Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 20:08:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 252576 пъти)
 
dimana80
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #390 -: февруари 22, 2015, 09:39:28 »

Здравейте,
Някоя от Вас може ли да ми даде мнение за фотографа Светослав Кръстев. Много благодаря предварително.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 23, 2015, 02:15:22 »

За първи път го чувам. Но , ако искаш да се изръсиш с парите - г-н  Вартанян, който междувпрочем е най-добрият и най-скъпият в бургас. Ако искаш да минеш малко по скромно , но отново с добър фотограф - Атанас Куртев (сливен - ходи навсякъде из българия , че и зад граница) При него за парите които ще платиш ще ти дойдат 2ма фотографи и един оператор. Снимките ти ги дава на диск (между 2000 и 3000 снимки) прави и много хубави сватбени книги (фото албуми). В Бургас най-евтиният върви някъде около 500 лв.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: февруари 25, 2015, 00:32:02 »

taratorche това е за теб ....
хотели с ресторанти:
Мираж - куверт 25лв (100 гр. салата + основно ястие + 50гр. ракия + 1 бутилка 250 мл. кока кола или фанта). Овъртайм на хотела 100лв на час. Овъртайма започва да тече от 23:30ч.
Приморец - куверти между 25 и 90 лв . Който и куверт да се избере не се позволява внасяне на храна и питиета. Ако евентуално внесеш питиета т взимат - 10% от стойността на внесеният алкохол.
Овъртайм - 100лв на час - започва да тече в 00ч
България - 35лв куверт - 3 сватбени менюта, може да разменяшхраните из менютата. Овъртайм 100лв на час след 23:30ч..
НЕ препоръчвам Аква.

Моята сватба беше през 29ти август 2014- датада я запазихме още през началото на февруари 2014та. Ние имахме много голям късмет. Защото за 29ти имаше 3 сватби , но едната двойка не беше капарирала и им звъннаха пред нас и те казаха,че в момента нямат пари и ние дадохме капаро. Говоря за х-л България - основен ресторант. Зависи колко хора ще имаш.

Агенции
Брилянтин - срещу кино септември - изобщо не искаха да се занимават с мен (явно имат много клиенти)
Диамент - зад краставицата - бяха очудени ,че искам салфетки от плат в бордо или червено - казаха че няма от къде да ги вземат. Казаха ми "абе ние сме българи кой ще ти яде с платняна салфетка"
Мирена - на ул. македония - питаха ме защо искам пръстени за салфетки. Питаха ме дали не искам хартиени?!
Елит - меден рудник - казаха ,че нямат тишлайфер - да съм си купила и да ми го отрежат - ха ха ха ха ха
Нито една агенция не можа да ми направи украса, да ми достави салфетки , да измисли нещо, за бижута да не говорим. Всички ми казаха ,че работят с готови неща. И всяка агенция си каза ,че комисионната започва от 2000лв. В зависимост от това дали ще организират цялата сватба или част от сватбата. Знам ,че за по богатите даже комисонна взимат от рода на 10 000 лв

Накрая един съсед ме свърза с едно много приятно момиче - което има сватбена агенция - в меден рудник "Агенция Сватба" - да си дойдем на думата ( https://www.facebook.com/agenciasvatba?fref=ts ) . Изслуша ме момичето и ми каза , какво можем да си набавим на каква цена. За другото или ще трябва да променям  визията или поръчвам от нета. Поисках червен килим или някаква пътека за църквата - осигури я. Направи ми украсата на църквата. Имаше готови ушити калъвки за столовете на х-л българия (те там столовете са много нестандартни като размер). тишлайдери - панделки. Каза ми така: Виж ако не ми стигнат наличните ще отида да купя плат - съгласна ли си .?" Има си каталози - ако искаш нещо нестандартно - винаги ще го опита и ще ти покаже резултата дали ти харесва или искаш да се дооправи някъде. Агенцията направи украсата за църквата и ресторанта, табелки и булченският букет.

Мога да ти препоръчам магазин МИНОН - до 1во районно. Много разбрани момичета и винаги са насреща да ти помогнат. Там единствено се заеха с воала ми.
https://www.facebook.com/varta.bedrosian/media_set?set=a.10205893167317980.1073741830.1522635012&type=1&pnref=story
За сега това са снимките. След няколко дена ще пусна във фейса още.
Питай каквото те интересува
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #393 -: февруари 25, 2015, 11:14:02 »

Леле момичеета много се стреснах сега с тея агенции, аз каквата съм претенциозна.... angry angry ужас ... дали някой ще се съгласи да ми направи това, което искам. Четох доста мнения за Брилянтин и Диаманти, имаше няколко негативни, но преобладаваха позитивните. Мислех да съм с някоя от тях. Аз ще искам само да ми украсят ресторанта и да ми направят изнесения ритуал. Но комисионна от 2000лв. само за това ми се струва доста завишена... shok shok Някоя булка да си е правила сватбата с тях, може ли да даде малко отзиви. И най-вече ме интересува ценово как са, ако може някой да каже. Разбира се винаги приемам предложения за някоя друга агенция.  smile smile Мерси
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #394 -: февруари 25, 2015, 18:03:43 »

Варта, благодаря за изчерпателната информация. Bravo god
Не мога да ти видя снимките от профила в фб, но видях няколко с бордо украса и ми харесаха, и страхотна рокля си имала освен тортата. Ще ги преслушам определено.
ДЖ, фото, видео?
За ресторантите, никой не ми допада и искам градинска сватба така че ще има голямо търсене, когато се прибера   scratch one-s head
А коментар към агенциите: bomb .... това отношение е просто невероятно и за съжаление е пресилено да ги наричаме агенции след като само с тези рециклирани украси се занимават....   GROAN  hunter

Някой да има инфо и мнение за агенция Яна? ohah  help
Не видях да се споменава до сега.
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #395 -: февруари 25, 2015, 20:23:53 »

taratorche, аз лично съм нямала контакт с Яна, но говорих с devisil (една съфорумка), която си е правила сватбата точно с Яна и мога да кажа, че е ужасно разочарована. От това, което резбрах не бих посъветвала, която и да е бъдеща булка да наема Яна.... Ако искаш изчерпателна информация относно работата й можеш да питаш devisil  smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 26, 2015, 08:25:36 »

Момичета, много внимателно избирайте сватбените си агенти, с които ще работите по мероприятието - разберете и се уверете, че и двете страни разбират желанията, сроковете и възможностите за изпълнение на другия, за да няма разочаровани.
С въпросната агенция при нас това не се получи.

Меги, ти намери ли си вече човек, с който да работиш?
Активен
A_V_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #397 -: февруари 26, 2015, 11:40:06 »

Здравейте! Искам съвет - имам идея за сватбена украса, идея как да я осъществя и много от нещата ще мога да си ги направя сама- подаръчетата, искам сама да си избера покани, етикети и т.н., имам си вече фотограф, ДЖ и видео... Всичко хубава, но изниква въпросът кой ще украси ресторанта на самият ден? Не знам дали ако се обърна към агенция ще се съгласят само да поставят изработената от мен украса?
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #398 -: февруари 26, 2015, 12:48:46 »

devisil, аз още не съм си харесала никоя агенция. При мен има още доста време. Ще се срещна с агенциите юни месец, когато се прибера в България. Дано да намеря някоя, която да отговаря на изискванията ми smile

A_V_ аз имам същия проблем. Харесала съм си украса, но някои от нещата искам сама, с помощта на свекървата и на майка ми  blum blum,  да ги направя (табелки за имената и за масите, подаръчета и т.н) и се чудех, дали ще има агенция, която да се съгласи да използва нещата, които сама съм си направила, но и да добави неща от себе си (арка, цветя, калъфки за столовете и панделки). Аз попринцип гледах Брилянтин, Диамант и Мирена, защото четох добри отзиви за тях, но след коментара на taratorche може и да се насоча към някоя друга. Четох, някъде по форума, че има една фирма Зоза-Декор, която прави само украса за сватба, без организация, но на мен лично не ми допаднаха нещатата, които е правила.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 26, 2015, 12:57:47 »

A_V_ - спокойно. Почти всяка агенция ще се навие да го направи срещу съответната сума.
taratorche - препоръчвам Станислав Жеков като Ди Джей - фотото и видеото трябва да ти го прави една фирма. В Бургас фотографите са много скъпи. Аз се обадих на един (от сливен), за който знам ,че е добър. За сега никой не ми се е оплакал от него  - като са го наемали по моя препоръка. Ако желаеш мога да ти дам някакви негови координати - може само да се чуеш по тела с него и той да ти каже тарифи. Ако те устройва - наемаш го , ако не те устройва - не го наемаш smile
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #400 -: февруари 26, 2015, 12:59:47 »

taratorche, тъй като за нашата сватба аз ще се занимавам основно с фото и видео, съм поразгледал повечето и ако искаш мога да ти препоръчам някои и да ти дам някой съвет. Но имам 2 въпроса към теб - какви са ти изискванията за видео и фото и съответно колко можеш да отделиш за всеки от тях?
Активен
A_V_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #401 -: февруари 26, 2015, 13:22:45 »

Аз също доста прочетох и събрах мнения за фотограф и видео и мога да помогна с мнение, но кажи наистина какво търсиш.....Аз бях склонна да дам повече пари за хубави снимки и видео, защото смятам че след 10 години това ще е нещото, което ще ми остане спомен от сватбата и най-често ще гледам....като знам какво се случи с абитуриентската ми рокля, предполагам какво ще се случи и със сватбената....Не е задължително фотографа и видеоператора да работят винаги заедно, аз си ги избрах по отделно....наистина единият пита за другия, за да знае дали ще могат да се спогодят, тъй като във всяка сфера и тук те се знаят и всеки има различен стил...за мои късмет се оказа че съм уцелила. Засега само съм се виждала с хората(сватбата е септември), но всички ми направиха много добро впечатление.
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #402 -: февруари 26, 2015, 15:10:41 »

Здравейте! Искам съвет - имам идея за сватбена украса, идея как да я осъществя и много от нещата ще мога да си ги направя сама- подаръчетата, искам сама да си избера покани, етикети и т.н., имам си вече фотограф, ДЖ и видео... Всичко хубава, но изниква въпросът кой ще украси ресторанта на самият ден? Не знам дали ако се обърна към агенция ще се съгласят само да поставят изработената от мен украса?

Защо не пипиташ за съвет ДЖ, фото... може да препоръчат? смятам, че би следвало да имат адекватно мнение и поглед над нещата.

Като гледам сме три девойки със същия проблем, и на мен ми трябва някой, който да постави украсата, в самия ден да следи какво се случва и просто елементи като арка или калъфи. Първата част ме притеснява повече. angry
И аз организирам от англия....и ще гледам лятото да се срещна с всички шорт-листнати.

За фото- моля, Варта и Ники, дайте координати, склонна съм това да ми е най-големия разход така че бюджета за момента не е фиксиран, просто трябва да харесам някой. Че май ще ми трябват за два дни.

Фото и видео трябва да е една фирма, защо обаче? мисля че има доста оператори които само видео предлагат?
А за бургаските упражняващи се фотографи, често не сам впечатлена от никой до сега.... голяма чуденка ще е.....
Активен
A_V_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #403 -: февруари 26, 2015, 15:26:24 »

Тараторче- Точно това казвам и аз - не е задължително фото и видео да са една фирма', нашите не са. Аз съм с Алексстудио -фото и Вартанян - видео. И двамата много ми допаднаха smile Можеш да разгледаш работата на Алекс в интернет. Кога е планирана твоята сватба?
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #404 -: февруари 26, 2015, 15:31:15 »

И аз мисля, че не е нужно да са от една фирма. Аз ти писах и на лично съобщение с повечко подробности, виж да не ти е пълна кутията smile Иначе ние ще сме с Иван Славов от Несебър, за съжаление не ми хареса никой оператор от Бургас и региона и затова за видео (ако финансово е постижимо) ще сме с Халдигитал. Недостатъкът е, че е от София и цените са си доста високи sad
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines