Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:32:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 252615 пъти)
 
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: март 16, 2015, 13:11:33 »

За църковният брак: Мили дами smile според християнските вярвания "такси" за църковен брак не трябва да има. Лично съм била свидетелка (2008г.) как в храма Св. Кирил и Методии в Бургас се изискваха 230лв + една бутилка вина + една питка за църквата , а за ритуала + още една бутилка вино + още една питка. Свещенника каза тогава,че ако искаме църковният ритуал да се заснеме трябва да доплатим още 150лв. Изкарах бъдещата булка извън църквата и й казах ,че е луда ако даде изобщо пари за "услуга", която не се плаща. Но като всяка булка и тогавашната не слушаше. Даде парите и всичко беше "пито-платено"
 
В православните български църкви се взима такси - в зависимост от църквата или параклиса. Както и в завсимост от продължителността на ритуала.

Наистина да се венчаеш в църква е нещо неповторимо и незабравимо усещане. За нашата църковна сватба не сме плащали за ритуала , а само за украсата на агенция за да я направи и да я постави.
Ще се радвам да прочета из църковните храмове, кой колко взима.
Активен
Didi1988
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #436 -: март 16, 2015, 14:28:50 »

Това е интересна информация:)
Защо тогава навсякъде,всички църкви ни обявиха тарифи ,макар и различни?!
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 16, 2015, 14:52:37 »

Здравей Диди smile
Тарифите са се поставили предполагам , защото свещенниците всъщност приемат свещенничеството като работа, а не призвание. Много обичам да затапвам свещенник с: Лука 19:45 и 46 -> И когато влезе в храма , почна да изпъжда онези, които продаваха; и казваше им: "Писано е:" И домът ми ще бъде молитвен дом", а вие го направихте "разбойнически вертеп".

Ако се отиде в една катедрала или протестантска църква или арменска църква- никой няма да вземе пари. Този въпрос не опира, до това дали човек има да плати или не. Нещата с това плащане са на църковно ниво, а не на светско. За това Българската православна църква е укорявана в цял свят . Има едни неуредици.

Разбира се ,че има и свещенници от българската православна църква, които ще ти кажат че няма да ти вземат пари и наистина няма да вземат пари. Това са единици хора и те са в църквата заради призванието си , а не защото са си търсили работа и са завършили семинария Wink.

За украсата: пак повтарям (не знам за кой път). В много редки случаи позволяват такава (дори имах спор с агенция Диаманти - тук във форума). Ако се позволи украса незабравяйте да питате колко ще ви трува за да вкарате украса. Защото не ми се вярва църквата да не "намаже" и от това. Както и преподредбата на самата църква също не се разрешава.

Говорете - преговарайте. Ако някой свещенник ви се опре с думите " църковен канон" или "православната църква", можете да опонирате с ... "църковният канон не е Божие слово" и " в Божието слово пише ,че сватбите са пищни с украса. Както на сватбата в Кана Галилейска" и "Цар Саломон и цар Давид също са правили пищни сватби и са украсявали храмовете"

Успех ви желая бъдещи булки - ако имате някакви проблеми , с радост ще се изпокарам с повечето бравославни свещенници в Бургас - ха ха ха ха ха
Активен
Didi1988
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #438 -: март 16, 2015, 15:01:31 »

Кошмар bad
Проблем с църква,проблем с ток,проблем със свекървата danceg Човек трябва ли да се жени изобщо(това в кръга на майтапа) Благодаря за инфото между другото!!!
Относно украсата имам оферта и уверение ,че цената подлежи на промяна само ако аз променя украсата.
Май трябва повече позитивизъм ,че нещо се наплаших...
« Последна редакция: март 16, 2015, 15:18:15 от Didi1988 » Активен
nadence
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #439 -: март 16, 2015, 15:13:33 »

Ехаа страхотни сте момичета,веднага се отзовахте.Почва все повече,този форум да ми допада  good
Благодаря didi1988 за изчерпателния и бърз отговор,явно трябва да се кръстим,но след като минат постите.Ще трябва тази седмица да си запиша среща и с агенцията,за роклички незнаех,че предлагат  :bravo:Браво за 2г.от последната ни среща голямо развитие в бранша.Снахата неможа да се възползва от тази тяхна услуга,но аз ще се изкипря.Дано само да си харесам .В цялата соматоха може да забравя нещо,добре е да има някой да се грижи за всичко преди и в този специален за нас ден. yahoo Тези цени които vartab спомена за църковния брак са силно стряскащи,но 120лв.e по реалистично..Все пак благодаря и на нея за отговора  smile
Скоро ще ви пиша как е минала срещата и дали съм си харесала рокля...

PS:Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие.
Be Happy  Wink
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: март 16, 2015, 15:28:53 »

nadence - тези цени са за Св. св. Кирил и Методии - сградата на храма неработи - тъй като се прави подземен паркинг и дано до лятото оправят църквата. Защото докато правиха паркинга 3 от 4те страни на църквата се напукаха и се изисква добра санировка. Службите са преместени на ъгъла в бившата кръчма. Както казах дано до лятото оправят храма. Все пак отиди и питай  за какви пари става въпрос и кой ще ги венчае младите smile. Друга църква в Бургас - горе до БСУ, в парка на славейков (бившите гробища), в морската до капаните направиха параклис - и там може . Обиколи ги и събери впечатления за обстановка и цени.
Активен
Didi1988
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #441 -: март 16, 2015, 16:44:36 »

Аз май извън Бургас ще търся църква-Несебър,Поорие,Влас.Някакви впечатления от там?
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: март 16, 2015, 16:52:34 »

Абсолютно никакви впечатления нямам за там. Но предполагам ,че няма да е нещо по различно като обстановка и цена ...
Трябва обаче да се види кой, каква църква иска?
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #443 -: март 16, 2015, 18:24:45 »

Несериозно ми звучи и това че г-жа Танева Ви е отправяла заплахи.Ако се е стигнало до такива считам,че са били с повод.

Какъв трябва да е този повод, за да са оправдани заплахите? хмммммммммммм

По въпроса с агенциите и видео услугите - да случват се такива неща,технически проблеми и всякви непредвидени неща, но по-това се разбита (по мое мнение) кой е професионалист - по начина, по който се реши проблема и се подходи - заплахите определено не говорят добре в тази ситуация.  NO

за църквите и аз се оглеждам за някоя малка приветлива църква или параклис около бс, така че давайте идеи. Тази в медово къде точно се намира ?
Активен
MagdalenaStancheva
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #444 -: март 16, 2015, 18:59:45 »

*** Мнението е премахнато по искане на потребител позоваващ се върху документ с условие за конфиденциалност ***


Споразумителен протокол от 12.03.2015 г. подписан от управителя на "Си енд Е" ООД, ИВ - независим видеооператор и клиент МД, според т. 3 от който:
С подписване на настоящия протокол и след пълното получаване на всички описани в него суми, страните изрично се съгласяват и заявяват, че няма да имат лично или чрез трети свързани с тях лица каквито и да е било претенции една към друга, включително и финансови такива.
« Последна редакция: март 25, 2015, 14:07:13 от Teo » Активен
MagdalenaStancheva
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #445 -: март 16, 2015, 19:13:42 »

Уважаема Didi1988,

Какво означава "оператор от световен мащаб"  за град Бургас ???

PS Когато се споделят мнения от пишещи в различни форуми, които твърдят че са запознати в конкретика с обсъжданата тема, е добре да познават основни правила в българския правопис. (СваТба се пише с буква "Т", а не "Д",  същото се отнася и за сваТбената агненция)
Активен
DJ Иван Тодоров
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 9



« Отговор #446 -: март 16, 2015, 19:26:00 »

Уважаема госпожо ashaba4,
По повод написаното от Вас искам да кажа, че дъщеря ми имаше  договорни отношения със сватбената агенция "Брилянтин". В договора бяха конкретизирани услуги по организация на сватбеното тържество, видео- и фото-заснемане. Това с кого агенцията има междуфирмени отношения за подизпълнител, нас не ни касае. Ние търсихме отговорност от управителя на агенцията, чиито данни са вписани в нашия договор.
......Мисля, че всеки може да си изразява свободно мнението си във форумите. Това е мое право.

Не съм бил свидетел на въпросната случка, но за сметка на това се случва да работя с колегите от Брилянтин и до сега е нямало случай, в който клиенти да обвиняват агенция в заплахи. Г-жо Станчева ние сме на свободния пазар и не си заплашваме клиентите, защото не сме силова групировка от 90-те. Във времена когато цялата информация е в интернет, никой не би си направи харакири с подобни действия.
Доколкото разбрах Иво Вартанян ви е обезщетил финансово, извинил ви се е за техническия проблем, който се е случил поради електрическа авария на EVN, какво друго трябва да направят за да сте удовлетворена ?
Активен
MagdalenaStancheva
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #447 -: март 16, 2015, 19:36:43 »

Уважаеми DJ Иван Тодоров,

Обезпечението от 950 лв. няма как да върне емоциите от сватбеното тържество на дъщеря ми, нито да компенсира негативните емоции, който й бяха причинени. В този случай случай човек трябва да замълчи с достойнство !!!
Активен
Didi1988
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #448 -: март 16, 2015, 19:43:49 »

Мила ми Госпожо Станчева,

налага ми се в последните няколко дни да пиша на 3 езика и най-вероятно и аз допускам грешки, които не ме оправдават. Съдейки по злобничкия тон си мисля , че вероятно реакцията на сватбената агенция може би е била предизвикана. Утре така или иначе имам среща с тях в офиса и ще повдигна темата за да изясня сама за себе си кой крив и кой прав.Ако желаете мога да го изложа и във форума.Световен мащаб беше в преносен смисъл...забравих кавичките.Не сме на олимпиада по граматика все пак,но лично обещавам да се постарая.
Вие през това време си пийте хапчетата и be cool или на немски cool bleiben мога и на още няколко езика....
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #449 -: март 16, 2015, 19:44:06 »

Това, което е станало с г-жа Станчева с видеото говори за изключетелен непрофесионализъм от страна на оператора. Но не смятам, че в този случай агенцията е виновна. Все пак те само наемат оператора не му се месят в работата.

Относно църквите и аз много харесах Св. Св. Кирил и Методий в Бургас искам и моята сватба да е там. От това, което до сега прочетох почти навсякъде искат пари за сключването на църковен брак. Аз не бих се заяждала с тях за 100те или 200те лв, които ще ми поискат, защото все пак човек си има достатъчно проблеми покрай организацията на една сватба, че и с църквата да си създава излишни нерви. При едно такова тържество едва ли точно тези 100лв ще са проблем. Пък ако са просто си изберете някоя, която не иска такса. Все пак сватбата е едно хубаво събитие и не трябва организацията му да ни е свързана само с нерви и караница.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines