Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:32:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Есенна тема (23-29.09.2013)  (Прочетена 15132 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« -: септември 25, 2013, 13:53:51 »

Вече трети ден не виждам седмична тема. До днес си мислех, че просто не я виждам, но явно няма  pardon

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 25, 2013, 14:18:07 »

ами ние тайно се наговорихме да не пускаме тема, за да я пуснеш ти  tease
шегууувам се Eeager
ми явно нямат кво да кажат девойките тази седмица. Мен почна да ми е студено и се отказах от мераците за зимата, а толкова мрънках. pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 25, 2013, 16:30:34 »

мен също ми беше студено, но днес е по-топло.  Sunshine

аз никога нямам мераци да е зима, но пък днес си тананиках коледни песнички  crazy

аз тъкмо мислех, да се насладя на следобедния си чай, ама пак ще ме занимават  nea

ето един за теб, emmmmmy, че като гледам само ти си тук smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: септември 25, 2013, 17:23:04 »

В Пловдив сега стана много топло, чак неприятно. Леле, какви сме англичанки, само за време си говорим Wink
Хихи, само да зачекна темичка за снахи и свекърви и да видите как ще се съберем повече от 20 пенсионерки. Нещо ми е лирично и няма да се заяждам със снахи, макар да си имам нещо, дето ме човърка яко.
Да си призная, липсват ми турските сериали. Сега от немай къде гледам Д-р Оз или как да отида жива при Св. Петър. Wink То са повторения, но снощи нищеха, че при секс и пазаруване почти няма разлика. С две думи - ако нещо да си купиш на промоция, може и да си спиш спокойно. Обаче ако не успееш? Преди малко ми измъкнаха под носа един картонен Дядо Коледа за 5лв. и ще се пукна от яд crazy То на мен и не ми трябва, ама щеше да свърши хубава работа за офиса.
Имам си и друг дерт - нещо се върти брат ми да заминават за Германия и ми е ужасно скапано cray. Даже са извадили паспорт на малкия. Все още проучват, но всичко клони към раздяла....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 25, 2013, 20:46:54 »

нямаш ли диема фемили ? там има сериали колко щеш.
 кажи си какво те човърка ако не е голяма тайна . smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #5 -: септември 26, 2013, 07:44:44 »

Здравейте smile Аз надничам, ама по-рядно пиша, нещо все не ми остава време.
Еми, много кефи аватара ти smile
Свекърва, може пък да е хубаво заминаването за тях. Аз поне гледам да разсъждавам така... Една моя приятелка сега се мести да работи на друго място, на мен ми е мъчно, че няма да я виждам толкова често, но пък знам, че е по-добре за нея и го приемам:)

От мен лек ден:)

П.С. Ставайки дума за зимата, дано тази година не е като предната - от октомври до края на май, защото не съм сигурна, че ще ми издържат нервите tease
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 26, 2013, 08:53:51 »

Добро утро!

Пандичка, хубаво, че направи седмичната темичка, че щяхме да я пропуснем тази седмица.
Аз съм на вълна култура и се чудя, дали да не посетя някоя хубава постановка в театъра. Ако имате предложения, приемам всякакви. Ако ли не, ще изчакам търпеливо Sofia Dance Week от 5 октомври banana
А за зимата, не ме плаши толкова колкото лятото. Особено ако е топло като миналата година... сладка работа.
Черпя кафенце и закуска, за все още сънливите blum


Активен
mariola85
Гост
« Отговор #7 -: септември 26, 2013, 09:21:12 »

браво пандичке, ето и аз се включвам днес да ви пожелая добро утро на всички smile

На мен ми е натоварено много на работа, и нямам време за развлечения но пък в събота заминавам за Македонията и ще си откарам 2 седмици там, първо сме на сватба (пак) маминка да ме глези, а и да взема най-накрая да подмена всички документи там smile а и на юг е по-топло и хората са по-усмихнати smile

svekarva майка ми казва че турските сериали и действат по-добре от успокоителни smile, а ти искам тук са ако ще ти олекне да ни раскажеш за човъркането хихи, че сме големи специалисти всички ще се искажаем подобаващо и ще е те подкрепим smile

Сискайте ми палци днес следобеда за едно нещо:) !

ПС. scilla ми липсва вече известно време  beating

Лек ден на всички!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 26, 2013, 09:29:19 »

Здравейте и от мен smile

Аз да се похваля вече имам нова лична карта smile Много се зарадвах като си видях новата фамилия, ама малко се изненадах от новия адрес. Бях забравила, че и него сменям. Чак ми стана мъчно, че вече ще ми е различен от този на майка ми, баща ми и сестра ми. За малко да го почувствам като :"Ето вече се отделям от предишното си семейство", ама ние живеем в апартамент на баща ми, така че по-скоро не  funnytooth

Сега предстои да си извадя книжка. Дано нея я ползвам по предназначение, а не за да я оставям в библиотеката като вземам книги  lol

AliTia, като стана дума за културни изяви, много добре ме подсети да погледна най-после програмата на операта, че от две седмици се каня smile

mariola85, стискам всички налични палци  heart
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #9 -: септември 26, 2013, 09:58:02 »

Ееее, панди, златна си! Аз тъкмо в същия ден погледнах за седмична тема и се шокирах като видях, че няма... почудих се какво ли се е случило с всички ви, че никой нищо не пише  girl_impossible На теб честита нова лична карта с много здраве и щастие да си я ползваш!

Мариолка, благодаря, че се присети за мен! Аз от няколко дни боледувам сериозно от инфекция на бъбреците, не бях на работа до днес. Днес вече най-после антибиотиците почнаха да действат и болките спряха... а как мразя антибиотици... не бях пила от дете, всячески се опитвам да ги избягвам, но тоя път не успях, нямаше друг изход, положението беше тежко  girl_impossible

Що се отнася до културни мероприятия, аз наскоро бях на една постановка, но е на Москов и е доста противоречива. В смисъл такъв, че едни хора я разбират и харесват, други точно обратното... аз бях малко по средата. Иначе тази събота с ММ ще ходим да подкрепим един млад автор в народния театър на "Очите на другите" - https://www.facebook.com/events/561258113934593/

Мариолка, дръж ни течение как е минало това, за което се надяваме! smile

svekarva, всички сме затаили дъх и сме в очакване да споделиш какво те човърка, ако искаш де smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #10 -: септември 26, 2013, 13:46:28 »

Здравейте, дами!
Аз също бях сложила големите очила, ама така и седмична тема не видях Xixixi Грешката не е била в моя монитор! Не че напоследък пиша, ама поне редовно ви чета  Computer
Аз тези дни се карам на всички. Всеки коментира, че дошло лошото време. Никой не мисли, че на мен раждане ми предстои, а искам и да излизам и то в хубаво време. Няма сега да сменям гардероба за има-няма месец... Айде, още малко да се позадържи хубавото време, пък тогава да го мислим girl_wink
AliTia, с тази снимка ми припомни моят шопинг маратон тези дни. В Лидл взеха, че се появиха от тези масички, които си показала. Реших, че сега му е времето да я взема за коледен подарък на мъжо, че после обиколките ще са ми на по тричасов график. Купихме количката за малката, а днес нещо ме ухапа дивото и реших да добавя още 2 чифта обувки към есенния гардероб yahoo Въпреки тези покупки, Свекърва, да ме прощава доктор Оз, ама сексът си е секс, особено като го няма от известно време Wink  blush
Мариолка, ти не изпожени ли вече тая твоя рода... Кой какво прави, ти на сватба! Вече може да си професионален гост даже girl_wink
Панди, много е готино чувството с личната карта, нали? От нашата сватба мина почти година, ама още ми трепва като ми кажат новата фамилия  heart
П.П. Спирам да пиша, че пак се улях  tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: септември 26, 2013, 15:29:56 »

Привет, дами!
Връщам се от обиколка из района, много съм разочарована. Как може млада продавачка в магазин за хранителни стоки да затваря точно когато е голямото междучасие на близкото училище и около обяд, когато пък си отиват или идват децата? crazy Нейният отговорник вдига рамене, тя само се усмихва....Ама като не можем да намерим други? Онази, крадлата с Бурканбанк, както ви бях казала, върна всичките пари, работи два месеца и задигна нови 4000, върна ги седмица след ревизията и си подаде молбата за напускане. Давала заеми на хората pleasantry. Явно залага някъде, ама и печели, та си връща борчовете. Пази Боже, дето има една приказка, не знаеш какво ще ти дойде до главата.....
За заминаването на брат ми ми е криво за мен, че оставам да се грижа сама за майка ми. То тя изцяло си е моя отговорност, но мисълта, че не мога да мръдна и за ден от къщи, направо ме побърква. А и зная какво е да замине близък човек и още от сега  cray за малкия. Когато много ми докривее за нещо, отивам при него и все има за какво да се разсмея или просто да си отвлека вниманието. Пък и честно да си кажа, жал ми е за брат ми. Ще се спуква от бачкане, не вярвам жена му да успее да си намери работа. За малкия е добре, ще има по- добри шансове, няма да се мъчи като моите сам, ще има все пак някаква основа от баща си. И да го мисля, и да не го мисля, все си е тая..... нямам право да им преча.
Хихи, работата със снахата е малко като за Нероден Петко и общо взето е пълна простотия /признавам си/. Ами тя си остана с бащиното име, няма тире, няма черта и точка Wink. Македонецът понесе това доста тежко и ходи сума време с наведен нос, но му мина. Аз нямам пряко кръвно отношение с фамилията и не си го слагам много, но той diablo. Та рекох на сина, когато беше тук, че е хубаво да ни предупреждава за намеренията им пряко традициите, та да ги преглъщаме по- спокойно. Wink Малкият син им беше на гости и понеже си го знаят, че е клюкар heart heart heart, снахата предупредила че няма да кръсти дете на нас и освен това ще е с нейната фамилия. Аз се поразрових из тамошните закони и стигнах до извода, че ако е момиче, няма проблем. Ако е момче обаче, името и не може да се променя и ще е с окончание - ова. Дали ще направи такава простотия, не вярвам, ама.....Да кръстиш момче с фамилия - ова Oh my .... То ако живее там, проблем няма за него. Хихи, македонецът казва, че точи ножовете и отлита, само като разбере, че се очаква подобно събитие. Виновната, естествено съм аз, защото не съм възпитала сина да почита баща си, а съм "борец за женски свободи" /цитат/ и разни подобни. Та такива червеи си имаме, понеже всичко друго ни е както трябва.  Wink. Да се смееш ли, да плачеш ли....  smile, или да кажеш "да ти имам проблема".
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #12 -: септември 26, 2013, 16:21:04 »

хахах ааа свекърва ми то си е за обида. Ще ме извиняваш, ама грам уважение да няма?! Са аз която имам баща Македонец, на базик майка ми споменаваше аз да си запаза фамилията, и той отсече не, абсурд, да си взима на мъжа фамилията, а тя пък даже и на децата. Възмутена съм много. То била една на майка и на татка, ама са и там смятам че ще им се смеят хората, толкова много балканци има там  вече, и все ще знае някой какво означава на -ова да завършва момче. Туу ядосах се  diablo

Мерси за стискането на палци, помогна, ама малко, не ми даде отговори на всичко  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #13 -: септември 26, 2013, 17:28:55 »

Ех, при тия снахи-свекърви въпроси няма прав-крив, а само въпрос на гледна точка. Сватбата ни беше в събота и майката на мм с колко неща ме подразни. Още не мога да повярвам, какви неща каза на захранването - говори само за себе си, за огромната любов към сина си и за това как трябва да й родя внуци.  pardon Така и не се сети, че може би искам да родя на сина й деца, а не на нея внуци. Мисля си че каза и направи много егоистични неща и сама се отдалечава от сина си, че и мен отблъсква, не знам какво си мисли, вчера милото я пита за какво се сърди, тя пък каза, че мълчала, защото не сме й обръщали внимание.  girl_impossible Цялата си сватба сами я направихме, помолихме ги само за 1-2 неща, имахме 100 неща за уреждане след сватбата, преди да си заминем и пак трябваше нея да забавляваме.

Хора всякакви, идеали също ... дано всеки съумява все пак да намира някакъв баланс и спокойствие в себе си и в отношенията си с околните. smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 26, 2013, 17:53:42 »

Как сте "Пенсионерки"  Girl_hide
То дойде края на седмицата, а аз нямам време да влезна да ви "видя".
Кратичка е темата, но разгорещена  diablo

Scilla,  да оздравяваш бързо. Още е топло и не е за лежане вкъщи  Wink

Svekarva, не се пали от сега, може и да размисли снахата, не се самонавивай /и аз като се сетя за нещо, че може еди-си-как да стане и като започна да го мисля и се ядосвам преди да се е случило нещото  pardon/ Разбирам каква е ситуацията с мъжа ти - и моя младеж е от македонския край и на тема чест, достойнство и традиции е непреклонен и много лесно се пали, ако някой има друго виждане по въпроса. И последно за снахата - изненадвам се, че не е приела вашата фамилия без окончание - ова. Обикновено момичета зад граница използват този момент, за да премахнат различното изписване на фамилията и двамата да са с еднакви имена.
Най ти съчувствам за майка ти и грижите около нея - човек престава да е себе си, когато има само ангажименти и грижи  give_rose

Айде да ви оправя настроението едно Тирамису от мен /вкъщи имаме и цяяяяял ден го мисля, само чакам да стане 19:30 и да си ходя при Тирамисуто  Girl_hide/

 
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #15 -: септември 26, 2013, 21:03:57 »

 Здравейте момичета  smile От много време не съм писала, но ви чета и си следя какво се случва с всички вас. Надявам се премеждията и проблемите при някои от вас, за които чета напоследък, да отминат по-бързо и неусетно.
 Сега се включвам набързо  blush и само с едно въпросче. Често виждам, че за половинките си пишете просто "мм". Така и не успях да си го разшифровам, а ме мъчи любопитство какво е  blush
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 26, 2013, 21:12:26 »

Сега се включвам набързо  blush и само с едно въпросче. Често виждам, че за половинките си пишете просто "мм". Така и не успях да си го разшифровам, а ме мъчи любопитство какво е  blush

Моето мило  girl_in_love 
give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #17 -: септември 26, 2013, 21:42:27 »

Моето мило  girl_in_love 
give_rose

аз пък си мислех че е е "мъжа ми" хихиих  Girl_hide girl_impossible
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: септември 26, 2013, 22:08:34 »


Мариолка, ти не изпожени ли вече тая твоя рода... Кой какво прави, ти на сватба! Вече може да си професионален гост даже girl_wink


сега го видях това smile какво да права мила, Баща ми са 7 деца, сватба до сватба беше едно време, сега са останли още двама братовчеди smile Ще пусна обява : "Ям, пия и играя на сватби, без допълнително заплащане" smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 26, 2013, 23:00:52 »

Свекс, снахата прекалява със самочувствието- да не е излюпена от яйце,пълно пренебрежение видимо , ти остави че няма да кръщава на вас, това не е задължително, ама това с фамилията, царкиня да беше, пак щях да й се смея за -ова .... Пази Боже сляпо да прогледа е казал народът.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 27, 2013, 07:44:44 »

Добро утро smile


Моето мило  girl_in_love 
give_rose

понякога моето мило, понякога моето магаре  lol  не се знае  lol

аз трябва да пиша мп = моето панде  heart

svekarva, разбираемо е да те човърка тази работа. ама ние всички сме с теб тук  friends надявам се разумът да наделее

scilla, надявам се да се оправиш бързо, миличка.


ето я закуската

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: септември 27, 2013, 08:02:37 »

emmmmmy, то проблемът не е насочен само към снахата, комплексен е и в случая ме притеснява реакцията /или по- точно липсата на такава/ от големия син, изказванията на ММ /хихи, на Моя Македонец/, че не съм се справила с възпитанието в почит и уважение Wink. И понеже винаги казвам, че няма как да "възпитам" някого, когато е ясно, че децата подражават на родителите си, всички камъни са в моята градина. С две думи - аз така съм третирала неговите и моите роднини. Не мога да отреча, че за ММ smile, думите на моите родители са били като закон - не се спори с родител, не се показва неуважение. Пък родителите ми, като всички хора, си имаха кусури. Той и сега ми се кара, ако кажа нещо по- остро на майка ми. Да не говорим за неговите роднини.  Wink Там важи приказката "Шу е наше, се е арно!". Веднъж казах за една от снахите /4/ на една от чините /6/, че е черничка, в смисъл тъмноока и тъмнокоса, без да зная, че това там се смята за голяма обида. Леле, като скокна цялото македонско войнство срещу мен, викам си "е сега ме утепаха" и направо го ударих на рев shok.
Да ви кажа, тогава там като Първа гранична зона, говорът им си беше......автентичен  Wink. След всяко връщане, казвах по нещо по тяхно му и всички се пукаха от смях. Включително и ММ, защото не можех да докарам интонацията с изтъняване на гласа в края на изречението от престараване да спазвам необичайните ударения.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 27, 2013, 10:18:07 »

Ех, че сладко сте се разбъбрили от снощи heart
Свекърва, наистина е неприятна ситуацията със снахата, ама както и ти сама каза по учудваща е реакцията на сина ти. Не знам може ние да сме леко старомодни, но за мен децата трябва да си носят фамилията на бащата, все пак той е главата на семейството, силния пол или както там искате го наречете. Определено забелязвам, че нещата в последно време съвсем са се обърнали, ама чак да си слагаме моминските фамилии на рожбите, ми се вижда прекалено nea
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 27, 2013, 16:57:26 »

Аз изобщо не разбирам концепцията първо да не вземеш фамилията на мъжа си, но - хайде, от мен да мине, случва се понякога по някакви причини... Ама да лишиш детето си от гордостта да се нарече официално син/дъщеря на баща си е някак си ...  crazy
Не знам... аз лично приемам като форма на уважение да сменя името си след сватбата. Този човек става твоето най-близко семейство. Ти сама си избрала да изкараш остатъка от живота си до него, странно е да не го зарадваш, показвайки го и легално и документално и всякак smile
А за -ова за син -  shok  nea Това по-скоро го възприемам като напук на някой, отколкото каквото и да било друго нелепо опитче за разумен отговор...

А между другото мм (моето момче  girl_wink ) живее в Щатите, живот и здраве скоро най-накрая ще мога да си получа документите и да си отида при него, но пък никога не съм мислила да махам -ова от фамилията... И двамата сме българи и някак си не ми звучи достатъчно женско Ружка Райнов  funnytooth
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #24 -: септември 27, 2013, 17:30:56 »

Ружка, аз бих те съветвала да си Райнов, ще избегнеш доста проблеми там. Имах една колежка американка и беше се омъжила за българин и взе Михайлов, защотот това -ова щяло да и създава проблеми там. Нещо доколкото си спомням банките не ви зачитат с една и съща фамилия като мъж и жена  и такива неща smile
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 27, 2013, 17:48:00 »

Уф... Хич не ми харесва тая идея sad
Всъщност ние не сме го коментирали с него това точно... в смисъл ясно е, че ще взема неговата фамилия, но дали -ова или -ов ...  pardon
Явно ще трябва да разпитваме какво е положението  blush
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #26 -: септември 27, 2013, 19:16:43 »

Хихи, аз пък мм си го ползвам за "моя мъж" - общо взето всеки си го прилага както намери за добре, но всички знаем за какво става въпрос  blum

Благодаря ви за пожеланията! Аз мисля, че днес възстанових най-после, вчера дори ходих на работа, че ми писна затворена вкъщи! От утре обаче излизам и на разходки вече преди да съм изпуснала изцяло циганското лято!  smile

Голяма драма с тея фамилии... аз лично не виждам защо някой би искал да задържи собствената си фамилия, освен ако не си я харесва твърде много или пък не е уникална и тогава пак може с тире... но хора всякакви по този свят.

Относно американската ситуация - мисля, че мариолка е права - има причина повечето да си ги сменят на "ов" - не съм сигурна точно каква, но има все някаква - трябва добре да проучиш, Ружка.

Аз съм на тема подарък за мама, че има рожден ден другата седмица и се опитвам да измъдря нещо интересно и потребно.

Хайде, хубав уикенд от мен, мили дами!  girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #27 -: септември 27, 2013, 19:34:27 »

scilla радвам се че си се възтановила. Аз да ти препоръчам подарък (любим на моята мама) ваничка за масаж на краката. Тя просто я обожава и и помага много с краката, даже и баща ми понякога я позлва  huhhuh.gif
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #28 -: септември 28, 2013, 11:46:23 »

А, добър ден smile Изпокрили сте тази седмица памперсите, Бравос!

Свекърва, тая твойта снаха е уникална... таа... ако ме бяхте питали преди година, паметник щях да и вдигна за -овата... ама сега... пази боже от такова чудо, че и аз съм борец за женски свободи lol Не че бебоняка не взе първата буква на свекъра по моя инициатива, ама явно добре съм го предчувствала, той си прилича на него даже повече от мъжа ми lol

За подаръците бих предложила сокоизстисквачка, хем полезно, хем здравословно... Ще пие сокове за хубава кожа, а и предстои грипен сезон, ще се подсили Wink

Чакам сега мъжа ми да се върне от пазар и да му поверя наблюдението на наследника и отпрашвам ей така малко да се повозя и да си попея с радиото в колата, а може и на някой мол да се заведа... Йееее!!!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #29 -: септември 28, 2013, 12:15:08 »

Супер предложения, но имат сокоизтисквачка, а ваната за крака знам със сигурност, че няма да я ползват. Аз измислих хлебопекарна, че последно като ни идваха на гости и им правих домашен хляб и много го харесаха.

Киви, приятна ти разходка, хубаво е да може да си отдъхва на спокойствие човек от време на време! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #30 -: септември 28, 2013, 14:01:07 »

Хубаво сте се разбъбрили за подаръци Wink На мен ми е ужасно трудно понякога да избирам за близки, особено пък за свекъра и свекървата. Те са от хората, които, каквото им хареса, си го купуват. Най-страшното предстои - моят свекър ще прави 50 малко преди Коледа. Та трябва доста да си понапъна мозъка, за да не се получи това, което svekarva беше описала от юбилея на мъжа си. Вярно, има повече от два месеца, ама аз си предпочитам да се подготвя от по-рано, а не в последния момент да тичам из претъпканите молове.
За имената Ружка хубаво го е казала - въпрос на желание и уважение good Аз не съм кръщавана на никого, майка ми и баща ми - също. Имам страхотно оправдание да си кръстя детето, както ми скимне. Обаче съм си решила нашето дете да си го кръстя, както си е традицията. Бях избрала две женски имена, а мъжът ми реши да е на майка му. Дори моите родители се забавляваха много, ако се налагаше да избирам комбинации от техните имена. Татко предложи Салвадор - да започвало с неговата и да завършвало с на майка буквата, а и без това много модерно стана blum Ние хубаво се забавляваме с подобни истории, ама народът го е казал "Да не ти е в къщата..." girl_impossible
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 28, 2013, 14:48:18 »

Момичета, след снощното обсъждане се установи, че и двамата изобщо не харесваме идеята да сменям фамилията на -ов, така че  danceg
А и все пак майка му и сестра му са там от години и са -ова и не е било изобщо никога проблем  pardon

А за дечурлигата някой ден и двамата сме категорични, че ще бъде спазена традицията ... А пък дали името ще е 1:1 или ще има някакво мъничко изменение - не сме стигнали още до там Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #32 -: септември 28, 2013, 15:37:04 »

rujka, то няма проблем наистина с - ова, но по някаква си тяхна логика, вие не сте с едно фамилно име. Точно при искане на заем или каквито и да е документи, винаги ще ви трябва нотариална заверка, че сте мъж и жена и ще трябва да си носите свидетелството за брак. За тях последните букви са друго име и това е. Ако си с чертичка твоето и неговото на -ов, вече проблем няма. Ей това трябваше да направи снаха ми, ако беше по- досетлива. Тогава нямаше да е неприемливо, дори и детето да беше момче и да носи нейната фамилия, макар едната да е с - ова. Но, да се надяваме, че сега просто си говори ей така, колкото да каже нещо. Нека първо забременее, пък после може и да стане като на Kiwi работата. Аз се притеснявам, защото в нейния род има хора, отказали се от семейството си и то за глупаво наследство. Иначе момичето би трябвало да има здрав разум, пък и това не е мой проблем, а на сина ми Wink.
Бих искала да помогна с идея за 50-годишнина, но още си чакаме и ние подаръка от младите. Щял да бъде и за двама ни, може да ти даде някаква идея. По мое предчувствие, може да е някаква екскурзия, щом е за двамата, но да не избързвам, че да не се получи като прахосмукачката и парочистачката и да се стигне до чантичка за коктейл и нищо за мъжа ми Wink.
Kiwi, кажи как се развива престолонаследникът, гука ли вече? На мен ми прилича на теб в очите, но може и да се е променил heart heart heart
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 28, 2013, 16:43:46 »

свекърва това всъщност наистина е добра алтернатива за ... извинявам се за израза, но искрено тъпата изцепка smile Дано наистина е било просто за чесане на езика, иначе звучи доста ..  crazy

А идеята да подариш почивка на някой винаги много ми е харесвала... звучи симпатично.. сякаш им подаряваш малко време само за тях,  което те по принцип по-трудно си взимат сами... А като е подарък някак си нямат избор smile И могат да се насладят един на друг
Особено пък ако имат зад себе си много години съвместен живот smile Колко му е да си изкарат нов меден месец заедно  heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #34 -: септември 29, 2013, 10:57:11 »

Престолонаследника се развива прекрасно, метнал се е на майка си и въпреки, че е зодията на баща си е супер непостоянен и има нужда от разнообразие lol Играя си на кукли по цял ден, гушкам, разнасям ... и от време на време надничам да видя тук нещо по-различно от памперси Wink
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: септември 29, 2013, 10:58:50 »

Наминавам да ви почерпя, по случай нашата първа годишнина от сватбата с любовта на живота ми heart heart heart

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 29, 2013, 12:22:36 »

Честито , AliTia  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #37 -: септември 29, 2013, 15:18:14 »

Честито, Али! Пожелавам ви красив подарък в скоро време  give_rose
Благодаря за предложенията за подаръците! Със сигурност една екскурзия, било то и на близо, ще е чудесен подарък. Другият вариант може би ще е фотосесия с внуците girl_wink Но то ще е по-труден от към организация.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: септември 29, 2013, 17:45:08 »

Честито и от мен, да сте живи и здрави и все така да се разбирате и обичате!
За да е по- различно от памперси, да кажа, че ходих в Стария град. Имаше дни на занаятите. Е...ти порнографията. Две начервосани лелки на моя възраст плетат терлици, от грозни по грозни /терлиците, де/. Имаше и един стан, за черги, тесен. Щом се запъти кам него човек и почваха да тъчат и повече да тропат. Аз исках да погледна българска бродерия, но само предлагаха готови ризи, шити на отвратителен плат sad. Старите занаяти са ги направили абсолютно комерсиални и нямат нищо красиво. Нищо, ама нищо не си купих. Иначе имаше доста хора, вероятно роднини на излагащите /се  Wink/ стоки и "бичеше" народна музика. Просто ми дойде в повече. beating Поне не продаваха кебепчета и шекер памук....Доста от продавачките бяха с народни носии в този пек. Ама парите искат жертви, няма как. Хайде, да си изпращаме полека - лека седмицата, месеца, че и топлото време give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines