Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:08:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти III-та част  (Прочетена 73354 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: септември 16, 2013, 09:40:12 »

Лични карти II-ра част 
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 18, 2013, 09:28:16 »

Днес си взех новите лични документи  yahoo
Най-накрая се натутках да направя всички тези досадни обиколки до КАТ. За информация, написаха ми акт за закъснение на смяна на ЛК, днес отидох да го платя, беше на стойност 30лв. (полицая ми беше казал 20  beating ) Разбира се вземат ти и 6лв. за да ти вземат парите  crazy
Искам да ви попитам някой знае ли какво става, ако не си бях платила акта? На мен никой не ми поиска бележка, че е платен, аз мислех, че трябва за да си взема новите документи, но не. Много се чудих, но реших, е не ми се разкарва пак и като честно овчарче отидох и си го платих. Тъй като нямам нищо на мое име (за сега) не виждам как биха ме задължили да платя.... трупат ли се разни лихви?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 18, 2013, 10:55:02 »

Ако акта ти е от КАТ, може при подаване/вземане на документи да те накарат да го платиш и тогава да ти вземат/дадат документите. В тяхната система излиза ако имаш да плащаш фиш/акт и т.н.
Иначе те чакат 6-12мес и препращат акта в НАП. Където ако образуват "дело" ще започне и лихва да се трупа. Така, че добре че ти го платила, защото после е голяма бюрокрация, но е хубаво да пазиш поне 2-3г платежното, защото често изпращат в НАП платени фишове/актове.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 23, 2013, 16:34:14 »

Днес си взех новите лични документи  yahoo
Най-накрая се натутках да направя всички тези досадни обиколки до КАТ. За информация, написаха ми акт за закъснение на смяна на ЛК, днес отидох да го платя, беше на стойност 30лв. (полицая ми беше казал 20  beating ) Разбира се вземат ти и 6лв. за да ти вземат парите  crazy
Искам да ви попитам някой знае ли какво става, ако не си бях платила акта? На мен никой не ми поиска бележка, че е платен, аз мислех, че трябва за да си взема новите документи, но не. Много се чудих, но реших, е не ми се разкарва пак и като честно овчарче отидох и си го платих. Тъй като нямам нищо на мое име (за сега) не виждам как биха ме задължили да платя.... трупат ли се разни лихви?
ся питах една позната аз тя 2 год. не беше си сменяла паспорта и като отишла и е изтекла по давност обаче я карали да пише обяснение lol)) и отивала при началника някави такива
ххаха
ужас и мен ме чака това с паспорта.......
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 23, 2013, 19:10:17 »

Да, международния паспорт, когато изтече трябва да се върне, дори и да не желаеш да си изкараш нов, трябва да върнеш стария. Трябва да го унищожат, иначе предполагам, че следва някаква санкция.
След като смених личните си документи, подадох и за смяна на шофьорска книжка. От позната чух, че можело да си караш със старата  huhhuh.gif Вярно ли е това? Май се прекарах с 30лв....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #5 -: септември 23, 2013, 19:16:07 »

Lillly аз тук в София като подавах за личната карта ме накараха да напиша на заявлението че съм уведомена че трябва да отида до КАТ да си подмена и шофьорската книжка. Така че не си се прецакала Wink по-добре всичко да си подмениш на време отколкото да вярваш на градски легенди как някой не ги сменял и всичко било наред  blum
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 24, 2013, 08:43:07 »

Добре е да се знае, защото много хора не им се разкарва повторно за книжките. Сигурно пак има някаква глобичка ако не я смениш.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #7 -: септември 24, 2013, 09:45:18 »

За невърнати международни паспорти трябва да знаете, че има давност на глобите (както навсякъде). Аз имах изтекъл паспорт към момента на изменение на закона. Но това изменение на закона го вкараха едва ли не със задна дата и нямаше кой знае какъв гратисен период на заварени положения - това беше може би преди 5-6 години. Когато отидох за новата лична карта, изключително се притеснявах да не ми тряснат глоба и то солидна. Никога никой не ме е търсил за глоба, но все пак... Оказа се, че дори и да е трябвало да ми налагат глоба, са минали 5 години и тази глоба е неизискуема. Просто ме накараха да си върна паспорта и тогава ми връчиха новата лична карта Wink
Lillly, много хубаво си направила good Срещу 30 лв си си спестила ужасни разправии в бъдеще. Никога не се знае какво ново изменение ще има и какви ще са сроковете за реакция от твоя страна.
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #8 -: септември 26, 2013, 13:37:56 »

И аз днес най-накрая отидох за подновяване на ЛК и паспорт с месец и половина закъснение. Засега не са ме глобили. Нищо не казаха. Ще видим при вземането на документите дали няма да ме изненадат с някоя глобичка  girl_impossible
Активен
merita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 159



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 26, 2013, 18:58:40 »

Аз пак неразбрала  pardon
Моят казус е: Няма да сменям адрес. Ще сменям Фамилия. От Пловдив съм. Предстои ми смяна на лична карта, шофиорска книжка, талон на кола и паспорт!!! Откъде се започва. Може ли всичко наведнъж да се подаде. И медицинското за шофьорска книжка с каква давност е?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #10 -: септември 27, 2013, 09:11:17 »

Всичко наведнъж не можеш да смениш - документите се подават се на различни места. Оправи си първо личната карта и международния паспорт в съответното РПУ по постоянния ти адрес. После си направи медицинското и към КАТ Wink
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #11 -: септември 27, 2013, 12:38:36 »

Медицинското е с давност 30 дни, но то се издава въз основа на данните от личната карта. Затова трябва първо да си вземеш новата лична карта и също така, това е и причината да не може да се изкарат всичките документи наведнъж (тъй като се променя името). Ако беше само смяна на адреса, тогава мисля, че не е проблем наведнъж да се пуснат и лична карта и шофиорска книжка.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #12 -: септември 27, 2013, 12:51:20 »

Обсъждахме го назад няколко пъти smile

Но айде пак:

За смяна на фамилия без смяна на  адрес :

Можеш да подадеш в районото заедно за лична карта +задграничен паспорт. Можеш личната карта да си я пуснеш по бърза процедура и ще ти бъде готова след 3 дни. Не можеш докато не ти стане готова личната карта да поддаваш за шофьорска книжка. След като си получиш новата лична карта, отиваш при личната за медицинско и след това в КАТ.

Така че първо Лична Карта + Задграничен, след това Шофьоркса книжка. smile

Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #13 -: септември 27, 2013, 13:07:11 »

Аз да ви кажа, че може би навсякъде е различно, защото аз подадох лк и паспорт. След това отидох в КАТ и подадох заявление за актуализация на отчетност ( тъй като от един град се местя в друг). И след 3 дни подадох и за шофьорска книжка без проблем. Медицинското ми беше със старата фамилия, но в КАТ само ме попитаха коя ми е новата фамилия и ми го приеха медицинското.
Това е за Перник. В другите градове не знам как е, но със сигурност, ако се пита на място ще ти обяснят всичко подробно.
Голяма разправия си е иначе. Трябва 1-2 седмици отпуск да дават само за оправяне на документи, а по закон дават само 2. Да не говорим, че на мен в системата ми смениха името 3-4 дни след сватбата ( тия 2 дни за нищо не стигат- голяма подигравка са!).
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #14 -: септември 27, 2013, 13:35:20 »

А аз между другото имам един малко по-различен въпрос относно личната карта. Значи... новата ми лична карта ще стане готова на 21.10, но пък като подарък имаме едно пътуване в чужбина със самолет, което е на 17.10. А пък тук стана на въпрос з асмяна на фамилията в системата... та до сега не се бях замисляла и не съм обръщала внимание, но на летищата не правят чак такива проверки нали  huhhuh.gif и мога да си пътувам със старата карта?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines