Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:37:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти III-та част  (Прочетена 73356 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 10, 2013, 21:46:08 »

Няма да имаш проблем. Имаш 1 месец да си подадеш документи за нови л.к. и т.н. За всеки случай, ако искаш си носи пресниман акта за граж. брак. На мен никъде не ми го искаха. Аз ходих до Испания и Турция със старите.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 29, 2014, 09:27:16 »

Ние с милото си пуснахме за смяна личните карти преди няколко дни. Въпроса ми обаче е,дали трябва да изчака първо новата си лична карта и тогава да си подмени книжката, или може и така да отидем в КАТ?
Понеже личните карти ги пуснахме за срок от 30 дни,ме притеснява дали няма да ни глобят,че не са подадени документи за нова книжка до 30 дни след сватбата..?  angry blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #32 -: юни 29, 2014, 09:32:43 »

чакате новата лична карта и след това в КАТ, няма да ви глобат спокойно, системите са им свързани. По принцип може да проверите дали по-рано не е станала личната карта и да не чакате 30 дни  good
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 29, 2014, 09:50:33 »

чакате новата лична карта и след това в КАТ, няма да ви глобат спокойно, системите са им свързани. По принцип може да проверите дали по-рано не е станала личната карта и да не чакате 30 дни  good
Да ще проверим задължително. На милото му беше така,когато си вадеше първата книжка.
Тя беше готова по-рано отколкото очаквахме.  smile
Благодаря ти,че ме просветли по този въпос.
 give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #34 -: юли 15, 2014, 10:47:36 »

Намерих цаката на това с паспорта...

Имам два варианта
1 вариант. Женим се - заминаваме на меден месец 1 седмица след сватбата:
Решение: директно в понеделник пускам бърза поръчка - 3 дни - за смяна на всички документи (паспорт, л.к. и шофьорска книжка) Така съм готова с всичко преди пътуването

2 вариант. Женим се - пътуваме два дни след сватбата
Решение: подновявам си паспорта в края на тази година (дотогава ще знам кога ще се пътува) , а другите документи след като се върнем.

По закон личка карта и шофьорска книжка се сменят до 1 месец след сключен брак, но за паспорта пише че няма срок.
Т.Е. ако си го сменя сега, мога да пътувам с него и след това ако не ми се налага да го използвам пак.. може да си стои така докато изтече. Специално паспорт се оказа чеможеш да смениш и 2 години след като си се оженил, никой не те кара да е веднага smile

Така разхода си остава един. Дано съм помогнала и на други с такива чуденки blum
« Последна редакция: юли 15, 2014, 10:49:44 от milenkata » Активен
iva87
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 16, 2014, 23:46:23 »

Намерих цаката на това с паспорта...

Имам два варианта
1 вариант. Женим се - заминаваме на меден месец 1 седмица след сватбата:
Решение: директно в понеделник пускам бърза поръчка - 3 дни - за смяна на всички документи (паспорт, л.к. и шофьорска книжка) Така съм готова с всичко преди пътуването

2 вариант. Женим се - пътуваме два дни след сватбата
Решение: подновявам си паспорта в края на тази година (дотогава ще знам кога ще се пътува) , а другите документи след като се върнем.
Аз сменях лична карта миналата седмица, и в момента в който стана готова ме накараха да напиша собственоръчно на гърба на декларацията, че съм запозната с правилото, че до месец след като съм си получила ЛК, съм длъжна да сменя книжка и паспорт.Така че не съм сигурна, че

По закон личка карта и шофьорска книжка се сменят до 1 месец след сключен брак, но за паспорта пише че няма срок.
Т.Е. ако си го сменя сега, мога да пътувам с него и след това ако не ми се налага да го използвам пак.. може да си стои така докато изтече. Специално паспорт се оказа чеможеш да смениш и 2 години след като си се оженил, никой не те кара да е веднага smile

Така разхода си остава един. Дано съм помогнала и на други с такива чуденки blum
Сменях ЛК миналата седмица и в момента в който си я получих, ме накараха да напиша собственоръчно, че са ме запознали с закона, който гласи че до месец след издаването на ЛК, съм длъжна да си сменя книжката и паспорта.Да не ти направят проблем.Дано съм ти помогнала. smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #36 -: юли 17, 2014, 09:59:27 »

Странно... в сайта на министерството пише за този един месец, но за паспорта пише че няма срок  huhhuh.gif
Активен
iva87
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юли 17, 2014, 11:29:08 »

Странно... в сайта на министерството пише за този един месец, но за паспорта пише че няма срок  huhhuh.gif
Възможно е и да е така,но така ми казаха.Сега се сетих,че аз сменях и адресна регистрация.Да не би това да е от значение. blush
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 17, 2014, 12:54:28 »

А момичета, дали някоя от вас е имала моя казус:
Два дни след сватбата ми е изпитът за магистратурата. Ще съм си платила таксата и в протокола ще съм с една фамилия, после ще запиша, ако ме приемат, с друга. Ще има ли проблем? За СУ става въпрос.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #39 -: юли 17, 2014, 13:03:52 »

В деня на подписване ти дадат готовото удостоверение за сключен граждански брак и винаги можеш да приложиш копие от него. Едва ли ще имаш проблем - все пак се гледа и ЕГН-то.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 17, 2014, 13:40:38 »

В деня на подписване ти дадат готовото удостоверение за сключен граждански брак и винаги можеш да приложиш копие от него. Едва ли ще имаш проблем - все пак се гледа и ЕГН-то.

А на него с новата фамилия ли ще съм?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #41 -: юли 17, 2014, 13:47:25 »

В удостоверението са записани старите ти имена, новите имена, ЕГН, същото и на съпруга, дата на сватбата... всичко. Само снимки, където няма Wink
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 17, 2014, 14:15:06 »

А, чудно. Аз със сигурност ще трябва да отида най-малкото да се запиша за изпита и ще питам, но, щом на брачното свидетелство пише, значи казус няма smile
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 17, 2014, 14:30:07 »

Не съм запозната, но мисля, че няма да има проблем. То и ние с дипломите тогава би трябвало да имаме проблем... да не ни се признават, защото сме с друга фамилия на тях smile
На мен някой ми каза, че било задължително да си смениш само личната карта, не и шофьорска и паспорт!? Ако всичко трябва да се сменя ще настане пълен ужас... и по институции за уведомяване трябва да се ходи и въобще хаос!
Можете ли да ми кажете кой закон урежда тези неща?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #44 -: юли 17, 2014, 20:53:04 »

Това е записано в Закона за личните данни - чл. 9. Записаното е малко "хлъзгаво" и е по-добре да се провери. КАТ не знам до колко за запознати със закона и как точно го тълкуват pardon
Още нещо - вие сте длъжни да подадете заявление, но не и да си издадете личните документи в този срок. Т.е. имате 30 дни за подаване и още толкова за издаване на документа обикновена поръчка, значи 60 общо.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines