Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:31:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 252735 пъти)
 
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #645 -: май 04, 2016, 09:15:32 »

 YoYo времето си минава smile Ако ти допадат вкусовете там, значи няма какво да се чудите. И без това ще пробвате и ще решите след като сте направили пробата. Ако не ви допадне вкуса сменяте, добавяте. Сигурна съм, че и те ще ви направят предложения за добри комбинации и ще напаснете най-добрият вкус според вас  good Имай предвид, че това което предлагат на витрината, са торти с по-наситен вкус. Сватбените торти ги правят с по-лек вкус  Wink Спокойно само, всичко ще е наред.

megi1993, на нас ни дадоха от Захаро за основа на тортата, след това си избираш какъв да е вкуса на тази основа. Като те ти изпращат 10-на варианта, за които няма да доплащаш нищо (не са лоши изобщо) и още 10-на, за които трябва да доплатиш между 0,10лв - 0,20лв за парче. И накрая като си избереш какво искаш да пробваш ти казват колко е крайната цена. Мисля че излиза към 4,00 на парче, както ние искахме, също по снимка и вкус, който ние искаме.
Като имам предвид основа на тортата, значи цялостната изработка с вкус, за който няма нужда да доплащаш от тяхните предложения.

Дано съм се изразила правилно, и не съм те объркала. На мен ми остават по-малко от 2 месеца и нещо се чувствам изтощена sad
Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #646 -: май 05, 2016, 13:12:16 »

Indonezia, от Креми ми казаха, че трябва да я поръчам месец преди това. Имаме 4 месеца и до юли мисля да сме взели окончателно решение И за тортата smile
Megi, за цени не съм питала. Исках да се ориентираме по принцип какви да са (горе долу) видът на тортата и  вкусът. Леко като цяло ми се струват завишени цените им, но не мога да го твърдя на 100% това smile Определено, обаче, го докарват на вкус и красота smile Ще ги питам да ме ориентират за цени като отида да взимам тортата - изненада smile
P.S. имат и транспорт
Активен
Devilment
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #647 -: май 09, 2016, 13:53:06 »

Аз съм си харесала Доби на снимки от фейсбука biggrin Не знам как са ценово и вкусово иначе тортите.

Момичета, миналият петък бях в Асеновград да погледнем за рокля - нищо не си харесах. Да не говорим, че почти всички продавачки ме уверяваха, че рокля русалка (каквато искам) няма да ми отива и трябва да избера принцеса. Та вече взех и да се разубеждавам май за русалката. Ох, и аз не знам. Първи опит за роклята - неуспешен, а кашата в главата ми е пълна  hysteric
Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #648 -: май 09, 2016, 13:55:40 »

Да ти кажа и аз тръгнах с една идея за рокля, а накрая коренно се промени. Насила ме накараха да пробвам една тип принцеса и ей ме на - принцеса. Така че пробвай си и може и сама да се изненадаш.
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #649 -: май 09, 2016, 14:40:29 »

Devilment, аз дори не стигнах до Асеновград. А и не бих се връзвала на продавачките. В крайна сметка, въпросът е ти как се чувстваш и виждаш в една рокля. Пробвай няколко вида рокли, намекни им че си се представяш в русалка, но все пак искаш да се видиш и в други модели и им изброй някакви. Примерно дантела, а-линия, мек тюл, коприна, принцеса, по-семпла, примерно в комбинация с шифон, различно деколте и русалка. Все пак за първи път ще се жениш и не се знае коя линия е твоята smile smile Ще видиш как ще започнат да валят различни рокли, ще е забавно smile Те няма да са много наясно какво искаш и ще се захванат за думичките, които си им дала smile  blum blum blum
Аз казах, че не искам никаква дантела или някакви апликации по роклите, но уви имам такива smile, не са прекалени, но има. Не пробвах русалка, защото се влюбих преди изобщо да стигна до русалка  tease  

sunny_s, значи и ти си готова с рокля. Честито! smile

YoYo, да кажеш за тортата, аз имам повод на 23.05 и ще се прибирам до Бургас и ми се иска да отида до Креми и Амадеус, за да видя какво предлагат. Сигурна съм, че ще могат да ме впечатлят.
Но за поръчката и аз знам, че трябва да е месец преди това. И по-рано даже ако може, за да имате време да правите промени по вкусовете и да ги пробвате. Ние сме на проба за вкус на 21.05, а сватбата е на 02.07, запазихме си час предният месец средата за тази дегустация. Ние едва успяваме да стигнем до Бургас, но вече се налага.
« Последна редакция: май 09, 2016, 14:50:13 от indonezia » Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #650 -: май 12, 2016, 09:22:29 »

Вчера бяхме в Амадеус и поръчахме тортата. Една по една задачките отпадат smile
Искам да ви попитам вино откъде ще купувате вие? Ние искаме от някоя изба да вземем?


Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #651 -: май 12, 2016, 10:38:29 »

Ние за нашата сватба поръчахме алкохолите от онлайн магазин - вино, уиски, джин, ракия. Доставиха ги направо на ресторанта. Излезе на сметка, тъй като нямахме възможност ние да носим или да организираме от другаде вносно вино. Освен това с ресторанта се бяхме договорили тези напитки, които конусмираме от тях, да са с отстъпка. Така че и те бяха доволни, и ние.
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #652 -: май 12, 2016, 13:21:35 »

p4elichkata, супер, много се радвам. Сподели как стоят нещата в Амадеус за тортите. Цена, изработка, разбира се ако желаеш smile Макар, че ние ще ходим на проба другата седмица, никога не е лошо да имаме и още един спасителен вариант.

За алкохол и ние се спряхме на вариант поръчка онлайн и доставка в хотела, както devisil е направила. Сайтът е www.meik98wines.com Има най-различни вина, алкохоли, шампанско, пенливи вина, безалкохолни и доста други неща. Можеш да намериш и на много други места, разбира се. Обаче ние в момента сме в София и сме кленти на DiVino, минахме вчера през тях, за да видим все пак какви са цените и те ни предложиха доста добри цени, особено за испанското вино, по-точно почти същите, като от въпросният сайт и направо си ги поръчахме от тях. Но си остава носенето до ресторанта.
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #653 -: май 12, 2016, 13:23:36 »

Ние по принцип сме се разбрали с ресторанта да им дадем списък какво искаме и да ни поръчат на доставни цени от фирмата с която работят. Само виното искаме да е от изба.. Много харесвам виното на Шато Росеново, както и на избите в Поморие... но пренасянето и бутилките не знам как ще стане.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #654 -: май 12, 2016, 14:11:14 »

За алкохол и ние се спряхме на вариант поръчка онлайн и доставка в хотела, както devisil е направила. Сайтът е www.meik98wines.com Има най-различни вина, алкохоли, шампанско, пенливи вина, безалкохолни и доста други неща.

Indonezia, точно оттам поръчахме нашите алкохоли - и пенливото вино, и останалите алкохоли! Шампанското Луи Рьодерер е страхотно. Нашият фаворит и бяхме много щастливи, че го намерихме и в България. :-)
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #655 -: май 12, 2016, 14:15:21 »

p4elichkata, супер, много се радвам. Сподели как стоят нещата в Амадеус за тортите. Цена, изработка, разбира се ако желаеш smile Макар, че ние ще ходим на проба другата седмица, никога не е лошо да имаме и още един спасителен вариант.

За алкохол и ние се спряхме на вариант поръчка онлайн и доставка в хотела, както devisil е направила. Сайтът е www.meik98wines.com Има най-различни вина, алкохоли, шампанско, пенливи вина, безалкохолни и доста други неща. Можеш да намериш и на много други места, разбира се. Обаче ние в момента сме в София и сме кленти на DiVino, минахме вчера през тях, за да видим все пак какви са цените и те ни предложиха доста добри цени, особено за испанското вино, по-точно почти същите, като от въпросният сайт и направо си ги поръчахме от тях. Но си остава носенето до ресторанта.

Ние се спряхме на варианта с една малка торта най-отгоре, а надолу пастички. За 71 парчета + транспорт до Отманли: 233лв. + 150лв. депозит за стойката. Една пастичка е около 2,90.. точният вкус го забравих, но беше шоколадов със смлян банан и ядки. Платихме капаро 150лв. за стойката, а тортата се плаща около 10 дни преди сватбата.
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #656 -: май 12, 2016, 14:27:10 »

Ох devisil, само хубави неща чувам за него! Но ММ си държи на испанското и нямаше дискъсии  smile Можем да го пробваме когато сме само двамата обаче  blum

Ние взехме Cordon Negro Brut - Freixenet Spanish Cava за гостите, а за нас за церемонията и влизането в ресторанта тези : Anna de Codorníu Brut and Brut Rosé.

Идеално за тортата, така няма какво да мислите ще стигнат ли парчетата smile , а ще режете само горната торта smile
Активен
GiGiStavreva
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #657 -: май 16, 2016, 22:07:42 »

Здраейте момичета. Изчетох 14 част на форума с интерес, но все още имам нужда от съвет за място за сватба. Аз съм от Стара Загора и живея в Лондон, така че организацията на морска сватба много ме затруднява! Годеника ми е от Бургас.

Имам няколко изисквания за мястото: 1) Да може сватбата да се проведе юли месец (2017 година чак); 2) да няма органичения за звука на музиката и до колко да я пускаме (всички сме млади хора, ще продължи до сутинта); 3) мястото да събира 150 човека и ако може 4) да сме на чист въздух. Сега разбирате защо ми е толкова трудно да намеря добро място!!

До сега намерих 5 такива места, ще съм благодарна ако някой предложи друго! Едното място е Санта Марина в Созопол, Виста Маре, Анел, Black Sea Rama и замъка в Равадиново. Другия месец ще ходя да разгледам Санта Марина, много ми се иска да видя и други подходящи места, ако въобще ги има! Виста Маре е малко като място и не ми се иска гостите да стоят в пясъка. Анел в Созопол не правят сватби юли. Black Sea Rama е доста далеч от Бургас и на тези гости няма да им е много удобно.

Сега за замъка в Равадиново - дано да помогна на някой, който се чуди за това място. Говорих с управителя, Янко Кръстев и останах доста разочарована от отношението му. Иска 4000 лева на замъка наем, въпреки че по телефона ти казва че нямат конкретни цени и ще се сместят в бюджета ви. Това е без маси и столове, техния наем на нас щеше да ни излезе към 2500 лева за 150 човека. Замъка няма да затвори за вас, туристите ще продължат да ги пускат. Управителя от 2 месеца ни мотае, няколко пъти го хванах да ни лъже и е доста груб (човека е бивш военен май и няма никаква представа как се организират сватби). Въпреки че той ще ви каже че лично е организрал поне 100. Уж последно се разбрахме, но го чакам от един месец да потвърди и вече се отказах. Отношението му вече направо си става убидно! Имам 2 познати, които са си правили сватбата там и двете са безкрайно разочаровани от организацията. Те са били с един друг управител, който е бил уволнен в последствие. Едната е ползвала агенцията на замъка: картофеното пюре е било вкиснато, сервитьорите били по дънки и потници, напитките за изнесения ритуал ги изнесли 2 часа по-късно след многобройни питания и по време на ритуала около тях имало полуголи строители. И двете е трябвало да се разправят и да дават пари на хората в тоалетните, които са събирали по 1 лев за тоалетна на гостите. Имам и други примери, но ще пиша много дълго smile. Ако искате да си правите там сватбата, трябва да вземете само мястото от замъка, а всичко друго да е с външни фирми е моя съвет. Ще ви струва с около 10000 лева повече от други места и се въоръжете с търпение докато се разправяте с управителя. През деня е красиво, вечерта нямат добро осветление на пощадката, която ще ви предложат за сватбата. И много се чудя дали могат да съберат 150 човека, по скоро не (въпреки това управителя ще ви разкаже за американска сватба с 1700 човека). Телефона на управителя е посочен на сайта. Ще ви разкаже как едва ли не всеки ден правят сватби там, което не е вярно. Той сам се изпусна по едно време, да ме беше лъгал по-малко поне, че да не изпада в такива ситуации smile. Офертата им за сватби с тяхната агенция е половин страничка с нищо конкретно, вие си правете сметката колко сватби правят там наистина. За това място си трябват здрави нерви.

Ще съм ви много благодарна за предложения за места, които отговарят на 4-те ми условия! Мерси!
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #658 -: май 17, 2016, 09:07:06 »

Здраейте момичета. Изчетох 14 част на форума с интерес, но все още имам нужда от съвет за място за сватба. Аз съм от Стара Загора и живея в Лондон, така че организацията на морска сватба много ме затруднява! Годеника ми е от Бургас.

Имам няколко изисквания за мястото: 1) Да може сватбата да се проведе юли месец (2017 година чак); 2) да няма органичения за звука на музиката и до колко да я пускаме (всички сме млади хора, ще продължи до сутинта); 3) мястото да събира 150 човека и ако може 4) да сме на чист въздух. Сега разбирате защо ми е толкова трудно да намеря добро място!!

До сега намерих 5 такива места, ще съм благодарна ако някой предложи друго! Едното място е Санта Марина в Созопол, Виста Маре, Анел, Black Sea Rama и замъка в Равадиново. Другия месец ще ходя да разгледам Санта Марина, много ми се иска да видя и други подходящи места, ако въобще ги има! Виста Маре е малко като място и не ми се иска гостите да стоят в пясъка. Анел в Созопол не правят сватби юли. Black Sea Rama е доста далеч от Бургас и на тези гости няма да им е много удобно.

Сега за замъка в Равадиново - дано да помогна на някой, който се чуди за това място. Говорих с управителя, Янко Кръстев и останах доста разочарована от отношението му. Иска 4000 лева на замъка наем, въпреки че по телефона ти казва че нямат конкретни цени и ще се сместят в бюджета ви. Това е без маси и столове, техния наем на нас щеше да ни излезе към 2500 лева за 150 човека. Замъка няма да затвори за вас, туристите ще продължат да ги пускат. Управителя от 2 месеца ни мотае, няколко пъти го хванах да ни лъже и е доста груб (човека е бивш военен май и няма никаква представа как се организират сватби). Въпреки че той ще ви каже че лично е организрал поне 100. Уж последно се разбрахме, но го чакам от един месец да потвърди и вече се отказах. Отношението му вече направо си става убидно! Имам 2 познати, които са си правили сватбата там и двете са безкрайно разочаровани от организацията. Те са били с един друг управител, който е бил уволнен в последствие. Едната е ползвала агенцията на замъка: картофеното пюре е било вкиснато, сервитьорите били по дънки и потници, напитките за изнесения ритуал ги изнесли 2 часа по-късно след многобройни питания и по време на ритуала около тях имало полуголи строители. И двете е трябвало да се разправят и да дават пари на хората в тоалетните, които са събирали по 1 лев за тоалетна на гостите. Имам и други примери, но ще пиша много дълго smile. Ако искате да си правите там сватбата, трябва да вземете само мястото от замъка, а всичко друго да е с външни фирми е моя съвет. Ще ви струва с около 10000 лева повече от други места и се въоръжете с търпение докато се разправяте с управителя. През деня е красиво, вечерта нямат добро осветление на пощадката, която ще ви предложат за сватбата. И много се чудя дали могат да съберат 150 човека, по скоро не (въпреки това управителя ще ви разкаже за американска сватба с 1700 човека). Телефона на управителя е посочен на сайта. Ще ви разкаже как едва ли не всеки ден правят сватби там, което не е вярно. Той сам се изпусна по едно време, да ме беше лъгал по-малко поне, че да не изпада в такива ситуации smile. Офертата им за сватби с тяхната агенция е половин страничка с нищо конкретно, вие си правете сметката колко сватби правят там наистина. За това място си трябват здрави нерви.

Ще съм ви много благодарна за предложения за места, които отговарят на 4-те ми условия! Мерси!


Добре дошла в темата smile

И ние си представяхме нашата сватба точно по този начин и затова избрахме Виста Маре. Но за разлика от вас ще сме 60 човека. За 150 и аз си мисля, че не е много подходящо, макар и да правят и такива сватби там.
Голяма част от хотелите не правят сватби през активния сезон. Например Аркутино .. St. Тоmas.
Другият хотел за които се сещам и отговаря на изискванията ви е Селена, Созопол: http://www.hotelselena-bg.com/pagebg2.php?P2=17...
В момента в Крайморие строят нов комплекс от заведения. Гледах проектни снимки и ще е наистина невероятно и модерно място. http://burgas-reporter.com/2016/04/nov-ogromen-restorantski-kompleks-v-krajmorie-trsi-personal/.

Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #659 -: май 17, 2016, 12:43:34 »

А Шато Медово гледахте ли го? - Намира се близо до Бургас, имат открит ресторант за около 200човека и доколкото знам предлагат и да си платите Overtime и да купонясвате, до когато си искате smile .

Другото място, за което се сещам сега е "Марина Диневи", но за там не знам много подробности.
Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines