Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:51:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти III-та част  (Прочетена 73357 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 18, 2014, 06:00:57 »

Документите се връщат, когато се получат новите smile Поне така беше през 2010 г., когато си сменях паспорта и личната карта. За КАТ не знам как е, защото съм имала само една книжка, която реално важи до 2018-та.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 18, 2014, 08:38:33 »

И моята шофьорска книжка е до тогава... Нужно ли е да я сменяме сега, обаче?
Много добре ще трябва да проуча въпросът, защото чувам разностранни мнения Girl_hide
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #47 -: юли 18, 2014, 12:01:47 »

Аз не разбирам защо сами си създавате проблеми pardon Една сватба излиза хиляди левове, а се мъчите да спестите от нещо, което не струва толкова скъпо. Не искам да обидя някого, просто не виждам смисъл от тънки сметки в случая. Пуснете си евтина обикновена поръчка на документите и си "вържете коня". Дано ме разберете правилно give_rose
Ако сега си издадете нова шофьорска книжка, тя пак ще важи до 2018 г. Малко врътня е по институциите pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #48 -: юли 18, 2014, 17:47:27 »

И моята шофьорска книжка е до тогава... Нужно ли е да я сменяме сега, обаче?
Много добре ще трябва да проуча въпросът, защото чувам разностранни мнения Girl_hide

Задължително е даже! Когато си смениш л.карта те карат да се разпишеш че си уведомена за смяната
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 18, 2014, 18:17:49 »

Шофьорската книжка също се връща при получаване на новата.
Само да вмъкна нещо важно - срокът за смяна на документите е един месец, но не забравяйте, че за да си смените шофьорската книжка трябва вече да разполагате с новата лична карта! Т.е. по мое мнение е по-добре да си поръчате личната карта бърза поръчка (за 10 дни), за да не стане така да закъснеете с някой и друг ден да си подадете документи за шофьорска книжка Wink
Активен
iva87
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 18, 2014, 20:05:38 »

Шофьорската книжка също се връща при получаване на новата.
Само да вмъкна нещо важно - срокът за смяна на документите е един месец, но не забравяйте, че за да си смените шофьорската книжка трябва вече да разполагате с новата лична карта! Т.е. по мое мнение е по-добре да си поръчате личната карта бърза поръчка (за 10 дни), за да не стане така да закъснеете с някой и друг ден да си подадете документи за шофьорска книжка Wink
До колкото знам,срокът за останалите документи е един месец след като е готова новата лична карта.Поне,когато аз подавах документи и попитах ще има ли проблем с книжката и паспорта това ми обясниха. Wink
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 01, 2014, 09:58:52 »

Имам нужда от помощ.
Сменихме си с милото личните карти и преди няколко дни си ги взехме.
Сега той трябва да си смени книжката,но след като са ни откраднали колата има ли някакво значение това за новата книжка?
Върнахме си и старите паспорти,които са изтекли от години,но никога не съм се замисляла,че трябва да го връщам. Дали трябва сега задължително да си извадим нови?
Когато бяхме в общината не ни казаха нищо.
То там са такива опашки и такава лудница,че гледат само набързо да свършват с теб и да те изгонят.  sad
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #52 -: август 01, 2014, 10:20:34 »

както се казва книжката не кара колата, с една книжка можеш да караш и 1500000 коли ако искаш, така че няма значение. Трябва обаче да се поднови задължително.

Паспорти мисля че ако не ви трябват за пътуване, не е задължително да ги имате, но не съм сигурна... Аз моя не съм го ползвала от 100 години но предпочитам да съм изрядна
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 01, 2014, 13:34:04 »

crazynelly, доколкото знам не е задължително да си вадите паспорти ако прецените, че няма да ги ползвате скоро.
При изтичане срока на валидност на някой документ за самоличност обаче е задължително да се върне, тъй като всички документи за самоличност са собственост на държавата. За това се налагат и глобите, когато някой документ за самоличност бъде изгубен или откраднат...
Активен
wenzdy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #54 -: октомври 08, 2014, 12:26:21 »

Здравейте и от мен smile
Аз пък имам един въпрос, на който никъде не намирам отговор.
Когато отивам до КАТ да сменям големия и малкия талон, защото съм си сменила фамилията, трябва ли и колата да е там? И за колко време става смяната на талоните?
Иначе аз съм си сменила личната карта вече. Сега ще ходя да си подам и за смяна на шоф. книжка. А при смяна на книжката, трябва ли да нося удостоверението за граждански брак и копие от него? Предполагам, че да - но все пак просто да питам smile
Активен
audace
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #55 -: октомври 10, 2014, 13:42:50 »

Здравейте всички smile Четох, четох назад в темата и тотално се обърках.
Аз съм в следната ситуация: предстои ми сватба съвсем скоро - аз съм от град А, половинката от град Б. Живеем в град Б и искам след сватбата да сменя и постоянния си адрес заедно с фамилията. Какъв е редът в този случай? Ще сменям ЛК, задграничен паспорт и ШК.... първо трябва да си сменя адреса, тогава ЛК и т.н. или ..? Къде трябва да ходя, ще успея ли да свърша всичко в срок ако не си плащам за експресни услуги ? Изобщо ако ми кажете кое след кое, къде ,... ще съм много благодарна smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #56 -: октомври 10, 2014, 13:57:39 »

audace аз сменях адрес също, отидох в общината, трябва ( за София/Младост) копие от нотариалния акт и собственика на жилището да е с теб, отнема 5 минути.Веднага след това отиваш за лична карта, аз си я пуснах експресно, разликата е 10лв и е готова за 3 дни, заедно с ЛК можеш да пуснеш и задграничен паспорт. Това всичко става за 1 ден, мен ми отне не повече от 45 мин. Когато ти е готова ЛК отиваш в КАТ с нея и си сменяш и ШК.
Активен
paradise
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #57 -: декември 29, 2015, 13:03:07 »

Здравейте! smile И аз с бърз въпрос.
По принцип искам да взема неговата фамилия. В момента умуваме над различните варианти, тъй като (както при повечето младоженци) ни предстои пътешествие след сватбата. Има и някои съображения, поради които обмисляме и да не я сменя веднага. Видях, че е възможно да я сменя и по-късно, обаче ще трябва да се заведа гражданско дело.  crazy Някой знае ли повече по този въпрос?
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #58 -: април 25, 2016, 13:09:46 »

Здравейте, момичета. Искам да попитам относно смяната на шофьорската книжка, трябва ли да нося медицинско свидетелство, след като е заради промяна на името просто ? И също така това означава ли, че след като колата ми е на мое име, трябва да ми сменят и голям и малък талон ?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #59 -: април 25, 2016, 13:20:28 »

Трябва медицинско, независимо че е просто смяна на името, за другото не знам smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines