Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:18:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата 4-та част  (Прочетена 98315 пъти)
 
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #150 -: юли 13, 2016, 13:00:52 »

Здравейте, момичета smile От г/д 3 години съм с вас в форума и все препрочитам някакви неща но имам нужда от съвет. Сватбата ми е на 21.07 (след 8 дни) обачее... Първата дата за сватба беше 14.06 но се отмени заради сериозни здравословни проблеми на свекървата - с това нямах проблем защото въпроса си беше на живот и смърт.. И още седмица преди първата дата говорихме с бъдещият ми съпруг избрахме всичко - украси, костюм, вила (защото искахме на вила да сме) абе всичко. До тук прекрасно да ама не... Около 30 юни говорих с него защото сватбата ни е малка и то само с приятелите (26 човека всичко) да изтеглим малък заем защото част от парите заминаха по свекървата и на 1.07 да започна да си поръчвам нещата като чаши, бокал, балони и др. за 20 дена те все щяха да дойдат а аз щях да имам време за се огледам за грим и прическа както и рокля разбира се... Да обаче първо се започна отлагането като питам ще говорим ли за сватбата и се почва едно сега не мога, зает съм, уморен съм, много възможности има - не знам и други. Решихме така или иначе всичко гости знаеха за промяната която стана в последния момент и докато го чакам да се натутка в крайна сметка отпаднаха поканите решихме да вложим парите в малки сватбени книги със снимки, пожелания, споменчета от деня и др. И се започна едно писане на смс-и, обаждания, в фейсбук че този не можел бил на море, онзи на планина, този пък на работа (при положение, че всички знаят от февруари, че средата на юни ще има сватба) Понеже подписването ни е на 21.07 следобед казахме на гостите, че не е задължително да идват на подписването и църковния но искаме да дойдат във вилата за празненството което не искаме да е голямо и претенциозно. Естествено продължи се с плюенето, сърденето и други подобни неприятни неща. Това ми е голям проблем аз исках само най-близките ми приятели да са до мен а какво излезе.... как да се забавлявам като ги няма най-важните за мен хора защото приятелите ми са моето семейство??? Другия проблем е, че се разболях и естествено защо не  shok angry да ми излезе херпес и да заприличам на чудовище... С какво ли не го мазах, какво ли не пих и не се маха.. при мен винаги си стои около 2 седмици което значи че на 20.07 - рожденния ми ден и на сватбения ми ден пак ще изглеждам като изрод... На всичко отгоре кумовете ни стровиха живота.. Предложих на най-добрата си приятелка тя обаче не е вярваща и след 1 месец ми каза ами аз няма да се кръстя заради тебе, айде сменихме ги защото исках да и уважа избора, другата двойка пък момичето бременно и баш за сватбата ще трябва да ражда и те отпаднаха, другата ни двойка пък се отказа защото кумата нямало да стои на една маса с гаджето си пък тя искала и затова се отказа, сега разбрах ,че младото семейство което поканихме последно (близки приятели на моя) имат само 2 дни в София и за събирането в хотела в събота 23.07 няма да присъстват...... Плюс всичко това в две от вилите който искахме да гледаме ми извъртяха номера с "еми вие като не сте се обадили или писали ние я дадохме на друг"... На едните и капаро бяхме оставили даже sad и имаше едни особено нахални собственици който искаха да им готвя за да видят че мога и няма да им запаля вилата?!? За другите още-по абсурдни истории не искам и да говоря.. какво да правя.. приличам на чудовище, не съм спокойна, поне тортата е поръчана, запазили сме дати в църквата и гражданското, изследванията утре ще ги направим (как като едва шавам не знам ама..), чашите пътуват към нас заедно с бокала и балоните, живите цветя ще ги вземем от една борса направо в събота, вази тази вечер от джъмбо и ми остана само роклята, грим и прическа.. Гримът ми е супер бърз както и прическата но роклята ме притеснява много......... откачам, момичета ... Защо станаха така нещата... И как да си покажа лицето пред света sad ....
« Последна редакция: юли 13, 2016, 13:05:52 от kiara04 » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 13, 2016, 13:34:57 »

Kiara04 Вие направо биете всички рекорди по притеснение..
Няма лошо, че сте отложили сватбата, важно е жената да е добре..
Нещо не разбрах, още нямаш рокля ли.?
Моя съвет е седни и се успокой, за да  може да мислиш трезво и правилно.. Напиши си всичко, което ти остава да  направиш и се заемай, имаш време ще се справиш.. Не го мисли толкова тоя херпис, ще го приктиете с грим..
Хубаво е, че приемаш приятелите си за много близки, като семейство. Но след като те ще си ходят някъде, а няма да ви уважат в този ден. Замисли се  дали са ти истински приятели и дали те ви приемат така както вие..
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #152 -: юли 13, 2016, 14:02:46 »

Kiara04 Вие направо биете всички рекорди по притеснение..
Няма лошо, че сте отложили сватбата, важно е жената да е добре..
Нещо не разбрах, още нямаш рокля ли.?
Моя съвет е седни и се успокой, за да  може да мислиш трезво и правилно.. Напиши си всичко, което ти остава да  направиш и се заемай, имаш време ще се справиш.. Не го мисли толкова тоя херпис, ще го приктиете с грим..
Хубаво е, че приемаш приятелите си за много близки, като семейство. Но след като те ще си ходят някъде, а няма да ви уважат в този ден. Замисли се  дали са ти истински приятели и дали те ви приемат така както вие..
Опитвам по всякакъв начин.. Ще се справя ако се взема в ръце но това ми е много трудно като не виждам смисъл.. Знам, че сте права в това с приятелите но ако и те си тръгнат ще остана сама.. а в началото на годината преживях раздяла с баща ми (който не знае нищо за мен и нищо не го интересува), после приспах кучето си след 17 години и накрая един спонтанен аборт ... От това май най-много ме е страх, че ще остана сама ... Почнаха и миглите ми да падат вече....  Но искрено ви благодаря за подкрепата, тя е важна за мен smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 13, 2016, 15:31:12 »

kiara04, да, нещата са се стекли зле, но това не означава, че сватбеният ти ден ще е провал! Напротив, сигурна съм, че ще бъде прекрасен, защото ще е скромно и романтично. Помисли си, тогава ще се омъжваш, най-важният човек ще е до теб - а приятели, роднини - всички те са второстепенно притеснения в Твоя ден! Всичко ще се нареди, само си спомни защо се омъжваш, спомни си, че си влюбена  give_rose

За херпеса, имам подобен проблем, че като ми излезе и няма минаване... Но открих няколко решения за скорошно оздравяване - пенатен крем (в аптеките се продава, води се за бебета), мажеш и оставяш сам да попива, паста за зъби - отново мажеш и оставяш, крем за бръснене, гланц за устни (по принцип са силно изсушаващи и действа по този начин) не балсам. И ако не те боли много - хубаво го изтъркай със сапун.

Късмет с избора на рокля, каква си търсиш - типично сватбена или?
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #154 -: юли 13, 2016, 16:55:48 »

Може да не е типичната сватбена рокля, всъщност всякаква една идея по-официална ми върши работа но не съм капризна предполагам, ще си намеря за 5 дена все една даже се чудя бяла ли да е, че съм на пуканка и да не се сливам и само около очите грима да ме прави видима за околните че тогава  laugh laugh smile Получих много подкрепа тук и ви благодаря най-искрено! Вече съм по-добре, паниката мина и продължавам да си редя нещата малко днес, малко утре  yahoo че и рожден ден и сватба  hysteric пък да видим.. И да мъжо много ме подкрепя нали това е най-важното в крайна сметка smile
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 14, 2016, 08:13:17 »

За скромния си животец съм научила, че каквото сам си направиш никой друг не може да ти го направи. В твоя случай, ти поставяш "приятелите" си на място, което не са заслужили. Има една приказка - "По-добре сам, от колкото зле придружен". Един истински приятел никога няма да ти се оправдава така, а ще е там за теб независимо от ситуацията. Да, хубаво е кума и кумата да са близки приятели, ама времената са такива, че сама виждаш днес приятел - утре не. Кум, кума я си говорите, я не. А и ти не си сама - имаш си бъдещия ти съпруг. Лично аз имах безброй познати и с годините малко по малко ми останаха 1-2 макс и то се виждам с тях изключително рядко. Имам си моето момче и не се чувствам самотна. Ако имах избор за нашата сватба, честно казано бих искала да сме само ние и семействата ни, но родителите ни имат други планове smile  pardon
Успокой се като за начало.
Няма нищо страшно да не сте много хора.
Няма нищо страшно кумовете да не са подходящи.
Няма нищо страшно, че мястото на събитието може да се промени сто хиляди пъти.
Няма нищо страшно да промените и мястото на тържеството още сто хиляди пъти.
Който те уважава ще бъде на този ден с теб независимо от всичко. На който не си му важна ще си намери сто причини да ти откаже всичко, независимо по какъв начин го глезиш и угаждаш.
След време, като се върнеш назад в мислите си ще се чудиш сама за какво си се притеснявала толкова и за какво си хабила нерви за такива дребни работи.
Бързо оздравяване на свекърва ти.
Херпеса не го мисли, с грим всичко се крие.
Важните сте вие с твоето момче, всичко останало е преходно.
Активен
pepimili
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #156 -: юли 25, 2016, 16:20:04 »

Естествено че вълнението и около сватбата са много силни емоции, но си заслужава  yahoo
Активен
Neven85
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #157 -: август 31, 2016, 22:25:56 »

Ние през цялото време нямахме възможност да се шашкаме, но последните три седмици вече се бяхме изнервили много. Но за такова голямо тържество с толкова хора е явно нормално.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines