Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:52:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Есенна тема (23-29.09.2013)  (Прочетена 15135 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #15 -: септември 26, 2013, 21:03:57 »

 Здравейте момичета  smile От много време не съм писала, но ви чета и си следя какво се случва с всички вас. Надявам се премеждията и проблемите при някои от вас, за които чета напоследък, да отминат по-бързо и неусетно.
 Сега се включвам набързо  blush и само с едно въпросче. Често виждам, че за половинките си пишете просто "мм". Така и не успях да си го разшифровам, а ме мъчи любопитство какво е  blush
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 26, 2013, 21:12:26 »

Сега се включвам набързо  blush и само с едно въпросче. Често виждам, че за половинките си пишете просто "мм". Така и не успях да си го разшифровам, а ме мъчи любопитство какво е  blush

Моето мило  girl_in_love 
give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #17 -: септември 26, 2013, 21:42:27 »

Моето мило  girl_in_love 
give_rose

аз пък си мислех че е е "мъжа ми" хихиих  Girl_hide girl_impossible
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: септември 26, 2013, 22:08:34 »


Мариолка, ти не изпожени ли вече тая твоя рода... Кой какво прави, ти на сватба! Вече може да си професионален гост даже girl_wink


сега го видях това smile какво да права мила, Баща ми са 7 деца, сватба до сватба беше едно време, сега са останли още двама братовчеди smile Ще пусна обява : "Ям, пия и играя на сватби, без допълнително заплащане" smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 26, 2013, 23:00:52 »

Свекс, снахата прекалява със самочувствието- да не е излюпена от яйце,пълно пренебрежение видимо , ти остави че няма да кръщава на вас, това не е задължително, ама това с фамилията, царкиня да беше, пак щях да й се смея за -ова .... Пази Боже сляпо да прогледа е казал народът.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 27, 2013, 07:44:44 »

Добро утро smile


Моето мило  girl_in_love 
give_rose

понякога моето мило, понякога моето магаре  lol  не се знае  lol

аз трябва да пиша мп = моето панде  heart

svekarva, разбираемо е да те човърка тази работа. ама ние всички сме с теб тук  friends надявам се разумът да наделее

scilla, надявам се да се оправиш бързо, миличка.


ето я закуската

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: септември 27, 2013, 08:02:37 »

emmmmmy, то проблемът не е насочен само към снахата, комплексен е и в случая ме притеснява реакцията /или по- точно липсата на такава/ от големия син, изказванията на ММ /хихи, на Моя Македонец/, че не съм се справила с възпитанието в почит и уважение Wink. И понеже винаги казвам, че няма как да "възпитам" някого, когато е ясно, че децата подражават на родителите си, всички камъни са в моята градина. С две думи - аз така съм третирала неговите и моите роднини. Не мога да отреча, че за ММ smile, думите на моите родители са били като закон - не се спори с родител, не се показва неуважение. Пък родителите ми, като всички хора, си имаха кусури. Той и сега ми се кара, ако кажа нещо по- остро на майка ми. Да не говорим за неговите роднини.  Wink Там важи приказката "Шу е наше, се е арно!". Веднъж казах за една от снахите /4/ на една от чините /6/, че е черничка, в смисъл тъмноока и тъмнокоса, без да зная, че това там се смята за голяма обида. Леле, като скокна цялото македонско войнство срещу мен, викам си "е сега ме утепаха" и направо го ударих на рев shok.
Да ви кажа, тогава там като Първа гранична зона, говорът им си беше......автентичен  Wink. След всяко връщане, казвах по нещо по тяхно му и всички се пукаха от смях. Включително и ММ, защото не можех да докарам интонацията с изтъняване на гласа в края на изречението от престараване да спазвам необичайните ударения.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 27, 2013, 10:18:07 »

Ех, че сладко сте се разбъбрили от снощи heart
Свекърва, наистина е неприятна ситуацията със снахата, ама както и ти сама каза по учудваща е реакцията на сина ти. Не знам може ние да сме леко старомодни, но за мен децата трябва да си носят фамилията на бащата, все пак той е главата на семейството, силния пол или както там искате го наречете. Определено забелязвам, че нещата в последно време съвсем са се обърнали, ама чак да си слагаме моминските фамилии на рожбите, ми се вижда прекалено nea
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 27, 2013, 16:57:26 »

Аз изобщо не разбирам концепцията първо да не вземеш фамилията на мъжа си, но - хайде, от мен да мине, случва се понякога по някакви причини... Ама да лишиш детето си от гордостта да се нарече официално син/дъщеря на баща си е някак си ...  crazy
Не знам... аз лично приемам като форма на уважение да сменя името си след сватбата. Този човек става твоето най-близко семейство. Ти сама си избрала да изкараш остатъка от живота си до него, странно е да не го зарадваш, показвайки го и легално и документално и всякак smile
А за -ова за син -  shok  nea Това по-скоро го възприемам като напук на някой, отколкото каквото и да било друго нелепо опитче за разумен отговор...

А между другото мм (моето момче  girl_wink ) живее в Щатите, живот и здраве скоро най-накрая ще мога да си получа документите и да си отида при него, но пък никога не съм мислила да махам -ова от фамилията... И двамата сме българи и някак си не ми звучи достатъчно женско Ружка Райнов  funnytooth
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #24 -: септември 27, 2013, 17:30:56 »

Ружка, аз бих те съветвала да си Райнов, ще избегнеш доста проблеми там. Имах една колежка американка и беше се омъжила за българин и взе Михайлов, защотот това -ова щяло да и създава проблеми там. Нещо доколкото си спомням банките не ви зачитат с една и съща фамилия като мъж и жена  и такива неща smile
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 27, 2013, 17:48:00 »

Уф... Хич не ми харесва тая идея sad
Всъщност ние не сме го коментирали с него това точно... в смисъл ясно е, че ще взема неговата фамилия, но дали -ова или -ов ...  pardon
Явно ще трябва да разпитваме какво е положението  blush
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #26 -: септември 27, 2013, 19:16:43 »

Хихи, аз пък мм си го ползвам за "моя мъж" - общо взето всеки си го прилага както намери за добре, но всички знаем за какво става въпрос  blum

Благодаря ви за пожеланията! Аз мисля, че днес възстанових най-после, вчера дори ходих на работа, че ми писна затворена вкъщи! От утре обаче излизам и на разходки вече преди да съм изпуснала изцяло циганското лято!  smile

Голяма драма с тея фамилии... аз лично не виждам защо някой би искал да задържи собствената си фамилия, освен ако не си я харесва твърде много или пък не е уникална и тогава пак може с тире... но хора всякакви по този свят.

Относно американската ситуация - мисля, че мариолка е права - има причина повечето да си ги сменят на "ов" - не съм сигурна точно каква, но има все някаква - трябва добре да проучиш, Ружка.

Аз съм на тема подарък за мама, че има рожден ден другата седмица и се опитвам да измъдря нещо интересно и потребно.

Хайде, хубав уикенд от мен, мили дами!  girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #27 -: септември 27, 2013, 19:34:27 »

scilla радвам се че си се възтановила. Аз да ти препоръчам подарък (любим на моята мама) ваничка за масаж на краката. Тя просто я обожава и и помага много с краката, даже и баща ми понякога я позлва  huhhuh.gif
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #28 -: септември 28, 2013, 11:46:23 »

А, добър ден smile Изпокрили сте тази седмица памперсите, Бравос!

Свекърва, тая твойта снаха е уникална... таа... ако ме бяхте питали преди година, паметник щях да и вдигна за -овата... ама сега... пази боже от такова чудо, че и аз съм борец за женски свободи lol Не че бебоняка не взе първата буква на свекъра по моя инициатива, ама явно добре съм го предчувствала, той си прилича на него даже повече от мъжа ми lol

За подаръците бих предложила сокоизстисквачка, хем полезно, хем здравословно... Ще пие сокове за хубава кожа, а и предстои грипен сезон, ще се подсили Wink

Чакам сега мъжа ми да се върне от пазар и да му поверя наблюдението на наследника и отпрашвам ей така малко да се повозя и да си попея с радиото в колата, а може и на някой мол да се заведа... Йееее!!!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #29 -: септември 28, 2013, 12:15:08 »

Супер предложения, но имат сокоизтисквачка, а ваната за крака знам със сигурност, че няма да я ползват. Аз измислих хлебопекарна, че последно като ни идваха на гости и им правих домашен хляб и много го харесаха.

Киви, приятна ти разходка, хубаво е да може да си отдъхва на спокойствие човек от време на време! smile
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines