Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:52:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 248931 пъти)
 
A_V_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #405 -: февруари 26, 2015, 15:41:25 »

И на мен много ми харесва на Иван Славов работата, но ми идваше повече като парички и Алекс беше по-разумния вариант, но не съжалявам, защото много ми допадна като човек, което мисля че също е много важно, не само как снима, а дали ще се чувстваш комфортно с човека зад камера.
Активен
Avrora87
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #406 -: февруари 26, 2015, 19:55:21 »

Здравейте, момичета smile
Нова съм, макар че от време на време надниквам във форума, тъй като близка приятелка ще се омъжва през юни. Та имам питане - ще бъда шаферка на сватбата й и искам да си ушия рокля (за съжаление мисля, че ще е много трудно да намеря прасковен цвят рокля, която да ми хареса)... И сега се оглеждам да ателиета, където бих могла да си ушия. Можете ли да препоръчате добри такива? На едно място вече попитах, казаха ми 200+лв. за къса рокля, което ми се струва доста...
Благодаря предварително smile

Аз смятам за моите шаферки да поръчам от ebay имат безплатна доставка от китай и ако не си доволен ти връщат парите smile Погледни там има много  smile
Активен
Avrora87
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #407 -: февруари 26, 2015, 19:59:19 »

Леле момичеета много се стреснах сега с тея агенции, аз каквата съм претенциозна.... angry angry ужас ... дали някой ще се съгласи да ми направи това, което искам. Четох доста мнения за Брилянтин и Диаманти, имаше няколко негативни, но преобладаваха позитивните. Мислех да съм с някоя от тях. Аз ще искам само да ми украсят ресторанта и да ми направят изнесения ритуал. Но комисионна от 2000лв. само за това ми се струва доста завишена... shok shok Някоя булка да си е правила сватбата с тях, може ли да даде малко отзиви. И най-вече ме интересува ценово как са, ако може някой да каже. Разбира се винаги приемам предложения за някоя друга агенция.  smile smile Мерси
Аз говорих с почти всички агенции и в повечето беше едно и също - цени до небето и "това не може, онова не може", изобщо не ми хареса отношението им. Накрая стигнах до агенция Рая и съм много доволна от идеите и отношението. Можеш там да провериш. Не ми е минала сватбата още, но мисля, че всичко ще е наред smile
Активен
Avrora87
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #408 -: февруари 26, 2015, 20:03:19 »

Здравейте на всички smile, Нашата сватба ще е през юни в Поморие, но още не можем да си намерим място за изнесения ритуал sad. Някой може ли да ми препоръча някаква място хем да е със зеленина, хем да се вижда море smile Ще съм  ви много благодарна smile
Активен
dimana80
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #409 -: февруари 28, 2015, 18:54:56 »

Димана, Малко с закъснение отговарям, но аз съм много доволна от работата на фотографа Светослав Кръстев. Препоръчвам го.
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #410 -: март 02, 2015, 16:35:01 »

банда, препоръки за кейтъринг фирми в бургас и региона??? не видях отделна тема. ohah ohah ohah
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #411 -: март 06, 2015, 19:55:59 »

Мерси, Ванка и добре дошъл във форума.
Тъй като скоро ще те преследвам, хихи, дати за 2016 ?
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #412 -: март 06, 2015, 19:59:38 »

Споделете ресторант, за да препоръчам подходяща близка дестинация.

и мен ме интересува, само че не само за поморие.
Търся градина с поне 2 дървета smile и достатъчно място за изнесен ритуал, коктейл, тържество (вкл дансинг) близо до морето (с гледка).
До тук май само Селена и Офир (сз), св Тома май частично, Аркутино фемили ресорт ще погледна като се прибера. Други предложения?
Активен
DJ Иван Тодоров
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 9



« Отговор #413 -: март 06, 2015, 20:59:37 »

и мен ме интересува, само че не само за поморие.
Търся градина с поне 2 дървета smile и достатъчно място за изнесен ритуал, коктейл, тържество (вкл дансинг) близо до морето (с гледка).
До тук май само Селена и Офир (сз), св Тома май частично, Аркутино фемили ресорт ще погледна като се прибера. Други предложения?

В Поморие има много опции за изнесен ритуал, започвам от входа на града smile
1. Хотел Марина Холидей Клуб, имат много добра полянка за ритуал, за съжаление няма изглед към морето.
2. Ресторант Бъчвата, до ресторанта има малка площадка, от която има перфектна гледка към морето.
3. Комплекс Сънсет Ризорт, площадката до рибния ресторант в близост до плажната ивица.
4. Паметника на Яворов до лятното кино, хубава площадка с добър изглед към морето, перфектно за поетични натури.
4. Рибарския кей с кръста след хотел Поморие, доста ветровито местенце, но гледката си заслужава. Необходимо е озвучителя да разполага с агрегат, няма електрочество.
5. Ресторант Атриум предлага два варианта, бийч бара и терасата над ресторанта. Вариант едно ми харесва заради моста, по който пристигат младоженците. Не ми допадат кибиците по бански, които идват да гледат и колегите фотографи/оператори се виждат в чудо как да снимат за да избегнат "троловете" в кадър. Терасата може да няма мост, но за сметка на това си спестявате страничните елементи. Перфектна гледка към целия северен плаж на Поморие.
На първо четене се сещам за тези места, дано съм бил полезен  good

Сватба на открито е голямо предизвикателство. Миналата година имаше доста провалени, заради дъждовния сезон. Ако не сте много претенциозни проверете Виста Маре в Отманли. Ресторанта е на брега на морето, няма съседи на които да пречите със силна музика до зори. Препоръчителна бройка на гостите 60-70, няма условия да се сервира индивидуално, варианта е шведска маса на самообслужване, освен ако не поканите и шведките smile
« Последна редакция: март 06, 2015, 21:03:52 от DJ Иван Тодоров » Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #414 -: март 07, 2015, 03:56:22 »

Благодаря, 2. не ми е позната локация така че ще проверим. good
Другите също са ми в листата с опции, но по една или друга  причина не съм сигурна, че са това,което търся и са перфектните.
Виста маре ми е любимо местенце, но капацитета им и настаняването ...  cray

Нещо още около Сз и Черноморец да се сещаш?
Активен
DJ Иван Тодоров
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 9



« Отговор #415 -: март 07, 2015, 08:46:08 »

.....Нещо още около Сз и Черноморец да се сещаш?

Бих те посъветвал да отделиш време в началото на туристическия сезон и да обиколиш плажните ресторанти за да прецениш сама какво те устройва. Wake Up бар на Варвара също е вариант  danceg
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #416 -: март 07, 2015, 14:37:48 »

 Oh my ... не знаех, че има wake up във Варвара. yahoo Определено ще се ходи, но това вече са 70 км от Бургас и малко ме притеснява транспорта за всички гости, а и ако слизаме толкова на юг...  heart Лозенец. Girl_hide

някой има ли информация за комплекс Флорес гардън в Черноморец?
ииииииии хубав уикенд на всичкииииииииии, нищо че май ви в българия с момента доста ви вали и сняг и дъжд  danceg
Активен
veni_diamanti
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #417 -: март 08, 2015, 21:51:50 »

Леле момичеета много се стреснах сега с тея агенции, аз каквата съм претенциозна.... angry angry ужас ... дали някой ще се съгласи да ми направи това, което искам. Четох доста мнения за Брилянтин и Диаманти, имаше няколко негативни, но преобладаваха позитивните. Мислех да съм с някоя от тях. Аз ще искам само да ми украсят ресторанта и да ми направят изнесения ритуал. Но комисионна от 2000лв. само за това ми се струва доста завишена... shok shok Някоя булка да си е правила сватбата с тях, може ли да даде малко отзиви. И най-вече ме интересува ценово как са, ако може някой да каже. Разбира се винаги приемам предложения за някоя друга агенция.  smile smile Мерси

Здравей megi1993. Пише ти Вени от сватбена агенция "Диаманти" Бургас. За мен, като професионалист, не е редно да се включвам във форума, защото той е за хора, който си споделят ценна и полезна информация за сватбения ден и аз трябва да остана безпристрастна в повечето ситуации. Но уви ще се наложи за втори път(за времето в което съм регистрирана) да се включа. Искам да те успокоя за стреса, който си получила от твърдението на Варта Бедросян ( КОМИСИОНА от 2000 до 10000 лв. ), че го получих и аз.
Значение на думата комисиона ж., само ед. Възнаграждение за посредничество при търговски сделки. Получавам комисиона. Давам комисиона. Продажба срещу комисиона. - цитат от тълковен речник.
На разговорен български език става ясно, че думата комисиона означава - процент върху цената на дадена стока или услуга.Например - поръчваш украса за ресторанта и върху уговорената цена, аз да ти сложа процент. Това в нашата агенция не се е случвало никога. Клиента винаги си е знаел крайната сума на услугите, които трябва да заплати. Такава "комисиона" имаме в определен случай и се нарича такса агенция. Това е когато правим цялостна организация на събитието, без пряко участие на клиента - пример - избор и запазване на ресторант, ангажиране на часове за ритуали, срещи с избраните екипи и т.н., до най-малката подробност. За жалост в тези случай, нашата такса никога не е била 2000 лв., дори и 1000, а много по малка. Ако се налага такава такса, клиента я знае предварително и преценя, дали тя ще му спести нерви, време и средства. Може би значението за комисиона на другите говорими езици в България е друго, но за там не ми се коментира . Искрено се надявам, че съм успяла да ти помогна, да преодолееш стреса, който и аз изживях smile. Честит 8- март на всички дами!
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: март 09, 2015, 15:04:14 »

Здравей Вени, от Диаманти. Надявам се това което пишете наистина да е така и политиката Ви да се е променила. Аз лично не можах да намеря сватбена агенция или сватбен магазин в Бургас, които да ми предложат това което исках. Ходих навсякъде с една папка със снимки. Пръстени за салфетки (масово се  предлагат хартиени) , салфетки - платнени  в различни цветове НЯМА. Това което ми казахте Вие и другите агенции да ходя да си купувам плат. Да в магазин ЧАР бяха много любезни и ме обслужиха , изслушахаме и извадиха каталозите с платове, които всъщност се внасят от Америка. Намерихме точно това което търся на цена за метър 91лв. . След като се разбрахме с продавачките че няма смисъл - поръчах от Австралия салфетки на стойност 400 долара с митото - 80бройки.
След това тръгнах за Рингове -  намерих в магазин ДОМКО , а не по сватбените агенции, но там за 80 броя не правят отстъпка и ринговете бяха на цена 4лв за бройка. Във вашата агенция ми се обясни че няма смисъл от рингове, защото българите били "ганьовци" - да разбирам го това. Не всеки е свинал в къщи да се храни със салфетка от плат с ринг. Всъщност не само във вашата агенция ми го казаха това.
Нито една агенция не можа да ми предложи  сед бижута: тиара+ обици + колие. Дори и при вас ми беше обяснена ,че в България няма такива сетове. Поръчах си от чужбина - явно сватбените агенции в Европа имат!. После обиколих магазинаите и агенциите да видим какъв воал ще ми предложат - "ЕБА ти и КИЧА" - никой в агенциите които съм споменала в предишен пост и сватбените магазини не знаеше какво е това класически катедрален воал. (все едно да продаваш коли и да не знаеш че има кола мустанг! Сори за тона !).
За цяла организация на сватбата - няма как да се направи ако имате свойка от смесен тип. В моя случай, ако вие ми правихте сватбата най-вероятно щяхте да ме оставите без църковен брак или щяхте да ми предложите в някоя бългаска църква и да се изръсвам между 200 и 300 лв за нещо което не би трябвало да се плаща (без украса - защото в бъргарските църкви не се позволява украса - тъй като украсата се смята за прищявка на католиците).
Па и рокля нямаше как да ми докарате - щото пък нямате каталози - за да имате каталози на световно известни сватбени моделиери - се плаща лиценз. Поръчах си рокля от Англия.
В друга тема бях писала ,че е голямо неудобство и голямо съжаление да правиш сватба в България на тема Royal Wedding.
Вени - явно си се почувствала лично засегната. Не си виновна ТИ, а като цяло бизнеса в България.  Това което написах не важи само за фирмата в която работиш , а за всички сватбени агенции.
За комисионната : На всички ни е ясно ,че за да печели една фирма трябва да  слага процент върху себестойността на стоката. Нашата сватба излезе на много голяма стойност - а исках нещо повече за тези пари- искаш да ми кажеш ,че за това тичане и тези нерви ще вземете само 200 или 500 лв за това че организирате. Да си кажем истината "в очите". През 2011та една приятелка ползва вашите услуги и процента ви беше меко казано голям. Тя плати "процента" на фирмата отделно от парите за организиция или там както го наричате. Беше в рамер на няколко хиляди. Хубаво е в нейният случай ,че има неичерпаемо количество пари - ха ха ха.
Не плаша никой - казах моето мнение за  съответните агенции. Възможно е при друга клиетка да се представите максимално добре smile. То зависи от клиента и от предлаганите услуги от фирмата Wink.
Всеки сам решава на кой да се довери smile
Активен
veni_diamanti
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #419 -: март 09, 2015, 19:38:58 »

Към vartab.

За пореден път се извинявам, че се включвам , но искам нещата да бъдат изяснени. Ако  за някои неща , в разговорна реч съм ти дала приятелски съвет, както момичетата от магазин ЧАР са те отказали за хангали директно, но този път с цената, моля да бъда извинена.

 За жалост предлагането в сватбените магазини е адекватно на пазарното търсене.

Относно салфетките и хангалите - за съжаление са много малко момичетата, които биха платили 400 долара за 80 салфетки , а ако агенцията им каже тази сума тогава ще се пише, че вземаме комисионни не с три, а с четири  нули. Жалко, че не си осъзнала цитирам - "че за това тичане и тези нерви"- си спестила определена сума пари. Моя принцип на работа е, когато клиента реши да работи с нас, заедно и с общи усилия да направим сватбения ден незабравим. Не може на първа среща да разчетем харддиска в главата ви и да визуализираме всичко в детайли. Ти си желаела хангали в определен цвят и какво се е получило, в магазина за платове цената е висока, но никой от колегите не ти го е казал, за да може да те задържи като клиент и както казах с общи идеи да направите нещо по стойностно. Сватбата ти е била в ресторант, където храната се сервира предварително, покажи снимки от масите на гостите, да видим колко стойностно изглежда хангал сред салати, мезета, хляб и най-вероятно безалкохолно в пластмасови шишета.

А относно сватбата на твоята приятелка, първият ми пост в този форум, беше по повод нещо подобно - "някой, някога, някъде се ожени, не беше доволен и плати много пари". А и не ти прави чест да коментираш, колко пари има твоята приятелка цитирам - " неизчерпаемо количество пари - ха ха ха ", но това си е лично твое решение. За целта, моля те изпрати ми на [email protected]  подробности за въпросната сватбата и ако съм взела такава комисионна от няколко хиляди, лично ще ти се извиня пред всички във форума. Надявам се това да се случи, ако ли не, ще помоля модераторите да затрият всички твой писания, които са недоказани и безпочвени. Извинявам се още веднъж, но обвиненията ти са много сериозни.

А на бъдещите булки - " Момичета, заповядайте в офисите на сватбените агенциите и сами се уверете!"
    
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines