Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 18:58:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За музиката по сватбите - 2  (Прочетена 18246 пъти)
 
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #30 -: април 10, 2013, 23:29:32 »

ra4e1,
Всеки може да дава мнение за или против някого, както Dj за оркестрите, така и оркестрите за Dj.
Никой не е забранил нито на едните, нито на другите да си дават мнението.
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 11, 2013, 18:17:08 »

DJNick, ако някоя от булките прояви желание и интерес веднага ще й дам координати на оркестъра! Не мога да разбера защо всички си мислят, че като е оркестър свири само народна музика?! Това е абсолютно грешно! Имаме добри и талантливи певци и  певици, които изпълняват и естрадна музика Wink Техните възможности далеч не се ограничават с това! Оркестърът, за когото говоря, изпълнява страхотно три жанра музика (народна, поп фолк и естрадна), едното момче прави страхотно шоу на цигулка, а в редките почивки пуска музика от пулта си ( ретро, рок и каквато още музика си пожелаем) , а за гайдаря нямам думи - да чуеш Smoke on the water, изпълнена с гайда danceg Мноооого яко!!!
Прав си че всеки има мнение, но защо винаги трябва да оплюваме конкуренцията вместо да кажем и покажем нашите плюсове и положителни страни? Не бих подхващала тази тема и въобще нямаше да ти се обяснявам, ако не беше се изказал така крайно срещу оркестрите!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #32 -: април 12, 2013, 19:28:51 »

Аз страшно много харесвам цигулка и гайда. Като чуя гайда цялата настръхвам, народни танци обожавам и танцувам от дете, но някак си на сватбата не ми се връзваше оркестър blush Просто в представите ми сватбата си е с ДЖ Girl_hide Оркестър имаше при извеждането smile
Активен
otiroz
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #33 -: юли 31, 2013, 20:18:39 »

Здравейте ,понеже виждам че има  спор тука,бихте ли казали каква  е разликата в заплащането на ДЖ и оркестър за една сватба от порядъка на 5-6 часа.Ако има значение - става въпрос за вечерна св-ба.
И съответно един може би тъп въпрос  blush - Dj използва ли функцията на водещ,понеже не мога да разбера от  малкото клипове в нета.Или DJ само си пуска музика.
И съответно когато наемете оркестър - той какво включва какви инструменти,колко хора,имали певица,и колко време пее и почива.
Май въпросите ми станаха много извинявам се smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 01, 2013, 10:20:57 »

Отироз, заплащането зависи от града, в който си smile По принцип има оркестри, които вземат по 500 лв има и такива от 1500 лв  girl_wink Като ди джеите примерно в Бургас вземат около 450 лв до 00ч. и после им се плаща по около 70-100 лв/час оувъртайм. На въпросите за броя на хората, инструментите и тн. - зависи от оркестъра - може да са 2-ма, трима и т.н.....може да са с няколко инструмента....
По принцип ди джеят /певицата/ са и водещи, но пак казвам, че това е много общо и аз говоря за сватбите, на които съм била Wink Зависи ти на какви хора ще попаднеш smile Успех!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #35 -: февруари 13, 2014, 17:01:36 »

Малко да посъбудим темичката...

Относно оркестрите... Познавам едни сладури от София, обикновено свирят по паркове и заведения, роми са, Младока се казва забележете Исус  O_Oа брат му видиш ли Мойсей shok shok

ОБАЧЕ, тея пичове НЕ свирят чалга! Тея пичове свирят от Металика, през пърпъл та до джаз. Уникални са. Предполагам сега като се позатопли ще поизлязат пак по софийските улици...

В интерес на истината може да са улични музиканти, но ходят и по сватби кръщенета и тн.Имат си Фейсбук страница и са завършили музикалната академия..
 Оркестри има такива дето да не ти се повярява колко са добри, дето свирят и Риана и Металика и хорА. Примерно Ку-Ку бенд... ако имах парите за тях, искам да ви кажа че щяха да направят по голям купон от всички ДЖ взети заедно. Друг е въпроса колко им е хонорара .. нали...

В никакъв случай не казвам нищо против ДЖ ите , моята сватба ще е с ДЖ и честно казано го предпочитам пред лайв бенд. Един професионалист може да направи събитието невероятно...

Така че всичко си е въпрос на лична гледна точка... Иначе аз вече започнах да създавам списък с песни като дотук съм написала 10тина парчета и 3 4 ма певци, ориентировъчно какво се казва - каквото и да пусне на тези изпълнители бих се зарадвала, пък и така за самия ДЖ ще бъде по-лесно да се ориентира в атмосферата , която искаме да създадем smile
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines