Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 09:26:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284110 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #705 -: февруари 17, 2016, 22:47:18 »

Тези дни, кумата ми спомена, че дава на детето си, което е на 4 години, Изопринозин, изписан от педиатърът му, като "лека" мярка при симтоми на грип, т.е за подкрепа на имунитета на детето.

Искам да попитам за мнения, предписват ли педиатрите на вашите деца този медикамент?

Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #706 -: февруари 17, 2016, 22:58:41 »

Mari тук в Де моят педиатър не предписва нищооооо за подсилване на имунитета, да не говорим че и при болест сме сведени до минимум медикаментите....
Това което от време на време ми е давала е едни хомеопатични на веледа...Иначе стандартно, инхалации, чист въздух и движение....
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #707 -: февруари 17, 2016, 23:02:22 »

Mari тук в Де моят педиатър не предписва нищооооо за подсилване на имунитета, да не говорим че и при болест сме сведени до минимум медикаментите....
Това което от време на време ми е давала е едни хомеопатични на веледа...Иначе стандартно, инхалации, чист въздух и движение....


Абсолютно споделям мнението и нямам намерение да  давам този медикамент на децата си. А и форумът, колкото и да е хубаво място за споделяне, не е мястото, откъдето ще се назначават едни или други лечения, особено когато говорим за лекарствен продукт.
Въпросът го зададох, за да разбера дали педиатрите в България повсеместно изписват това лекарство или кумата ми е попаднала на такива педиатри.

П.П Иска ми се да видя какво е положението, преди да изкажа моето мнение по въпроса и да споделя своите наблюдения и опит.
« Последна редакция: февруари 17, 2016, 23:04:41 от Marri » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #708 -: февруари 17, 2016, 23:42:52 »

Изопринозин ми беше изписан, когато бях около 14 годишна след дълго боледуване. Дава се есенно време по схема. Не бих дала просто ей така за имунитет и то на толкова малко дете, това си е чисто тъпкане с химия за мен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #709 -: февруари 18, 2016, 07:34:21 »

Племенникът е с висока температура и мрази миризмата на оцет, невъзможно е да му се сложи компрес. Белтъците "му лепели"...Съвсем скоро чух, че нарязани на тънки резени лимони и наложени като компрес на стъпала, китки и вътрешна част на подлакътника помагат. Някой има ли такъв опит? Не ми се иска да предлагам неизпробвани методи crazy На 6 години е детето.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #710 -: февруари 18, 2016, 09:07:37 »

Свекърва, на нас ни помага хладка ванаили душ.Първоначално колкото е Т а после по малко охлаждаш.Но това само ако е с топли крайници.Другото е компрес със студена вода на сгъвките - колена, лакти,слабини и чело и разсъблечен.Някъде четох и за спирт , но при нас не помогна.Обтриваш и той при изпаряването,охлажда.Бързо да оздравява детето.

Marri, нашият педиатър много го изписва,точно за повишаване на имунитета при симтоми на грип а и без.Чувала съм, че много го изписват при шарка и помагал. Веднъж го купих Ива беше на година и нещо, тя се обрина като шарка по хода на нервите, със ситни пъпки и дъхът и миришеше на ацетон.Повече не повторих.
Май на собствена отговорност ще е в смисъл много майки тук май го дават и много не...заради противопоказанията му.

Не знам дали ще ти помогна.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #711 -: февруари 18, 2016, 10:38:04 »

Няма много отзиви за изопринозина и това може само да ме радва.

Когато, Симеон беше на 1 година, се разболя. Общо взето имаше хрема и леко кашляше, по-точно се давеше от секрети, нямаше температура.
Заведох го на преглед като го прегледа не неговата лекарка, а заместник/педиатър с голям авторитет във Велико Търново/ и думите й бяха "с това сочно гърло е за Изопринозин".
Изписа точно опаковката, която съм показала по-горе, дозата според килограмите му, една таблетка на ден, разделена на три приема.
Купих лекарството и прочетох старателно листовката. Изобщо не ми харесаха нито състоянията, за които се изписва, нито страничните ефекти.
Но като за първо дете и първо разболяване, си казах, нали затова все пак го заведох на лекар, той го прегледа и му изписа това лекарство. Започнах да му го давам. Нямаше странични ефекти.
Напълно се излекува за 7 дни, вероятно както щеше да бъде и ако не му бях давала медикамента.

На следваща консултация споделих с неговата лекарката за разболяването и лечението и тя одобри и каза, че всеки път, при такива състояния, мога спокойно да му го давам и без да го водя на преглед.

Преместихме се в Швейцария. Между първото посещение на педиатър тук и последното лечение, бях давала Изопринозин веднъж, за 3 дни.
Симеон отново се разболя, отново силна хрема придружена с кашлица. Давах му хомеопатични и Изопринозин. Притесних се взе пак заради кашлицата и го заведох на преглед като носех със себе си всичко, което му давах, за да го покажа на педиатъра.

След като го прегледа каза, че има възпалено гърло и вероятно е вирус, но до 5 дни само ще го наблюдаваме и ако желая мога да му давам хомеопатия.
Показах му какво му давам и той като видя опаковката Изопринозин направо онемя.

Първо реши, че просто така съм решила да го купя и да давам на детето си този медикамент, като му обясних, че ми е предписан от лекар точно за такива случаи и за подкрепа на имунитета, не можеше да повярва.

Обясни ми най-подробно, че това много силен имуностимулатор, който се изписва за много тежки състояния на имунната система като например след хепатит, възстановяване след тежки, оперативни интервенции, при болни от СПИН.
Абсолютно е непрепоръчително да се дава за състояния на грип, особено при толкова малко дете/тогава Симеон беше на 3г, а за първи път му беше изписан на 1г/.
Препаратът е токсичен и нанася тежки увреждания на бъбреци и черен дроб, наслагва се в организма за дълго време.

Почувствах се като престъпник!

Бях безкрайно ядосана и възмутена! Как е възможно?! Педиатрите в България не знаят ли това?!


Кумата ми живее във Варна. Последният път две педиатърки са и изписали изопринозин за детето й на 4години, което има възпалено гърло и слаба температура. Детето се е обринало, много.
На контролния преглед педиатърката й казала, че е от изопринозина: "напоследък много деца се изриват от някои опаковки на Изопринозина".

Възмутена съм, много!
« Последна редакция: февруари 18, 2016, 10:57:02 от Marri » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #712 -: февруари 18, 2016, 10:49:56 »

Да, така е .

Нашият педиатър пробва още няколко пъти, но аз му казах, че след тази реакция няма да го купя и така
Мина доста време оттогава и веднъж той пак каза ами вземи и Изопринозин, погледна ме, и каза" ааа ти нещо не беше доволна от него ".
Повече не ми го е изписвал.За съжаление повечето от българските педиатри, си изписват едни и същи неща и така, не са отворени много къмнякакво развитие.Това си знае, това си изписва.
Разбира се, има и изключения.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #713 -: февруари 18, 2016, 13:29:04 »

Писах, писах и се затри...
Свекърва, аз много ползвам Куул Пач лепенките. Те са със синьо желе, което държи студено. Не миришат, не цапат, лепнат само когато се махат, не оставят отпечатъци... След имунизация се лепят локално на мястото, могат и на свивките да се слагат. Аз съм доволна от тях good

Понеже говорите за болести... Наскоро гледах предаване за синузита и стана дума за издухването на носа. Много било важно ноздрите да се духат една по една. В противен случай се получавало голямо налягане и имало опасност да се засегнат ушите. Било свързано с работата на някаква клапа. Не успях в детайли да запомня нещата, но смисълът е ясен.


* kool-patch.JPG (26.83 KB, 288x450 - видяно 311 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #714 -: февруари 18, 2016, 13:43:47 »

Още нещо се сетих за висока температура - беладона http://apteka.framar.bg/30001458/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0-9-%D1%81%D0%BD
Много малки гранулки са и се дават според теглото. Хомеопатично е.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #715 -: февруари 18, 2016, 16:04:40 »

Mari, Ема е пила само веднъж Изопринозин след ужасяващ вирус от който имаше огромни афти в устата (и разни други притурки за разкош). И аз съм против приема му по принцип, но тогава "клекнах", защото ситуацията беше много критична и нямах време да му мисля....Моите наблюдения показват, че много майки дават Изопринозин дори без лекарско предписание, като усетят признаци на разболяване. Нашата падиатърка е доста пестелива откъм изписване на лекарства, освен ако не е крайно наложително, но повечето БГ педиатри са много далеч от "минимализма"  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #716 -: февруари 18, 2016, 16:48:31 »

Не съм давала Изопринозин, но наистина и около мен има мами, които го дават на децата си.
За жалост е истина, че в България повечето педиатри все се презастраховат и предписват сума ти неща.
Но и традиционните лекарства, и хомеопатията трябва да са съгласувани с лекар или хомеопат. Аз и гранулки на Боарон не давам без консултация с хомеопатичката. Просто хомеопатията се назначава според съответния индивид и характера на човека.
За подсилване на имунитет давам пчелно млечице или сироп от бъз. Редувам ги. А в пиковите периоди на вируси, както е сега покрай грипната епидемия, давам Мултивитамол на Д-р Тайс.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #717 -: февруари 18, 2016, 21:37:03 »

Има и детски сироп Изопренозин за деца над 1г. На моето бебе  му го изписаха на 4 месеца в една частна клиника, имаше Лека хрема, а баткото беше болен. Аз го купих без да знам какво лекарство е. После прочетах и ми се стори че е за доста по сериозни болести и звъннах на нашата педиатърка и тя каза да не го давам . Иначе нашата педиатърка никога не ни го е изписвала , аз ходя само при нея , но тогава бяха почивни дни и затова в частната клиника. Иначе нс мъжа ми го изписаха веднъж за вирус и за 1, 2 дни се оправи.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #718 -: февруари 19, 2016, 13:43:01 »

Аз съм давала изопринозин и на двамата. От въпросия сироп, който спомена Румяна. Не съм имала проблеми. Естествено понеже знам, че е тежък за черния дроб, не го дава повече от веднъж годишно.
За сметка на това племеницата, като по малка пиеше по 2-3 големи бутилки на сезон и пак нищо не й стана.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #719 -: февруари 19, 2016, 13:45:57 »

punk_girl123 , единствено алергичните реакции са видими за кратък срок.
Не знам племенницата ти на колко години е, но тези проблеми проличават в доста по-късна възраст.
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines