Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:52:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата 4-та част  (Прочетена 98316 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 24, 2015, 11:49:50 »

Аз си решавам изцяла само всичко, оставила съм на него да направи украсата на колата. За менюто ще сме двамата, за украсата на ресторанта каза, че иска червено smile Той работи повече от мен и гледам да не го  ангажирам допълнително. Ядосвам се на  другите, които идват или ми  се обаждат и ми казват че трябвало да направя едиквоси или така трябва, та ги режа веднага. Няма ги през другото време, а от веднъж ще ми казват какво да правя на сватбата си, да си гледат работата.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 24, 2015, 18:27:44 »

Аз също организирам всичко сама, дори от минаталата седмица си рзделихме бюджета - моята заплата отива за сватбата, неговата за сметки и храна. В крайна сметка за това имаме две сватби - една за него и една за мен.  Нашите тотално са адбидикирали, нула интерес. Повечето ритуали и неща нашите не са ги чували, а на свекърва ми и се виждат пошли, та за това... само си цъкам из ebay и стреса съм го свела до минимум. Yes
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 25, 2015, 09:27:22 »

Така като ви чета, се чудя що за странен случай съм аз. Аз обичам да си правя всичко сама и така ми е най-приятно и спокойно. Не очаквам от никого нито да се интересува, нито да помага кой знае колко. Ако реша да споделя някоя идея или нещо такова с някого, го правя. Но обикновено не очаквам нито мнение, нито помощ, ами го правя по-скоро за да се "изфукам"  tease Родителите помагат финансово и за мен това е достатъчно, нямам желание да ги товаря с някакви организационни задачи и не ми е болно, че не се интересуват. Те питат "как върви, трябва ли ви нещо?" и това за мен е достатъчна проява на внимание. Ако се месеха повече и настояваха да помагат, щях да се чувствам по-притеснена. Кумовете и шаферките също ги щадим като цяло, те искат да помагат и питат има ли как, но аз им казвам да си стоят спокойно и че ако ми трябва нещо, ще им кажа.  blum Е, на кумата възложих много отговорната задача да ми направи поканите и тя се справи блестящо, толкова време и усилия отдели, че ми се струва, че си е преизпълнила задълженията по организацията. Ако някой много държи да помага, го приемам по-скоро като външна намеса и заставам в отбранителна позиция. Затова и като цяло предпочитам сама да се занимавам. Колкото до половинката, с него избрахме основните неща. Той понятие си нямаше за някои работи, но все пак беше с мен при избора на ресторант, фотограф, оператор и халки. Оттам нататък само го информирам кое как мисля да е и той е съгласен, понякога дава мнения и предложения, с които се съобразявам, разбира се, но не очаквам от него като мъж да знае по-добре от мен как трябва да изглежда сватбата ни  lol Много съм му благодарна, че винаги звъни, когато го помоля, защото аз мразя да говоря по телефона, имам нещо като фобия, особено с непознати, затова просто го моля да звънне на този или онзи и той го прави, така че каква помощ повече бих могла да очаквам от него? Всичко останало предпочитам да си върша сама и намесата на външни хора, макар и добронамерена, би ме напрегнала и стресирала в пъти повече. Но точно понеже засега си действам предимно сама, съм супер спокойна, че всичко се получава, а и не съм се пренавила с очаквания към някого, които да не се оправдаят и да съм разочарована, тъй че се чувствам прекрасно. Така поне знам, че като сватбата се получи страхотна, ще се гордея, че сме го постигнали сами, а пък за дребните или (надявам се да няма) големи обърквания и проблеми ще съм си виновна аз и няма да има кого да обвинявам и на кого да се сърдя.  Girl_hide
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 25, 2015, 11:27:54 »

Anne_Shirley аз също всичко си правя сама. Но моят мъж е доста активен от гледан точка на идеи smile Всичко обсъждаме, разбира се аз си действам. Сама направих поканите, украсата на ресторанта, аз си звъня навкясъде и уреждам всичко. Но е хубаво, като знаеш, че бъдещият ти съпруг те подкрепя и ако се наложи, ще помогне. До този момент помощ не съм търсила и получавала от никой, освен него :Р А, ние и разходите си поемаме сами. Така и родителите нямат нищо общо :Р
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: май 11, 2015, 08:53:58 »

Леле, мацки, хвана ме предстартовата треска!  shok
И не толкова заради това, че ще се "женя", ами заради цялата организация. От идеята дали няма нещо да се обърка, дали всичко ще мине добре... Дали няма да се изложим с Емо, понеже ще имаме сватбен танц с хореография.... Ей такива мисли ме гонят вече постоянно... cray angry
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 11, 2015, 08:56:30 »

Стеф, обезателно е това с треската, дали всичко ще мине както си го представяш и както си го планирала.. Специално за танца, дори да се объркате или нещо такова.. На сватбата ви ще са само приятели и близки, които ви обичат и никой няма да ви се присмива или да ви укорява, всички ще ви се радват и ще ви показват обичта си  good
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #126 -: май 12, 2015, 07:50:45 »

Моментът в който си доволна, че цикълът ти ще дойде след сватбата и след морето, и тогава цикълът ти подранява с 12 дни, така че следващия път да ти дойде тооооооочно за сватбата и за морето..... Идва ми да ревна, честно. Няма справедливост на тоя свят
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 12, 2015, 07:54:05 »

Има едни хапченца Примолут, които могат да забавят менструацията и да ти дойде 3-5 дни след спирането им. Всичко е поправимо спокойнооо  blum
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #128 -: май 12, 2015, 08:03:23 »

Знам, че има някакви, но досега винаги съм ги избягвала, защото мисля, че има опасност да ми объркат и без това късия цикъл. Но ще се консултирам с моя гинеколог и ако каже, че може... Мерси, Александрова lol
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 12, 2015, 08:04:37 »

Абсолютно, никога не предприемам и аз нищо, без консултация с гинеколога  good Просто не е непоправимо, по мои данни аз също трябва да съм в цикъл за сватбата, но... Ще видим  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 12, 2015, 08:32:54 »

Консултацията е задължителна. В аптеките рядко се съгласяват да дадат такива лекарства без рецепта. Относно объркването на цикъла - индивидуално е, но ако съдя по себе си- след спирането на подобен вид хапчета, си идва когато си е бил и преди, +/- 3 дни.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 13, 2015, 22:55:40 »

Аз на подписването ще съм в период, ако случайно не се измести или не съм бременна, ама и на двете не залагам много. Даже оная вечер като ми присветна и това и ММ вика: ааа отменяй първата брачна нощ, за какво резервирахме хотел  girl_haha
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #132 -: май 14, 2015, 06:39:32 »

Да ви кажа и мен ме хвана лека треска, а има още много време, обаче аз не ползвам никакви агенции и си движа всичко сама и понякога ме хващат лудите как още не е уточнена украсата, цветята...ама има време :-) мъжът помага примерно като му покажа няколко варианта на покани да изберем заедно, но иначе не се интересува. Нормално. Те и нашите не ме питат нищо, но ми помогнаха финансово.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 14, 2015, 09:55:08 »

Дрийм, спокойно! За цветята няма смисъл да се тревожиш от сега, има 4м до сватбата ти. Месец по-рано може да направиш проучване какво ще се предлага по борсите за цветя. Съветвам те да избереш сезонни цветя заради цената. Иначе сега може да се ориентираш към някои дреболийки - късмети, кошнички, подаръчета (ако имате), чаши и т.н. smile
Активен
GaTimA
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #134 -: август 04, 2015, 18:54:52 »

Бреййй, не вярвах, че и аз толкова ще изперкам покрай тази организация! Преди като слушах разни бъдещи булки да се притесняват, да не могат да спят, да пият валериани и ми беше смешно! Оказа се обаче, че и мен ме хвана сватбената треска....Когато се сгодихме, тази година, даже незнаех дали искам сватба или само да си останем сгодени. Не след дълго почнаха приятели да ни подмятат колко хубаво ще е на сватбата ни и решихме да направим празник. Почнах да чета по форумите и стреса започна! Нямах идея, че трябва да се мисли за толкова много неща! ...Остават три седмици до сватбата иииии ще се побъркам! Сънувам кошмари, трудно заспивам вечер, незнам какво да правя вече и нищо не ми харесва - нито роклята, нито украсата, нищо...Само младожеца Wink
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines