THUMBS*Но ако някой знае кога наистина се палят нека сподели!!! girl_wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 12, 2007, 17:29:53 »

Аз незнам точно кога се палят,но ние си ги запалихме на годишнината от подписването,на Велик ден, сега ще си ги запалим на годишнината ни от сватбата и после за Коледа.Така или иначе до 3-4 години ще изгорят,а и все си мисля, че до тогава ще мми мине мерака да ги паля,надявам се тогава да има едно друго "същество"което да е покрай нас
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #13 -: декември 12, 2007, 09:31:06 »

Такаааа, аз знам, че сватбените свещи се палят само на годишнини от сватбата (!!!
Това не е вярно!Всички попове в църквите казват на самия сватбен ден кога да се палят свещите (на семейни празници,за това всеки само може да прецени кога му е празник и да ги запали)и кога да се занесат за последно в църквата!Булечка можеш да попиташ свещенник.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 12, 2007, 17:19:52 »

Такаааа, аз знам, че сватбените свещи се палят само на годишнини от сватбата (!!!
Това не е вярно!Всички попове в църквите казват на самия сватбен ден кога да се палят свещите (на семейни празници,за това всеки само може да прецени кога му е празник и да ги запали)и кога да се занесат за последно в църквата!Булечка можеш да попиташ свещенник.

Съгласна съм с двете ръце good с Ванис
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 12, 2007, 17:32:41 »

Такаааа, аз знам, че сватбените свещи се палят само на годишнини от сватбата (!!!
Това не е вярно!Всички попове в църквите казват на самия сватбен ден кога да се палят свещите (на семейни празници,за това всеки само може да прецени кога му е празник и да ги запали)и кога да се занесат за последно в църквата!Булечка можеш да попиташ свещенник.

Съгласна съм с двете ръце good с Ванис

Добре, де, аз съм казала, че така знам, всеки може да си ги пали, когато иска!!!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 12, 2007, 18:06:10 »

нашите ще си ги запалим много искам но не зная колко време да ги държа нито как да ги загасим после как е правилно  crazy
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 12, 2007, 20:11:29 »

Еееййййй,Таничка,не се сърди girl_wink според мен всеки може да си избере какво да прави,кога и как и ако каже ,че ще спазва това...ок,нека спазва това ,което той знае или вярва.

Примерно аз сега постя от 01.12 до Бъдни вечер.Хайде Вие ми кажете според Вас как точно трябва да стане,и аз после ще ви кажа какво пък аз съм си решила за мен pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 12, 2007, 20:28:51 »

Ооо, не се сърдя!!! give_rose

Все си спазва някакви традиции и затова е интересно като се съберат двама души и обединят традициите, които почитат, а тук сме много и е още по-интересно!!!

 Bravo че спазваш това с поста, аз за съжаление не мога, защото кърмя бебо!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 12, 2007, 20:54:59 »

Оооооо да,за теб е не мислимо да постиш точно сега ,ще мине време ще имате и други Коледи и Велик ден,така че сега най-важно е вие с Бебо да сте живи и здравички girl_wink
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 12, 2007, 22:18:48 »

аз мисля нашите свещи да ги палим само на годишнините,защото по празниците сме с много хора,роднини приятели и едва ли ще ни е до свещите точно
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 13, 2007, 10:43:32 »

аз мисля нашите свещи да ги палим само на годишнините,защото по празниците сме с много хора,роднини приятели и едва ли ще ни е до свещите точно
Съгласна съм с Маслинка и аз така смятам да правя, защото ние по празниците сме все някъде, остава и свещите да помъкна с мен  funnytooth funnytooth но смятам да ги паля, пазя си енда бутилка червено и бяло вино с етикет от сватбата както и ракия за тези годишнини  blum
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 27, 2007, 20:28:43 »

Аз тази традиция за паленето на свещите от сватбата на празници не я знаех. А защо точно се палят, какво е поверието? И колко време трябва да горят?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 27, 2007, 20:35:43 »

ние с милото много неща забравихме и не направихме но всещите бяха на масата good и ги запалихме когато се почуствахме готови(поскарахме се и не беше удачно)толкова красиви спомени нахлуха в главата ми  cray погоряха минутка две и ги изгасих искам да ги имам дълго време и да ги паля на още много празници ще си ги пестим  *THUMBS*но за здраве и семейно щастие ги запалихме на този свят празник дано има още много такива
Активен
Lilito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 10, 2008, 20:03:01 »

Ние нямаме църковен брак, но на всяка годишнина ще си пием от сватбените чаши.  twohearts
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 08, 2008, 18:23:14 »

За свещите и аз знам , че се палят на  годишнините pardon само искам да попитам панделките , които свързват чашите и свещите махали ли сте ги (разделяли)  blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 08, 2008, 19:23:01 »

За свещите и аз знам , че се палят на  годишнините pardon само искам да попитам панделките , които свързват чашите и свещите махали ли сте ги (разделяли)  blush

И аз така знам!!! good

Не, не съм махала панделките нито от чашите, нито от свещите!!! good
МОите родители 30 години вече не са ги развързвали!!! good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 09, 2008, 21:55:28 »

И аз няма да ги махам, имам чувството, че така разделям нещо между нас blush все пак съм си малко суеверна  pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 10, 2008, 11:04:53 »

И аз няма да ги махам, имам чувството, че така разделям нещо между нас blush все пак съм си малко суеверна  pardon

И аз така!!! blush good
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 10, 2008, 14:07:09 »

Не знам дали поста ми е за тук, ако не модераторите моля да го преместят. blush
Вие какво направихте с булченските си букети? Аз моят го изсуших така както си беше и сега си стои така. Но пък наскоро четох някъде, че не било добре да се държат в дома изсъхнали цветя, които преди това са били живи. Та затова питам вие как сте постъпили.
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 10, 2008, 15:05:50 »

Аз бях изсушила моя и прибрала в една кутия , преди няколко дни отворих кутията и той на нищо не приличаше , в смисъл - нищо общо с букет , и го изхвърлих , по-добре да имам спомен за него като за "жив" красив букет  smile
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 10, 2008, 19:28:57 »

Аз лично моя го изсуших и на първата ни годишнина след сватбата го хвърлихме с милото в река.
Активен
Angel1
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #32 -: септември 11, 2008, 13:23:31 »

Здравейте, нека и аз като нова и неопитна все още да попитам нещо. Някой по- горе беше написал, че свещите се носят за последно в църквата. И аз май съм чувала такова нещо, че там трябва да доизгорят, но кога и по какъв повод?Нека, който знае да ми разясни.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 11, 2008, 15:28:12 »

Аз свещите съм ги прибрала, заедно с роклята и другите там подробности на тавана blush. Не се сещам много, много за тях, но чашите си ми стоят и на годишнината поне от тях пихме.
На мен пък никой в църквата не ми е обяснявал нищо, нито за паленето, нито пък за това че трябва да се носят там. Може на другата годишнина да ги занеса да си изгорят там. crazy
А букета си остана в приятелката ми която го хвана, ама нещо още няма изгледи да ходим на сватба.
Не си направих 2 отделни точно поради тази причина, че и той щеше да седи хвърлен я на тавана, я някъде другаде.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 22, 2008, 19:05:09 »

На мъжа ми кръстницата ни каза на 40-я ден от сватбата да отидем в църква, да запалим свещите и да ги оставим там. Само че ние не можахме да изпълним тази задача, изобщо не ни беше удобно в седмичен ден да караме 1 час, за да стигнем до българската църква, а аз не исках да вляза в каквато и да била църква да ги оставя и сега свещите са вкъщи. Като прочетох от предишните постове, които момичетата са писали, че се палят на годишнината, май така ще направим и ние. Вижда ми се резонно.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 22, 2008, 19:12:23 »

Ние на миналата годишнина забравихме да ги запалим, но на тази си запалихме свещите за няколко минутки и така...
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 14, 2008, 22:40:46 »

Ние и за тази годишнина пихме от чашите, но свещите не ги палехме, защото се оказа, че нямаме свещник, в който да ги сложа и се отказах от тях  pardon Панделките на чашите ги махам като ги мия и после пак си ги слагам, но ми става много гадно, че "златното" по чашите се измива  cray и колкото и да внимавам не мога да не ги измия, но какво да се прави. Аз не съм си мислела, че ще са вечни!  pardon
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 08, 2009, 15:34:21 »

Букета ми стои изсушен във ваза сега като се преместим в новото ни жилище незнам дали ще го запазя, може и да се разпадне при пренасянето, знам ли.Иначе чашите ще си подредя най грижливо, както и свещите.Незнам дали се палят в църква на годишнина или не, но ми се струва, че на този въпрос може да отговори най-точно отчето.Повечето ни приятели даже и кумовте ни си пазят тяхните, но на моите още насъм им се нарадвала минаха само няколко месеца, ще си ги погледам още малко преди да предприема нещо. girl_wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 09, 2009, 12:02:48 »

на нас ни казаха че на годипнините трябва да си ги палим  pardon и ние така и направихме.
Чашите ни седят още неизмити, не съм ги пипала, а букета ни казаха, майката на булката на годишнината да го хвърли в течаща вода, майка ми така и направи. Преди това ми седеше в една висока чаша изсъхна и после майка го метна  pardon
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 09, 2009, 13:27:54 »

Ние свещи нямаме, нямахме църковен брак, чашите си стоят така с панделката и бутилката от шампанското. А букета е при майка, той изсъхна и тя си го нареди, искала да го пази. А някой знае ли защо трябва на първата годишнина да се хвърля в река?
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 09, 2009, 13:59:37 »

Та значи букета трябва да го пазя 1 година. Моя е при нашите и татко само ме пита кога ще го изхвърлим, а майка не дава. Е сега вече ще ги светна и двамата.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 09, 2009, 17:15:20 »

ами при нас майка го хвърли, защото някои спазват тази традиция  pardon
на нас кумувете ни го казаха, те така направили с техния букет. Но не е фатално ако си го запазиш. Ама аз знам, че сухи цветя в къщи не е хубаво да се държи...  pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines