Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:51:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти III-та част  (Прочетена 73370 пъти)
 
merita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 159



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 27, 2013, 14:39:47 »

Ако си подала личната си карта вече......... та тя ще е готова многоооооо преди 21. Така че иди си я вземи няколко дена по рано от пътуването ти за по сигурно. По летищата е страшничко
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 27, 2013, 14:43:18 »

Не разбирам какъв е проблема  huhhuh.gif
След като новата ти карта не е излязла ти ползваш старата, т.е. със старото име. Билета щом е със старото име няма проблем.
Имената на картата ти и самолетния билет трябва да са еднакви, не знам как да го обясня. По принцип срока за издаване на нова ЛК е 3 седмици, но те са готови за 1 доста често. Според мен трябва добре да си проучиш въпроса. Аз смятам, че ако имената съвпадат няма проблем на летището.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 27, 2013, 15:17:28 »

за тези коит ще пътуват със старите л.к. или изобщо документи по закон до 30 дни след смяна на имената можеш да си смениш документите след това имаш глоба не са НЕВАЛИДНи докуменитете просто ще имаш наложена съответната глоба ако в срок не си го напраил. Ще има проблем ако валидността им  изтича
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #18 -: септември 27, 2013, 15:40:26 »

Точно за това се чудя и аз... По принцип миналата седмица си подадох документите за новата лична карта. Но си мислех тъй като билетите са със старото ми име, да ползвам и старата си лична карта. Иначе трябва да сменям и имената на билетите и май по-сложно ми се струва. То ака или иначе новата карта ще я взема веднага след като се върна...
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #19 -: септември 27, 2013, 15:52:09 »

Мисля, че можеш, но си носи брачното свидетелство. А най-добре питай в РПУ-то. Между другото много често документите са готови преди посочената от тях дата, така че не се притеснявай да отидеш и да провериш в деня преди заминаването ви.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #20 -: септември 27, 2013, 15:59:07 »

Благодаря ви момичета, може верно да отскоча до РПУ-то, че без това ми е близко...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 27, 2013, 16:08:24 »

Ако преди си била Христова (примерно) и на 21.10 ти издадат л.к.с фамилия Димитрова. На 17.10 може спокойно да пътуваш със старага л.к., която е валидна независимо,  че си с нова фамилия.  Пък и билета ти предполагам е със старата фамилия.  На летището никой няма да те спре. Моята фамилия още на следващия ден беше обновена в ЕСГРАОН, но спокойно пътувах със старата л.к.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #22 -: октомври 10, 2013, 15:19:02 »

И аз се помотвам с документите, ще мина да си взема формуляр и трябва да си направя снимка май. През зимата си вадих нова шофьорска книжка и ме снимаха на място, но съм доста рошавичка, та с удоволствие ще я сменя ако може  blush

В моя случай сменям само фамилия. Прочетох тук, че повечето документи стават и за седмица, въпреки че са пуснати в срок до 30 дни. Тъй като планираме вече пътувания по празниците, може би до седмица ще е добре поне паспорта да ми е станал, та се чудех заслужава ли си да си плащам бърза поръчка или има голям шанс да си го взема по-рано и със стандартната? Какво мислите?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 10, 2013, 15:22:58 »

Според мен няма смисъл от бърза поръчка. Моята ЛК и Паспорт бяха готови за 1 седмица, а шофьорската ми книжка за 4 дена. Всички документи съм пускала обикновена поръчка.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #24 -: октомври 10, 2013, 15:44:28 »

И аз се помотвам с документите, ще мина да си взема формуляр и трябва да си направя снимка май. През зимата си вадих нова шофьорска книжка и ме снимаха на място, но съм доста рошавичка, та с удоволствие ще я сменя ако може  blush

В моя случай сменям само фамилия. Прочетох тук, че повечето документи стават и за седмица, въпреки че са пуснати в срок до 30 дни. Тъй като планираме вече пътувания по празниците, може би до седмица ще е добре поне паспорта да ми е станал, та се чудех заслужава ли си да си плащам бърза поръчка или има голям шанс да си го взема по-рано и със стандартната? Какво мислите?

няма нужда да си взимаш формуляр и да се снимаш предварително smile отиваш там заявлението е автоматично попълнено ти само отбелязваш кое е вярно кое не, и след това те снимат там на място, исползват в КАТ същата снимка ( новата от личната карта Wink ) Аз си платих бързата, не е чак толкова скъпа разликата, ама аз и бързах че трябваше да пътувам smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 10, 2013, 19:17:44 »

Аз днес си взех личната и паспорта, станаха ми за около 20 дни /пуснах ги на 16.09, на 4.10 бяха готови, но на 7.10 още не ги бяха закарали в моето районно/.
Малка булка имаш време и няма смисъл от бърза услуга.
А я кажете сега като тръгна към КАТ, какво трябва да нося и от къде- личната карта и медицинско, то от личната ли се вади? Друго има ли?
Благодаря!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #26 -: октомври 10, 2013, 20:05:53 »

да само това ти трябва, аз от личната го вадих, даже не ходих и до очен smile и старата книжка и талона да не си забравиш  blum
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 10, 2013, 21:06:06 »

Мммм сигурно вече ви досаждам ама пак да питам ще имам ли проблем на границете със стари лични данни?защото дек. месец когато ще ги дменям ще има само 3 работни дни.... някой илизал ли е навън със старите имена?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: октомври 10, 2013, 21:10:05 »

дам излизали сме, аз съм излизала до Гърция и обратно Wink
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 10, 2013, 21:12:54 »

ахм а нещо на тези които неса в ЕС , с паспорт т.е. дали ще има проблем?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines