Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 22:11:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 252591 пъти)
 
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: март 09, 2015, 20:55:22 »

Вени smile здравей
Извинения не искам. Няма за какво да се извиняваш.
В случая с магазин Чар - нямаше какво да ми предложат от наличните артикули. А аз исках точно определена шарка на десена (средновековен ръкопис). И не знам защо навсякъде  ми повтарят хангал ,та хангал. Думата идва от италиански (tovagliolo, на латинки е sudario). Салфетка smile . Нали вече писах ,че и вие и другите агенции ми обясниха ,че българите са "ганьовци" (думата я използваха в една от споменатите от мен агенции и явно визираха себе си и изцяло българите). Модата  (както се изразяват навсякъде) била обикновени хартиени салфетки. Общи идеи ???? Една булка отива с нейните идей и тя плаща нейните идеи да станат реалност! Не с общи усилия или с общи идеи - с нейните идеи и вашите усилия Wink.
Определено всички работят в насока сватбеният ден да бъде незабравим smile
Не съм съгласна с твърдението ,че малко са момичетата, които ще платят за салфетки от плат. Дори съм сигурна ,че след 10 години агенциите ще имат вече каталози с такива салфетки и ще ги предлагат.
За визуализацията - аз лично съм визуализирала абсолютно всичко, още преди да тръгна по агенциите и магазините. Концепцията ми беше ясна още в момента в който заговорихме за сватба.
Безалкохолно в пласмасови шишета ??? - WTF??? аз знам ,че само минералната вода е в такива бутилки. На сватба определено не биха си позволили сватбарите да вземат бира или кока - кола в PVC бутилка. За минералната вода - много ми се иска и ние като във Франция Wink.
Е, определено е била в ресторант smile . Мисля ,че бях казала по време на Уелкъм дринка да се сервират салатите.
БТВ не знам каквъв ти е бил първият пост. Тук сме се събрали да обменяме информация и опит. Ако всеки споделяше от първо лице единствено число, то повечето хора не би следвало да пишат(а само да четат).
Не мисля да се занимавам с каквито и да е обяснения по повод сватбата на приятелката ми - има ли са пари - дали са ги smile. Дразня се, когато хората имат финансова възможност фирмите не предлагат най-доброто , а по скоро най-скъпото . А в България най-скъпото е далеч от най-доброто Wink.

БТВ - друго искам да попитам. Как става точно уговорката между вас (сватбените агенции) и другите хора ( риатуалната зала , църквата, ресторант , украса, рокля, костюм, менюта, козметици , фризьори (един може едно - друг друго), гримьори)?
Не желая да се заяждам - както казах , споделих моите наблюдения и преживявания.
Активен
veni_diamanti
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #421 -: март 09, 2015, 22:19:52 »

Вени smile здравей
Извинения не искам. Няма за какво да се извиняваш.
В случая с магазин Чар - нямаше какво да ми предложат от наличните артикули. А аз исках точно определена шарка на десена (средновековен ръкопис). И не знам защо навсякъде  ми повтарят хангал ,та хангал. Думата идва от италиански (tovagliolo, на латинки е sudario). Салфетка smile . Нали вече писах ,че и вие и другите агенции ми обясниха ,че българите са "ганьовци" (думата я използваха в една от споменатите от мен агенции и явно визираха себе си и изцяло българите). Модата  (както се изразяват навсякъде) била обикновени хартиени салфетки. Общи идеи ???? Една булка отива с нейните идей и тя плаща нейните идеи да станат реалност! Не с общи усилия или с общи идеи - с нейните идеи и вашите усилия Wink.
Определено всички работят в насока сватбеният ден да бъде незабравим smile
Не съм съгласна с твърдението ,че малко са момичетата, които ще платят за салфетки от плат. Дори съм сигурна ,че след 10 години агенциите ще имат вече каталози с такива салфетки и ще ги предлагат.
За визуализацията - аз лично съм визуализирала абсолютно всичко, още преди да тръгна по агенциите и магазините. Концепцията ми беше ясна още в момента в който заговорихме за сватба.
Безалкохолно в пласмасови шишета ??? - WTF??? аз знам ,че само минералната вода е в такива бутилки. На сватба определено не биха си позволили сватбарите да вземат бира или кока - кола в PVC бутилка. За минералната вода - много ми се иска и ние като във Франция Wink.
Е, определено е била в ресторант smile . Мисля ,че бях казала по време на Уелкъм дринка да се сервират салатите.
БТВ не знам каквъв ти е бил първият пост. Тук сме се събрали да обменяме информация и опит. Ако всеки споделяше от първо лице единствено число, то повечето хора не би следвало да пишат(а само да четат).
Не мисля да се занимавам с каквито и да е обяснения по повод сватбата на приятелката ми - има ли са пари - дали са ги smile. Дразня се, когато хората имат финансова възможност фирмите не предлагат най-доброто , а по скоро най-скъпото . А в България най-скъпото е далеч от най-доброто Wink.

БТВ - друго искам да попитам. Как става точно уговорката между вас (сватбените агенции) и другите хора ( риатуалната зала , църквата, ресторант , украса, рокля, костюм, менюта, козметици , фризьори (един може едно - друг друго), гримьори)?
Не желая да се заяждам - както казах , споделих моите наблюдения и преживявания.

С радост ще ти пиша утре, денят е по мъдър от вечерта. В опит да разводниш нещата пишеш много излишни примери, и тъй като не отговаряш конкретно на моите въпроси ще ти ги напиша по подробно  утре! Лека вечер!
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #422 -: март 09, 2015, 23:50:49 »

Вени, така и така пишеш тук, на всички е ясно, че винаги ще име недоволни от една или друга услуга, но з
защо схватките не ги преместите на ЛС, а тук да обясниш за бъдещите булки с папки с конкретни идеи (вкл салфетки от плат и рингове) като дойдат какво им казваш? Мисля, че ще е много по -полезно, насочващо и достатачно силен аргумент срещу критики и недоволства. Ако няма наистина каталози, ако всеки въпрос получава отговор "ми по принцип не го правим, ще го измислим"..... на мен ми изглежда, че недоволството е с причина. Моля те, обясни ми ако греша, какъв е професионалният ви подход. scratch one-s head

А относно митовете за комисионни, еми като всички се чудят и мерят на око, колко могат да издоят от клиентите си  nea ...аз си признавам нямам идея от ценообразуването ви, но сложете някакви ценоразписи и примерни допълнителни разходи/ услуги, за които таксувате и много такива като мен (бъдещи булки, които се чудят дали да се доверят на така наречени професионалисти), много по-рядко ще се влияят от слухове и откъслечни мнения и цитати на фантастични суми.
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #423 -: март 10, 2015, 00:37:49 »

Уау, какъв дебат се е развихрил тук. Аз бях до сега в Париж. ММ ми подари почивка за 8ми март.  smile smile smile Беше невероятно...

Иначе и аз се присъединиявам към мнението на taratorche. Много се чудя към коя от агнециите да се обърна и въобще дали да им се доверя. Знам, че не всичко, което искам може да бъде направено, но определено искам да имам яснота над разходите, над това, което ще направят и не всеки път да слушам "ами цената зависи от това какво ще искате". Да така е, цените зависят от личните желания на клиента, но има някои неща, които бихте могли да напишете като цени. На много малко от сайтовете на агенциите има ценови разпис с примерни цени и услуги. Това ме кара да се колебая, дали наистина да им вярвам или не. Искам да мога да сравня агенциите не само по снимки (тоест качество на работа) ами и по цени (Съотношение цена-качество)...

Вени нищо лично, аз прочетох много добри коментари за вашата агенция във форума, но съветът ми е да дадете малко повече яснота на бъдещите булки като мен. За да имат малко повече доверие във вас като агенции. Все пак това е един от най-важните дни в живота на човек и всеки иска да е перфектен. В същото време иска и да не дава излишни пари за нещо, което може да бъде направено за по-малко. Ако цените са ви по-високи от на другите места, но за сметка на това качеството ви е по-високо, то това ще бъде оценено от нас, булките, и отново ще бъдете наети. Не се притеснявайте да си напишете цените или да си качите портфолиото, това ще ви донесе само плюсове и ще увеличи според мен броя на клиентите ви. (разбира се ако сте наистина добри в това, което правите, както твърдите)  good

Поради факта, че никъде не можах да намеря конкректни цени и примерни пакети на агенциите няма да искам много от тях, защото не искам да бъда прецакана с нещо. Смятам, че мога да си направя повечето неща сама и с помощта на родителите. Мисля, че всяка една булка може, дори и да организира от чужбина. Но има едно нещо, което няма как сами да си направим и това е украсата на ресторанта. За това аз няма да искам нищо повече от агенцията освен украсата на ресторанта и изнесения ритуал (част от украсата ще си я направя сама и ще искам да бъде само поставена на масите).
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #424 -: март 10, 2015, 01:08:01 »

Мегииии, Oh my ... какъв хубав подарък, Париж  heart heart heart
Твойто мило даваш ли го под наем?  tease
Хехе ние само на ски ще ходим другата седмица.
Дано за великден успеем да мръднем някъде другаде, ама ... с тея отпуски...

Иначе съм съгласна, и аз искам много неща да си направя, просто защото са лесни и примерно свекито се занимава и ще й намеря занимание да се чувства полезна, а братчето на мм също е креативна натура и смятам, че ще направи много по собствена инициатива, но остава въпроса с логистичната подкрепа по време на самия ден, координация, организиране на изнесения ритуал - с всичките столове, платформи, украси, ако мога да се доверя на някой, който ми идва с конкретни оферти ще е много по-хубаво ( и не, калъф 3 лв/бр не е достатъчно, цени и предложения за трудните неща ми трябват - озвучаване, подови настилки и тн, плюс организация на целия ресторант, салфетки, бутилки, посрещания и следене на всичко случващо се по време на сватбата).

Да се оплача, че Офир цяла седмица не са ми отговорили на имейла...а видеото обеща оферта, но вече чакам почти седмица. Ако ще е така, ще съм много нервна през цялото време   angry
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: март 10, 2015, 15:06:20 »

Тараторче smile здравей
нещо подобно ли имаш предвид като казваш изнесен ритуал...

 
 

Може да се свържеш и със замъка в Равадиново. Но да знаеш , че там наемаш замъка (или по скоро част от него) и отделно се плаща за другите неща , към агенция или към частно лице smile
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #426 -: март 10, 2015, 18:18:05 »

Здравейте момичета,

първо искам да си кажа, че не съм агентка, но недей те да им подценявате работата. Все пак всеки работи за да изкара някакви пари, а и не съм сигурна, че агенцията слага кой знае каква надценка на нещата, които предлага. Например един калъф за стол е 3 лв/бр, но имайте предвид, че тези калъфи се носят на химическо преди всяко едно събитие. Освен това според мен на въпроса "колко ще ми струва", съвсем адекватно отговарят "зависи, какво искате", защото наистина зависи. Зависи от това какви цветя искате - сезонни или не. Ако цветята не са сезонни излизат страшно скъпи. Зависи дали искате високи вази или ниски вази.... Обикновено цената на една висока аранжирана ваза е 10лв и според мен това е съвсем приемлива цена, имайки се предвид, че един обикновен букет от 3 гербера е даже по-скъп. Когато планувах моята сватба и аз си мислех, че всичко е безбожно скъпо, но като се замислих, установих, че е в реда на нещата. И аз да бях и аз нямаше да направя нещо за без пари. Все пак им се заплаща за услугата, която предоставят, както на нас ни се заплаща, за работата, която вършим. (Със сигурност и вашите работодатели на моменти си мислят, че ви плащат много, дори и да не е така). Ето това е една статия на моята флористка от сватбата и смея да твърдя, че след като я бях прочела (преди още да се насоча към нея) ми промени целия мироглед: http://blog.joanatomova.com/Декорация/Kolko_struva.html.
Същото важи и за фотографите. Там също плащате за съответното качество. Има голяма разлика между снимките правени от фотограф за 500лв и такъв за 2 пъти повече. Начина на улавяне на емоциите е съвсем различен. И това го казвам, защото ние бяхме с фотограф за 500лв, който засне самата сватба, тъй като, фотографа, който аз исках, беше вече зает за нашата сватба, затова с нея/него направихме допълнителна фотосесия само с кумовете. И да репортажните снимки са хубави, но снимките от допълнителната фотосесия са уникални! Затова разглелдайте различните портфолиа и ако имате възможност вземете решение на база какво ви харесва, а не на база цена. И да вметна, че фотографите също вземат много, но инвестират още повече в техника, която трябва да се сменя на година - две.

Между другото ако разделите дадена оферта на броя на масите, цифрата няма да е толкова фрапантна. Проблемът е, че сватбата е голямо събитие и всичко е по много (поне по 5-6 пъти), затова е така. Имайте предвид, че каквото и да правите, сватбата си е скъпо събитие. Но от друга страна, живеем в такива времена, че повечето гости подаряват пликчета (за добро или лошо) и почти винаги инвестицията се възвръща на 90%.
Така, че момичета насладете се на плануването на едно от най-хубавите ви събития в живота. Накрая деня винаги си заслужава, въпреки, че минава за миг.
« Последна редакция: март 10, 2015, 18:54:15 от tweety_pks » Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #427 -: март 10, 2015, 19:09:38 »

Варта, имам предвид градина с зеленко и цветя и бели столове. Никакъв замък..... nea
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: март 10, 2015, 19:35:57 »

Снимките които съм качила , може би те устройват. Замъка беше идея - ти си решаваш.
Не съм много запозната със заведенията по черноморието. Ще одя тези дни към Созопол и щще се огледам за някое, което има възможнос да предложи хем градинка - хем гледка към морето.
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #429 -: март 11, 2015, 00:18:04 »

Мерси, отворена съм за предложения, аз април се прибирам и почвам да обикалям и нямам търпение вече.
Активен
MagdalenaStancheva
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #430 -: март 15, 2015, 13:04:41 »

*** Мнението е премахнато по искане на потребител позоваващ се върху документ с условие за конфиденциалност ***


Споразумителен протокол от 12.03.2015 г. подписан от управителя на "Си енд Е" ООД, ИВ - независим видеооператор и клиент МД, според т. 3 от който:
С подписване на настоящия протокол и след пълното получаване на всички описани в него суми, страните изрично се съгласяват и заявяват, че няма да имат лично или чрез трети свързани с тях лица каквито и да е било претенции една към друга, включително и финансови такива.
« Последна редакция: март 25, 2015, 14:07:24 от Teo » Активен
Didi1988
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #431 -: март 16, 2015, 01:06:33 »

Здравейте мила госпожо,

аз пък съм от тези които в момента подготвя сватбата си със същия оператор и екип.Някак не ми се вярва тези мили хора да тръгнат да заплашват някого...Факт е че ако изобщо се е случило нещо такова то това е наистина ужасно.Коментирахме го и с бъдещия ми съпруг,какво бихме направили ако това се случи и на нас????!!! Ужас,от който обаче май никой не е защитен в 21 век?! Кой оператор тогава? А той не работи ли с компютър?Включен ли е също в мрежата на което и да е от дружествата...ужас.
Предлагам да се вдигнем на стачка срещу Ерепетата:)smile
Малко ми е несериозно да обвиняваме някой,пък бил той и оператор от световен мащаб ако техниката се е скапала поради някаква причина. Форума е за това всеки да си каже мнението...Та и аз моето.Дано такова глупаво стечение на неприятни обстоятелства не стигне до мен, но аз ще рискувам с този екип:)
Четох,четох,четох и това ,че това е първо негативно мнение(ако е реално и не е някаква подмолна игра между агенцийките) ме довежда до мисълта, че всеки може да сгреши когато работи...
Поздрави от нас
Дидка и Станимир
Активен
nadence
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #432 -: март 16, 2015, 11:16:26 »

Това със стачката ми допада  danceg,само като се сетя в последните месеци завишените ми сметки за ток,и всички оплаквания по телевизията и проблеми с хората,и това че стоят на свещи.Със сигурност имат и други последици освен липсата на електричество.,но май се отплеснах малко от тема...Малко ме смути горния коментар,/на Магдалена/ и това наистина не е никак приятно,но немога и да си изкривя душата  за страхотната организация в недалечната 2012г.на сватбата на брат ми,и горепосочения екип.
Сега когато и моят ред дойде,мисля пак да им се доверя.
Didi1988,вие църковен брак ще имате ли?Знаеш ли как  стои въпроса с такси?Задължително ли и двамата младоженци да са кръстени като малки?На брат ми на сватбата нямше.Много ми се изка да имаме с моя любим,харесахме си малко параклисче в с.Медово-Бургаско.Целия комплекс е доста красив,с кълдаръмчета,улици на занаятите,битова атмосфера,голяма романтика.. heart. Поздрави на всички.Прекрасна седмица,и незабравяйте усмивките си във вкъщи girl_wink
Активен
Didi1988
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #433 -: март 16, 2015, 11:49:01 »

Наденце,
в четвъртък имах същите въпроси и бях в офиса на агенцията (лошите:) blum) та те ми обясниха подробно че:
Всички трябва да са кръстени-младоженците и кръстниците. Хубавото е ,че те ми запазиха час в църквата,те ще окрасяват,те ще се занимават и с формалностите както и с плащане на таксите.
Тъй като моя бъдещ съпруг е от недоверчивите се обади в църквата и таксата беше абсолютно същата -120 лв. в Света Богородица ,каквато ми казаха и в офиса на агенцията и му беше мнго чудно те защо ще го правят.
При въпроса ни към тях какво печелят,отговора беше -усмивки и доволни клиенти в случая, а и ние ползваме целия комплект услуги за това те се стараят да ни улеснят максимално.
А и рокля си купих от сватбения център "Брилянтин"(който отвориха по коя молба в неделя защото през останалото време работя) и ще съм мнооооого красива и няма да позволя злостни коментари да ми развалят предсватбеното настроение както в първия момент от горенаписаното

Поздрави на всички които мислят позитивно
Който не работи ,не греши....
Активен
ashaba4
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #434 -: март 16, 2015, 12:23:04 »

Преди 2 години за свадбата на дъщеря ми ползвах услугите на Свадбена Агенция "БРИЛЯНТИН".Бях възхтена от професионализма и всеотдайността на тези мили дами.Този така важен ден за дъщеря ми беше превърнат от тях в сбъдната мечта,една реална приказка в която моето момиче да бъде принцеса.
Госпожо Станчева,напълно разбирам разочерованието Ви,но не смятам че този технически проблем е по вина на агенцията.Лесно е да вдигнеш пръст и да обвиниш някой.От поста ви разбирам,че сте били компенсирани .Случилото се няма как да се промени,но с последващи нападки променяте ли нещо?Несериозно ми звучи и това че г-жа Танева Ви е отправяла заплахи.Ако се е стигнало до такива считам,че са били с повод.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines