Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:34:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ -11 част  (Прочетена 174723 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #435 -: януари 28, 2014, 19:05:13 »

Оу, извинявам се smile малко съм нова все още и всичко ми е в главата и мислите ми препускат по-бързо отколкото мога да се усетя как биха прозвучали. Благодаря за искрения отговор.. blum
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #436 -: януари 28, 2014, 19:41:26 »

Здравей, milenkata. Мога да разкажа за нашата визита в ресторант „България”, но според мен щом ти е фаворит задължително трябва да отидеш лично, ако все още не си, за да си изградиш лични впечатления.

Самият ресторант е хубав – на мен ми хареса това, че е като мини бална зала при това с широки, някак си тържествени стълби, почти като в приказките smile Мебелите обаче са доста стари – така или иначе това едва ли ще си личи под покривките и калъфите за столовете. Дансингът е достатъчен – зависи все пак колко голяма ще е сватбата ви, но при всички положения дансинг има. Мисля, че за една средноголяма сватба, гостите биха могли да бъдат разположени по оптимален начин без да са сгъчкани или зад някоя масивна колона, от която да не виждат нищо. Има и подиум, в случаи че прецените, че би било практично младоженската маса да е там, а ако ли не предполагам, че е добро място за разполагане на диджея. Няма проблем със силата на музиката и с това до колко късно можете да останете. Тортата, ако не се лъжа, беше включена в куверта, а сладкарницата на долния етаж прави хубави торти или поне така изглеждат на външен вид. Преди да влезете в залата има достатъчно широко фоайе, където можете да си организирате welcome drink. Оувъртайм за самия ресторант няма, заплаща се на самите сервитьори за извънредните часове – не помня сумата, но общата калкулация беше доста незначителна сума в сравнение с оувъртайма при всички останали ресторанти, които разгледахме. Капарото също не е високо. Може да се внася алкохол без такса. Местоположението на ресторанта е добро спрямо ритуалните зали по центъра.

Това, което e хубаво да се вземе предвид е, че покривът се отваря – така и не разбрахме това ли е единственият начин за „климатизация” през летните дни. Залата ще изисква доста украса, както поради размерите си, така и поради отчасти остарелия интериор. Не може да се внася безалкохолно. Няма много хотели на достъпни цени наблизо. Цената за welcome drink беше най-високата, която ни предложиха в сравнение с всички останали ресторанти, които посетихме. Предложените варианти за меню не са много разнообразни, не разбрахме колко е ориентировъчният грамаж на порциите. Малко ми е под въпрос доколко ще е възможно да се използва паркинга на пл. „Батенберг”. Не получихме ясен отговор дали провеждат по 2 сватби на ден.  След като все пак настояхме ни отговориха, че ако се планира събитие в същия ден, ще бъдем предупредени предварително. На въпрос кога ще украсим залата в такъв случай – отговорът беше, че фирмата за украса може да си подготви украсата в някаква малка заличка, и после просто да я пренесат в основната зала. На въпрос дали ако има друго мероприятие ще ни обслужва същият персонал, който вече е прекарал n на брой часа на предишното мероприятие – отговорът е, че това не е нещо, за което младоженците  да отговарят или за което да се притесняват, а е въпрос на тяхна вътрешна организация.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: януари 28, 2014, 20:59:00 »

Аз мога да разкажа как избрахме ресторант “Акорд" и как ни стана фаворит от самото начало заради условията които предлагат спрямо бюджета ни.Нашата сватба ще бъде с около 70 човека,което означава,че ресторанта няма да е претъпкан.Цветовата гама е много нежна - в прасковено и червено.Първоначалната ни идея беше за червена сватба,но и прасковеното също е хубаво.
Декорацията е безплатна (което при нашия ограничен бюджет си е супер),платно с този и менче осигуряват те,ние избрахме куверт от 42,50 лв в който включва салата,предястие,основно.Сватбената торта влиза в куверта макар,че не я правят а я поръчват от скайлайн (още от самото начало бях си избрала торта именно от там),което пак си е плюс.Неограничено количество безалкохолни (това си е допълнително перо по-малко за купуване,а за лятна сватба си е идеално като оферта).Няма такса тирбушон.
Последните три неща които окончателно ни накараха да го предпочетем като ресторант е ,че ни направиха 10% отстъпка от кувертите защото сватбата ни ще е в петък и ,че тържеството няма да е 5 часа ,а 7.Пресметнах го,че с парите от намалението в ресторанта DJ-я ни излиза без пари!И третото е безплатна нощувка за младоженците в апартамент на хотела.
Общо взето получаваме всичко което искахме на достъпна цена!
За хора с ограничен бюджет препоръчвам ,да направят като нас Wink Сватбаааа weddingday
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #438 -: януари 29, 2014, 10:18:22 »

Cappuccino благодаря за изчерпателния отговор! Все още не сме ходили. Идеята ми е да събера информация за няколко ресторанта и да си изградя нещо като топ 5 примерно и после да ги обиколим. Благодаря ти за инфото.
zai4e_kate ще погледна и акорд, условията определно звучат страхотно smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #439 -: февруари 03, 2014, 14:00:05 »

Ходихме до България вчера. Не знам за останалите но аз бях очарована от залата и от човека,с който се консултирахме.

Офертата им е доста добра - най-скъпият им куверт е 50 лв , като менюто е 4 степенно и включва сватбена торта по избор от техния виенски салон. Отделно от това няма наем на зала,заплаща се само на сервитьорите по 15лв след 5 час на работа, има бонус осветление на дансинга (което иначе се плаща допълнително), безплатно се внася всякакъв алкохол, безалкохолни, мезета и ядки. Имат отедлно меню за хора от организацията(ДЖ, фото, видео и тн) което е доста по-евтино от предвиденото от мен , подиум на който е сватбената маса и отстъпка ако ползваш агенция за украса от тях.Не съм питала къде се подготвя украсата - това на втора среща.Грамажа на порциите е около 400 - 450 гр. като основното е около 500гр. Не провеждат по две сватби на ден, но сервитьорите май са си на смени по 8 часа часа - т. е. ако сватбата ви е от 6 вечерта сервитьорът ще е почнал работа поне в 12 на обяд и ще е работил във виенския салон преди да дойдете.Доколкото разбрах попринцип смените има са на 3 във виенския салон/ако има сватба и в залата - от 8.00 до 18.00, от 10.00 - до 20.00 и от 12.00 до 24.00 минимум... Като всеки сервитьор е задължен да идва 1 час по-рано на работа и да си тръгва около 2 часа по -късно (за последната смяна.) Обясниха ни последната смяна се наема за вечерни сватби обикновено, и че смяната свършва в 24.00 след това се заплаща по 15 лв /час/човек и сервитьора трябва да остане поне 1 час след като ние си тръгнем за да почисти.
Питахме за 80 души колко сервитьора отпускат - казаха между 2 и 3(което е недостатъчно според мен)

Минусите са че няма кръгли маси - наемат се допълнително и се заплащат, нямат бели калъвки за столове - съответно и те са допълнителен разход...

Като цяло съм с много добри впечатления
« Последна редакция: февруари 03, 2014, 14:15:07 от milenkata » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: февруари 04, 2014, 10:01:27 »

 Редовно си чета темата за ресторанта понеже е най-голямото перо от бюджета и определя до голяма степен тона на сватбата. Ще ми помогнете ли да намеря подходящ ресторант за моето събитие, който е в София и околностите ( до 100 кm) и който да има красива градина, където да може да се проведе сватбата. Става въпрос са сватба м/у 30-40 души, бюджета ще позволи и по-висок куверт. Място за нощувки е желателно ако мястото е извън София.
За сега съм пратила запитване на комплекс ЕЗЕРОТО, Костенец, но чакам отговор.
Лебеда знам че има красива градина, но също така знам че тя е за изнесени церомонии и свободна консумация и едва ли ще ни оставят да празнуваме там.
Харесала съм си и ресторант Te quiero и Глория палас (където не знам длаи е удачно да се водят толкова малко хора понеже може да изглежда пусто). Arena di Serdica Residens и Clock house - са други варианти, където още не съм питала.
Ако някой има други предложения или инфо за горепосочените места ще се радвам ако споделите!  blush
« Последна редакция: февруари 04, 2014, 10:21:19 от tinycat » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #441 -: февруари 04, 2014, 10:12:58 »

tinycat   този Шато http://www.6ato.bg/ сме го коментирали многократно като подходящ за малки сватби, не знам дали си попадала на него, не знам дали е подходящ обаче за сватба до 100кг  girl_wink ( майтапче )
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: февруари 04, 2014, 10:22:13 »

 mariola85  blush пропуснала съм да добавя и Шато в списъка на ресторантите, които разглеждам.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #443 -: февруари 04, 2014, 10:35:31 »

tinycat на мен ми е страшно симпатичен този хотел/ресторант , честно  не съм ходила да го гледам, но по снимки ми е много подходящ за малка сватба, в рамките на София е, според мен задължително го включете в обиколките.  Аз лично бих предпочела ресторант където са свикнали с малки сватби, поне ще съм сигурна че няма да предпочитат някоя по-голяма сватба за датата и да ме прецакт в последния момент smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: февруари 04, 2014, 10:42:09 »

На до 100 км е и Боровец,  където лятото ще е много приятно,  природата е много по-красива от София,  а кувертите са с по 15-20 лева по евтини.
А спестените пари може да използвате, за да си направите церемонията на полянка в гората smile

Нова тема http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36101.0.html
« Последна редакция: февруари 04, 2014, 11:08:44 от магито » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines