Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:50:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 248980 пъти)
 
dragonfly_bs
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #510 -: юни 24, 2015, 20:37:32 »

Малко актуална информация: Нептун лятото не правели сватби,чак от октомври(излизало им по-изгодно с клиенти на свободна консумация),а Рубаят ди Маре не съществува вече- превърнат е в пиано бар.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #511 -: юни 24, 2015, 20:49:30 »

Нептун, онзи ден имаха сватба, та тая информация ме изненадва. Коста Вълков е уникален професионалист и това, че не сте си допаднали, не значи че не ти е харесал кецовете. Малко е тъпо да го отдаваш на облеклото си и да обвиняваш и съдиш човека ей така от въздуха.  Той е своенравен малко и трябва да се внимава с отношението, понякога младоженците си мислят, че като си плащат е техен света, а реално всички хора, с които се работи са партньори, а не са ти длъжни с нещо.
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #512 -: юни 24, 2015, 21:32:46 »

Значи разбирам, че хотелите им е проблем когато имат туристи и не могат да си дадат ресторанта или пък музиката ще пречи ама и ресторантчета вече като почнат да се правят така и откачам....   beating diablo

Отделно за Приморец също съм на мнение че има нещо вярно за отношението им.
Извинявайте ама ако е професионалист човек, не бива да си позволява да е дръпнат, своенравен и тн  nea
Активен
dragonfly_bs
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #513 -: юни 24, 2015, 22:16:26 »

За Приморец съм сигурна,че се е държал по описания от бъдещата булка начин.Преди две години мои приятели организираха сватбата си и се бяха насочили към Приморец,но след разговор,в който им бе казано,че сватбата им няма да бъде както те я искат,а както от хотела решат,младоженците я направиха на едно чудесно местенце в Созопол и тържеството бе прекрасно.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #514 -: юни 25, 2015, 06:40:52 »

Отдавам отношението на причините, които съм изтъкнала, защото вече съм имала една среща с него и знам, че може да се държи и добре. Нямам нищо против човека, просто това беше крайно тъпа ситуация!

dragonfly_bs , сега като казваш, че сватбата е трябвало да бъде по вкуса на Приморец - и на нас ни отказаха обедна сватба, както и менюто, което вече си бях измислила!

Vivi20 , ние си допаднахме първия път, когато се държа ок и можеше всичко да се организира. Аз няма да тръгна да пиша глупости или невярна информация, камо ли да подвеждам други булки Wink Реших да споделя това, което ми се е случило. Вече дали някой ще ми вярва и ще го вземе под въпрос, си е лично негово право.
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #515 -: юли 01, 2015, 09:39:02 »

Леле момичета да ви се оплача. Тази седмица бях в България и започнах с организацията на сватбата. Беше най-кошмарната ми седмица до сега.  cray Като изключим факта, че ресторантите, които си бях харесала по снимки въобще не ми допаднаха на живо и че трябва наново да започна с търсенето, всички останали подизпълнители бяха ОК. Допаднахме си с агентката, фотографа и оператора.

Най-големият проблем бяха родителите. Събрах ги на едно място за 3 дена и беше нещо ужасно. Непрекъснато повтаряха как е било на тяхната сватба и че всичко е излишно и въобще не ни чуха какво искахме да кажем. Съвет от тях не получих за нищо, понеже непрекъснато се надвикваха. Баща ми и свекъра се бъзикаха през цялото време, в което няма нищо лошо, проблема беше, че накрая не разбраха какво искаме ние. Майка ми само повтаряше как било на нейната сватба, а свекървата (която е много мил и добър човек) през цялото време си мълчеше и гледаше надолу.  crazy

Когато им казах, че искам изнесен ритуал на плажа, веднага ме нападнаха с изреченията "ами ако вали, ако има порой или наводнение или ако стане някое цунами". Опитах се да им обясня, че трябва да гледат малко по-позитивно на нещата, ама не. На следващото изречение от моя страна относно това, че всички ритуали ще продължат до към 23.30 те пак ме нападнаха, че бабите няма да издържат, ще им се доспи и никой нямало да остане до толкова късно.
После ги помолих да ми дадат бройката на гостите, които ще поканим. Ако си мислите, че ми я дадоха без да се разправяме се заблуждавате. Започнаха да ми казват, че ако поканя 100 човека ще дойдат само 50. Нямало значение бройката, ние сме били най-важните и трябвало да си гледаме нашите неща, а не бройката. Е до края на тези 3 дена не можаха да разберат, че бройката е важна за ресторанта.

И накрая ми казаха , че много сме се впрягали и трябвало да бъдем по-спокойни. Ние бяхме много спокойни тъй като си знаехме плана, просто те бяха много натоварени от информацията и си мислеха, че на нас ни е напрегнато.
Е накрая бях много щастлива, че отново се прибирам вкъщи  yahoo yahoo
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #516 -: юли 01, 2015, 15:04:56 »

Вкъщи си е най-добрееее  heart

Не се изнервяй и напрягай излишно, няма как да не изникнат неща, за които ще се наложи да преговаряте и настоявате. smile
За бройката просто има дай краен срок - примерно 1 седмица - и ако не дадат списък с имена, които есте вие да одобрите, просто тези хора няма да ги поканите.
Освен това вашата сватба следователно ваш избор. Кажи им въобще да не се месят ако няма да кажат  нещо конструктивно, няма какво да ти обясняват за сватби преди ХХХХ години smile никой не знае по добре от вас самите как искате да бъде организирано всичко така че вие да сте доволни и щастливи.
И тъй като мрънкащи и недоволни винаги има, не ги оставяй да ти развалят настроението. Вълнувай се от подготовката, но нека е приятно занимание, а не сълзи и драми.
Никой не може да ти гарантира от 100 поканени колко ще дойдат така че не ги слушай. Покани хора с които искаш да споделиш празника, а който ви уважава и обича, ще е там.

За ресторантите стискам много палци понеже аз самата съм отчаяна и много недоволна от всички възможности около Бс. На коя агентка се спряхте?
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #517 -: юли 01, 2015, 15:47:48 »

taratorche мерси за окуражаващите думи. Ние за сега сме се спрели на Мартина Славова - агенцията е Harmony. Нова е, но от това, което виждам по снимки ми допада работата й. Разбира се нищо не е откончателно, може и друг да изберем. Не знам как са цените на Брилянтин и Диаманти, но доколкото разбрах са малко завишени, а пък на мен не ми се иска да даваме много пари за това.

Ама и за агенцията имаме големи разправии с родителите. Те не я харесаха, защото по време на срещата ни с нея тя ни показа каталог на сватбени торти на сладкарница Роза. Тъй като не бяхме опитвали техните торти решихме, да я попитаме къде се намира сладкарницата, за да си купим някое парче торта да опитаме. Е жената каза, че знае къде имат сладкарница в Несебър, но за Бургас не може да каже, понеже не знае. Е хубаво де, ама майка ми решила, че не иска да ни каже и крие от нас адреса на сладкарницата. Това го казала и на свекървата и ужас. После свекърва ми казала на ММ, че агенцията не е никак добра, щом крие къде се намирали подизпълнителите - цветари, сладкари и т.н. За да не може да се срещнем с тях  Oh my ... ... Е като го разбрах това ми стана много смешно.  lol

А относно хотели и ресторанти направо не знам. Исках да е нещо малко по-хубаво. Да не е като някаква закусвалня, не мога да намеря. Приморец не искам защото кувертите са малко скъпички.

taratorche ти коя агенция си избрала? Харесала ли си си някой ресторант. При мен проблема е, че живея в чужбина и нямам как да ги посетя.
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #518 -: юли 01, 2015, 21:21:29 »

 и аз не съм си в Бг в момента, това да не те плаши, изровила съм цялото черноморие и съм гледала къде що има снимки в сайтове, гооглету и фб. доста добре може да се ориентира човек. Стига да не е като мен и да иска нещо, което го няма lol)

За сладкарница Роза, в Бс едно време имаше на Ботева, до електрото или СОУ Иван Вазов се води мисля.
Яла съм им тортите и не са кой знае какво според мен.

Уау какви конспирации виждат родата smile  girl_impossible crazy shok

Относно Мартина, предположих че ще ми кажеш нея. Явно сте решили да сте със семейство Славови smile
Тя има доста малко снимки в фб, но имам отзиви първа ръка от сватба преди 2 седмици, че се е представила прекрасно. Много са доволни приятелите, които я бяха наели. Явно има и контакти, примерно флористи - Ема са страхотни... така че смело!

Иначе аз +агенции и ресторант -> мъка, мъка....
Радвам се че не сме избрали дата даже, защото иначе щеше да е драма. Когато се прибера ще видим и ще се обикаля. Набелязала съм хотел Офир Сз като имам и оферта вече, Селена Сз, Св Тома, Аркутино, Елените - Роял Палас, Мелницата Несебър, като друг вариант са плажни барове Виста Маре, Wake up и други предимно около Лозенец,но ще се обикаля и Поморие, Ахелой... абе навсякъде
Не мога да намеря това което искам, но имам надежди примерно за новия РИУ Парадайс (Св Влас)

Много близка приятелка преди мен ще има честта да изпита агенциите, така че скоро ще ги обикаляме, ще видим оферти и така.
Активен
Dark_Angel
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #519 -: юли 02, 2015, 10:46:00 »

Здравейте, знаете ли някоя козметичка и гримьорка, която да работи по домовете?
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #520 -: юли 02, 2015, 23:22:48 »

taratorche кога искаш да е сватбата? Аз за сега съм за септември месец 2016.
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #521 -: юли 02, 2015, 23:28:45 »


юни/ юли 2016.... а вече ми се струва, че малко време има до тогава...

Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #522 -: юли 04, 2015, 23:14:39 »

Здравейте момичета. Да ви попитам някой има ли офертата за сватбени тържества на Приморец? Може ли да ми я прати на лично?
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #523 -: юли 06, 2015, 22:59:41 »

момичета един въпрос - някой има ли впечатления от Фиеста.

Нали моята сватба ще е с морска тема и си мислех, че там ще е подходящо и ще пасне на темата.
Вие какво мислите?  crazy Как е ресторанта като цяло? Аз само снимки гледам, че нали съм в чужбина, ама нещо не мога да придобия представа. Може ли да побере около 120/130 човека?
Някой знае ли по случайност какви са му кувертите?
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #524 -: юли 07, 2015, 15:23:43 »

0878 100043 е тел за резервации и може да пробваш ако искаш инфо за кувертите, до колкото знам почват от 40лв
Според описанията по сайтове имат 150 места, така че мисля това не е проблем
Храната е ок - ходила съм само 2 пъти обаче.

Аз си мислех за терасата им ама само тя ще е малка.
Хубавото е че има въздух и място за танцуване.
Непретенциозно е.
Бях гледала снимки от сватби - виж из фб и по сайтовете на агенциите
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines