Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 13:09:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 250881 пъти)
 
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #705 -: септември 19, 2016, 08:30:12 »

Много сте сладки и трейлърът е невероятен smile
Активен
Sannytta
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #706 -: септември 25, 2016, 20:26:18 »

Здравейте!  danceg
Записвам се за  Април 2017г. За сега само уточняваме броя на гостите.Моята сватба ще е българо-немска.Предизвикателство е да докараме гости от Германия.
Открих и сватбено изложение в Балчик през Октомври.
Връщам се да чета.  heart
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #707 -: септември 25, 2016, 22:15:28 »

Здравей Sannytta, моята сватба също беше международна, понеже ние живеем в Германия голяма част от гостите ни бяха немци, но имахме и италианци, испанци, англичани, хора от Норвегия и от Холандия. Не е трудно да ги докараш до сватбата. Особено ако е лятото и е на морето, има много оферти полет с нощувки на прилични цени. Важно е да им кажеш на време, за да може да си резервират на прилични цени.

За моите колеги от университета, които нямат толкова големи възможности им организирахме транспорт от София до Поморие, където беше сватбата ни. Те летяха с Ryanair  или Wizzair. И там им резервираме евтини хотели, които те сами си платиха, но ние помогнахме с резервацията  smile

Тъй като всичките ни чужденци не бяха идвали до сега на Българска сватба, ние направихме подробно описание на немски и английски на това как протича една сватба у нас и какви са ни традициите. Освен това по време на сватбата доста често превеждахме на двата езика.
Само обетите ни по време на граждански брак бяха само на български, ние ги преведохме преди това на английски и немски и агентката ни ги беше направила на специални картончета, за да не се налага ние на ги казваме на 3те езика, ами само на български.

Международните сватби са много забавни, но винаги трябва да се съобразяваш с това, че те нищо не разбират и трябва да се води и на двата или както в нашия случай на 3 езика и да се погрижиш преди това да са информирани какво да очакват и какво горе долу ще се случва.  smile

Бъди сигурна, че ще е много забавно и германците ще са много впечатлени, особено от това колко много се танцува на сватби при нас.   yahoo  Bravo
Активен
mdelikostova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #708 -: септември 27, 2016, 14:51:33 »

Искам да пипитам булките с гости от чужбина и по-специално от Германия - успяхте ли да намерите DJ или водещ на сватбата с немски език. Ще Ви бъда благодарна, ако споделите.  smile
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #709 -: септември 27, 2016, 15:04:01 »

Аз не успях, така де не съм търсила специално с немски. Бях харесала Иван Тодоров по мненията на съфорумките и ако той беше зает имах още 1-2 вариснта, но доколкото знам нито един от тях не говори немски. Всичките обаче говорят английски, за Иван Тодоров съм 100% сигурна, че говори и английски и не му е  проблем да води сватбата на два езика. При нас не беше проблем, понеже всичките ни гости от чужбина знаеха английски. От време на време и ние се включвахме с превод на немски, но доста рядко. smile
Активен
mdelikostova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #710 -: септември 27, 2016, 16:40:58 »

При нас ще има и доста гости, които не разбират английски (основно по-възрастни роднини) и заради тях ми се искаше да намеря DJ с немски език, но засега не успявам. Ще се опитам да се свържа с Иван Тодоров. Благодаря за отговора! smile
Активен
philipa
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #711 -: октомври 26, 2016, 13:34:35 »

Привет и от мен! И аз се вклювам с бъдеща сватба (или може би 2) през 2017 Bravo младоженецът е германец, така че и ние ще сме интернационални. За сега идеята ни е да направим две сватби - в Германия граждански брак и тържество и в България църковен и тържество. В момента обаче още се чудим, дали в Германия да не е само събиране на родата му, а приятелите му да ги поканим в българия crazy  Иначе за диджей мога да препоръчм Стоян Георгиев от Несебър. Бях на сватба на една приятелка, която се женеше за португалец и беше този диджей, справи се супер, но знае само англисйки. За сега не съм чула за някой немско-говорящ диджей  yahoo
Активен
Mira2017
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #712 -: януари 25, 2017, 08:11:44 »

Иначе за диджей мога да препоръчм Стоян Георгиев от Несебър. Бях на сватба на една приятелка, която се женеше за португалец и беше този диджей, справи се супер, но знае само англисйки. За сега не съм чула за някой немско-говорящ диджей  yahoo
philipa, ще можеш ли да ми изпратиш кординатите ан Стоян Георгиев? Нашата сватба е края на август, младоженеца е французин, а ние и двамата живеем в Китай, гостите ще идват и от двата континента, така че със сигурност ни трябва диджей с английски. Говорихме с Иван Тодоров, но той е вече зает на тази дата, за голямо мое съжаление.  sad
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #713 -: януари 25, 2017, 10:32:16 »

Mira2017 изтрий си съобщенията, защото не мога да ти пиша..
Активен
Sannytta
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #714 -: януари 25, 2017, 21:01:30 »

Здравейте отново smile
Отдавна не съм се включвала наистина. Действам по въпроса с организацията.
За сега най-голямата спънка е уреждане на документите от Германия. По-точно, очакавам от 1 месец разрешението. Проблем, изискват ми нови и нови неща, следва легализиран превод.... и т.н. Не очаквах да е толкова трудно да се омъжиш в Европа. nea
DJ Станислав ще води. Гостите ми говорят и английски, за моя радост. Все още търся някой да превежда венчавката.
Решихме да се разпишем предварително в деня, понеже ще бъдем в Атлантис в Сарафово, а от Общината не разрешават да се изнася книгата. На ресторанта ще дойде пастор.Ще направим традиционна венчавка, както по филмите в градината пред ресторанта.
Агенция ще ми помогне с декорацията и други дебни неща. Роклята ще я шия/ не сама blush / Поканите ще ги правя сама. Вече уредих материалите и измислих модела.  smile
Имам списък с 22 нерешени неща.Започвам да се тревожа, че няма да се справя сама.
Очаквам разрешението от Германия до средата на Февруари.
Но първо отиваме на ски  danceg Skiing и после ще действам активно smile
Споделете как върви подготовката при Вас  heart
До скоро smile


Активен
KriPopo
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #715 -: февруари 17, 2017, 08:19:36 »

Здравейте на всички,
включвам се и аз в Сватбен сезон 2017. Сватбата ще е на Арапя, но в момента търся салон/гримьор + фризьор в Бургас, тъй като изборът там е доста по-голям. Попрочетох някои неща из форума, но все пак ще се радвам ако споделите мнения, препоръки и евентуално ориентировъчни цени, защото по Фейсбук страниците на повечето салони няма такава информация.
Също така искам да питам булки, които са си правили фотосесия в деня след сватбата какво се случва с оригиналните им грим и прическа, предполагам на другия ден не са особено блестящи...

Активен
0508
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #716 -: февруари 28, 2017, 10:26:36 »

Здравейте,
на мен също ми предстои сватба тази година и сме се спрели на заведение Vista Mare в Отманли. Някой може ли да ми даде мнение и някаква информация, ще съм много благоадрна.
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #717 -: февруари 28, 2017, 11:12:39 »

Здравейте на всички,
включвам се и аз в Сватбен сезон 2017. Сватбата ще е на Арапя, но в момента търся салон/гримьор + фризьор в Бургас, тъй като изборът там е доста по-голям. Попрочетох някои неща из форума, но все пак ще се радвам ако споделите мнения, препоръки и евентуално ориентировъчни цени, защото по Фейсбук страниците на повечето салони няма такава информация.
Също така искам да питам булки, които са си правили фотосесия в деня след сватбата какво се случва с оригиналните им грим и прическа, предполагам на другия ден не са особено блестящи...



Аз си правех грима при Петя Петрова. Много е добра, според мен. На пробния грим си направих нещо съвсем леко и бледо, което нямаше нищо общо със сватбения ми грим. Тогава все още нямах идея как искам да изглеждам. В деня на сватбата й занесох просто една снимка как бих искала да ме направи (доста тежък вечерен грим). Направи го по-добре отколкото на самата снимка. Бях много доволна. За грима платих 50лв. И изкуствените мигли си взех от нея (10лв.-15лв не си спомням точно). В деня на сватбата грима не помръдна. На следващия ден също изглеждаше много добре. Ако искаш да спестиш парички, не сваляш грима и на следващия ден само го поправяш леко и пак е тип топ.  smile good само изкуствените мигли препоръчвам да си свалиш. Освен ако не си сложиш от тези, които са на снопчета.

Аз предпочетох да отида и за следсватбената фотосесия отново на грим при нея. Платих отново същата сума. На фотосесията влизахме в морето, пръскаха ни джипове с някаква кална вода, въргаляхме се в пясъка и какво ли още не, грима не помръдна. Влезнах вечерта да се изкъпя, е пак не помръдна Bravo свалих го с дегримьор за водоустойчив грим . Ако човек иска издръжлив грим, независимо дали съвсем лек или доста тежък вечерен грим, моя съвет е да отиде при нея. Аз съм много доволна.

Относно прическата - в салона, където е Петя има и фризьори, но според мен хич не ги бива.  nea За това аз си правих прическата при Beauty Studio 22. Фризьорката е страхотна, прическата също издържа цяла вечер без да помръдне, а аз танцувам доста и доста подскачам и се мятам. Абе общо взето правя на всичко един подробен тест за издръжливост  tease Мисля, че за прическа платих около 50-60лв.
За следсватбената фотосесия отидох при Таня от салон "Златно Слънце", понеже фризьорката от Beauty Studio 22 беше заета. За следсватбената фотосесия не съм си правила нещо много сложно, просто исках да ми пооформи косата. Не си спомням там какво платих, но бях доста доволна. Таня работи бързо, много качествено и на много добри цени.

Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #718 -: март 20, 2017, 09:28:10 »

За прическата се доверих на Ваня от Beauty Studio V и не съжалявам. Дойде вкъщи сутринта и до вечерта не ми мръдна косата smile
https://www.facebook.com/Beauty-Studio-V-441795605954388/?fref=ts

От грима пък съм още по-доволна smile Уникална е мацката и след 24 часа гримът беше все едно сега направен. Marieta Manolova се казва. Грим - 70 лв, лепени мигли (не помръднаха) - 20 лв; също дойде на място и ми взе 10 лв за път.
https://www.facebook.com/marietamanolovamakeup/?fref=ts
Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #719 -: март 20, 2017, 09:37:28 »

Megi1993, вчера си лежим с ММ и той си гледа някакви неща на таблета. И изведнъж ми казва: "Виж тези хора каква хубава сватба са имали и къде са ходили." Поглеждам аз и той започва да ми пуска клипове в youtube. Гледам аз, гледам и си казвам Абе, тия хора са ми познати... Питам го как се казват и той ми казва Меги и Иво smile Веднага се сетих, че сте вие и му викам Ама аз ги познавам тия сладури, бе smile
Страхотна сватба, а за Малдивите...да не говорим smile Много исках да отидем там, но се съобразих с ММ и ходихме на Сейшели и Мавриций. Не, че съжалявам, де, ама... искам и на моята мечта - Малдиви, да отидем накой ден (което искрено се надявам да ни се получи, имайки предвид, че вече трябва да разчитаме на баби, защото след няколко месеца, живи и здрави, ще сме трима)  smile
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines