Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:55:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 283991 пъти)
 
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #675 -: ноември 04, 2015, 13:28:17 »

Перманентен маркер. Аз ползвам ТОЗИ, всички дрехи надписвам с него. А може и етикети за дрехи да ползваш, но излизат скъпо.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #676 -: ноември 13, 2015, 15:01:54 »

Ние къпем малката всяка вечер. Това е откакто се роди. Като навърши годинка, разредихме миенето на косата. Сега на 2 години една вечер мием косата, две - прескачаме. Обаче душът е задължителен. Няма пътуване, няма гостуване - къпането преди лягане се прави. (Това и по повод ритуалите за сън при нас.)
Все повече хора ме порицават за това, особено че било сега зима huhhuh.gif Някак си не си представям аз да се къпя всеки ден, а детето ми, дето обира всички боклуци, търкаляйки се по земята, да не го къпя. Аз ли нещо съм в заблуда? Колко често се къпе дете на 2 години? huhhuh.gif
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #677 -: ноември 13, 2015, 15:15:51 »

Абсолютно същата процедура е и при нас. И аз не мога да си представя аз да се изкъпя,  а те-не. Освен това се създават добри хигиенни навици. Баткото не може да си представи да си легнеш без душ.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #678 -: ноември 13, 2015, 15:39:07 »

Според мен си е задължително човек да си вземе един душ преди лягане, независимо възрастта! Вече косата се мие по преценка! smile
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #679 -: ноември 20, 2015, 08:58:20 »

Имам едно питане...струва ми се, че имаме нужда от биба, а незнам как да я предложа, за да не повлияе на кърменто! Някакви идей, мами?!?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #680 -: ноември 20, 2015, 09:58:09 »

Имам едно питане...струва ми се, че имаме нужда от биба, а незнам как да я предложа, за да не повлияе на кърменто! Някакви идей, мами?!?

Няма как да повлияе на кърмето, защото бибата не пуска мляко. И двете ми деца ползваха такива от раждането, а съм кърмила успешно засега и двете. Трябва да се прави разлика м/у смесено хранене, където съществува вариант за повлияване, а при залъгалките лично аз не съм чувала за такъв случай. Всичко хубаво и успех! Забравих да добавя нашата залъгалка е на Нук
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #681 -: ноември 21, 2015, 20:04:01 »

Марта е настинала за пьрви пьт - боли я гьрлото и й падна гласа. Още няма температура, но вероятно ще вдигне. Дайте ми сьвети какво да правя (всичко, което не е лекарства, пьк ще видим дали ще се сьгласи да го изтьрпи).

Благодаря ви
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #682 -: ноември 21, 2015, 20:21:11 »

Този път и Симеон много си изпати от гърло. По принцип хомеопатия давам,  но точно за гърло никак не ни действа,  нито на него нито на мен.
Нещо, което съм убедена,  че много му повлия е мед,  джинджифил(по възможност пресен,  аз имах само сух) и сок от лимон.
Пропорциите ги направих на око и колкото може да понесе от джинджифила. Нещо от рода 100-150гр мед,  1ч.л джинджифил,  сокът на половин лимон.
Правя му също чист сок от лимон и много мед и го изпива веднага.
Друга рецепта,  която много облекчава болките е топло мляко с мед,  канела(около половин чаена лъжичка ) и на върха на ножа краве масло.
Сега ще разровя да видя и за един компрес с настърган твърдо сварен белтък

Едит: Компресът е от настърган белтък и пудра захар,  стои няколко часа. Това не съм го пробвала
Ако може да прави гаргара,  отвара от лайка и хлебната сода ще я облекчат,  ако не може,  същото,  но като инхалация.
Ако имаш салвия и може да прави гаргара,  ще има най добър ефект
Препоръчвам ти да натоплите крачетата,  ако не в морска сол,  то поне в готварска и да обуете вълнени чорапки преди лягане
Ако вдигне температура,  много помага да й обуеш вълнени чорапки,  натопени в оцет.
« Последна редакция: ноември 21, 2015, 20:31:14 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #683 -: ноември 21, 2015, 21:33:19 »

КОмпрес с извара на гърлото или гърдите, според това къде е проблема.Изварата се отцежда на домакинска хартия, слага се на вестник и се увива в шал или пелена.След това се слага на гърлото и може да седи до 8 часа там.СЪщото се прави и с гърдите.Чай и давай, аз давам от шипка и лайка, ако вдигне температура чай от малини.Температурата аз чакам да стане 38,5 и над нея вече давам температуропонижаващо.Преди това много течности и чай.Оцет слагам над 39,5.Помага и душ, вана във вода с телесна температура, както и леко разбит белтък сложен на ръцете, ходилата.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #684 -: ноември 21, 2015, 21:48:50 »

Абсолютно съм съгласна с домашните методи на Мари и Магито.
Додо беше правила компреса с пудра захар и настърган белтък и писа във ФБ, че налепите изчезнали до 24 часа, както и температурата спаднала.

Искам да уточня, че ако температурата е над 39.5 е опасно вана с вода, за да не направи детето гърч.
Също така до 42.5 мозъка може да вентилира сам топлината, след това става безпомощен.
Важни са течностите, стига детето да иска да пие. Ако отказва и не е пишкало до 12 часа - с пипетка се дават, ако пак неприема - бърза помощ. Ако пък приема, ако може да изпие над 2-3-4 литра/ден, то ще има голямо облекчение бързо.

Инче, ако ти даде Марта, погледни и сливиците - не е трудно да се види червено гърло, налепи. Вече за стреп трябва тест от доктор. Но стреп е с ясна висока температура над 39С.

Прегръдки  give_rose

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #685 -: ноември 21, 2015, 21:49:34 »

Компресите с извара и настърганият белтък са взаимно заменяеми.

И аз вземам мерки при температура над 38.5

Едит: Имам много положителни отзиви за компресор,  затова го дадох. За варианта с извара,  останах с впечатлението,  че трябва да е п ясно приготвена,  затова аз предпочитам варианта с белтък
И аз мисля,  че трябва да й видиш гърлото.
Нашето разболяване започна точно с болки в гърлото и пресипване.
« Последна редакция: ноември 21, 2015, 21:54:10 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #686 -: ноември 21, 2015, 21:53:03 »

Ани, аз за това казах вана с телесна температура, не както нас едно време в ледена вода.Но наистина трябва много да се внимава.Налепи по гърлото аз лекувах със сода, намазах и гърлото със сода.Гадно е но минава бързо.След това личната ми изписа препарат точно за мазане на гърлото ама в екстремна ситуация и това помага.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #687 -: ноември 22, 2015, 10:45:36 »

Ина, ти пишеш за болки в гърлото. Ето какво ми казаха, обаче е за облекчаване на кашлица и паднал глас. Не знам дали ще можеш да го правиш, ама така и така стана дума тук:
10 натрошени ореха (слагат се с черупките, с ципата и ядката), 10 лукчета, локум, индрише, може да се сложи и пръчка джинджифил. Слагат се да врат в 1,5 литра вода. Оставят се на тих огън, докато водата не остане към литър. Прецежда се и се пие като сироп със стайна температура.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #688 -: ноември 22, 2015, 11:39:24 »

От всички неща само джинджифил имам  crazy (ама той не е на прьчки)

Иначе майка сега като чу каза, че и тя е знае тази рецепта.

Вчера сложихме компрес с ракия, тази сутрин извара. Дьржи 38,5-39С и не е добре, но ще се оправи де.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #689 -: ноември 22, 2015, 12:13:57 »

Ина, още една идея за компрес, изпитана - вари се царевично брашно с вода докато се сгъсти. Оставя се малко да поистине и получената гъста смес се "сипва" и разстила в тънък чорап, и с помощта на памучна кърпа се налага на гърлото/сливиците. МОже да се стои и до 8 часа с него. На няколко приятелки този компрес им махна налепи, на мен също ми помогна. Тази есен е много разпространен този вирус с Т, болки в гърлото и пресипване - по-малките често стигат до ларингит. Дано Мартичка бързо да свали температурата и да се оправи <3
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines