Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:56:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Не му мисли,а във виртуално ателие участвай ти!  (Прочетена 84998 пъти)
 
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« -: септември 29, 2013, 17:31:13 »

Мили настоящи и бъдещи мами,добре дошли в нашето виртуално ателие или работилничка за деца и родители!



По идея на мама Princess_of_the_Dawn отварям тази тема където всеки месец ще се задава тема,седмични задачки,ще се обсъждат идеи и ще се показват резултати smile
Тази тема е вдъхновена от едни от най-креативните ни съфорумки мама inaxastra и мама alben4ik!Надяваме се те да нямат нищо против да използваме тяхните идеи,разбира се да участват пак и да ни радват с нови задачки  give_rose
Главната идея е занимателно-възпитателна.Да се забавляваме и да научаваме нещо ново с нашите растящи деца!Вдички са добре дошли колкото повече толкова по-забавно!
Едно от нещата които страшно ме впечатли е идеята на alben4ik за табло на което можете да закачате част от изобретенията smile Аз си го представям корково има в различни размери:

Или:


Темите може да са сезонни(пр.Есен,Пролет)празнични(пр.Коледа,Великден)семейни празници(пр.рождени дни),т.н.

Хайде момичета който иска може да задава тема/задачка smile
Ние ще се включим активно през Ноември когато ще сме в БГ!

Пожелавам на всички приятни и незабеавими моменти в нашето ателие   yahoo danceg yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: септември 30, 2013, 09:21:42 »

Макар да не каните бъдещи баби или хора, които работят с деца, аз се намърдвам. Пък може и идея да ви дам, все пак имам повече време да ровя.


* tikva_n.jpg (40 KB, 400x496 - видяно 939 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 30, 2013, 10:54:45 »

Охо и тема си имаме.Вече нямам търпение.Сноу-чето ако може да каже откъде купи боите за рисуване с пръсти.
Свекърва ,ти си ценен ресурс
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 30, 2013, 11:04:24 »

Записвам се и аз в тази страхотна темичка. Поздравления за създателите й. Ще следя с интерес какви чудеса творите, а и ще споделям ако успея и аз да сътворя нещичко Wink
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 30, 2013, 11:51:39 »

Макар да не каните бъдещи баби или хора, които работят с деца, аз се намърдвам. Пък може и идея да ви дам, все пак имам повече време да ровя.

Извинявам се!Моя е грешката  blush
Всички са добре дошли!  give_rose
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 30, 2013, 12:25:06 »

Момичета включвам се и аз към работилничката,надявам се с Алекс да осъществим някои от идеите. Напоследък разглеждам книжки със занимания на Мария Монтесори и нейната философия. - Според д-р Мария Монтесори, ръцете са интструмент на мозъка, т.е. развивайки моториката на ръцете, ние развиваме ума на детето! "

Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 30, 2013, 14:30:25 »

Хайде аз задавам първата ни задачка за първата седмица от работилничката smile
Темата е Есента Girl_hide



За тази апликация ви трябват сухи есенни листа. Съберете повече листа, за да има с какво да занимавате детето през студените дни. Може да ги сушите  и с ютия (става по- бързо).

Нарисувайте с флумастер на картон тялото на таралежа. Изрежете го и сложете лепило  (без главичката). Подберете по-дълги и остри листа и оставете детето да ги подреди отгоре. Подлепете така направената апликация на друг, цветен лист.



Когато сте готови и имате време сложете снимка на вашето таралежче!Чакаме първите резултати  yahoo
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #7 -: септември 30, 2013, 17:20:59 »

Хоп - троп и цоп в ателиетоооо smile
Боите за рисуване с пръсти ги намерих случайно в едно магазинче в Младост 1 (за тези които са от София) - 6 цвята за 15лв.

Готина идея за ежко-бежко. Я кажете какво безопасно лепило ползвате, защото моята госпожица със сигурност ще се опита да го вкуси  Torte
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 30, 2013, 18:06:45 »

Сноу, аз правих проучване за лепилата smile Информацията която намерих е,че сухите лепила на UHU са напълно безопасни за деца http://www.pro-bg.com/product/office/HU-Stic-suho-lepilo_5746.html
Аз смятам да намажа леко таралежчето с него и да се опитаме двамата да наредим листата(ще е много интересно  girl_impossible ) и после когато той спинка,ако не са се залепили да ги залепя по-стабилно.Все пак ние още сме малки smile но аз съм много ентусиазирана  danceg
Утре ще си набавя материалите  yahoo да видим дали ще намеря сухи листа (тук вали от близо седмица)  girl_impossible Ако ли не ютията влиза в действие  blum Има много палми,но го няма това разнообразие на дървета като в БГ  NO
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 30, 2013, 18:57:03 »

Момичета ние с най-огромно желание ще се включим в ателиетата. Много се радвам, че сме били вдъхновение  blush

Ние доста често се занимаваме с разни игри и творчества, ама скоро нищо не съм публикувала, ще взема да пиша какво сме правили в нашата тема, за да може ако искате да си вземете идейки, а пък иначе отсега насетне ще изпълняваме всички ваши задачки  Wink

Аз също имам есенни идеи и ако може по-нататък ще пусна някоя  blush

Иначе за лепило може да се използва каша от вода и брашно  good Не знам точни пропорции дали има, но според мен идеално става и на око, просто трябва да е по-гъстичко, а не рядко!

Нямаме търпение да започнем с дървото на Свекърва и с таралежчето на miauka, даже имахме събрани листа, но днес ги използвахме, така че пак ще ходим на разходка за листа - тепърва ще има в изобилие по парковете!

Благодарности на Принцес за идеята за нови ателиета, както и на miauka за специалната за тях темичка, както и на всички, които ще се включат с идеи, отсега  знам колко приятно ще бъде  heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #10 -: септември 30, 2013, 21:49:02 »

И аз се включвам да ви следя и да се вдъхновявам от творенията ви. Не съм майка, но ще опитам да вкарам някоя от идеите ви с учениците ми и ще публикувам какво сме успяли да направим. Благодаря предварително! Wink
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 01, 2013, 07:47:04 »

И ние се включваме. Надявам се скоро да спре да вали тук във Варна, за да си набавим по-спокойно малко листа за първата задачка.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 01, 2013, 10:05:39 »

Радвам се, че има толкова много желаещи за виртуалното ни ателие. Ще е забавно. Bravo Много ми хареса тази идея на inaxastra и alben4ik от миналата година и си помислих, че ще е добре да го превърнем в традиция и да си имаме тема, където да пускаме задачките и да показваме творенията на децата. (благодаря ти miauka, че пусна темата  good ) Особено, че сега ни предстоят месеци, в които ще прекарваме повече време вкъщи, а и празници се задават.  smile


Ние с Вероника ще започнем да творим по зададените задачки другата седмица, защото искам да се набавя с материали, а и тази сме по-ангажирани покрай пътуването. Лепилото ще направя както alben4ik е написала. А боите смятам също да си ги приготвя в домашни условия.


По есенната тема ви предлагам още една лесно изпълнима задачка. Дано ви хареса.  good


Печати от ябълка

Материали: ябълка, бои, картон, щипка

Разрязвате ябълката на половина (можете да оставите дръжката). За да не се омажете в боя (не че това няма да стане така или иначе), но за удобство можете да ползвате щипка, за да се захване ябълката. Печатите могат да се слагат на хартия, а по-интересно ще стане, ако изрежете дърво, което да се оцвети и да се напечатат ябълките върху него. Вижте илюстрациите:



Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 02, 2013, 01:54:17 »

Страхотна тема,ведна се включваме и ние с Вики! Тя не е много пораснала,за да се ангажира с творчество,но пък все от някъде трябва да се започне и да се покаже на детето колко приятни и красиви нещя могат да се сътворят.Аз съм много приятно изненадана от рецептата на Ина за пластелина,мисля за по нататък да се пробвам да я приготвя.
ето и от мен един сайт,на който се бях натъкнала преди време:

http://www.thecraftycrow.net/abcs/page/3/
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 03, 2013, 11:03:35 »

Тъй като вчера беше много студено във Варна и прекарахме по-голямата част от деня вкъщи реших да направим таралежчето.  smile Най-напред тъй като ме видя, че рисувам с молив, съответно и тя искаше да го прави, затова се зае с оцветяването му. Като й омръзна, започнах да мажа лепилото от брашно и да й показвам как се лепят листенцата. Към лепенето на листа не прояви никакъв интерес, но за сметка на това мазането с лепило по картона беше голяма забава. Естествено всичко се омаза, а резултатът освен от налепени листа по таралежчето, имаше и налепени листа по Рони.  smile Прилагам и снимков материал.

Ето колко е концентрирана Рони в мазането:



Вижте и второто ни "таралежче":





Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines