Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:50:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 284221 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #690 -: ноември 22, 2015, 21:20:32 »

И нас ни тръшна нещо подобно, един по един всички го изкарахме. Аз съм последна и съм без глас.
За гърло и кашлица аз правя лук с мед и пиеме сока. Една глава лук се нарязва, не много ситно и се залива с 2супени лъжици мед. Оставя се са си пусне сока Лука за няколко часа на стайна темп, след това се маха Лука (аз го презеждам с цедка) и се държи в хладилника след товА. Давам по една супена лъжица поне 3-4пъти на ден.
Давай и кърма...аз изцеждах и давах по около една супена лъжица и капех като капки в носа. Гърлото мина за 2дни а носа на 3ден.
Дано се оправи бързо милата Марта
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #691 -: декември 15, 2015, 10:03:27 »

Хайде да попитам и тук. Трябва ми нещо бабешко като лек. Дребната е пак със сополи. Имам чувство, че не са спирали, а просто намаляват и пак се засилват. Може да са от зъбите, може от жегата в яслата и сухия въздух от парното, може от нещо друго. То не е и само моето дете - масово е това явление pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #692 -: декември 15, 2015, 10:12:35 »

пробва ли със физиологичен р-р? А кърмеща приятелка имаш ли? И лук се слага в носа по принцип обаче по-добре недей го пробва, че ти е мъничка още. И Кари ми беше така - до втора група в градината все ми беше със сополи. После почна да разрежда постепенно, сега я почват по-рядко. Какво ли не съм пробвала. Особено с тия черни капки /Коаргол/ много се мъчихме... bad
Но може и от зъби да е!
Нямаш ли хомеопат наблизо? Заведи я да й направи схема, дори и да не помогне, няма да навреди. На нас мисля че най-много това ни помогна.
 good да се оправите бързичко!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #693 -: декември 15, 2015, 10:18:26 »

Али, а секрет пускали ли сте?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #694 -: декември 15, 2015, 10:26:04 »

Физиологичен разтвор слагам редовно - полза има, ама временно. Коаргол слагах, когато беше болна за 5-6 дни. Той нали е годен до 7 дена. Не искам да прибягвам до тези капки пак. Имам и детски Ксилометазолин вкъщи, но не искам да го ползвам без изрично да ми е казано от лекар. Не ми се прибягва изобщо до лекарства. sad Ако прибягвам до лекарство, ще слагам Тобрадекс - капки за очи. Това е пак по лекарска препоръка.
Няма и кърмачки около мен. Бебетата ни пораснаха, а аз бях дойката в компанията smile
Маги, имаш предвид, че се пуска изследване на секрета от носа ли? Не, не сме пускали. Не знам дали да не я заведа на УНГ?! huhhuh.gif
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #695 -: декември 15, 2015, 10:50:18 »

При хрема, повече от 7 дни, или която се повтаря често, пускай носен и гърлен секрет, с антибиограма.
Вече ми е като обеца на ухото и винаги го правя. Ако се окаже, че има бактерия, е съвсем нормално да не оздравява.

Ксилометазолин-а е само за отпушването, но няма да излекува хремата.

Аз правя следните домашни капки при хрема:

1. В 5 мл сребърна вода капвам 2 капки клеева тинктура. Не е приятно, щипе, но поне бързо отминава.

2. 100 мл вода, 1 с.л лайка, 1ч.л мед - всичко се слага да ври, докато изври наполовина. После прецеждам добре заради власинките на лайката.

И двата вида капки могат да се капят на 2-3 часа, не вредят по никакъв начин.

Но това не изключва пускането на секрети, по-добре с това почнете.

Успех!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #696 -: декември 15, 2015, 11:18:05 »

Ксилометазолин-а е само за отпушването, но няма да излекува хремата.

Да, именно! good При нас запушен нос няма. Има течен секрет. Мерси за рецептите. Ще ги пробваме. Вероятно и секрет ще пуснем, но ще изчакам да мине седмица, за да избие съвсем този зъб. Снощи беше голямото мрънкане на сън. Явно си проправя път. Засега има само ръбче отвън.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #697 -: декември 15, 2015, 15:36:18 »

Sunray е обяснила вместо мен.Секрет пусни ако продължава хремата, има много гадни бактерии който не минават само с капки.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #698 -: декември 15, 2015, 22:59:37 »

При нас е абсолютно същото откакто е тръгнал малкия на ясла, та и ние покрай него. Нормално е, особено първата година е зор. Ако не е зъб, ще е вирус или обратното...
Помага му много сребърна вода с физ. разтвор и шуслерови соли 3,8 /специално за хрема/. Давам за имунната също и детския сироп от бъз. Но срещу вирусите нищо не може да се направи...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #699 -: декември 16, 2015, 00:42:41 »

Не е нормално, дори и да ходи детето в детско заведение, да е все със сополи. Ако е така, все щяхме да сме сополиви. Това е знак, че има проблем. Може да е малък, но може да доведе до хронични усложнения. Никога не подценявам хремите. Странно ми е като ми кажат, че това били "просто градинските сополи". Е, айде сега...Недолекувани деца, които са пускани на ясла или градина полуздрави, или още по-зле, нелекувани, разбира се че все със сополки ще ходят. То от само себе си рядко ще мине, особено като са на едно място с толкова други дечица.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #700 -: декември 16, 2015, 08:01:48 »

Подкрепям напълно Сънрей!  good
Аз от градински сополи 2 пъти съм постъпвала в болница с Кари с бронхопневмония! Не казвам, че има проблем или че той е сериозен, просто понякога е по-добре да се презастраховате, отколкото след дъжд качулка.  good
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #701 -: декември 16, 2015, 14:24:46 »

Нямам никакво намерение да споря относно дали е нормално детето да има хрема или не и как протича тя при всеки. Живеем в различни страни и манталитетите са различни.Важното е да се намери лекар, на когото да му имаш доверие и да слушаш него. За късмет аз имам такива, за което съм благодарна.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #702 -: декември 17, 2015, 00:44:58 »

Аз не споря с никого конкретно. Изразявам лично мнение.
Пък манталитета в случая говори само лошо за човека - имам предвид, ако хремите се подценяват и приемат за нещо нормално. Друго общо с манталитета в различните страни не виждам. И тук има родители, които го смятат за нормално, съответно техните деца са все сополови, а на мен са ми се изказвали с лека насмешка как съм я спирала "за една хрема"..."Градински сополи" и "кашлица, която била от алергия" - масово това са оправданията.
Защото тук не става дума за отговорност към собственото дете, а и към чуждите.

И пак, не е насочено към никого, че да бъде възприемано като желание за спор. Просто имам мнение, което за жалост не е широко разпространено сред родителите smile Не че това го прави погрешно, де.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #703 -: декември 17, 2015, 03:57:39 »

От моя гледна точка няма проблем, момичета! Нормално е да спорим даже, в спора се ражда истината  Yes Пък манталитетите какво общо имат с болестите на детето? Лекарите са тези, които трябва да ни насочват и лекуват. Важно е да се намерят добри лекари, да, и в БГ и навсякъде по света. А че всеки си преценява за собственото дете, то е ясно. Хареса ми гледната точка на Сънрей за отговорността към чуждите деца. За жалост повечето хора/родители не толерират различното мнение. За да не съм напълно  Offtopic Али, секрета и антибиограмата не бива да се подценяват. Моя е грешката, че не ти писах по-рано за тях. Но виждам, че вече са те осведомили. Значи единствено при леченията в болницата ни бяха правени такива, много по-късно разбрах, че е трябвало да й правят антибиограма преди каквото и да било лечение с АБ. А как е мънинка? Не е ли по-добре вече?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #704 -: декември 17, 2015, 10:06:11 »

Вече сме много по-добре. Не й тече секрет. Не знам дали е било вирусно, дали е от зъби... Просто с нож се отряза всичко pardon Ще имам предвид тези изследвания, ако се наложат. Едва ли педиатърката ни ще откаже подобно нещо да се направи.
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines