Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:18:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дъждовна и прохладна есенна седмичка 30.09 - 06.10.  (Прочетена 46222 пъти)
 
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« -: септември 30, 2013, 09:09:08 »

Добро утро, мили дами!
Ето че есента осезаемо настъпи autumn
Дръвчетата започнаха да сменят зелената си премяна и всичко навън е вече по- шаренко. Дано изкараме по дълга есен и зимата настъпи, когато и е времето, а не по- рано, както в последните години забелязвам. Хубава седмица ви пожелавам на всички give_rose

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 30, 2013, 10:15:05 »

Здравейте и от мен!
Али, добре си го казала, дано да можем да се порадваме на красотата на есента по-дълго.
На мен днес ми е много убито с тоя дъжд, като се сетя че до преди 2 дни ходихме по бански и се спускахме по водни пързалки, а тука е такъв студ и е толкова мрачно...
И аз пожелавам на всички страхотна седмица и начало на нов месец!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: септември 30, 2013, 10:40:07 »

привет и от мен от слънчева Македония, тук времето е още хубаво, и топличко smile

Вчера ходихме на сватба, всичко ни боли днес, беше много хубава сватба, нали като си е на близки хора си е по различно smile

Днес свърших и полезна работа, най-накрая подадох и за документи тук, но понеже са по спешна процедура, ще трябва от Скопие да ги взимам, и след това веднага за София sad. Наложи се защото в събота след като пристигнах получих лоши новини, малко света ми се срина, ревах доста, но вече го приех, няма какво да се направи. cray

Айде лек ден на всички!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: септември 30, 2013, 11:37:36 »

Е, дано като сме я отворили още в началото на седмицата, темата се напълни!
Ако ви се мисли за българското самосъзнание, може и да си поговорим на тази тема.
Аз се сещам за това, че съм българка, само когато съм в чужбина.
Покрай дивотиите, които видях в Стария град и за които писах в предната тема, направо..... diablo Говоря за външната изява на българското - носии, веене на знамена и др. На нашата улица имаме магазин за сувенири и в четвъртък, когато волейболът вървеше с пълна сила към победа, човекът беше извадил щанд на тротоара и продаваше знамена, дето се вика, като топъл хляб. Днес вече е "свил знамената"   nea и даже не е отворил.
Като малка /7-8г./ имах истинска шопска носия, детска, носена от баба ми по големи празници. Е пуках се от яд, когато се опитваха да ме "пременят" по някакъв повод. Обличала съм я на един карнавал, където обаче не я признаха и не ме допуснаха до състезанието за най- добър костюм. Сега седи в ракла, всяка година и сменям нафталина /защото е истинска здрава и бодлива вълна и днешните препарати не помагат/ и само я местя и премествам. После, в гимназията официалната ни униформа беше блуза с българска бродерия и нея си я носех с кеф. Знаме никога не сме развявали след 89-та /преди ни задължаваха от ОФ/. Може при мен да е така, защото всичко е било задължително и аз вътрешно съм протестирала. Интересно ми е как виждат тези неща младите...
Ох, аз започнах преди час и вече има два поста.
mariola85 , за работата ли са лошите новини? Ако не се касае за здравословни проблеми, хич не си го слагай дълбоко, ще мине и замине.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 30, 2013, 13:10:37 »

Свекърва, толкова си права!
Ние сега като бяхме в Турция се качихме на едно корабче и там когато вече свършваше обиколката пуснаха   българския химн /имаше огромна група българи, които няма да казвам, че обърнаха всичко на чалготека/, а след това пуснаха турския- имаше 10тина турци, ама като извадиха едни огромни знамена, като станаха всички и се хванаха за тях, колкото хубаво ми стана за тях, толкова тъпо ми стана за нас. Защото въпросната група, беше там за някакъв фестивал по народни танци, а се оказа че изпуснаха цял куплет от собствения ни химн. Между другото бяха някакъв ансамбъл от Пловдив.
Наистина май се сещаме за това, че сме българи само като сме в чужбина и за другите не знам, но аз се сещам с тъга, защото виждам как навсякъде хората си обичат и си тачат родината.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 30, 2013, 13:23:23 »

За съжаление нямаме никакво българско самосъзнание, нито навън нито тук. Не знам как е в САЩ, защото само за там съм чувала за истински и искрен патриотизъм от страна на българите, но в Европа сме си същите както и тук... абсолютен непокизъм и безхаберие. За 8 години навън се наслушах на българска простотия, неграмотност и необразованост. Е как при тези ни ти недостатъци да си развяваме българското знаме на прозореца, при условие, че не знаем кога са ни националните празници, а камо ли с каква цел се празнуват те. Картинката е много тъжна на моменти, особено като погледнеш през погледа на младото поколение.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #6 -: септември 30, 2013, 14:13:25 »

Патриотизъм (на гръцки: πατριώτης — съотечественик, πατρίς - отечество) означава любов, обич към родината и желанието за опазването ѝ. Възхищение от националните постижения, привързаност към родната земя, език и традиции. Патриотизмът на дело изисква безкористна и всеотдайна работа за въздигане на народа и родината.
Нарочно извадих това определение, че да отмятам Wink
AliTia , в Щатите само изглежда така, според мен. Тези деца, които отидоха да следват там, а не да работят, без съмнение милеят за Родината. Излезли са 19 годишни, всичко хубаво от детството им е тук, родителите им са тук....Но това не е патриотизъм, по- скоро носталгия.
Не зная, много е трудно да правиш нещо за въздигане на народа и родината в днешно време, когато границите между държавите съвсем не са това, което бяха преди. Да не говорим за информацията, която имаме, как променя всичко.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 30, 2013, 14:27:03 »

За съжаление не съм имала възможност да пътувам в чужбина,била съм само в Турция.Това,което ми направи впечатление е,че турското знаме присъства навсякъде-на всяка сграда,на всеки жилищен блок и т.н.А ние слагаме знамената само на 3 март (в най-добрия случай).Нашите кумове са в Испания и са разказвали как на няколко пъти им се е случвало като чуят българска реч в супермаркета да се зарадват,защото срещат сънародници,а съответните хора си "счупват" краката да излязат по-бързо,случайно да не ги заговорят.
Много ми е тъжно колко зли са станали хората и сигурно след време ще се изгубим като нация.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #8 -: септември 30, 2013, 14:56:59 »

Ние живеем в чужбина и тук почти всичките ни приятели са българи - много позитивни, интелигентни и искрени хора. Не съм видяла нито злоба в тях, нито нещо лошо, а само разочарование от всичко, което се случва в България. Въпреки всичко, когато започнаха протестите тук имаше няколко доста масови протеста пред посолството и хората бяха доста сплотени и задружни. Но хората около мен не са патриоти, те са реалисти - виждат какво се случва в родината им и това не ги прави особено щастливи. И всеки се чуди как и с какво да помогне нещата да се подобрят, дали с бизнес идеи, дали с нещо друго ... всичко си зависи от хората и не може ей така да се обобщава.

Разбира се познавам и хора, които след 1 година тук се правят, че за забравили родния си език и изобщо не си признават, че са българи, на това не знам как да му кажа, но е смешно. Аз се гордея с произхода си, а дали съм патриот или не не мога да преценя, защото в модерния свят значението на тази дума е малко поостаряло - предвид колко е отворен света и всички трябва да сме граждани на този свят, но и всеки трябва да знае от къде е тръгнал и къде са му корените.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: септември 30, 2013, 15:49:00 »

Аз като страничен наблюдател мога да кажа че българите сте голями националисти и патриоти. Много уважавате своята история и националното богатство. Преди години бяхме на море с едни приятели, и един приятел беше довел гаджето си от Дания. И ядем в един етно ресторант, и той и расказва за история за национални ястия.. и тя сподели че тя даже не знае едно техно национално ядене и почти не знае нищо за техната история. Каза че те се гордеат с това че от малки всички говорат английски и че работат на компютри. За тях не била важна историята а бъдещето. Което мен много ме впечатли. Това което осъзнах е че ние тук на Балканите много все още говорим за миналото а не за бъдещето, и затова изоставаме от друите европейски страни. Аз за себеси мога да кажа че живея в бъдещето smile. Не се чуствам нито като горда Македонка нито като Българка, гордея се на себе си и на семейството. Girl_hide. До себе си имам пак дипломиран историк (мм) който е голям патриот и се кефа че някой ден някой поне от нас двамата ще създава национално съмочуствие в децата.

svekarva за съжаление е здравословно sad. Момичетата от форумската среща знаят за какво става въпрос. Но се надявам че следващия път да е успешно  sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 30, 2013, 19:15:04 »

мариола, съжалявам за здравословните причини, дано всичко занапред се развива в добър план за теб.

Моят мъж беше на спешна операция от апендицит тия дни, та и аз се изгубих,двамата поотслабнахме, измъчих се много, ама така е - живот. Сега се възстановява вкъщи и стискайте палци всичко да е ок, петък му махат конците.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 01, 2013, 08:56:48 »

Мариолка, дано всичко бъде добре за теб занапред!
Еми, бързо възстановяване на мъжа ти, а на теб много кураж и всичко да отшуми бързо!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #12 -: октомври 01, 2013, 10:52:02 »

Привет дами,
Мариолка, поплачи си, пък гледай напред  heart
Еми, представям си как сте, щом сте поотслабнали  sad при вашите килограми. Това уж е от леките операции, ама сигурно е имал усложнения, щом е било толкова тежко. Всичко ще е както трябва и скоро пак ще е по моторите, стискам палци good
Тук е прекрасен ден, грее слънце, а снощи заваля един тих и спокоен дъжд...
В унисон с времето, моето настроение и отношение към патриотизма малко се пооправиха. По повод написаното от mariola85 се сетих, че преди 10-тина години по покана на големия син имахме две американки гостенки, които трябваше да събират материали и да защитят проект за българския фолклор в днешно време. Доста труд хвърлихме да им организираме срещи със самодейци от танцови състави и хорове, че беше лятно време и всички бяха разпръснати по отпуски. Спомням си, как след среща с наша позната хористка, едното момиче каза:"Нямате представа какво богатство имате с тези песни и танци. Браво, че сте успели да съхраните всичко!" Тогава ми стана много приятно. Наистина, това може да е патриотизъм в сегашно време. Лично аз не умея да пея и да играя народни танци. Приносът ми е, че поне научих синовете на право хоро и ръченица и на няколко известни народни песни още като деца.
Хахаха, преди малко видях във Фейсбук група Васил Левски, изписана на латиница. Някой преди мен вече беше направил забележка. Това също е болна тема - на кирилица или на латиница. То половината ни букви се изписват като латински, но с друг звук, другите са гръцки и две- три само са изключение като чисто нашенски. Все си мисля, че след 10-тина години ще минем плавно към латиница. Какъв е смисълът да се чете Пекторант вместо Ресторант?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 01, 2013, 11:35:24 »

Свекс, в държавна болница по спешност тук- никога нищо не се знае и не е сигурно. Първо дезорганизацията им е пълна, въпреки че са любезни и мили ( като за без пари учудващо). Второ нямат пари да хранят болните и затова пускат роднините всеки ден когато искат да идват- така че е ял каквото може и когато може, а то след такава операция блюдата които са позволени са малко. Леля му вика що  не съм й се обадила да купи по-качествена упойка, аз взех да се смея- аз не знаех кога ще влезе в операция, хаосът от хора и лекари и сестри е пълен, болницата е голяма, а тя ми говори за избор на упойка. Благодарна съм само, че някой го е оперирал преди да се пукне мехурчето което е бил направил, което се е  nea пукнало по време на операцията...
никой не те уведомява ( а аз досега нямам сблъсък с болници, за щастие ) откъде да си получиш епикризата и кога, болничния лист- че ти трябва амбулаторна карта за него, попълнена от личен лекар.  shok
Важното е че излезе жив, пък другото - все пак сме в БГ. blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 01, 2013, 11:43:34 »

Еми, пожелавам на мъжа ти скорошно пълно възстановяване и дано този неприятен спомен да избледнее и да остане зад гърба ви. Важното е, че вече той си е вкъщи и е по-добре.
Мариолка, съжалявам за твоя проблем и се надявам скоро всичко при теб да се оправи.
Свекърва, как ти завиждам за хубавото време! А на мен трети ден дрехите си ми стоят напълно мокри и не искат да изсъхнат, заради дъжда.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #15 -: октомври 01, 2013, 11:52:01 »

ох емчо май тази седмица всички ще сме по болници sad. Що не го закара в Токуда? Братовчедка ми я правиха там същата операция по здравната каса и стотинка не плати и беше много доволна . Ама карай късно е вече. Дано бързо да се възтанови!

И аз трябва от четвъртък да тръгвам по болници, а така ме е страх. А утре какво ме чака! ще патувам Струмица-Скопие-София в един ден. Въобще не ми се занимава ама какво да се прави.

Тук вчера вечерта валя  проливен дъжд, а сега е 30 градуса и пече слънчице.

svekarva поплаках си, олекна ми, искаше ми се само по болници да не хода, ама няма бягане.

Ох, стига сме мрънкали, айде малко да се посмеем, не знам дали ще го разберете ама ето ( базик естествено) правителството в Македония как определя свекървата. Последното изречение ме разбива smile :

http://blog.novini.mk/post/foto-sobranieto-na-republika-makedonija-ja-definirashe-svekrvata-vo-ustavno-definiraniot-brak

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 01, 2013, 12:11:01 »

щях, ама наскоро се оказа че една приятелка завела малкия по здравна каса за херния и въпреки това й поискали 600 лв ... angry Явно е до случване на ситуация, късмет и определен лекар.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: октомври 01, 2013, 12:19:13 »

Мариолка, давай с превод, аз почти нищо не разбирам. Ей, голям път те чака....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: октомври 01, 2013, 12:32:50 »

Свекървата е майка на съпругът, нейният син.
ето опитах се ама се губи част от хумора, така и не намерих как да преведа кървопийо и лайпърдо smile


Свекървата контролира и наблдава работата на снахата.

Свекървата предава дневен доклад на свекъра за всички активности на снахата и нейното пряко влияние върху сина им.

Свекървата веднага се намесва в ситуации когато прецени че синът и е гладен, не изгладен и живее в паяжини.

Намесването е във форма на вербално нападение с думите : Жив изяде сина ми, не мърдаш нищо с дупето, отнася се с теб като с кралица, само неговата заплата те интересува, не може да те нахрани от гримове и токчета, кокошко испи му кръвта.

Свекървата е дължна ра разпитва по хората къде се вее снахата след работа

Свекървата има пълното право през деня да отваря дискусии със съседките на тема „снаха“

В случай да се стигне до бой помежду свекървата и снахата, отговорен ще бъде Основният син, един на майка красавец, и свекърът като съдебен заседтател.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 01, 2013, 12:42:53 »

хахаххаах, мерси за превода, така е доста по-разбираемо!
Мариолка, сега видях, че днес правите 4 месеца брак- честито! Да си изкарате много хубаво и лошото да остане зад гърба ви, а от тук нататък само хубаво да ви чака!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: октомври 01, 2013, 14:30:49 »

ето опитах се ама се губи част от хумора, така и не намерих как да преведа кървопийо и лайпърдо smile
Хихи, кървопийо е ясно, няма нужда от превод, обаче за лайпърдо не съм сигурна точно какво е laugh Ще се опитаме да го преведем литературно, без да се губи хумора. Да ти кажа, на мен ми беше смешно и без да го разбирам. По същия начин ми е смешно и когато гледам турски филм без озвучение на български. Просто думите, употребявани в българско значение имат комичен просташко грубиянски привкус. Спомням си и Горещо лято - хем се хилех на случващото се, хем и на думите и словосъчетанията. На вас смешен ли ви е българския?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: октомври 01, 2013, 14:44:41 »

Намесването е във форма на вербално нападение с думите : Жив изяде сина ми, не мърдаш нищо с дупето, отнася се с теб като с кралица, само неговата заплата те интересува, не може да те нахрани от гримове и токчета, кокошко испи му кръвта.
Намесването е във форма на вербално нападение с думите : Жив изяде сина ми, не си мърдаш задника за нищо, гледа те като царица, само заплатата му те интересува, не може да те нахрани от гримове и токчета, изсмука му кръвчицата,................
Хихи, давайте предложения
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #22 -: октомври 01, 2013, 14:51:55 »

ratatui мерси за пожеланията ако не беше тикера тук и аз нямаше да се сета smile

Свекърва, за повечето македонци много е смешен българския, всеки втори македонец си мисли че "обаче" означава примерно "братле" и като идват в бг постоянно повтарят "как си обаче?" "какво има ново обаче?"

Ето ви една доза смешни македонски думи:

"жива свирка" - жива музика
"кой ме бара?"- кой ме търси
"Петре Клукайдръвчето"- Уди Кълвача
"Зайко Кукурайко"- Бъгс Бънни
"Патак Дача" - Доналд Дък

Иначе добре се справяш с превода хихихи , личи си че опита си има значение хахаха  Bravo
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 01, 2013, 15:05:57 »

Мариолка, искрено се посмях с превода от македонски funnytooth funnytooth funnytooth
"Петре Клукайдръвчето"- Уди Кълвача, това просто ме уби lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: октомври 01, 2013, 15:23:43 »

Направо си е жива свирка цялата работа funnytooth
Ей, не се бях смяла скоро със сълзи!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #25 -: октомври 01, 2013, 16:15:32 »

Леле, Мариолка... Каква тема само отвори funnytooth "Петре Клукайдръвчето" ми звучи като някой македонски революционер от реклама на наденица или кренвирши!
Преди време работех на Панаира и там такъв кеф ми беше да говоря с македонци и сърби. Толкова сме се забавлявали - всеки си се е смял на другия, ама без това да обижда някого. Сещам се за един възрастен човек. Идва и ми вика "Плане?" (карта иска на палатите). Викам му, че са свършили - няма. А той "Е, моме, овде нема, тука нема, дека има?". Казвам му, че не знам, че е рано и по-късно ще ни донесат, а той: "Моме, ке те зема с мене да шеташ у хале" lol Съсипахме се с колегата от смях.
Имаше и една млада дама, която се възмути, че си е изкаляла обувките. Не знам до колко литературно беше, но реагира: "У, изгомнях си обувките". Всичко това в една доста делова обстановка може да ти оправи деня, даже няколко занапред!
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 01, 2013, 21:38:50 »

Е сега не мога да не пусна това smile На шега, на майтап... заглавията са добри  pardon

Македонски заглавия на филми:

1. Навлекот (Пришълецът)
2. Войводата на търкалетата (Властелинът на пръстените)
3. Пукни со зор (Умирай Трудно)
4. Се темерутат jaгнетата (Мълчанието на агнетата)
5. Луно, луно, земио македонска (Аполо 13)
6. Един болюк црно бели мастии (101 далматинци)


(Из интернет)
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 02, 2013, 12:13:33 »

Здравейте и мен  Girl_hide
Тази седмица сме по-активни smile

Еми, да се възстановява бързо твоят момък!
Мариолка, съжалявам за неприятните новини, дано бързо да се оправят нещата при теб  Flower

А за българското самосъзнание - мисля, че е до възпитание и отношение в семейството! По мои наблюдения традициите и въобще българщината са по-добре запазени в по-малките градове. Там са съхранени не само местните обичаи, но и отношенията между поколенията. ММ е от македонския край, там до голяма степен се пазят нравите и обичаите! Най-голямата ми изненада, когато попаднах в тяхната среда и компания, беше, че те слушат много народна музика /и не само по-възрастните, но и 20 - 30 годишните/, знаят текстовете и си имат емблематични за местността песни, без които не минава нито едно събиране. Всеки празник е съпроводен и с програма пред общината, в която централно място имат народните песни и танци. За малък град като техния, имат впечатляващ брой ансамбли и групи, които се занимават с танци и песни!
Нещото което най-много ме дразни и е свързано с българското е липсата на грамотност! Това е възмущаващо! Не зная как се минава в по-горен клас, как се завършва гимназия или университет, когато не можеш да пишеш грамотно. За мен е много по-важно да си грамотен, да пишеш правилно, отколкото да знаеш 15 хора!
Скоро четох тук във форума една тема на бъдеща булка. Мисля, повече да не я отварям тази тема! Ми то няма 1 изречение без правописни грешки. Много ми е тъжно, когато видя нещо подобно!

Днес няма да ви сервирам за хапване, че нещо съм трупнала и съм на режим, но едно капучинце ...  girl_wink

« Последна редакция: октомври 02, 2013, 12:16:20 от ma6ka_ » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #28 -: октомври 02, 2013, 12:24:47 »

Машка, много си права за възпитанието и отношението в семейството good
В големите градове обаче проблемът идва по-скоро от комерсиализацията. Да ме прощавате, ама не е нормално да има св. Валентин и Хелоуин парти (даже не знам как да го напиша на български) в мола. А Еньовден, който за мен е един от най-красивите празници, да се отбелязва само в селата или в Етъра.
На 6-ти септември винаги ми е било интересно да гледам как се отбелязва празникът на града ни. Е да, ама тая година имаше една камара хора, които не знаеха за какво са на площада. Радвам се, че не отидох. Гледах репортажите по телевизията. Е, няма такава тъпотия! Хората се събрали да отбележат нещо важно от историята ни, а имаше и елементи, които крещяха "Долу тези", "Долу онези", "Оставка" и тн. Не мисля, че това беше времето и мястото... Особено по време, когато се четяха имената на загиналите в освободителните борби nea
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #29 -: октомври 02, 2013, 12:31:28 »

Съгласна съм за грамотността - включително и в този форум като чета някои мнения ме хваща срам, че има толкова неграмотни хора, които правят елементарни грешки. Нормално е всеки да сгреши в бързината, не бих се заяждала за 1 грешка, но системните грешки и употребата на измислени думи ме дразни супер много. Сега се сещам, че прочетох онзи ден написано "профитирах", няма такава дума очевидно, а има толкова много наши думи, които могат да я заместят.

Имаме много богат език, лошото е, че забравяме как да го ползваме. Въпреки че живея в чужбина, обичам да съм заобиколена с българи, защото само с тях мога да си говоря така, както не мога с чужденците и само те разбират така добре вицовете ни - понякога в офиса се опитвам да преведа някой виц, обаче просто не е същото. Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 02, 2013, 12:38:12 »

Али, напълно си права за комерсиализацията!
За съжаление обаче не само в МОЛ-овете се наблюдава това, ами и в училищата! Там също вече се организира парти за Хелоуин и се разменят Валентинки, обаче как почитат Еньовден или Сирни-заговезни?!?

На мен и друго ми прави впечатление - когато дават американски сериали задължително има серии за техните големи празници - Хелоуин, Деня на благодарността и т.н. В последните години и в БГ се снимат сериали, с нашенска тематика, с наши актьори и сценаристи. Е, никъде не видях до сега да се направи епизод/сцена за наш традиционен празник - нито яйца са боядисвали за Великден, нито под масата в църквата са минавали и т.н.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Разбира се, не става въпрос за една правописна грешка или изпусната запетая. На всеки се случва  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 02, 2013, 13:03:25 »

Това за правописа ми е много болна тема, едвам се сдържам да не правя забележки.  huhhuh.gif

Поздрав с нещо слънчево:
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 02, 2013, 14:10:36 »

еми много хубав поздрав
дано мъжът ти да е по-добре

Аз тези дни нямам много време и не съм писала  smile поздрави на всички  give_rose give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: октомври 02, 2013, 14:13:35 »

emmmmmy , снимката ми въздейства като полярен студ....

Както и очаквах, подаръкът от децата е ваучер към туристическа агенция. Следващата година ще избираме кога и къде да ходим danceg Много, много съм щастлива /макар още да не съм на 60/, съпругът също се захили доволно и забрави за -ова, -ов Wink.
« Последна редакция: октомври 06, 2013, 08:52:54 от магито » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #34 -: октомври 02, 2013, 14:20:28 »

Съгласна съм за грамотността - включително и в този форум като чета някои мнения ме хваща срам, че има толкова неграмотни хора, които правят елементарни грешки. Нормално е всеки да сгреши в бързината, не бих се заяждала за 1 грешка, но системните грешки и употребата на измислени думи ме дразни супер много. Сега се сещам, че прочетох онзи ден написано "профитирах", няма такава дума очевидно, а има толкова много наши думи, които могат да я заместят.


Думата я бях употребила аз. И я сметнах за точно пасващата от моя гледна точка, тя е чуждица, да, но при глобалността на света в днешно време езиците се пълнят с чуждици постоянно, хората се борят срещу тях известно време (именно, защото човека не обича промени, той иска всичко да е точно така, както си е свикнал да бъде), след това често се случва да бъдат официално приети в съответния език. Аз лично използвам доста чуждици и не виждам нищо лошо в това, напротив никой език не е константа! Той се променя постоянно. Примери има хиляди. За мен лично грамотността е от основно значение, когато използвам един от 4 езика, на които ми се налага да комуникирам ежедневно. Липсата на грамотност за мен е равна на неуважение в онлайн пространството и на мързел и безцелност в живота.
Аз също правя грешки, но смятам, че са малко тези, които не изпускат тук и там запетаи или букви в бързината, но примера споменат от Машка, предполагам, че една и съща булка ни е в главата, angry е просто страховит!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #35 -: октомври 02, 2013, 14:41:43 »

Не съм искала да те засегна лично, просто споменах нещо, което скоро ми направи впечатление. Извинявам се, ако съм те обидила с нещо.  give_rose

Всеки си има все пак право на мнение, аз приемам твоето, но все пак мен ме дразни като се ползват такива думи, защото аз го приемам като неуважение пък към българския език.  pardon Определено все пак това е много по-малко дразнещо от както вече споменах системно неграмно писане на някои потребители. Wink

В крайна сметка като човек, който живее в чужбина за мен лично е много важно да съхраня родния си език и се опитвам да избягвам смесването на няколко езика, когато мога да кажа нещо на български. Имам приятели, които също се стараят, както и такива които 50% от нещата, които казват са на английски, а могат да са на български. Може да е дребнаво и глупаво, обаче всеки си знае как се чувства и кое му е комфортно и кое не.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 02, 2013, 14:44:13 »

Това за правописа ми е много болна тема, едвам се сдържам да не правя забележки.  huhhuh.gif


Според мен не трябва да се сдържаш да правиш забележки. smile
Ако всички са така,никога няма да се промени нищо. Wink А и това не е начин да се заяждам- само това не си мислете. give_rose
« Последна редакция: октомври 02, 2013, 14:46:41 от misspanda » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 02, 2013, 18:24:13 »

Свекс, честит ваучер, прекрасен подарък!
 give_rose
Що така се плашиш от полярната котка smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 02, 2013, 18:43:37 »

Свекърва, страхотен подарък! Честито! Да споделиш после къде сте ходили и колко хубаво сте си прекарали!
Гледам тази седмица дискусиите са доста актуални и за съжаление по доста задълбочаващ се проблем.
А що се отнася до Хелоуин, тоя празник супер много ме дразни, миналата година даже имаше деца, които обикаляха за бонбони по къщите. Разбира се никой не им даваше, защото никой не знаеше за какво е това и какъв е този цирк.
А за това, че празниците ни за нас са "празни от съдържание", май наистина за доста хора е така. Това лято страшно тъпо ми стана като дочух следното изречение- "Абе, там нали по 6.09 са почивни дни, имало някъв тъп празник"....
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 02, 2013, 20:00:43 »

... но примера споменат от Машка, предполагам, че една и съща булка ни е в главата, angry е просто страховит!

+1
Толкова ми се искаше да игнорирам точно този пример, но вече избягвам повечето теми, в които съм сигурна, че ще го забележа smile

А освен това мисля ви се похваля и същевременно оплача за няколко неща smile

Първата и най-важна новина е, че моето момче си идва от Щатите другата седмица в неделя и след 4 месеца далеч един от друг...  blush Мисля, че няма да влизам да ви чета известно време  blush

А понеделнишки един младеж реши, че ще спре на червен светофар с моя помощ ... Писахме двустранен протокол и уж си мислех, че нищо кой знае какво не е станало чак, поне на външен вид, но пък се оказа, че предната решетка е леко нагъната (заради удара и в предната кола), а отзад броня - пукната, и цялото дупе с 3-4 см навътре ... и капака на багажника не се затваря  cray
И днес цял ден по застрахователи и описи и майстори.

Но пък положителната новина от днес е, че си запазих дата и час за църквата най-накрая  yahoo  yahoo  yahoo Вече е официално  heart  Bravo
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 02, 2013, 21:03:11 »

Честито rujka! Много се радвам за теб!  give_rose
Същото ми се е случвало на мен,но аз бях в точно обратната позиция.
Бях излезнала с колата на един приятел преди години и той на един светофар се излъга,че пред него колата ще мине на жълто и той ще мине след нея,ама човека пред нас в последния момент спря,а прителя ми(не гадже), не можа да спре на време и се заби в него. На неговата кола му беше смачкана предницата(капака) и други неща,които не помня много в момента, а на човека, в който се блъсна му нямаше нищо на колата.  shok Не беше и много силен удара. Голям късмет беше за човека и може би и за нас, като се има предвид ,че имаше бебе в колата.  angry Все пак оргомни поражения за нас нямаше-по точно-физически. Освен при мен,но пак не беше нещо страшно. Бях се задържала на предната седалка с ръцете,тъй като бях отзад и от удара единия палец ми се изкълчи,но с лед и време се оправи.   smile Аз от тогава повече не исках да се качвам в колата на този приятел и разбрах,че не харесвам шофирането му. Много безразсъдно и глупаво караше и действаше. Просто ме хвана срам и страх от него. Сега вече дори не сме приятели.Но това  е друга тема.   beating NO Трябва много да се внимава по пътищата.. sad
« Последна редакция: октомври 02, 2013, 21:04:48 от misspanda » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #41 -: октомври 02, 2013, 22:27:22 »

Здравейте, момичета ! Във форума рядко изказвам мнения ,тъй като още съм далеч от темата сватба на този етап, но чета с интерес темите за сватбите и бебчетата от една страна заради майсториите ,които правите, и заради полезните съвети и идеи за отглеждането на деца от друга (тъй като съм психолог) . Към темата за грамотността обаче не мога да остана безразлична, като основно четяща форума, тъй като по начина на писане един човек показва себе си -имам много любими форумки , чиито теми чета с интерес не само заради различните гледни точки, но и заради начина на изразяване . Напоследък обаче ми прави лошо впечатление, че има хора, които пишат изцяло неграмотно и то думи,  които дори не знам дали първолак би написал грешно ... все пак това е уважение към себе си и четящите , да не кажа, че има случаи, в които не мога да разбера мисълта на пишещия . Форумът е много интересен със собствената си динамика и добрите отношения между повечето пишещи в него и се надявам докато дойде време за споделяне на моите лични емоции около сватба и деца да преобладават грамотни мнения , както досега ! Отговорността за това е и наша и всеки, които е решил да изразява себе си чрез писане е свободен да го прави, ако наистина може , а за това е нужно поне малко усилие !
Надявам се не съм досадила с моето мнение , желая Ви приятен остатък от седмицата  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: октомври 03, 2013, 08:13:39 »

Добро утро и едно красиво кафе от мен!
Много сериозна станала работата по правописа и езика....Аз правя грешки, ям букви, но си зная и се извинявам. Някои хора го имат вродено, други, колкото и да се стараят, не успяват blush. То винаги можеш да си провериш написаното още на екран, ама де това време crazy.
Аз се ядосвам само когато намеря грешки в официални публикации. Мисля, че форумите не са литературни кръжоци и точно затова съм спокойна, че няма кой да ме съди. Хехе, нали съм двоен овен, по важно е да кажа нещо, отколкото само да чета. Въпросната булка я зная и ми е много забавно, че успявам да разбера какво пише. Това е, така пишат голяма част от хората днес.  blum След време сигурно всички само ще диктуваме и ще забравим да пишем. Както с краснописа - едно време са ги карали да пишат и красиво, че няма кой да им прочете написаното, сега клавиатурата спасява положението.
addicted_to_u , голяма си потайница smile! От 2009- та само 15-16 поста, включвай се по- често, психолозите внасят интересни новини. good.


* 1_z.jpg (66.8 KB, 512x340 - видяно 590 пъти.)
« Последна редакция: октомври 03, 2013, 08:28:27 от svekarva » Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 03, 2013, 09:11:38 »

Писането грамотно ми е много болен проблем  nea От 6 години работя в медийна агенция и работата ми е да пиша грамотно, за да представям текстовете си на клиентите... И защото аз се опитвам да давам моите 100%, когато седна да чета ми се иска да виждам 100-те процента и на този срещу мен... Ясно ми е, че форумите и интернет като цяло  не е мястото за абсолютен пълен набор от граматически правила, но да бъркаш "е" и "я", "с" и "з" .. и всичките други грешки, за които знам, че всички вие се сещате  girl_wink е чисто и просто - неграмотност smile

А сега след дозата сутрешно "хранене" идва време за фитнес Wink
Пожелавам ви приятен остатък на дъждовния и мрачен ден  autumn


PS: Свекърва, моля те, кажи ми как успяваш?  Oh my ...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: октомври 03, 2013, 09:42:15 »

Е, аз имам фантазия Wink, бутжниерите малко ме затрудни, но пък ме развесели.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #45 -: октомври 03, 2013, 10:08:30 »

Относно темата за чуждиците, която се спомена по-рано - аз първоначално бях на мнението на Виви, докато ММ (който е филолог и лингвист) е твърдо на позицията на Мряв и с малко аргументи успя да ме убеди в неговата позиция и вече се опитвам всеки път като чувам подобни чуждици да ги приемам като част от промяната към по-добро и развитието на езика, защото наистина има смисъл от тях. Щом в един език няма точна дума за нещо - тя все отнякъде трябва да се роди и най-лесно е да се заеме от английски (в повечето случаи).

Аз също като Машка погледнах тази тема и повече няма да я отворя, защото е болезнено sad А и като Еми нямам особено огромно търпение...

Иначе за българските празници и прилагането им в училище това е доста обширна тема, която засяга редица други... като ниските заплати и демотивацията на учителите, от което следва и ниското ниво на образование и заинтересованост... изобщо цялата система в България страда на много нива и е нужна доста години работа, за да се подобри... за тази цел обаче не може само ние неколцината съвестни гражданки да възпитаваме добре децата си и да си гледаме само нашето си, ами и и да имаме гражданска съвест към обществото, в което живеем. Ако нещо ни дразни - трябва да се опитваме и да правим всичко възможно да го променим или подобрим с каквото можем smile Споделям своята лична позиця, знам че много от вас не се интересуват от гражданско общество, протести и т.н., но тъй като това е мястото, където всеки споделя какво го вълнува - това на мен ми е на дневен ред от вече над 4 месеца и много ми се ще повече от българите, които все още живеят тук и искат да продължават да живеят тук да обърнат внимание и да опитат да направят нещо - по този повод, който има желание, нека да прочете една интересна и поучителна история по действителен случай --> http://kultura.bg/web/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%81-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/ и извинявайте, ако ви досаждам с темата.

svekarva, честито за подаръка - страхотен е и се радвам, че беше това, за което се беше надявала! Сигурна съм ,че която и дестинация да си изберете все ще ви е хубаво и приятно!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #46 -: октомври 03, 2013, 10:11:51 »

Добро утро и от мен!

Стигнах жива и здрава в София след обикалянето на 3 града! Вчера завърших най-накрая подмяната на документите smile Бях забравила колко е малко Скопйе в сравнение със София и бях изненадана колко бяха любезни хората навсякъде, включително и таксиметровите шофьори, качват те и за 500 м без да обръщат очи  huhhuh.gif. Стана ми само много мъчно че родната ми страна се превърнала в двуезична страна, навсякъде всичко е изписано първо на албански после на македонски, видях в северна Македония повече джамии отколкото църкви sad

Сега тази тема където сте я захванали ще ме откаже да пиша във форума  blum. Аз едвам смогвам да пиша грамотно, надявам се че не ми се сърдите за испуснати запетайки, главни букви и най-трудното за мен кога се пише : във а кога в, кога се пише със а кога с. Една професионалистка в темата за фотографи доста ме беше нахранила че съм неграмотна! Трудно си е за писане на Български, а и аз понякога забравям някоя дума Македонска ли е или Бълграска  blush. Свекърва и аз като един силен овен ям много букви  pardon

За въпросната булка, аз отдавна казах че ми лази по нервите, даже си мислех да и пиша на лично, точно за правописа, но коя съм аз да и кажа?

Стискайте всички палци днес и на краката че много тежък ден ще е отново за мен  give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #47 -: октомври 03, 2013, 10:30:16 »

Айде някой да ме светне коя е тая булка, че ми е много любопитно какво изпускам. Wink

Мариола, правят впечатление грешките, но мисля, че най-хубавото е, че знаеш, че ги правиш и не претендираш, че си перфектна. Wink Това ми прави по-силно впечатление от каквото и да е друго. Wink

Сила, аз съм за чуждици, за които няма еквивалент в нашия език, но за такива, за които има, не мога да намеря оправдание, но това си е лично моя позиция. smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 03, 2013, 10:37:27 »

Добро утро!

Точно по форумите не ме дразни неграмотността. Може би толкова съм и свикнала, че не и обръщам особено внимание pardon Не могат всички да са грамотни все пак, а им се иска да комуникират с бъдещи булки, било то за съвет или помощ. Когато тази неграмотност е свързана с голямо самочувствие обаче, тогава определено е дразнещо и натрапчиво. И аз правя грешки понякога, надявам се да не ви дразня blum
Мариолка, на мен пък точно ти ми направи впечатление, че макар и "небългарка" пишеш доста грамотно. Знам какво е да се стараеш да пишеш на друг език, без да допускаш грешки star
Свекърва, за краснописа, който по младите тук не са имали в училище, се сещам как майка ми все ми казваше, че едно момиче не трябва да пише грозно. Пиша поне по моя преценка доста красиво blush , благодарение точно на майка ми, даже до последно в училище надписвах бележниците на съучениците ми. Сега обаче това няма никаква стойност, както ти каза. Скоро и химикал ще забравим как се държи Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 03, 2013, 10:40:31 »

Здравейте,

mariola85, аз винаги съм се впечатлявала, колко правилно пишеш във форума smile личи си, че се стараеш, а за мен това е най-важното smile стискам всички налични палци  heart

На мен Хелоуин ми е болна тема - работя с деца на чужденци, които празнуват този празник всяка година в училището си и искат да са интересни и да имат хубави костюми. На родителите пък не им се дават много пари за глупости. На всичкото отгоре се сещат в последния момент и винаги ми изпилват нервите в края на октомври. Вече съм на тръни, от това което ме чака тази година - по-големи деца = по-големи претенции  nea

Но да си призная, че тази година може би и аз ще го празнувам. Така че може да се оглеждате за мен  girl_wink

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Vivi20, и аз не мога се сетя и даже се замислих, че в такъв случай може да съм аз  crazy
А и за чуждиците съм на твоето мнение и много се дразня на себе си като не мога да се сетя за българския еквивалент.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

AliTia, винаги съм се възхищавала на хора, които пишат красиво, защото моето си е собствен фонт  funnytooth
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 03, 2013, 10:40:38 »

Това пътуване до Асеновград ще ми е много трудно.  angry
Първо видях времето. Предполага се да бъде г/д добре следващата седмица. http://sinoptik.bg/asenovgrad-bulgaria-100733618/10-days
Но пък после прочетох тази новина - http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/byrziiat-vlak-ot-plovdiv-za-varna-derajlira-5995127  angry
Не съм сигурна дали ще съм с влака, но в последно време доста проблеми с това БДЖ!
Мога да ви кажа, че точно преди 3 години ми се налагаше редовно да пътувам до Пловдив и околностите в продължение на година и нито веднъж нямах проблеми с влаковете. Дори с автобус ходих и пак без проблем,но по-рядко, защото е по-скъпичко. blush
То като стана на въпрос и с автобуси колко катастрофи имаше и май всичко  е на късмет. Толкова пъти съм пътувала с кола,влак и автобус и нищо не ми се е случило. Обаче в последно време започвам да се плаша!  shok Вярвах и на метрото  в София,но - http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/tehnicheski-problem-spria-metroto-za-niakolko-chasa-5995128
Доказва се,че всичко може да се случи.
Не знам изобщо дали да си правя труда да ходя до Асеновград и дали си струва риска?! Аз вече така го приемам пътуването-като риск за живота ни!  sad Може на някой да му е смешно,но положението по пътищата е плашещо. cray Тази година отново пътувах почти цяло лято от София до морето и обратно(по работа,не удоволствие). По магистралата имаше толкова катастрофи, преобърнал се автобус и всякакви ужаси! Малко ли се случваше и в самата София с този таксиметровия шофьор дето помете народа на спирката.  cray Ужас е! Направо не ми се стъпва на магистрала!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: октомври 03, 2013, 10:48:15 »

Ужас е! Направо не ми се стъпва на магистрала!
Аз пък съм твърде стара, иначе.... Wink
Мариолка /аз как си го измислих това -ка не зная, дано не ти е неприятно/ всичко ще е както трябва, стискам палци!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #52 -: октомври 03, 2013, 10:54:19 »

Благодаря ви за комплиментите  blush, но мъжа ми винаги ме критикува, а колегите ми се смеят постоянно, най-много грешки права когато някой ме е подразнил  diablo

За западните празници ги бойкотирам до дупка. Нито Хелоуин признавам, нито Св. Валентин нито Коледа по Западен стил.

Имаме си наши правослвани празници и трябва да си ги празнуваме, на Св. Валентин задължително си пия с милото и приятели червено хубаво винце,Цветници е празника на младите, Февруари си имаме празници които проганят злите духове и се маскираме на тях ( въпреки че църквата не ги признава, защото са по време на пости), а най- много мразя от всичко когато някой ми каже че за Бъдни вечер яли пуйка  nea че не им се яло постно. Ние даже вкъщи( в Македония) и подаръци не разменяме...или пък за Великден зайчета шоколадови?? какво общо има заек с Великден

misspanda не ги чети тези неща, то ако гледаш само такива неща няма от вкъщи да излезнеш smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 03, 2013, 11:00:38 »


misspanda не ги чети тези неща, то ако гледаш само такива неща няма от вкъщи да излезнеш smile

А излизам си,но гледам да се пазя!    LAUGHTER
Ама все пак внимавайте с такситата,защото вече съм сигурна,че повечето не мога да карат!!!!!  crazy beating
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #54 -: октомври 03, 2013, 11:03:33 »

Аз пък съм твърде стара, иначе.... Wink
Мариолка /аз как си го измислих това -ка не зная, дано не ти е неприятно/ всичко ще е както трябва, стискам палци!

ти пък svekarva нали каза че си овен? Нали знаеш че нашите базици са винаги сериозни  pardon аз знам че за мен не се е отнасяло girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 03, 2013, 11:31:28 »

Моля ви, каже коя беше тази булка /на лично/, защото и аз съм чела нейни постове, но не съм влизала от толкова много време, че изобщо не мога да се сетя коя е, а много искам пак да препрочета някой от бисерите й.
Мариолка, стискам палци всичко днес да мине леко и благополучно за теб.
А, относно правописа аз смятам, че безгрешни хора няма. На всеки може да се случи да натисне грешното копче, мисля че трябва да се стараем и в устната реч да избягваме грешките, защото има хора които не могат да говорят правилно, какво остава тогава за писането.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: октомври 03, 2013, 11:33:27 »

mariola85, писането и говоренето на близък до родния ти език е нещо изключително трудно. Затова тук ти се възхищаваме за старанието. Повечето рускини, женени в България, с по 30 години "стаж" не се оправят с езика на 100%. Всеки си мисли, че разбира руски, сръбски и тн. езици, ама като стане дума за руското "потник" - "майка" или сръбското "карам" - "возя", нещата могат на международен скандал да отидат lol
По този повод, много хора се тупат в гърдите, че знаят английски. Е, как ще знаеш чужд език, като твоят роден не знаеш funnytooth Майка ми откача като ги чуе такива. Тя жената повече от 30 години се специализира в тая област и от време на време тръшва някой речник под форма на тухла-четворка и реагира "Е**ти езика - няма научаване!"
А за шофирането не ми се коментира в детайли! girl_impossible Само ще кажа, че живея в квартал с широки улици и всеки си мислеше, че ще ми е супер лесно като взема книжка. Е да, ама не! Скоростта съвсем не е 50 км/ч, а поне 70-80 км/ч, пешеходците си пресичат където и както си искат - най-вече на червено, а велоалеите се ползват да се разхождат уличните котки.
ratatui, подсказвам - сватбата й предстои. Виж в индивидуалните теми и сама ще отгатнеш Wink
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 03, 2013, 12:20:41 »

Мда и аз вече разбрах коя е въпросната булка. Големи сме клюкарки  pleasantrybadgirl funnytooth
Свекърва, наистина имаш голямо търпение. Мен не ме дразни начина й на писане, но се отказах в средата на "трасето"... просто загубих смисъла blush
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 03, 2013, 12:31:15 »

Здравейте и от мен smile Реших и аз да се включа в тази тема, може би защото с това ранно настъпване на зимата, работният ден ми се струва мноооооооооого скучен  crazy
Не знам при вас как е положението, но Варна е далеч от "прохладна", бих казала доста.... "вледенена"
"Войната по пътищата" си е сериозен проблем и мен доста ме е страх, но истината е, че нямаме избор. Няма как цял живот да си стоим затворени, трябва да се предвижваме някак. Според мен е важно, ако се види някаква нередност да се сигнализира, но знаем ли къде?
Като цяло аз съм голяма пъзла, много ме е страх да летя със самолет, сега ме е страх и от катастрофи с кола, май остава влака. Е да, ако не се запали  angry Така, че наистина няма какво да се направи, не го мислим много и се надяваме всичко да е наред, винаги има риск.

Грамотността е важно нещо, също като вас аз не смятам, че не правя грешки или, че съм най-грамотната - напротив. Срам, не-срам си признавам, че съм се улавяла често да се чудя, сега "о" ли беше или "у", за пълния член няма да споменавам, пълна мъгла  pleasantry
Но, как да кажа по-меко .... "стила на писане" на въпросната булка ми напомня на "тийнейджър, чатещ по мирка" (хахаха, мисля, че ще се сетите за тази краста). А за правописните грешки.... надяваме се, че се дължат на клавиатурата, не на незнание Wink
Много се чудих и аз дали да не кажа нещо, но няма как да държа сметка на някой как си изказва мнението... то си е за нея. Въпреки, че може да се помисли за тема където да се пишат грешките на потребителите и останалите да ги поправят, разбира се с по-скоро образователна, а не заядлива форма.
Като цяло аз също нямам проблем с чуждиците. Живеем в свят, който се променя, като всяко нещо няма как и езика да остава същия. Езика е средство за общуване, т.е. той ни служи, би следвало да се изменя по начин по който на нас ни е удобен Wink Това го има навсякъде, не само тук. В Полша например си имат глагол за "изпращане на смс" - есемесувам  funnytooth

mariola85 , комуникацията с хора говорещи езици близки до българския винаги ми е била много забавна. В работата ми се е налагало да комуникирам със сърби и македонци, много забавни ситуации има точно защото думите са уж еднакви, а означават друго. А гледайте какво става когато трябва да се обясни технически термин  funnytooth там влизат в употреба не само ръцете, а цялото тяло  funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: октомври 03, 2013, 13:18:40 »

Lillly, няма да стане това с поправянето. Имаше тема за бисери, но се стигна до кървави разпри  Wink...Критиката е неприятна работа, дори и в шеговит вариант.
scilla, всички се вълнуваме от гражданско общество и протести, защото всички сме засегнати от тях. По негласно споразумение избягваме темата, за да не я превърнем в политическа, че ще стане неуправляема.
Варненки, кажете как я карате в тези студове? Чух преди малко, че в Смолян завалял сняг....
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: октомври 03, 2013, 13:29:00 »

Леле, изчетох с малко мъка въпросната тема и ми е много интересно, ако въпросната булка е писала по същия начин на матурите, как си е взела матурата по български?!? shok Тук не става дума само за неграмотността на отделния индивид, а за цялата система на образование.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: октомври 03, 2013, 13:55:12 »

Варненки, кажете как я карате в тези студове? Чух преди малко, че в Смолян завалял сняг....
Айде, бе!!! Как сняг, моят рожден ден е края на октомври, било е студено, ама чак зима...
Как да я караме, отопляваме се вече  angry Тази година протестите за високите сметки за тока ще започнат по-рано, май  funnytooth
За критиката, виждам аз. Много спорове в другите теми, много нещо, а даже не са на лична тематика.
ratatui , системата е зле, но не е само тя виновна. Всички ние сме били в тази система, според мен въпроса е до лична самооценка и приоритети.
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 03, 2013, 16:22:02 »

...
 А за правописните грешки.... надяваме се, че се дължат на клавиатурата, не на незнание Wink

НЯМА шанс да е само на клавиатурата smile Има толкова много изцяло граматически грешки, че просто ми се доплака последния път като четох нейно мнение (А се погрижих това да е доста отдавна )
Не съм много търпелива, а това излиза извън контрол smile
А и не мога да не отбележа, че пише ДОСТА честичко  angry

И за да не се конкретизирам само в този "топик" - за добро или за лошо, ежедневно в изказа си използвам всякакви чуждици smile Но пък винаги, когато пиша нещо по-официално гледам да не вмъквам нищо такова smile Все пак сме в България, говорим български език  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 03, 2013, 16:32:16 »

аз предлагам да се поеме по-позитивна тема, защото това ни е единственото място във форума, където гледаме неофициално да сме позитивни и добри една с друга.

кажете ми как се подготвяте за зимата, снабдихте ли се вече с нови ботушки, якенца?  music
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #64 -: октомври 03, 2013, 16:38:57 »

Еми е абсолютно права, а и не е красиво толкова разточително писане зад гърба на някого.

Аз си търсих ботушки в Бургас и намерих някакви намалени кожени от 90 на 40 лева, ест веднага ги грабнах, нищо че бяха с номер по-големи Wink ще ги нося с дебели чорапки, вълнени.  blum

Палта и якета май няма да купувам тази година, но така се надявам при нас да не е много студено, хич не обичам студа и дебелите дрехи - особено като трябва да се накачуля с шапка, ръкавици, шал и после в метрото всичко сваляш, на излизане всичко слагаш, като военна мисия е!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #65 -: октомври 03, 2013, 16:43:48 »

Хи хи ЕМи мнгоо добра идея!

Аз се сдобих с ботушки в БГ преди да си тръгна от някаква разпродажба на Габина.

Сега съм в процес да си търся ново ски яке, че старото ми е кафяво не ми отива на розовите ски  badgirl Love girl. Нали съм си розовата мрявка, трябва да намеря нещо в моята тоналност, по възможност обаче и да изглежда НЕкрещящо, а това е трудно, розово и НЕкрещящо да се съчетаят.

Едит: Новия отговор на Виви съвпада с моя.  blum

И моите бяха намалени от 95 на 50. Много добра сделка си беше  blum
« Последна редакция: октомври 03, 2013, 16:46:43 от Мрявка » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 03, 2013, 16:49:19 »

Хихи, Еми как уцели в 10-ката  Girl_hide Темата веднага се размърда  smile
Преди малко писах писмо на Дядо Коледа за едни ботушки - мноооогооо хубави! Направо си се представям вече с тях  heart heart heart
Ама го помолих да мине през Октомври, че до Декември има много време, друг подарък ще си избера до тогава  pardon
И яке си харесах и още две три зимни неща, ама тях по-късно. Да не разорим Дядо Коледа от есента  Wink
Не зная вие как понасяте тоя студ, ама тая година имам чувството, че ми е по-студено от когато и да било. Сигурно защото дойде много бързо студа.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Къде са тези намалени ботушки  nea Изтървала съм ги.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 03, 2013, 17:06:14 »

аз края на миналата зима си купих намалени на Шол апрески, и си дадох пухенката на химическо. Защото била с гъши пух, ми взеха 18 лв  shok за почистването, а в пералнята ми вече знам че не става, унищожих яке за сума ти пари, при това подарък преди това angry.
Тази зима съм твърдо решила че ще дебна чуждите сайтове и ще си купя Uggs  с  намаление, от години искам да имам такива ботуши. Мисля че ще са черни или кафяви, за да ми отиват на пухенката и на по-тънкотото кафяво яке с кожички. Купих си наскоро и черна чанта на много добра промоция- 55 лв естествена кожа, така че сега само яркочервена лачена си търся, да имам за контраст. smile
Пълна съм с полота и пуловери, суичерите са ми малко, мисля да си взема един с мекичка вата вътре  heart или с каракул.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: октомври 03, 2013, 17:13:10 »

Якенце вече си имам.Колкото и банално да звучи взех си го от един мол в София.  blush В последните години пазарувам само от него в избрани от мен магазини. Върви ми на късмет да намирам точно там,това което искам и другаде не ходя. Не съм голям фен на моловете,но този ми харесва.  Bravo Бях с моето мило и той за първи път не пожела да купим нещо и на него.  LAUGHTER За сметка на това аз получих доста неща: два клина, две блузи (супер яки  danceg) и един суитчър! Малко по-спортни неща избрах, защото така или иначе трябва да ходя на фитнес и ще ми е по-удобно. Стават и да ги нося навън,но като гледам колко студено стана не знам как ще издържа.  pardon Якенцето поне много топло ми пази.  DANCE Даже ми става горещо с него понякога. ххихихи  Xixixi Ботушки си имам от миналата зима и предполагам и се надявам, че все още стават за нещо. Ако ли не ще трябва да купя нови. Това не ме притеснява тъй като обичам да ходя в моя любим мол.  lol lol Ние се майтапиме с моя м,че той е бил милиардер,а пък аз с тея магазини съм го направила милионер.  funnytooth funnytooth Взех  си и бельо от Триумф. Любимото ми място !  heart Два сутиена и 4 чифта бикини! Страхотни са! Също така една нощница с панди, които аз обожавам! То май се подразбира от ника ми в форума хихи..  blum heart Малко се изръсих,ама имах нужда. Хубавото бельо е много важно за мен.  blush Последните неща, които взехме от там са годежния ми пръстен и гривната и колието към него. Имам снимки в галерията, ако на някой му се разглежда.  smile
Та това е от мен със зимния шопинг за сега.
Но днес като излизахме малко и разбрах,че ще ми трябва зимна шапка,която ми липсва в гардероба за моя голяма изненада и ще трябва да отида да си купя. Адски студ стана..  cray
Искам да кажа само, че се извинявам ако някъде някога направя някоя правописна грешка тук. Неволно е и понеже пиша много бързо на лаптопа ми понякога се случва да направя някоя грешка и повечето пъти си прочитам по 100 пъти мнението да видя дали не съм объркала нещо. Смятам,че може да се случи на всеки,но все пак се извинявам ако срещнете някъде нещо такова от мен.
« Последна редакция: октомври 03, 2013, 17:16:59 от misspanda » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: октомври 04, 2013, 09:19:12 »

Добро утро!
Днес закуската е от мен, по-скоро от моето пате, което ще ми прави палачинчици.
Аз за зимата май съм почти готова, като ходихме с нашите до Турция си накупих доста неща- 3 чифта дънки, 4-5 блузи и много други дреболии. Сега най-много някои обувчици да си взема.
Знам, че е рано и едва ли тук му е мястото на въпроса ми, ама: Искате ли за коледа да си разменяме подаръци, както за великден? Беше много хубаво и много искам пак да участвам в нещо подобно.


* Picture 949.jpg (26.45 KB, 320x240 - видяно 4016 пъти.)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #70 -: октомври 04, 2013, 09:25:24 »

Еми, откъде ти е пухенката? На мен на дневен ред ми е точно това... иска ми се дълга до под коляното или поне до над коляното да си намеря, че ми писна да ми мръзнат краката през зимата... що се отнася до UGGs и аз много искам, имам подобни друга марка, но не са UGGs, а те са царете на този тип ботушки, така че ако намериш добро намаление - свиркай, моля те! Girl_hide

Не знаех, че сте си разменяли подаръци по Великден, имам чувството, че срещата, на която присъствах аз беше точно след Великден, явно на предната е станало това с подаръците  pardon Интересна е идеята, само че аз вероятно няма да съм тук по празниците... на нова година със сигурност сме в Берлин, но преди това сигурно ще сме извън София също... но ако го организирате ще наглеждам, в случай, че успея да се включа smile

Поздрав с една сватбена снимка с UGGs:


Р, благодаря за закуската! И браво на твоя мъж!  girl_wink
« Последна редакция: октомври 04, 2013, 09:27:28 от scilla » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 04, 2013, 09:33:14 »

Мила, те подаръците не се разменят лично, а по пощата/куриерска служба. Включват се момичета от цяла България и не се знае кой на кого подарява, докато не си избереш /миналия път беше туристически обект, зад който стои някоя съфорумка. Ти си избираш и после разбираш на кого ще подаряваш./ Беше стряшно забавно, аз много се радвах когато си получих подаръчето от Езра  give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: октомври 04, 2013, 10:43:15 »

Добро утро/Добър ден smile

Даже не от цяла България, а цяла от Европа smile Беше забавно, ама мъжа ми умря от смях  crazy

Аз пък да ви кажа, надявам се да не трябва да си купувам нищо за тази зима, защото хич не обичам зимата и не ми се харчат пари за нея  lol ако не беше толкова странно, щях да се увия в едно родопско одеало и така да се разхождам  laugh  сигурно съм и сред малкото хора, които не обичат ботуши - много са ми неудобни. добре, че преди две години си купих туристически обувки и те ме спасиха smile а шапка си имам много готина, сигурно се сещате каква  Wink
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: октомври 04, 2013, 11:04:49 »

привет  give_rose
и аз като еми съм за някаква позитивна тема, нека не разваляме нашата седмична тема;

Аз имам почивка и после пак отивам в университета; по физиология правихме тест за бременност  blum т.като имахме семинар за ендокринните жлези; голям смях падна, разказваха ни и за жабите едно време как са ги ползвали вместо тест;

Аз си купих едно зимно яке и сега си търся ботушки, някакви равни или на стабилен ток  smile smile

Хубав ден ви желая  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #74 -: октомври 04, 2013, 12:05:09 »

Така, така... купувайте ботушки! После, каквото не ви стане, ще стане на мен, а и ще е намалено DANCE Много се надявам тази година да не вадят пак чизмите, че с тях краката ми стаят като клечки в саксия с по-голям диаметър. А дано да си намеря нещо наистина тясно и с висок ток! Малко странно ме гледат хората на токчета зимата, ама те са ми като котки на алпинист - забивам в снега и мятам смело гащи Wink Само още се чудя какви да са на цвят - по-скоро клоня към светличко нещо, ама и за златистата чанта да стават... Шапки имам. Само където рядко ги нося. Да ме пита човек защо! Абе тая женска работа хич не е лесна!
Иначе няма да откажа нови рокли и чанти например... Даже вече поразчистих гардеробите и шкафовете с обувки - винаги има място за нови попълнения yahoo
Езра, я разкажи това за жабите, че ми стана интересно?!?
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 04, 2013, 12:17:48 »

Здравейте!!!
Аз докато се наканя да пиша и то станало обед smile
Гледам повечето се стягате за зимата. На мен тази година това ще ми е болната тема huhhuh.gif За сега нищо от миналогодишните якета и ботуши не ми става, по разбираеми причини. Трябва да устискам до раждането, че за един месец не си заслужава да си сменям половината гардероб. Ще видим после каква форма ще приема Xixixi Ботушки, имам едни единствени, които все още ми стават ( от бременността се увеличих с един номер). Доволна съм, купих си ги от H&M миналата година от разпродажба, та се надявам с тях да изкарам, пък после ще му мисля. За шапки, аз съм от хората, на които не им отиват. Приличам на мухоморка с тях, но ако се налага наистина, ще се прежаля.
Аличка, възхищавам се на жени, които успяват да ходят  на ток целогодишно. Аз съм от жените, които трудно се задържат на ток, без да си навредят. В тази връзка, се сетих за едно клипче, което наскоро ме разсмя до сълзи. Споделям и на вас:
https://www.facebook.com/photo.php?v=452815671498887&set=vb.100003113746474&type=2&theater
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: октомври 04, 2013, 12:24:13 »

Пухенката ми е от този сайт, струваше 95 лв, което за пухенка на найк е просто смешно:
http://realdealbg.com/index.php?route=product/category&path=44

Отдавна вече не пазарувам по магазините, всичко си избирам от нета с огромни намаления, имам си букмаркнати сайтове и ги преглеждам преди сезон.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #77 -: октомври 04, 2013, 12:44:19 »

Оле, Али, така не съм се смяла скоро funnytooth Дамата в златиста рокля (на първата минута) по-добре да беше се прибрала пълзейки... Хахаха, та и махало им турили! Другият път може да им сложат препятствия за конна езда! Ама това са някакви дизайнерски приумици. Не знам дали сте виждали подиумите от близо - правят ги като за кърлинг.
Аз поне от токчета не съм падала, ама ми се е чупел ток. Картинката беше уникална! Вървя по улиците и баш до един строеж ми се чупи тока на ботуша. Добре, че отивах на тренировки, та в сака имах маратонки. Най-безцеремонно (бавно!) си извадих маратонките, събух се, нахлузих маратонките и продължих като първия човек. Няма да ви казвам реакциите от строежа laugh
Тя една приятелка работеше в спа център. Често като нямаше клиенти с нея се припичахме на терасата по бански, а вътре се топкахме в джакузито. Хубаво, ама нашта реши, че ще се пече по монокини. Това става на 6-я етаж на сграда в центъра на града. Пече се тя, а отсреща строеж. Свириха, свириха... надуха ни главите! Моята дружка както лежеше по корем, най-демонстративно се обърна по гръб! Всичко живо се засрами, млъкна и всеки се зачопли да си върши работата! Хич не погледнаха повече! badgirl
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #78 -: октомври 04, 2013, 12:46:49 »

Купувайте, купувайте......Аз съм готова, намерих си с намаление такива, с каквито Роси кирилова си разхожда кучето. Хихи, явно ми е мръсна клавиатурата, защото често не излизат големите букви. Няма да поправям горното К Wink
Alichka, да ти кажа за жабите практически как ставаше. Пък Езра ще обясни теорията. Имаше си специално доходоносно препитание - ловене на мъжки жаби и продаване в лабораториите. По принцип, само специални случаи минаваха на жаба. Аз не съм ползвала и майка ми не е. Първи специален случай: при съмнение за нежелана бременност. Имаше ред ограничения за прекъсване на бременността и ако попаднеше човек в лапите на доктор и ако се докажеше, че има нещо, тръгваше се по мъките. За целта си имаше "тайни" лаборатории. /Жабата реагира по специален начин, ако жената е бременна/. Като всеки тест и това не е било 100% сигурно, ако жабокът е "изморен" или стар, или не зная още какво. Втори специален случай: при съмнение за извънматочна бременност, когато изследванията се правеха по лекарско предписание, като допълнително доказателство за наличие на оплодена яйцеклетка. Не си спомням кога започнаха с кръвните тестове, но по мое време и по времето на майка ми 53г. на лекар се ходеше задължително 10 дни след втори пропуснат цикъл. Имаш, нямаш съмнения - толкова. Ясно е, че за жени с проблеми, този срок е прекалено рисков и тук идва и третият специален случай за ползване на жаба. Помня, че моя приятелка казваше, че цената е 10лв. при заплати тогава 110лв. за висшист.
emmmmmy, крайно време е да започна и аз да пазарувам от сайтове, направо е срамота. Нямам кредитна карта, но то си има доставчици май. Плюс това съм хем с голям размер, хем с височина и ходенето по магазини е кошмар. Малкият син пазарува само от сайтове и съм се зарекла сега, като си дойде, да се науча как става. Така ме е яд, че си ми далече, щях да идвам на уроци. Ти миналата година ми беше пратила нещо, кой знае къде го затрих.  blush


* esenn.jpg (40.74 KB, 286x384 - видяно 5394 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #79 -: октомври 04, 2013, 12:53:26 »

Свекърва, ти просто ме изуми shok
Чувала съм за жаба - майка е прокървила в самото начало с мен и са й правили. Но по-скоро мислех, че така му викат на уреда. То в кабинета и магаре се казва, ама не съм чула да те разраждат качена на катър...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: октомври 04, 2013, 13:16:54 »

bg.wikipedia.org/wiki/Безопашати_земноводни
Виж в края - използване на жабите Инжектира се урина в женска жаба, нещо съм забравила за пола. Не е уред, жива жаба си е Wink. А на стола все още си му казват магаре, или поне не съм чула друго. funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 04, 2013, 13:40:34 »

Свекс, никакви проблеми , аз пазарувам само от български сайтове, нямам карта. Просто в сайта си има отметка наложен платеж, с еконт или със спийди, ти го носят на крака и ти им даваш паричките като ти донесат пратката.
После ще ви чета за жабата, сега нямам време, но предполагам че много ще се смея и аз.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: октомври 04, 2013, 14:21:21 »

хахахха  funnytooth funnytooth funnytooth
Вие направо ме разбихте с тези жаби! За първи път чувам такова нещо, не мога да повярвам, че наистина са се доверявали на подобни методи  crazy Звучи ми все едно става въпрос за онези племена, дето ги дават но научнопопулярните канали  LAUGHTER

Имам един въпрос, какво е пухенка? Яке пълно с пух ли?  huhhuh.gif

Относно темата за зимния гардероб - нищо не съм купувала още аз. Все се надявам, че има още доста време, но май ме хвана "по бели гащи". Палто мисля да си купя, аз се точа за ново палто от миналата зима май, но пък моето си е толкова хубаво. Оказа се невероятно качествено! Не е мръднало, а вече може би 4ти сезон ще го подкарам. Нито се е разтегнало, нито подплатата е мръднала, само копчетата падат и трябва да се зашиват. Е, има и тук таме някоя извадена нишка.
Ботуши и боти имам кожени, вече ги нося, защото както многократно подчертах, тук си е абсолютна зима!
За разни пуловери и други зимни дрехи дори не съм се замисляла още. До оня ден на простира ми висяха потниците l_bye_boy
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: октомври 04, 2013, 14:57:45 »

хаха как ви пуснах мухата
предположих, че свекс ще обясни  smile
аз пък го бях чувала, защото мъжът ми е така доказан  tease т.е разпознат, свекърва ми е имала някакви връзки и въпреки че не е вярвала в един голям студ ходила и се уредила да тестват, вика че хич не повярвала че наистина ще е положителен но пък казвали че няма грешка и така се появил дългоочаквания ми мъж  heart който тя и аз много обичаме!
асистентката ни обясни, че са се ползвали мъжки жаби, които отделят нормално сперматозоиди в урината си, първо се гледа да не е в такъв период на отделяне и тогава се инжектира урината от жената, ако тя е бременна предизкивква по същия начин отделянето на сперматозоидите, които са се движили като малки бели чертички в урината и така са показвали че е бременна жената, каза че е било 90-92 проц достоверно, докато тестовете днес били 98-99 проц. Това запомних  smile

Уф навън голям студ, аз ще чета по химия и после ще готвя бутерки и супа  smile а ако имам сили и печена тиква
ммм
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #84 -: октомври 04, 2013, 16:01:56 »

Лили, ето една примерна пухенка - аз си търся нещо подобно като дължина, само да не е лъскаво за предпочитане...



Иначе аз също вече предимно онлайн пазарувам всичко и от международни и от български сайтове - зависи какво ми трябва и в какъв срок  girl_wink

И аз имам ново палто - в момента се шие по модел на едно Бърбъри, което си харесах и струваше 1700 лв  Oh my ... И от миналата зима също имам още едно, но много искам пухенка, защото е толкова удобна и върви и с неглиже облекло и с по-официално и изобщо е супер, а и топли, особено ако е такава дълга...

Ботуши имам доста, но с повече трябва да се разделя, защото са с равни подметки, а от миналата година трябва да си купувам или такива с по-дебела или с платформа или със стабилен ток, тъй като имам проблеми с хрущялите на стъпалата и не мога вече да ходя с тънки-равни подметки  nea

А и при нас вече е зима, аз днес съм си изцяло зимно облечена... със зимно яке, обувки и поло  girl_impossible

Като видях тази тиква на Езра и се сетих, че аз исках да готвя кремсупа от тиква, но последния път като минах през зеленчуковия магазин и нямаше... та съм забравила, днес пак ще мина да проверя smile
« Последна редакция: октомври 04, 2013, 16:05:32 от scilla » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 04, 2013, 18:34:29 »

аз преди няколко години се опитах да се въодушевя да нося дълга пухенка, заради топлината, обаче неуспешно. Неудържимо продължават да ме привличат къси якета. girl_impossible Подарих ги след проваления опит.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 04, 2013, 18:38:31 »

Споделете някои български сайтове,от които пазарувате.Аз от скоро започнах да купувам онлайн за детето неща и открих,че ми харесва.Чиста работа,не си губиш времето да ходиш по магазини.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 04, 2013, 18:42:43 »

освен от този за пухенката, който съм посочила по -горе, пазарувам от следните:
http://www.fashiondays.bg/campaigns/
http://fashionsupreme.co.uk/list-items/index.php?col=81&page=15
miniprix.bg
http://dreshnik.com/


и доста други
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 06, 2013, 08:44:45 »

добро утро!

Аз днес почивам, а мъжът е с дълъг работен ден ... та ще ходя у нас на гости  heart т.е при нашите  danceg Вчера на работа като идват клиенти си харесах едно яке и едно палто  blush на едни жени хаха, какво гледам ... много ми се иска такова палто

http://images4.fanpop.com/image/photos/21000000/Asli-Tandogan-in-Dudaktan-Kalbe-asli-tandogan-21013499-2560-1600.jpg  или http://2.bp.blogspot.com/-mgUnT9in9VQ/UD36uj6QLjI/AAAAAAAAAKo/e0_t19Ii7Uo/s1600/yellow-coat.jpg

но в ибей нещо не ми се вижда добре материята им ... та ще гледам тук да намеря такова  tease

Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 06, 2013, 09:40:33 »

как може да ми се развали телефона просто ей така..  cray cray GROAN GROAN Boy cry
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines