Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:58:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Не му мисли,а във виртуално ателие участвай ти!  (Прочетена 85000 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 22, 2013, 15:56:37 »

И тъй като след няколко дена ще правим отпечатъците с ябълки за есенно дърво, ще направим и тези тикви, печатани с картоф. Идеята е от миналогодишното Хелоуин ателие на inaxastra.

'Тикви печатани с картоф 

Материали:

- бял лист хартия
- оранжева боя (за който още слага в устата от ядливите  Wink )

- картоф

Разрежете картофа наполовина и издьлбайте с вьрха на ножа (или с картофобелачката) очи и уста. Сипете боята в паничка и покажете на детето как да използва картофа като печат, за да направи вьрху листа много оранжеви тикви.

(моя)Идея:
Може да се получи хубав завьршек, ако след като изсьхне се сложи в цветно паспарту.'
от темата на inaxastra





Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 22, 2013, 23:20:16 »

Имам и няколко въпроса за теб:  blush Ще правя сместа за вещици, която ти прави миналата година. Прочетох поста ти и видях, че си поръчала 100 г от боракса и 25 г от гумата, но си имала за няколко пъти. Аз искам да направя по-малко количество, но гледах, че боракс се продава от 500 г нагоре, а гумата от 250 г. Ти от кой сайт поръча? Глицерина само в аптеката ли се продава? Още нещо май щях да те питам, но забравих.

Принцес, хич и не си спомням от кой сайт поръчвах  blush, помня, че гумата от някакъв за магии беше, хахахахха, даже се чудех къде съм попаднала, ама само там имаше такова малко количество.
За гумата сега проверих в и-бей и имат 50гр. - http://www.ebay.co.uk/itm/50g-Guar-Gum-Guaran-Gluten-Free-/300989183013?pt=UK_Health_Beauty_Natural_AlternativeTherapies&hash=item46145a7425
И в Амазон има - http://www.amazon.co.uk/The-Alchemists-Apothecary-Guar-Gluten/dp/B00F7H8FRG/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1382476230&sr=8-4&keywords=guar

Ето и боракс 250 гр. - http://www.amazon.co.uk/Intralabs-BX-250-Powder-Decahydrate/dp/B008E5XNG6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1382476520&sr=8-2&keywords=borax

Ето, в и-бей можеш сама да си избереш количеството, като минимума е 100 гр. боракс - http://www.ebay.co.uk/itm/BORAX-Sodium-Tetraborate-Decahydrate-High-Purity-Technical-Grade-/290925810679?pt=UK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Lab_Supplies_ET&var=&hash=item43bc8793f7

И аз си гледах поста от миналата година и видях, че линка, който съм пуснала за рецептата не се отваря, така че потърсих набързо пак и намерих една рецепта, която ми звучи като онази от миналата година - или е съвсем същата или много близка до нея - http://www.scitech.org.au/at-home-experiments/at-home-experiments/borax-slime.html

И аз май пак ще правя, дано да си намеря гумата и боракса от миналата година, за да не купувам пак  smile



Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 23, 2013, 21:20:14 »

Благодаря ти много, Бени.  give_rose Поръчах продуктите, уж и аз търсих в ибей, но не видях за тези количества.  blush Дано да се получи сместа.  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 25, 2013, 11:32:20 »

Лесно, евтино и забавно.  smile

Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 29, 2013, 10:33:37 »

Момичета,тази темичка май нещо позамря. Ето нещо което ми попадна и е лесно за изпълнение :

Споделете и вие планирате ли нещо за правене свързано с Коледните празници.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 29, 2013, 12:55:02 »

Ако щете вярвайте ,но днес минах през книжарницата и купих гланцово блокче.Мисля да се ОПИТАМ да направим елхичката от ръчички.Ако въобще успея да му очертая ръката и другата елхичка с ръчички ,където ръката се топи в боички.Ох,как го обясних,но ето



Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 29, 2013, 20:31:34 »

Фийби,ние в момента майсторим точно тази семейна елхичка smile Изрязла съм моите ръце и тези на мъжа ми и остава най-трудната част-тези на Алекс  girl_impossible Като е готова ще я покажа smile
Аз съм на вълна коледни картички smile Смятам да пратя на близките ни smile Обещавам да покажа снимки от семейната ръботилничка  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 30, 2013, 18:49:23 »

Ето нииииии.Днес поради големият студ сутринта навън направихме елхичката с боички.Всъщност незнам до колко си личи ,че е елхичка,защото тати като се прибра не я разпозна  beating.Доста трудно ми беше.Общо взето Явката много му допадна да рисува по този начин ,но не и да му казвам кой цвят ще пипа и къде точно ще си слага отпечатъците smilesmile.Мисля ,че за възрастта му и за свободата ,която се опитах да му дам се получи горе долу добре





Едната елха



Другата елха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: декември 01, 2013, 10:33:33 »

fiibi_bg , елхата ви е по- хубава и разпознаваема от тази на моя племенник, който е почти на 4г. Браво! Малко течна ви е боята и не личи точно отпечатъка от ръчичката, ако това е била целта /да остане за спомен през годините/. Племенникът вече искаше да работи с четка, така правели в градината.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 01, 2013, 11:01:20 »

fiibi_bg , елхата ви е по- хубава и разпознаваема от тази на моя племенник, който е почти на 4г. Браво! Малко течна ви е боята и не личи точно отпечатъка от ръчичката, ако това е била целта /да остане за спомен през годините/. Племенникът вече искаше да работи с четка, така правели в градината.
Да,малко е течна.Определено си го отчитам като грешка.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 01, 2013, 15:30:37 »

fiibi_bg много хубава ви е станала елхата.  smile

И разбира се, и ние се включваме с коледните задачки.  smile Първата елха я правихме заедно, а втората Рони сама си я твори. Определено й беше много забавно.  smile Ето и снимковия материал:





« Последна редакция: декември 01, 2013, 15:33:16 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 01, 2013, 15:50:31 »

А ето каква ще е следващата ни сетивна зимна игра: Снежно тесто.
Рецептата е 2 чаши нишесте, 1/3 до 1/2 зеленчуково олио (предполагам и с обикновено става, пише че може и с бебешко олио, но ако детето е по-малко трябва да се внимава да не го лапа), 3-4 сл бляскави точици



Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 30, 2013, 08:54:14 »

Страхотна темичка, жалко, че късно я виждам.
Ще изпробваме идеята за сетивната игра със снежно тесто, страхотна е , благодаря  give_rose
Ние тази година бяхме доста активни в направата на коледни нещица.Успях да направя и коледната елхичка от ролки от тоалетна хартия и сега вече гордо краси кътчето на Ники. Някои от вас са я виждали,но ето и една снимчица.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 25, 2014, 18:52:17 »

Поли, много ви е ефектна елхата. Браво. И ние ще я направим следващата Коледа.  good

А ние като си нямаме сняг тази година се наложи да направя този от брашното. Даже и снежни човеци заформихе. Е, аз ги оформях, а Вероника ги обезглавяваше и разнасяше. За очи ползвах карамелени топчета, а за копчета шоколадови пръчици. Това ми беше най-подходящият подръчен материал.  pardon Като й омръзнаха снежните човеци и топки, и дадох да "рине снега" и да почиства с една капачка от буркан. Игра си поне половин час. Хареса й. Могат да се направят и тип пясъчници с това тесто като на картинките по-долу.

А преди няколко дена попаднах на нещо много интересно, но като го направим ще ви пусна тук идеята.  smile





« Последна редакция: януари 25, 2014, 18:54:14 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 26, 2014, 20:59:17 »

Днес ми остана малко време да покажа какво творим и ние вкъщи, но за съжаление мога да качвам само по една снимка, така че ще покажа само 2-3.
На тази снимка заимствах от alben4ik идеята за различни варианти на игри с огледало. В случая рисуваме върху огледало с пръсти с бои за деца за рисуване с пръсти.


* 1.jpg (13.97 KB, 448x200 - видяно 856 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines