Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:45:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Не му мисли,а във виртуално ателие участвай ти!  (Прочетена 85003 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #60 -: август 07, 2015, 15:17:25 »

Не знам дали е даван преди, но попаднах случайно на този сайт http://umeia.com/ Ошашавих се колко неща има! Много от игрите са с подръчни средства и материали. Свалих си и много шаблони, въпреки че сме още малки за тях. Естествено повечето неща са за игра вкъщи. Сега не е сезон, но в лошо време мисля, че има какво да се прави Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 09, 2017, 10:18:11 »

Момичета повдигам темата!Разгледах я и мисля да направя а Моника Коледна елха от ръцете на трима ни.Ще взема хубав картон и цветни листове и ще режем.На нея и доставя удоволствие.Може и таралеж от листа да направим.Ние сме правили такъв таралеж, но бодлите му бяха не от листа а от листчета шарени нарязани от мен.Доскоро се размотаваше някъде.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #62 -: ноември 09, 2017, 10:28:33 »

Само да кажа че чучкето което Маги е предложила в момента го има в Кауфланд на промоция.

Тъй като заговорихме за рисуването, моето рисува с пастели не с фломастери, пробвах с уж миещи фломастери, ми дрънки се мият  lol, но иначе много рисува, главно пътеки  laugh, взех един блок от Джъбмо и си драска в него. На 1 годинка обаче ми се струват малки, моето започна някъде около 2 г.

За 1г е най-добре за развитие на финната моторика и вече към 1,6-2г да се наблегне на карти с животни, плодове, зеленчуци, книжки, песнички, дървени пъзели, има едни въдици с магнити за ловене на рибки. Поне при нас е било така. Сега е на вълна книжки, песнички, букви, броене
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 09, 2017, 10:33:38 »

Мият се бе душа с мокра кърпичка всичко изчезва.Знаеш ли как рисува по масата и стените  blum .
Всичко зависи от детето.Моника от малка обича такива занимания с ръцете с дребни част, обича цветове, обича да дращи Wink Иначе числата още не ги знае, брои така 1,2,3,4,5-8,6,10.А племенника на тая възраст броеше до 12 без проблеми и свързваше число с бройка.Тис магнитите и рибките например хич не ги отрази, имаме прибрани са на тавана вече.Но имаше да подрежда по цвят разни форми е играеше нон стоп с тях.И всичко пеещо и пискащо беше на мода  angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #64 -: ноември 09, 2017, 11:32:18 »

По повод очертаването на ръка и краче Мария много обича да го прави и до ден днешен. Сега има и оцветяване на всяко пръстче в различен цвят. Магнитни букви, цифри и форми също са на мода при нас.
Наскоро по сайтовете пък срещнах малки книжки, на които например е нарисувана овца, а по средата на тялото има прозорче с пухкав материал имитиращ руното. Не се сещам като заглавие обаче. Скоро ще разпитам във физическите книжарници.
В един от парковете има нарисувани кръгчета като за туистър. Мария обожава да скача по тях като си измисля нейна последователност.
В градината много интересно било на децата да играят на игра с откриване на форми в пространството. Например да намерят кръг, квадрат, правоъгълник в стаята.
Флумастри съм прала от дреха. Нарисувани стени никога досега не сме имали. Още се учим да рисуваме с флумастрите. Моливите и пастелите са по-лесни като контролиране движенията на ръката. С флумастрите още много натиска, листът се закъсва, излиза от очертанията.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 09, 2017, 12:42:25 »

Записвам се да следя.
Маги ще покажеш ли тази елха от ръце? Нещо не мога да си го представя  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 09, 2017, 12:48:00 »

Ей това е единия вариант http://krokotak.com/2009/11/koledno-darvo/ Другия е малко по-напред в темата.

Прегледах и видях друго което сме правили.Режех картоф на две и правех някаква форма и после правихме щампи с боя и картофа.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 09, 2017, 14:34:33 »

Маги, благодаря,че повдигна темата.  give_rose Дано да е полезна.

Ще дочитам.

Али,  такава книжка, за която говориш, има в Лидл. Или поне е имало преди, защото гледах вчера беше при намалените неща. Аз взех една друга на Алекс, в която зад едни прозорчета са скрити разни животни и детето трябва да познае какво се крие.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines