Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:30:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата 4-та част  (Прочетена 98344 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 16, 2015, 15:44:47 »

О, и поканите.. Учудващо за него беше много важно как ще изглеждат  shok crazy
За Теодор пък - текста. Сега останаха само на неговите родители текста да напишем, защото той не иска да е  стандартен, тип...благодарим ви за всичко, което правите, приемете жена ми и бъдете най-важните ни гости. Та ме е вкарал в приключение, какво закачливо да измисля, която обаче майка му да одобри.
А иначе, да, питки ще имаме.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 16, 2015, 15:48:25 »

Ами моят мил бъдещ съпруг обикаля с мен за украсата на сватбата за ресторанта, той измисли поканите, аз само ги направих, много ми помага за изборите smile Но иначе аз се занимавам с изработка и т.н. smile Иначе и аз си правя всичко сама, покани, бутониери, подаръчетата, табелки за маса, украса на чашите и шампанското smile Ако се наложи и усетя, че изпускам нещо, ще драсня някой списъче, но за сега вс е ок smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 16, 2015, 15:56:00 »

Пуснете ми мейлите си на ЛС и ще ви го пратя с удоволствие.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 16, 2015, 16:33:57 »

От къде имате това търпение не знам. Това е списъка който аз съм направила :
Ритуална зала:
    1. халки
    2. кошничка/възглавничка за халките
    3. шампанско
    4. 2 чаши ритуални + украса за тях
    5. сладки ( при нас на излизане се черпи със сладки и бонбони)
    6. кошница с късмети, късметите се хвърлят на излизане от залата, след   поздравленията на гостите

Църква:

   1.ритуални свещи
   2.бокал
   3.червено вино
   4.питка
   5.купичка с мед
   6.ориз и бонбони ( хвърлят се като се излезе от църквата)

Ресторант:

     1. подаръци за гостите
     2. кутия за пари ( пожелание )
     3.подарък за кумовете
     4.украса – агенция
     5.шампанско + 4 чаши за наздравицата
     6.бяло платно + украса за посрещането ( може и агенцията да го направи )
     7.питка за чупене ( използва се тази с която ви захранват)
     8.купичка с мед и купичка със сол за посрещането
     9.кумско пиле, торта и алкохол ( зависи какво искате да има на кумовата ръченица)
    10.Табло с имената на гостите, номера за масите и тейбъл картички

Други:

  1.покани
  2.украса за кола
  3.букет за хвърляне ( ако искаш да си запазих твоя)
  4.бутониери
  5.менче с украса, ако искаш да го ритнеш на излизане от вас
  6.бъклица
  7.букет за кумата
  8.видео, фото, dj

Булка:

    1 рокля
    2 обувки
    3 чанта
    4 воал
    5 букет
    6 бельо
    7 прическа,грим, маникюр
    8 бижута

Младоженец:
 
1.   костюм
2.   обувки
3.   вратовръзка
4.   риза
5.   чорапи
6.   бельо
7.   колан

На снимката се вижда, кое е готово вече smile


* WP_001113.jpg (17.05 KB, 336x448 - видяно 411 пъти.)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 16, 2015, 16:35:33 »

Аз имам една таблица, в която съм направила разчет на кого какво и това ни е таблицата за бюджета. Тъй че при мен явно е 2в1.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 16, 2015, 16:52:08 »

Аз си организирам всичко сама и се отразява доста на нервите ми. Тъй като скоро е тръгването ни за бг и вече мисля с какво ще се захвана първо, кое след кое и така. Опитах се на няколко пъти да дам дребни задачи на роднини е не става.  Иначе съм взела едно като тефтер и си попълвам за всеки ден какво да правя, това е част от графика за месец май.


* WP_001114.jpg (17.87 KB, 448x336 - видяно 403 пъти.)
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 16, 2015, 17:46:08 »

Като гледам каква организация имате и съм  shok  Аз като изключително неподреден човек нямам нито списък, нито знам кое кога и как, ама пък хич и не ме тормози  blum

С ММ при мен пък е обратното - само дава зор няма ли да поръчаме/купим всичко, после да ни е спокойно, пък на мен такова удоволствие ми доставя изборът на всеки малък детайл, разглеждам какво ли не, мисля, правя, струвам, и той не може да разбере, че някакси не искам всичко накуп да направя, а да си се наслаждавам на подготовката. Та ние сме наопаки - той се стресира от недовършените неща, за които определено има време  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 16, 2015, 18:06:30 »

За мен празникът е в организацията, самата сватба ще мине и замине като миг - 5 часа!!! А ги подготвям 7 месеца и им се наслаждавам максимално, също избирам и премислям, дори прекалено се втелясвам за някои неща.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 16, 2015, 21:40:15 »

Съгласна съм с Вики, много държа на организацията... Аз такъв списък имам, дсаже цял тефтер за сватбата специално отделих. Мислех, че говорите по дати..Не съм го разпределила по дати писмено, просто си имам някаква последователност в мозъчето хахах Аз срещу всяко нещо, което е описала Джоси, имам и суми.. Само дето до сега съвпадение нямам, повеачето са доста отгоре..Циция съм и като започнахме с организацията и за да видим, кое, колко... Гледах от темата с бюджетите, разбити по пера, е моите са в +.. Виинаги съм така, тръгвам с нагласата да не е евтино, но да не се изхвърляме и после си викам "Като ще е гарга, да е рошава"  pardon Дано не фалираме, че управляващите не измислиха нищо по въпроса за фалита на ФЛ  funnytooth
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #114 -: април 19, 2015, 10:07:27 »

djosi,страхотен списък!Мен още не ме е обзела паниката,тъй като имаме повече от година и смятам,че е рано за подготовка все още...Но ще си препиша списъка ти,тъй като е чудесен give_rose
Не съм никак стресирана,тъй като всичко е измислено много отдавна,знам какво и как го искам,единствено ми се иска първо да си запазим ресторанта и тогава да започвам да действам blum
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: април 19, 2015, 11:27:03 »

Радвам се, че ти допада списъка ми, за това реших да го кача, защото ще е полезен на булките. Не те е обхванала още треската,  но ще видиш като наближи. Аз мисля всичко и понякога от притеснение имам като буца в гърлото. Може би ще се успокоя като се прибера, но едва ли  crazy
Активен
stylewreck
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #116 -: април 23, 2015, 15:27:20 »

Аз използвам wedding planner-ът на google! Невероятен е! Има всичко от списък с гостите, бюджет, предложения за програма за деня, музика, избиране на доставчици и много други полезни неща. Този planner се оказа най-големият ми помощник и освен всичко друго е безплатен!

http://www.google.com/weddings/

Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 23, 2015, 21:24:28 »

Останаха 3 седмици до сватбата smile Още не съм паникьосана, аз ли не съм наред... Все пак не се знае, може в самия ден да откача Wink И все още нямам списък... Може би др седмица ще направя някой, ако не съм приключила с всичко smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: април 23, 2015, 21:39:27 »

Останаха 3 седмици до сватбата smile Още не съм паникьосана, аз ли не съм наред... Все пак не се знае, може в самия ден да откача Wink И все още нямам списък... Може би др седмица ще направя някой, ако не съм приключила с всичко smile
То никак не е задължително нито едното, нито другото. Ако си действаш и си отмяташ задачите, списък не ти трябва.  А паниката никак не е добър съветник, по-скоро може да си изнервена, но то пак зависи от характер. Зависи дали околните допринасят за лудницата, дали гостите правят проблеми в последно време, дали кумовете са адекватни, дали някой тип - сладкар, цветар, управител няма да ти завърти номер в последния момент... иначе ако всичко ти е наред, защо да се паникьосваш. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #119 -: април 24, 2015, 11:28:57 »

Леле...и аз засега съм на автопилот - без списък, но мисля в най-скоро време да си направя...Иначе мойто момченце грам не се интересува, даже понякога се чувствам все едно сама ще се женя...Докато обикаляхме ресторантите например беше равнодушен през цялото време, една дума не каза (по принцип аз съм говорителят на нашето семейсто, но все пак...), сега каквото и да го попитам казва, че му харесва biggrin Смених 2-3 пъти цветовете на сватбата, за всички беше съгласен, както и дизайна на поканите...изобщоооо никаква ангажираност  angry А мен това понякога страшно много ме смущава и наистина би ми било по-хубаво ако двамата си избираме и решаваме всичко или поне повечето неща....но явно ММ не е по тази част sad Все пак реших да не се ядосвам, а да си питам за повечето неща кумата, която за разлика от него много ми помага  smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines